Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко


НазваВолодимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко
Дата конвертації07.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951)


Володимир Кирилович Винниченко

 • Володимир Кирилович Винниченко

 • народився 28 липня 1880 р. в Єлисаветграді Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область) в робітничо-селянській родині.

 • Від першого шлюбу мати В. Винниченка мала трьох дітей: Андрія, Марію й Василя.

 • Від шлюбу з Кирилом Винниченком народився лише Володимир.

 • У народній школі Володимир звернув на себе увагу неабиякими здібностями, і через те вчителька переконала батьків, щоб продовжували освіту дитини.Незважаючи на тяжке матеріальне становище родини, по закінченні школи хлопця віддано до Єлисаветградської гімназії, але він не закінчив її, бо треба було добувати якісь кошти на прожиття. До того ж у старших класах гімназії він був членом революційної організації, писав революційну поему, за яку одержав тиждень «карцеру», і зрештою його виключили з гімназії.

 • Незважаючи на тяжке матеріальне становище родини, по закінченні школи хлопця віддано до Єлисаветградської гімназії, але він не закінчив її, бо треба було добувати якісь кошти на прожиття. До того ж у старших класах гімназії він був членом революційної організації, писав революційну поему, за яку одержав тиждень «карцеру», і зрештою його виключили з гімназії.У 1900 р. у Златополі Володимир екстерном склав іспити за середню школу. Незважаючи на виразне небажання вчителів видати учневі атестат зрілості, під натиском директора гімназії здібний юнак його одержав. Наступного року він вступив на юридичний факультет Київського університету, де створив таємну студентську революційну організацію «Студентська громада».

 • У 1900 р. у Златополі Володимир екстерном склав іспити за середню школу. Незважаючи на виразне небажання вчителів видати учневі атестат зрілості, під натиском директора гімназії здібний юнак його одержав. Наступного року він вступив на юридичний факультет Київського університету, де створив таємну студентську революційну організацію «Студентська громада».Був ув'язнений як член місцевої організації Революційної Української Партії (РУП). Через кілька місяців Винниченка випустили «на поруки» за браком офіційних доказів у «злочині», але виключили з університету й виселили з Києва без права жити по великих містах.

 • Був ув'язнений як член місцевої організації Революційної Української Партії (РУП). Через кілька місяців Винниченка випустили «на поруки» за браком офіційних доказів у «злочині», але виключили з університету й виселили з Києва без права жити по великих містах.

 • Цього ж року письменник відправив своє перше оповідання «Народний діяч» до «Літературно-наукового вісника» в Галичині.Але тоді твір не надрукували (це сталось значно пізніше — 1906 p.).

 • Але тоді твір не надрукували (це сталось значно пізніше — 1906 p.).

 • У 1902 р. Винниченко заявив про себе як літератор: опублікував твір «Сила і краса» (згодом відомий під назвою «Краса і сила»).

 • Восени, через виключення з числа студентів, Володимира Винниченка позбавлено права на відстрочення військової служби й забрано в солдати. Проте військової служби він фактично не відбував, бо влада, боячись революційного впливу на товаришів-військових, тримала Володимира під арештом, в канцелярії. Але він, переодягаючись вночі в цивільне, тікав з казарми й віддавав свій час роботі серед київського пролетаріату.Цю діяльність було викрито, Володимир мав бути заарештований. Довідавшись від військових товаришів з канцелярії роти про те, що готується арешт, Володимир Винниченко скинув солдатську форму й емігрував до Галичини. Там він працював у закордонних партійних організаціях і час від часу нелегально виїздив до України.

 • Цю діяльність було викрито, Володимир мав бути заарештований. Довідавшись від військових товаришів з канцелярії роти про те, що готується арешт, Володимир Винниченко скинув солдатську форму й емігрував до Галичини. Там він працював у закордонних партійних організаціях і час від часу нелегально виїздив до України.

 • У Львові Винниченко брав участь у виданні партійних газет « Праця», «Селянин», писав брошури й книги на революційні теми. • У 1903 р. при перевозі нелегальної літератури з Галичини до Києва на кордоні Винниченка знов арештовано. Як дезертир і революціонер він був посаджений у військову в'язницю — київську фортецю. За пропаганду серед війська та за дезертирство його мали засудити до військової каторги, а за суто політичне «злочинство» — провіз нелегальної літератури — він мав бути суджений окремо.

 • Після півторарічного перебування у фортеці його звільнила перша російська революція 1905 року (Винниченка звільнено з фортеці через проголошену амністію).

 • Під час ув'язнення він написав низку літературних творів. Повість «Голота» навіть одержала першу премію «Киевской Старины».У 1905 р. Винниченко повернувся під чужим прізвищем в Україну, провадив революційну агітацію серед селян і заробітчан Причорномор'я, наступного року мандрував Україною, написав низку оповідань: «На пристані», «Раб краси», «Уміркований та щирий», «Голод», «Малорос-європеєць», «Ланцюг» та інші. З'явилась друком перша збірка оповідань «Краса і сила» — і як реакція відгук І. Франка:

 • У 1905 р. Винниченко повернувся під чужим прізвищем в Україну, провадив революційну агітацію серед селян і заробітчан Причорномор'я, наступного року мандрував Україною, написав низку оповідань: «На пристані», «Раб краси», «Уміркований та щирий», «Голод», «Малорос-європеєць», «Ланцюг» та інші. З'явилась друком перша збірка оповідань «Краса і сила» — і як реакція відгук І. Франка:

 • «І відкіля ти такий узявся? Серед млявої, тонко артистичної та малосилої або ординарно шаблонової та безталанної генерації сучасних українських письменників виринуло щось таке дуже, рішуче, мускулисте і повне темпераменту, щось таке, що не лізе в кишеню за словом.»У 1907 р. Винниченко був знову заарештований у Києві й посаджений в знамениту Лук'янівку (тюрма в Києві, де перебували майже всі видатні члени РУП). Через вісім місяців Винниченка випущено. Довідавшись про те, що має бути засуджений за свою політичну діяльність на каторгу, Винниченко ще раз емігрував. У цей період він написав багато творів на соціальні та етичні теми: «Дисгармонія», «Щаблі життя», «Контрасти».

 • У 1907 р. Винниченко був знову заарештований у Києві й посаджений в знамениту Лук'янівку (тюрма в Києві, де перебували майже всі видатні члени РУП). Через вісім місяців Винниченка випущено. Довідавшись про те, що має бути засуджений за свою політичну діяльність на каторгу, Винниченко ще раз емігрував. У цей період він написав багато творів на соціальні та етичні теми: «Дисгармонія», «Щаблі життя», «Контрасти».У 1908 р. він перебував у Швейцарії, Італії, Франції, наступного року — у Швейцарії, Франції (Парижі).

 • У 1908 р. він перебував у Швейцарії, Італії, Франції, наступного року — у Швейцарії, Франції (Парижі).

 • Протягом 1910—1913 pp. письменник жив у країнах Європи (Франція, Німеччина, Росія, Галичина, Буковина). В цей час у російському перекладі виходить твір «Чесноти з собою».

 • У 1914 р. В. Винниченко повернувся в Україну, перебував на нелегальному становищі. Александринський театр у Петрограді прийняв до постановки п'єсу «Брехня» («Ложь»).У 1916р. він перебував у Москві, Петрограді. Видавав журнал «Промінь».

 • У 1916р. він перебував у Москві, Петрограді. Видавав журнал «Промінь».

 • У1917році переїхав в Україну, став одним з організаторів і керівників Центральної Ради, а згодом головою першого українського уряду — Генерального Секретаріату.

 • Перший склад Генерального секретаріату Української народної Республіки. Київ. Червень 1917 р.

 • Зліва направо сидять: І. Стешенко, X. Барановський, В. Винниченко, С. Єфремов, С. Петлюра;

 • стоять: П. Христюк, М. Стасюк, Б. Мартос. Відсутній В. Садовський.Болісні роздуми Винниченка про роз'єднаність українців відбились у драмі «Між двох сил» (1919р.). Він розійшовся в поглядах з більшістю Директорії й уряду, виїхав за кордон.

 • Болісні роздуми Винниченка про роз'єднаність українців відбились у драмі «Між двох сил» (1919р.). Він розійшовся в поглядах з більшістю Директорії й уряду, виїхав за кордон.

 • У 1920 р. Винниченко приїхав в Україну, але незабаром востаннє залишив її, відмовившись від співробітництва в уряді радянської України.

 • Протягом 1924—1928 pp. «Рух» видав «Зібрання творів» В. Винниченка в 23 томах.

 • У ШЗО—1932 pp.. «Книгоспілка» підготувала до друку «Зібрання творів» письменника в 28 томах, багато оповідань і повістей українською та російською мовами вийшли в Києві, Харкові, Москві, Ленінграді.У вересні 1933 р. В. Винниченко написав відкритого листа до Політбюро КП (б) У, в якому звинуватив Сталіна та Постишева в голодоморі й масових репресіях проти українського народу. Цей лист викликав різке заперечення на пленумі.ЦК КП (б) У 1933 року, і з того часу творчість В. Винниченка була піддана гонінням: книжки вилучені з бібліотек і знищені, творчість перестала досліджуватися літературознавцями й вивчатися в школі, ім'я письменника або замовчувалося, або при згадках обливалося брудом і трактувалось не інакше як під тавром «буржуазного націоналіста».

 • У вересні 1933 р. В. Винниченко написав відкритого листа до Політбюро КП (б) У, в якому звинуватив Сталіна та Постишева в голодоморі й масових репресіях проти українського народу. Цей лист викликав різке заперечення на пленумі.ЦК КП (б) У 1933 року, і з того часу творчість В. Винниченка була піддана гонінням: книжки вилучені з бібліотек і знищені, творчість перестала досліджуватися літературознавцями й вивчатися в школі, ім'я письменника або замовчувалося, або при згадках обливалося брудом і трактувалось не інакше як під тавром «буржуазного націоналіста».Роки війни підірвали вже ослаблене здоров'я Винниченка. 8 березня 1951 року письменник помер, похований на цвинтарі Му-жена поблизу Канн у Франції.

 • Роки війни підірвали вже ослаблене здоров'я Винниченка. 8 березня 1951 року письменник помер, похований на цвинтарі Му-жена поблизу Канн у Франції.

 • В. Вииниченко написав понад сто оповідань, п'єс, сценаріїв, статей і памфлетів, істерико-політичний трактат «Відродження»Схожі:

Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconВолодимир Винниченко (26 липня 1880 — 6 березня 1951) Життєвий шлях письменника…
Володимир Винниченко народився 14 липня 1880 року (за ст ст.), в місті Єлисаветграді Херсонської губернії в робітничо-селянській...
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconВолодимир Винниченко
Жоден український письменник першої третини ХХ ст не мав такої величезної слави, такої читацької популярності, такої кількості видань...
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconЖиттєвий шлях Володимира Винниченка Володимир Винниченко народився 26 липня 1880 р у м. Єлисаветград у селянській родині
Володимир Винниченко народився 26 липня 1880 р у м. Єлисаветград у селянській родині
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconТема. Володимир Винниченко. “Федько-халамидник”. Головний і другорядний герої. Аналіз вчинків дійових осіб
Володимир Винниченко. "Федько-халамидник". Головний і другорядний герої. Аналіз вчинків дійових осіб
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconАктуальність проблем, порушених у драмі «Гріх» В. Винниченка За О. Олесем
Володимир Винниченко письменник незвичайної долі. Його творчість у перші десятиліття XX століття викликала чи не найбільший інтерес...
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconВолодимир Курпіта Володимир Курпіта
Протягом звітного періоду продовжено тенденцію щодо перевиконання цілей загальне виконання становить
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconВолодимир Іванович Вернадський Проект Вчений Мислитель
Володимир Вернадський став студентом фізико-математичного факультету Санкт-Петербурзького університету. Закінчив університет в 1885...
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconВолодимир самійленко ( 1864 1925 ) Проект План
...
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconЛітературно-політичний портрет В. К. Винниченка
...
Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951) Володимир Кирилович Винниченко Володимир Кирилович Винниченко iconВолодимир Охотюк: На ваші запитання відповість Володимир Охотюк


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка