Державні та народні символи України


НазваДержавні та народні символи України
Дата конвертації09.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Державні та народні символи України

1 вересня 2010 року

Мета:

продовжувати вивчення державних символів України, культурної спадщини рідного краю. Формувати пізнавальні інтереси учнів. Розвивати почуття патріотизму, національної гідності. Виховувати повагу до державної символіки України, почуття любові до своєї землі.

Буває, часом сліпну від краси. Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, — Оці степи, це небо, ці ліси. Усе так гарно, чисто, незрадливо, Усе, як є — дорога, явори, Усе — моє, все зветься — Україна

Святою для кожної людини є земля де вона зробила перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню-колисанку, а потім народну пісню, пішла стежиною до школи. Ці почуття вічні.

Святою для кожної людини є земля де вона зробила перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню-колисанку, а потім народну пісню, пішла стежиною до школи. Ці почуття вічні.

  • 1991 рік був особливим для нашого народу. Ми розпочали будівництво своєї нової держави, незалежної України.

  • Кожна держава має свої символи. У ст. 20 І розділу Конституції записано: «Державними символами України є державний прапор України, державний герб України і державний Гімн України».Герб — золотий тризуб на блакитному тлі. Чому саме тризуб вважають гербом України? Мабуть тому, що число три завжди вважають казковим, чарівним. А ще у тризубі відображено триєдність життя. Це: батько – мати – дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов.

  • Герб — золотий тризуб на блакитному тлі. Чому саме тризуб вважають гербом України? Мабуть тому, що число три завжди вважають казковим, чарівним. А ще у тризубі відображено триєдність життя. Це: батько – мати – дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов.22 березня 1918 року Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор Української народної республіки, який був жовто-блакитним.

22 березня 1918 року Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор Української народної республіки, який був жовто-блакитним.

Національний прапор України — синьо-жовтий. Він має досить давнє походження. Ще під час визвольної війни під проводом Б.Хмельницького синя і жовта барви найчастіше трапляються в козацькому одязі. Жовто-сині прапори використовували українські січові стрільці.

Наш стяг — пшениця у степах

Під голубим склепінням неба.

Слово гімн — грецького походження (дослівний переклад — похвальна пісня) — урочиста пісня, прийнята як символ державної, національної єдності.

Слово гімн — грецького походження (дослівний переклад — похвальна пісня) — урочиста пісня, прийнята як символ державної, національної єдності.

Слова національного Гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 60-х роках XIX століття відомий український поет Павло Чубинський. Музику написав західноукраїнський композитор Михайло Вербицький.

Гімн записано українською мовою, бо крім державних символів кожна країна має державну мову. Державною мовою в Україні є українська мова.

Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує народ.

Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках.

Народні символи – це наші святині. Народні символи України є рослинні і тваринні.

„Без верби і калини – нема України” народна приказка.

„Без верби і калини – нема України” народна приказка.

У нас її росте близько 30 видів верби.

Говорять: „Де вода, там і верба”. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду.

Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води. У відро з водою клали вербову дощечку, а на неї ставили кухлик для пиття води. Це була своєрідна народна гігієна.

Під вербами молодь призначала побачення, освідчувалася в коханні.

Тополя також є нашим народним символом. Зі стрункою тополею порівнювали гнучкий дівочий стан та нещасливу дівочу долю. Про тополю написано багато пісень, складено легенди.

Тополя також є нашим народним символом. Зі стрункою тополею порівнювали гнучкий дівочий стан та нещасливу дівочу долю. Про тополю написано багато пісень, складено легенди.

Т. Г. Шевченко написав поему "Тополя".

Завжди любили люди цілющу красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної хати. Красива вона і в пору цвітіння, і коли багряніє восени листя, і взимку, коли на тлі білого снігу червоніють її ягоди. Дівчата вишивали на сорочках калину, її вплітали у віночок.

Завжди любили люди цілющу красуню калину, яка є символом дівочої краси, ніжності. Вона росла біля кожної хати. Красива вона і в пору цвітіння, і коли багряніє восени листя, і взимку, коли на тлі білого снігу червоніють її ягоди. Дівчата вишивали на сорочках калину, її вплітали у віночок.

Калиною прикрашали

весільний коровай. Перед

молодими на столі ставили

букет із гілочок дуба та ка-

лини. І на весільному руш-

нику вишивали калину з ду-

бом як символи дівочої краси

і ніжності та чоловічої сили і

міцності.

Символом сили, могутності, довголіття є дуб. Дуб живе довго. Відомий в Україні 1300-річний Дуб, який росте в урочищі Юзефін Рівненської області. У с. Верхня Хортиця росте 800-річний дуб, під яким, за переказами, відпочивали Т. Шевченко, І. Рєпін, М. Лисенко. Обхват його стовбура -8м. Підчас грози електричні розряди найбільше "притягує" дуб. Зі 100 ударів блискавки у дерева - 54 припадає на дуб.

Символом сили, могутності, довголіття є дуб. Дуб живе довго. Відомий в Україні 1300-річний Дуб, який росте в урочищі Юзефін Рівненської області. У с. Верхня Хортиця росте 800-річний дуб, під яким, за переказами, відпочивали Т. Шевченко, І. Рєпін, М. Лисенко. Обхват його стовбура -8м. Підчас грози електричні розряди найбільше "притягує" дуб. Зі 100 ударів блискавки у дерева - 54 припадає на дуб.Люди вважали, що навесні душі померлих в образі птахів повертаються на землю. А поскільки це душі померлих - то де їм місце? В раю. І повертаються вони восени в рай. Очевидно з цих двох слів утворилося "Вирій". А ключі від Вирію Бог доручив зозулі, - говориться в легенді. Відкриває зозуля ключами вирій, випускає птахів по черзі на землю.

Люди вважали, що навесні душі померлих в образі птахів повертаються на землю. А поскільки це душі померлих - то де їм місце? В раю. І повертаються вони восени в рай. Очевидно з цих двох слів утворилося "Вирій". А ключі від Вирію Бог доручив зозулі, - говориться в легенді. Відкриває зозуля ключами вирій, випускає птахів по черзі на землю.

А іще Бог доручив зозулі кувати довгі

роки життя людям. І у вирій вона повинна

відлетіти раніше, щоб відкрити його для

інших птахів. Тому не встигає вона висиді-

ти пташенят і підкидає яйця в чужі гніздеч-

ка. Та як би там не було, про зозулю в Укра-

їні ніхто ніколи не говорив погано.Український народ дуже співучий. Давня легенда розповідає про пташку, пісні якої стали перекладом на пташину мову пісень нашої Батьківщини. Ця пташка - соловей.Не перелічити тих легенд, казок, пісень, віршів про дорогі і рідні нашому серцю символи. Вони відтворені у вишивках на сорочках, рушниках.


Схожі:

Державні та народні символи України iconУкраїнські народні символи Чи потрібні українському народу народні символи? Символи-предмети
А в цьому домочку, як у віночку тут господар — багатства володар, тут господиня — червона калина, тут дівочки, як квіточки, тут синочки,...
Державні та народні символи України iconПоложення державні символи державний устрій національні символи: національний одяг: сім чудес україни

Державні та народні символи України iconСимволи україни поділяються на Народні
Завдання справжнього громадянина України знати і поважати символи своєї держави, свідомо дотримуватися почестей та правил поведінки...
Державні та народні символи України iconЗакон держави, про законодавчу владу в Україні. Дізнатися про державні символи України та версії про їх походження. Синьо-жовтий прапор України
Познайомити учнів з державним устроєм, символами, природними багатствами України, вчити самостійно знаходити інформацію та вміло...
Державні та народні символи України iconУкраїнські народні символи наші берегині
Зустрітися з старожилами і дізнатися про використання народних символів у нашій місцевості
Державні та народні символи України iconДержавні символи україни підготувала
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталось. От вони й...
Державні та народні символи України iconДержавні символи
Основну частину внутрішніх перевезень вантажів І пасажирів забезпечують залізничний І автомобільний транспорт. Широко відомі швидкісні...
Державні та народні символи України iconНародні ігри Київської Русі Народні ігри та фізичні вправи
Народні ігри та фізичні вправи відображали, насамперед, виробничу діяльність людей (полювання, тваринництво, риболовство), військовий...
Державні та народні символи України iconПостанова кму від 06. 03. 93 №166 реорганізовано в Державну інспекцію з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України. Указ Президента України від 15. 12. 99 №1572 «Про систему центральних органів виконавчої влади»
Кму від 11. 04. 91 №84 створено Державну інспекцію по контролю за цінами, як центральний орган державної влади, та підвідомчі їй...
Державні та народні символи України iconЗакон України „Про закупівлю товарів, робіт І послуг за державні кошти №1490-ііі
Закон України „Про закупівлю товарів, робіт І послуг за державні кошти №1490-ііі від 22. 02. 2000 р

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка