Альтернативні види енергії


НазваАльтернативні види енергії
Дата конвертації11.03.2013
Розмір444 b.
ТипПрезентации


Альтернативні види енергії

  • Альтернативна енергетика — сукупність перспективних способів здобуття енергії, які поширені не так широко, як традиційні, проте представляють інтерес із-за вигідності їх використання при низькому ризику спричинення шкоди екології району.


СОНЦЕ- як альтернативний вид енергії

  • Сонце - невичерпне джерело енергії - щомиті дає Землі 80 трильйонів кіловат, тобто в декілька тисяч разів більше, ніж всі електростанції світу. Потрібно лише уміти користуватися їм. Наприклад, Тибет - найближча до Сонця частина нашої планети - по праву вважає сонячну енергію своїм багатством. На сьогодні в автономному районі Тибету Китаю побудовано вже більше п'ятдесяти тисяч геліопечей. Сонячною енергією опалюються житлові приміщення площею 150 тисяч квадратних метрів, створені геліотеплиці загальною площею мільйон квадратних метрів. Хоча сонячна енергія і безкоштовна, здобуття електрики з неї не завжди досить дешево. Тому фахівці безперервно прагнуть удосконалити сонячні елементи і зробити їх ефективніше. Новий рекорд в цьому відношенні належить Центру прогресивних технологій компанії “Боїнг”. Створений там сонячний елемент перетворить в електроенергію 37 відсотків сонячного світла, що попало на нього.Це досягнення стало можливим, з одного боку, завдяки використанню двошарової конструкції. Верхній шар - з арсеніду галію. Він поглинає випромінювання видимої частини спектру. Нижній шар - з антимоніду галію і призначений уловлювати інфрачервоне випромінювання, яке зазвичай втрачається. З іншого боку, висока ефективність досягається завдяки спеціальному покриттю, заломлюючому світло і що фокусує його на активні області сонячного вічка.

  • Це досягнення стало можливим, з одного боку, завдяки використанню двошарової конструкції. Верхній шар - з арсеніду галію. Він поглинає випромінювання видимої частини спектру. Нижній шар - з антимоніду галію і призначений уловлювати інфрачервоне випромінювання, яке зазвичай втрачається. З іншого боку, висока ефективність досягається завдяки спеціальному покриттю, заломлюючому світло і що фокусує його на активні області сонячного вічка.У Японії учені працюють над вдосконаленням фотогальванічних елементів на кремнієвій основі. Якщо товщину сонячного елементу існуючого стандарту зменшити в 100 разів, то такі тонкоплівкові елементи зажадають значно менше сировини, що забезпечить їх високу ефективність і економічність. Крім того, їх мала вага і виняткова прозорість дозволять легко встановлювати їх на фасадах будівель і навіть на вікнах, для забезпечення електроенергією житлових будинків. Проте оскільки інтенсивність сонячного світла не завжди і не скрізь однакова, то навіть при установці безлічі сонячних батарей, будівлі буде потрібно додаткове джерело електрики. Одним з можливих рішень цього питання є використання сонячних елементів в комплексі з двостороннім паливним елементом. У денний час, коли працюють сонячні елементи, надлишкову електроенергію можна пропускати через водневий паливний елемент і таким чином отримувати водень з води. Вночі ж паливний елемент зможе використовувати цей водень для виробництва електроенергії.

  • У Японії учені працюють над вдосконаленням фотогальванічних елементів на кремнієвій основі. Якщо товщину сонячного елементу існуючого стандарту зменшити в 100 разів, то такі тонкоплівкові елементи зажадають значно менше сировини, що забезпечить їх високу ефективність і економічність. Крім того, їх мала вага і виняткова прозорість дозволять легко встановлювати їх на фасадах будівель і навіть на вікнах, для забезпечення електроенергією житлових будинків. Проте оскільки інтенсивність сонячного світла не завжди і не скрізь однакова, то навіть при установці безлічі сонячних батарей, будівлі буде потрібно додаткове джерело електрики. Одним з можливих рішень цього питання є використання сонячних елементів в комплексі з двостороннім паливним елементом. У денний час, коли працюють сонячні елементи, надлишкову електроенергію можна пропускати через водневий паливний елемент і таким чином отримувати водень з води. Вночі ж паливний елемент зможе використовувати цей водень для виробництва електроенергії.Компактна пересувна електростанція сконструйована німецьким інженером Хербертом Бойерманом. При власній вазі 500 кг вона має потужність 4 КВт, інакше кажучи, здатна повністю забезпечити електрострумом достатньої потужності заміське житло. Це досить хитромудрий агрегат, де енергію виробляють відразу два пристрої - ветрогенератор нового типа і комплект сонячних панелей. Перший оснащений трьома півсферами, які (на відміну від звичайного вітрового колеса) обертаються при щонайменшому русі повітря, другий - автоматикою, акуратно орієнтуючою солярні елементи на світило. Здобута енергія накопичується в акумуляторному блоці, а той стабільно забезпечує струмом споживачів.

  • Компактна пересувна електростанція сконструйована німецьким інженером Хербертом Бойерманом. При власній вазі 500 кг вона має потужність 4 КВт, інакше кажучи, здатна повністю забезпечити електрострумом достатньої потужності заміське житло. Це досить хитромудрий агрегат, де енергію виробляють відразу два пристрої - ветрогенератор нового типа і комплект сонячних панелей. Перший оснащений трьома півсферами, які (на відміну від звичайного вітрового колеса) обертаються при щонайменшому русі повітря, другий - автоматикою, акуратно орієнтуючою солярні елементи на світило. Здобута енергія накопичується в акумуляторному блоці, а той стабільно забезпечує струмом споживачів.Дивлячись вперед, в ті часи, коли штат Каліфорнію потребуватиме зручних станцій для заряджання електробатарей, “південно-каліфорнійська компанія Едісон” планує почати випробування спеціальної автостанції для машин, що працюють на сонячній енергії, яка кінець кінцем повинна стати звичайною заправною станцією з безліччю парковочних місць і різними магазинами. Сонячні панелі на даху станції, розташованої в місті Даймонд-пані, забезпечать енергію для зарядки електромобілів протягом всього робочого дня навіть взимку.

  • Дивлячись вперед, в ті часи, коли штат Каліфорнію потребуватиме зручних станцій для заряджання електробатарей, “південно-каліфорнійська компанія Едісон” планує почати випробування спеціальної автостанції для машин, що працюють на сонячній енергії, яка кінець кінцем повинна стати звичайною заправною станцією з безліччю парковочних місць і різними магазинами. Сонячні панелі на даху станції, розташованої в місті Даймонд-пані, забезпечать енергію для зарядки електромобілів протягом всього робочого дня навіть взимку.А надлишок, що отримується від цих панелей, використовуватиметься для потреб самої автостанції. Вже в 1981г. через протоку Ла-манш зробив переліт перший в світі літак двигуном, що працює від сонячних батарей. Щоб зробити переліт на відстань 262 км., йому було потрібно 5,5 години . А по прогнозах учених кінця минулого століття, очікувалося, що до 2000 року на дорогах Каліфорнії з'явиться близько 200000 електромобілів. Можливо, і нам варто подумати про використання сонячної енергії в широких масштабах. Зокрема, в Криму з його “солнцеобільностью”.

  • А надлишок, що отримується від цих панелей, використовуватиметься для потреб самої автостанції. Вже в 1981г. через протоку Ла-манш зробив переліт перший в світі літак двигуном, що працює від сонячних батарей. Щоб зробити переліт на відстань 262 км., йому було потрібно 5,5 години . А по прогнозах учених кінця минулого століття, очікувалося, що до 2000 року на дорогах Каліфорнії з'явиться близько 200000 електромобілів. Можливо, і нам варто подумати про використання сонячної енергії в широких масштабах. Зокрема, в Криму з його “солнцеобільностью”.ВИСНОВОК

  • У осяжному майбутньому природне паливо як і раніше буде важливим джерелом енергії. Проте природні ресурси обмежені, і врешті-решт людство буде вимушено перейти на використання енергії вітру і Сонця, про що з незапам'ятних часів мріють захисники довкілля. Теоретично, кожне підприємство, будівля, житловий будинок і автомобіль може мати своє власне екологічно чисте, поновлюване джерело енергії, що дозволить людству обходитися без нафтових свердловин, вугільних шахт, електростанцій, ліній електропередачі і позбавитися, таким чином, від всіх негативних наслідків їх використання. Проте на даний момент перед людством коштує більш невідкладне завдання: зупинити перегрівання планети і зробити це щонайшвидше. Завдяки автомобілям з паливними елементами, досконалішим вітровим турбінам і сонячним елементам, і іншим описаним в даному рефераті проектам, впровадження яких вже стає реальністю, загроза глобального потепління здається тепер не настільки страхітливою, якою вона представлялася ще кілька років тому.

Схожі:

Альтернативні види енергії iconЗакон України "Про альтернативні джерела енергії" Закон України "Про альтернативні види палива" Закон України "Про електроенергетику" Закон України "Про енергозбереження"
...
Альтернативні види енергії icon«Альтернативні види енергії» вступ
Чому ж спостерігається тенденція до освоєння альтернативних видів енергії, при таких, здавалося б, значних цифрах, при тому, що останніми...
Альтернативні види енергії iconНа тему : Альтернативні види енергії
Енергія- це здатність до виконання роботи, а робота здійснюється, коли на об’єкт діє фізична сила
Альтернативні види енергії iconАльтернативні джерела енергії
Можливості саме безпосереднього використання сонячної енергії; хоча більшість всієї енергії, що потрапляє на Землю є сонячною, та...
Альтернативні види енергії iconАльтернативні джерела енергії енергоресурси
Можливості саме безпосереднього використання сонячної енергії; хоча більшість всієї енергії, що потрапляє на Землю є сонячною, та...
Альтернативні види енергії iconАльтернативні джерела енергії енергія Сонця
В останній час інтерес до проблеми використання сонячної енергії різко збільшився. Можливості саме безпосереднього використання сонячної...
Альтернативні види енергії iconПроект «Альтернативні джерела енергії для бюджетних установ міста Ужгород» Михайло Кут
Проблема відсутність концептуальних засад та обґрунтованих техніко-економічних рішень щодо використання альтернативих джерел енергії...
Альтернативні види енергії iconАльтернативні джерела енергії Збереження енергії є найважливішою задачею сучасності
Енергія Усе у нашому житті пов’язане з нею. Вона безперервно супроводжує усі процеси живої і неживої природи, усі наймасштабніші...
Альтернативні види енергії iconПерспективи й альтернативні шляхи розвитку електроенергетики у світі. Існує дві групи джерел енергії

Альтернативні види енергії iconЕнергія 8 клас Мета
Дати поняття енергії. Вивчити, які два види енергії існують та від яких величин вони залежать

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка