Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки


НазваСша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки
Дата конвертації10.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


США

Презентація на тему : “Географія країн світу’’

Сполучені Штати Америки

Сполучені Штати Америки (США) (традиційно скорочення читається як [се-ше-а́]; у північноамериканських українців також поширена назва З'єднані Стейти Америки (ЗСА) (англ.United States of America, USA) — держава в Північній Америці, що складається з 50 :штатів,Аляски, Гавайїв 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадоюі Мексикою. Крім того, виділено федеральний (столичний) округ Колумбія. Володіння США: Віргінські о-ви у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії.

Площа країни 9629,09 тис. км2.

Населення 309 млн чол. (оцінка 2010).

Столиця – Вашингтон.

Офіційна мова – англійська (де-факто), юридично офіційної мови немає.

Грошова одиниця – американський долар.

Штати США

США - федеративна конституційна республіка, в якій владні повноваження розподіляються між федеральним урядом і урядами 50 штатів.

Штати: Айдахо, Айова, Алабама, Аляска, Аризона, Арканзас, Вайомінг, Вашингтон, Вермонт, Вірджинія, Вісконсін, Гаваї, Джорджія, Делавер, Західна Вірджинія, Іллінойс, Індіана, Каліфорнія, Канзас, Кентуккі, Колорадо, Коннектикут, Луїзіана, Массачусетс, Міннесота, Міссісіпі, Міссурі, Мічиган, Монтана, Мен, Меріленд, Небраска, Невада, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Нью-Мексико, Огайо, Оклахома, Орегон, Пенсільванія, Род-Айленд, Північна Дакота, Північна Кароліна, Теннессі, Техас, Флорида, Південна Дакота, Південна Кароліна, Юта.

Виконавча, законодавча і судова влади — представлені відповідно Президентом, Конгресом і Верховним Судом.

Кожен із 50 штатів має свою конституцію, систему органів влади і управління.

Експорт: м'ясо й м'ясні продукти, нафта й газ, нафтопродукти, кіно- і телепрограми, електронне й телекомунікаційне обладнання, фармацевтичні препарати, продукція машинобудування.

Назва країниГеографічне розташуванняРельєфПриродаРічкиПолітична система

 • За конституцією США, прийнятою в 1787 році, певні повноваження для здійснення державної влади передані федеральному уряду США. Державні повноваження, не визначені для передачі у ведення федерального уряду конституцією, здійснюються штатами США.

 • У конституції США закладений принцип розділення влади, по якому федеральний уряд складається із законодавчих, виконавчих і судових органів, що діють незалежно один від одного.

 • Найвищий орган законодавчої влади — двопалатний Конгрес США:

 • нижня палата — Палата представників;

 • верхня палата — Сенат.

 • Найвищий орган виконавчої влади — президент США. Президент — глава держави, головнокомандувач збройними силами. Існує посада віце-президента.

 • Найвищий орган судової влади — Верховний суд США.

 • Основні політичні партії — республіканська і демократична. Також існує багато інших, дрібніших партій.

 • Зовнішня політика США направлена на досягнення двох основних цілей — на забезпечення безпеки держави і його громадян і на забезпечення добробуту громадян країни. В умовах сучасного світу американська зовнішня політика тяжіє до гегемонії, що обумовлене руйнуванням біполярної (за участю СРСР) системи міжнародних відносин.Адміністративний поділ

США — федеративна республіка. В адміністративному відношенні територія країни ділиться на 50 штатів (state) і один федеральний округ Колумбія.

Початково до складу федерації входило 13 штатів: Нью-Гемпшир, Массачусетс, Род-Айленд, Коннектикут, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсільванія, Делавер, Меріленд, Вірджинія, Південна Кароліна, Північна Кароліна, Джорджія. Останніми територіями, що отримали статус штату в 1959 році стали Аляска і Гаваї.
 • Штати групуються в 9 регіонів:

 • Нова Англія: Мен, Нью-Гемпшир, Вермонт, Массачусетс, Род-Айленд, Коннектикут;

 • Середньо-Атлантичні штати: Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсільванія;

 • Північно-Східний Центр: Огайо, Індіана, Іллінойс, Мічіган, Вісконсін;

 • Північно-Західний Центр: Міннесота, Айова, Міссурі, Південна Дакота, Північна Дакота, Небраска, Канзас;

 • Південно-Атлантичні штати: Делавер, Меріленд, федеральний округ Колумбія, Вірджинія, Західна Вірджинія, Північна Кароліна, Південна Кароліна, Джорджія, Флорида;

 • Південно-Східний Центр: Кентуккі , Теннессі, Алабама, Міссісіпі;

 • Південно-Західний Центр: Арканзас, Луїзіана, Оклахома, Техас;

 • Гірські штати: Монтана, Айдахо, Вайомінг, Колорадо, Нью-Мексико, Аризона, Юта, Невада;

 • Тихоокеанські штати: Вашингтон, Орегон, Каліфорнія, Аляска, Гаваї.

Кожний штат підрозділяється на округи (всього 3041), які традиційно називають графствами (в штаті Луїзіана — парафіями). Самі округи діляться на муніципалітети (всього 19 078) і тауншіпи (всього 16 734). Перші здійснюють місцеве самоуправління в містах, другі — в сільській місцевості (в Новій Англії обидві одиниці називають тауни).

Окрім того на території США існують так звані індіанські резервації, де мешкають індіанці. В резервації, як правило діють власні законодавчі, виконавчі та судові органи влади, що не підпорядковуються штату, в якому розміщена резервація.

Історія

 • Сполучені Штати Америки були утворені в 1776 році при об'єднанні тринадцяти британських колоній, що оголосили про свою незалежність. Війна за незалежність продовжувалася до 1783 року і закінчилася перемогою колоністів. У 1787 році була прийнята Конституція США, а в 1791 — Білль про права, який істотно обмежив повноваження уряду відносно громадян.

 • У 1860-х роках суперечності між рабовласницькими південними і промисловими північними штатами привели до початку чотирилітньої громадянської війни. Перемога північних штатів врятувала країну від розколу і привела до повсюдної заборони рабства в США.

 • На початку XX століття США стали місцем перебування світової фінансової еліти, яка перебралася сюди з лондонського сіті. Сполучені Штати стали провідною світовою державою.

 • Після Першої світової війни Сполучені Штати остаточно відмовилися від політики ізоляціонізму і стали грати активну роль в світовій політиці. У 1945 році США вийшли з Другої світової війни першою ядерною державою і вступили в глобальне протистояння з Радянським Союзом, що тривало до краху СРСР в кінці 1980-х років.

 • США є засновниками ООН і мають постійне місце в Раді Безпеки ООН, засновниками Північноатлантичного альянсу. США володіють найбільшою в світі економікою ($14,2 трлн), могутніми збройними силами, зокрема найбільшим військово-морським флотом, США мають в своєму розпорядженні перший по сукупній потужності ядерний потенціал на Землі.Населення

Перші люди (індіанські племена, що мігрували з Сибіру на Аляску) заселили територію США близько 10 тисяч років назад, а їхні нащадки залишалися переважаючим етнічним компонентом до кінця XVII століття. Сучасне населення США, проте, значно менше відображає генетичну спадщину корінних жителів, оскільки в основній своїй масі сучасні жителі — нащадки відносно недавніх (XVII—XX століть) переселенців з Європи (переважно Західної) і Африки. Необхідно відзначити, що повне право називатися американцями отримують лише діти іммігрантів, що народилися в США. У країні зберігається чітке розділення на іноземців і уродженців, між якими є значна культурно-мовна дистанція. Цією відмінністю, проте, внутрішнє ділення обмежується. Американці США — різнорідна, гетерогенна нація з конфліктним расовим складом. Домінуючою в усіх відношеннях і регіонах (окрім штату Гаваї) в даний час є європеоїдна раса — вихідці зі Великобританія, Німеччини, Ірландії і інших європейських країн. Далі виділяються афроамериканці, латиноамериканці, азіати, індійці та інші, на яких доводиться понад третина населення. Динаміка чисельності населення наступна:
 • 1790 — 3,9 млн чол.

 • 1860 — 31,4 млн чол.

 • 1900 — 76,2 млн чол.

 • 1971 — 216,8 млн чол.

 • 1983 — 234,2 млн чол.

 • 2000 — 275,6 млн чол.

 • 2007 — 303,3 млн чол.

 • 2008 — 305,1 млн чол.

 • 2010 - 309,1 млн чол

Залежні території: Пуерто-Ріко й Північні Маріанські острови, Федеративні Штати Мікронезії, Гуам, Американські Віргінські острови,Східне Самоа, Вейк, острови Мідвей, Маршаллові острови, острови Джонстон і Сенд

Сучасний склад населення

 • США належить до країн переселенського типу. Сучасні американці - переважно нащадки іммігрантів з Європи, Азії та переселенців з країн Африки, яких примусово привозили для роботи на плантаціях. Частка корінних жителів є незначною, це - індіанці, ескімоси, алеути, гавайці.

 • За кількістю населення США посідає третє місце у світі. Через великі розміри території середній приріст населення в різних регіонах істотно різниться. В середньому він становить 1%. На приріст населення впливає зовнішня міграція, яка розглядається державою позитивно. Щорічно в країну в'їжджають до 800 тис. осіб. Серед них виділяють такі групи : спеціалісти вищої кваліфікації, некваліфікована робоча сила, політичні іммігранти і нелегальні (небажані). Для США характерною є міграція по країні населення, яке працює.

 • Середня густота населення - 32 осіб на 1 км2. Найгустіше заселено штати: Каліфорнія, Нью-Йорк, Техас, Флорида. У США значним є рівень урбанізації: 75% населення - жителі міст. Найбільші міські агломерації: Нью-Йорк (20 млн осіб), Лос-Анджелес (16 млн осіб), Чикаго (9 млн осіб), Сан-Франциско (6 млн осіб). Крім того, у країні є близько 50 міст з населенням понад 1 млн осіб. Об’єднання великих міських агломерацій утворюють мегаполіси - Приатлантичний (45 млн), Приозерний (35 млн), Каліфорнійський (25 млн осіб).Мови

 • Найбагатомовніший штат — Каліфорнія (207 мов). «Найодноманітніший» з усіх штатів — Вайомінг (56). У Нью-Йорку говорять 129 мовами, а в Лос-Анджелесі — 137.

 • Фондом англійської мови США (найвпливовішою неурядовою організацією, що займається питаннями лінгвістичної політики держави) в березні 2005 року була опублікована доповідь «Багато мов — одна Америка», заснована на даних дослідження мов, які населення США використовує в повсякденному житті (вдома, на роботі, на вулиці).

 • Згідно цій доповіді, найпоширеніша в США мова — англійська. Нею спілкуються 215,4 млн осіб з 293 млн., що проживають у США. Англійська мова не має офіційного державного статусу на всій території США. На законодавчому рівні вона затверджена як державна лише в 28 штатах і двох територіях (Американські Віргінські острови і Пуерто-Ріко). Іспанська мова є рідною для 28 млн жителів США (10,7 %).

 • У першу десятку мов країни також входять французька (1 606 790), китайська (1 499 635), німецька (1 382 615), турецька (близько 1 172 615), тагальська (1 224 240), в'єтнамська (1 009 625), італійська (1 008 370) і корейська (894 065).

 • У штаті Гаваї англійська мова і гавайська мова мають статус офіційних[2]. Деякі острівні території також надають офіційне визнання мовам корінних жителів, разом з англійською мовою: Самоа і чаморро визнані, відповідно, на Самоа і Гуамі; каролінська і чаморро визнані на Північних Маріанських островах; іспанська є офіційною мовою Пуерто-Ріко. У штаті Нью-Мексико діє закон, який забезпечує вживання англійської і іспанської, в штаті Луїзіана — англійської і французької (при цьому жодна з мов не названа офіційною).Економіка США

США – високорозвинена індустріально-аграрна країна; держава-гігант, провідна економічна і військова держава світу; займає 3-є місце в світі за площею і чисельністю населення. США мають високорозвинену і диверсифіковану пром-сть, осн. галузями якої є загальне, транспортне і електротехн. машинобудування, видобуток к.к., хім. та харчова пром-сть, виробн. металовиробів і інш. Розвинуті всі види сучасного тр-ту (залізничний, автомобільний, морський, внутрішній водний, повітряний і трубопровідний). Найбільші порти: Новий Орлеан, Хемптон-Родс, Нью-Йорк, Тампа, Мобіл, Лос-Анджелес, Балтімор. У середині 1990-х років на водні маршрути припадало 15% вантажоперевезень. Важкі і громіздкі вантажі (залізна руда, вугілля, зерно, нафтопродукти, пісок, гравій, цемент) часто доставляються водним шляхом. На залізничний транспорт в середині 1990-х років припадало 38% всіх вантажоперевезень і тільки 1% пасажирів. В перше десятиріччя ХХІ ст. планується збудувати високошвидкісні рейкові магістралі, які зв'яжуть найбільші мегаполіси східного узбережжя. Автомобільні вантажоперевезення в середині 1990-х років становили 28%. У той же час на повітряний транспорт припадала незначна частка вантажного товаропотоку (0,5%), але майже 20% пасажиро-перевезень. На частку транспорту припадає бл. 20% загального споживання енергії у країні і від 50% до 60% всього споживання рідкого палива.

За даними [Index of Economic Freedom, The Heritage Foundation, U.S.A. 2001]: ВВП (1999) – $ 8500 млрд. Темп зростання ВВП (1999) – 4%. ВВП на душу населення (1999) – $ 31201. Прямі іноземні інвестиції (1999) – $ 119 млрд. Імпорт (1999) – г.ч. електронні компоненти, побутова електроніка і комп'ютери – $ 1100 млрд. (г.ч. Канада – 19,2%; Японія – 12,0%; Мексика – 10,0%; Китай – 8,0%; Німеччина – 5,4%). Експорт (1999) – г.ч. машини, обладнання і продукція сільського господарства (промислове і електронне обладнання, літаки, автомобілі, військова техніка, хімікати, кам'яне вугілля, кукурудза, соєві боби) – $ 905 млрд. (г.ч. Канада – 23,0%; Мексика – 12,0%; Японія – 8,3%; Великобританія – 5,5%; Німеччина – 5,4%).

Збройні сили Америки

 • На сьогоднішній день збройні сили США залишаються одними з найбільших в світі. Військовий бюджет США на 2010 рік склав 668 млрд доларів США[3]. Збройні сили США включають армію (сухопутні війська), Військово-Повітряні Сили, Військово-морські сили, Корпус морської піхоти і Берегову охорону. За даними на квітень 2007 року, 1 426 700 чоловік проходили службу в регулярних частинах збройних сил і

 • 1 458 500 чоловік в резервних формуваннях.Національні свята США

В США святкують понад 50 знаменних дат історичного і релігійного характеру.

Загальнонаціональні свята:

 • 1 січня — Новий рік;

 • 22 лютого — День народження

Джорджа Вашингтона;
 • 4 липня — День незалежності;

 • 11 листопада — День ветеранів

(День примирення);
 • 25 грудня — Різдво.

Загальнонаціональними (федеральними) святами також є День праці, що святкується в перший понеділок вересня і День подяки, що святкується в четвертий четвер листопада.

Всі інші свята не є по суті загальнонаціональними, оскільки відмічаються не у всіх штатах.

Одне з чудес США: Ніагарський водоспад

Ніагарський водоспад – загальна назва трьох водоспадів на річці Ніагара, яка відділяє американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Ніагарські водоспади – це водоспад «Підкова» (англ. Horseshoe Falls), іноді ще званий Канадським водоспадом (англ. Canadian Falls), Американський водоспад (англ. American Falls) і водоспад «Фата» (англ. Bridal Vail Falls). Хоча перепад висот і не дуже великий, водоспади дуже широкі, і за об’ємом проходження через нього води Ніагарський водоспад – найпотужніший у Північній Америці. Висота водоспадів складає 53 метри. Підніжжя Американського водоспаду заступає нагромадження каменів, через що його видима висота в 3 рази менша. Ширина Американського водоспаду – більше 300 метрів, водоспаду «Підкова» – майже 800. «Ніагара» бере свою назву від ірокезького слова «Onguiaahra», що в перекладі означає буквально «Грім Води». Місцевими корінними жителями було ірокезьке плем’я Онгіара. Коріння водоспаду лежить у Вісконсинському заледенінні, що закінчилося близько 10 тисяч років тому.

http://www.navksvit.lviv.ua/niagara-falls/


Схожі:

Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconЗакон про ленд-ліз. Ленд-ліз державна програма за якою Сполучені Штати Америки передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство, стратегічно важливі матеріали
Ленд-ліз державна програма за якою Сполучені Штати Америки передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку,...
Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconТема 7 сполучені штати америки
Держава в Північній Америці, омивається водами Атлантичного та Тихого океанів; межує з Мексикою на півдні та Канадою на півночі;...
Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconКикоть Валерій Михайлович
Працював військовим перекладачем у країнах Африки ( Ефіопії, Єгипті, Судані ), Ємені, Об'єднаних Арабських Еміратах, Англії та Німеччині....
Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconГеографія країн світу Франція Мапи Франції

Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconЗакон про відміну рабства в США. Наслідки та вплив на розвиток країн Підготувала учениця 11 класу гімназії №3 " Сузір'я " м. Бердянська Полященко Владислава Вчитель: Лях Ганна Миколаївна Причини
В США скасування рабства відбулося як результат громадянської війни між США ("Союз/Федерація") та Конфедеративними Штатами Америки...
Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconЕнергоємність ввп країн світу, кг н е./дол. Сша

Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconСвітові тенденції в державному управлінні
Неоконсервативні уряди у вісімдесяті роки Сполучені Штати, Великобританія, Нова Зеландія, Австралія
Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconГеографія країн світу Німеччина Географія Німеччини
Альп. Найвищою точкою країни є г. Цуґшпіце (2963 м над рівнем моря). Біля кордону із Швейцарією знаходиться найбільше озеро Німеччини,...
Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconПрезентація на тему «Теплові двигуни та вплив їх використання на екологію світу» Теплові машини
Презентація на тему «Теплові двигуни та вплив їх використання на екологію світу»
Сша презентація на тему : “Географія країн світу’’ Сполучені Штати Америки iconСша в 1945-1960 pp. План Утвердження США як провідної країни повоєнного біполярного світу
Суперники США або тимчасово вибули з конкурентної боротьби (Німеччина, Японія), або потрапили у фінансово-економічну залежність від...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка