Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку


НазваКонспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку
Дата конвертації15.03.2013
Розмір445 b.
ТипКонспект


План конспект уроку з інформатики

  • Студентки 5-го курсу

  • Групи А освітньо-кваліфікаційного

  • рівня «спеціаліст»

  • Васьків Наталі

  • Ігорівни


Тема уроку:

  • Основні галузі застосування комп’ютерів.



Мета уроку:

  • Подати поняття про важливість використання комп’ютерів.

  • Розглянути місця застосування

  • комп’ютерів.

  • Виховувати повагу до надбань людства.

  • Обладнання: ілюстрації.

  • Тип уроку: теоретичний.



Хід уроку.

  • 1. Організаційна частина.

  • 2. Актуалізація опорних знань. ості учнів.

  • 3. Оголошення теми і мети уроку.

  • 4. Вивчення нового матеріалу.

  • 5. Закріплення нового матеріалу.

  • 6. Підсумки заняття.

  • 7. Домашнє завдання.



1.Організаційний момент.

  • Перевірка наявності учнів.

  • Перевірка домашнього завдання.

  • Перевірка готовності до уроку.



2.Актуалізація опорних знань.

  • Фронтальне опитування.

  • – поняття інформація і її види;

  • – поняття інформатика;

  • – визначення комп’ютер, і інформаційні процеси;

  • – сучасним засобом опрацювання інформації є?

  • – блоки ЕОМ.



3.Повідомлення теми і мети уроку.

  • Поняття про важливість використання комп’ютерів і їх місця застосування є актуальними, при нинішньому прогресі комп’ютерних технологій.



4.Вивчення нового матеріалу.

  • Електронно-обчислювальні машини (ЕОМ) на виробництві.

  • У промисловому виробництві комп’ютери повинні по можливості звільнити людину від важкої монотонної праці. У багатьох галузях промисловості (наприклад в електроніці) перебудова роботи конвеєра на випуск нового виробу вимагає найменше кількох місяців. А науково-технічний прогрес у цих галузях відбувається настільки швидко, що до моменту випуску виріб може застаріти і виявитися нікому не потрібним.



  • Вихід із цієї ситуації тільки один – створення гнучких автоматизованих виробництв, у яких переналагоджування виробництва на випуск нової продукції здійснюється не заміною обладнання, а зміною програм, які керують роботою верстатів і промислових роботів.

  • Незважаючи на те, що гнучкі автоматизовані виробництва коштують набагато більше, ніж звичайні технічні лінії, вони економічно вигідні.



Автоматизовані виробництва будуються на основі верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). Верстати з ЧПК – це універсальні верстати, на яких керування обробкою деталей може здійснюватися мікропроцесором за спеціальною програмою.

  • Автоматизовані виробництва будуються на основі верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). Верстати з ЧПК – це універсальні верстати, на яких керування обробкою деталей може здійснюватися мікропроцесором за спеціальною програмою.

  • Оброблювання деталей може виконуватися вручну чи автоматично. При ручній роботі мікропроцесор запам’ятовує послідовність дій робітника. Потім програма оброблювання деталі багатократно виконується без участі робітника. Програма може також вводитися в верстат з перфострічки чи з керуючої мікро -ЕОМ.



  • Мікро - ЕОМ може обслуговувати одночасно кілька верстатів з ЧПК і вести бібліотеку програм обробки деталей.

  • ЕОМ – дозволяє автоматизувати і операції складання на конвеєрах.

  • Автоматизація виробництва великими темпами, не тільки піднімає виробництво на високий рівень, але й змінює роль людини яка бере участь у виробничому процесі.



ЕОМ у сільському господарстві.

  • ЕОМ у сільському господарстві.

  • За кілька найближчих років сільське господарство нашої країни має перетворюватися у галузь народного господарства, яка зможе забезпечити населення країни високоякісними продуктами харчування, при цьому гостро стоїть проблема покращення умов праці і побуту людей, які працюють в цій галузі.

  • Яку ж роль тут може зіграти комп’ютер?

  • Велику допомогу може надати комп’ютер на тваринницькій фермі. Для кожної тварини потрібно скласти індивідуальний раціон годування, вести власну „історію хвороби...”



Здійснити такий індивідуальний підхід без використання комп’ютерних даних нереально, оскільки треба буде враховувати багато факторів, таких, як наявність кормів, можливість (і вартість) закупівлі кормів в інших господарств. Застосування ЕОМ дозволить вирішити це завдання оптимально.

  • Здійснити такий індивідуальний підхід без використання комп’ютерних даних нереально, оскільки треба буде враховувати багато факторів, таких, як наявність кормів, можливість (і вартість) закупівлі кормів в інших господарств. Застосування ЕОМ дозволить вирішити це завдання оптимально.

  • Ще одна проблема, яка вимагає застосування ЕОМ – розрахунок посівних площ. Для розв’язання цих проблем необхідні спеціальні пакети прикладних програм. У перспективі такі прикладні програми даватимуть і прогнози врожаю залежно від погодних умов.



  • Ще один напрямок застосування ЕОМ – створення машин і механізмів, і використання роботів на фермах.

  • ЕОМ у проектуванні.

  • Проектування нових машин і механізмів, приладів, пристроїв, будинків, споруд вимагає виконання великого обсягу розрахункових і графічних робіт, ведення проектної документації.

  • Більшу частину цих робіт беруть на себе ЕОМ. На їх основі створюються системи автоматичного проектування (САПР).

  • Графічні роботи з САПР виконуються за допомогою графічних редакторів. За їх допомогою зручно робити креслення і вносити в них зміни.



Застосування ЕОМ для виконання креслярських робіт прискорить створення креслень, і їх тиражування.

  • Застосування ЕОМ для виконання креслярських робіт прискорить створення креслень, і їх тиражування.

  • Графічні редактори можуть поєднуватися з електронними таблицями і базами даних.

  • ЕОМ може скласти програми для верстатів ЧПК і для мікро - ЕОМ, яка керує автоматизованою лінією.

  • ЕОМ в управлінні.

  • Зараз хід суспільного розвитку вимагає різкого скорочення працівників, які працюють в управлінні тому виконують необхідні технічні роботи комп’ютери.



Використання ПК дає змогу ефектно організовувати працю секретаря.

  • Використання ПК дає змогу ефектно організовувати працю секретаря.

  • Поява у майбутньому пристроїв для введення в ЕОМ повідомлень у вигляді усної мови дозволить вилучити найбільше трудомістку операцію – введення інформації з клавіатури.

  • Економістам ЕОМ дозволяє виконувати розрахунки планів, підрахунки підсумків виконання робіт.

  • Отже завдяки ЕОМ виконування великий обсяг робіт з невеликою кількістю працівників



  • ЕОМ у науці.

  • Найважливішим напрямом застосування ЕОМ у дослідженнях є комп’ютерний експеримент.

  • Багато наукових досліджень особливо у галузі природничих наук. Для опрацювання експериментальних явищ ЕОМ широко використовується в науці про землю. Залучення математичних моделей дозволяє вченим формувати більш точні прогнози погоди.



Опрацювання експериментальних досліджень за допомогою ЕОМ використовують в хімії, біології, застосування ЕОМ у медицині лише починається.

  • Опрацювання експериментальних досліджень за допомогою ЕОМ використовують в хімії, біології, застосування ЕОМ у медицині лише починається.

  • У галузях суспільних наук ЕОМ дають змогу не тільки створювати інформацію архіви з оперативним доступом, а й організувати опрацювання результатів соціологічного опитувань.

  • В галузі лінгвістики дозволяється автоматизація, вивчення текстів, переклад.



ЕОМ в освіті.

  • ЕОМ в освіті.

  • ЕОМ виконують в різних навчальних закладах. У майбутньому ЕОМ будуть застосовувати не тільки на інформатиці, а й на фізиці, хімії, історії.

  • Завдяки ЕОМ можна виконувати лабораторні роботи, програми на ЕОМ пропонують нам задачі, запитання, можуть перевіряти знання учнів, можна проводити дослідницькі експерименти.



ЕОМ в обслуговуванні і побуті.

  • ЕОМ в обслуговуванні і побуті.

  • ЕОМ використовують для продажу авіаційних і залізничних квитків в ощад – касах для проведення розрахунків, для оплати міжміських телефонних переговорів.

  • У магазинах і ательє з’являються касові апарати на основі мікропроцесорів.

  • ЕОМ зможуть і відповідати на запитання покупців. ЕОМ можуть приймати замовлення на пошиття одягу і взуття.



  • ПК стають джерелом інформації. ПК може використовувати і для розваг, ігор. ПК може служити телефонним довідником, відповідати на телефонні дзвінки.

  • Пройде небагато часу і комп’ютер стане вашим особистим секретарем, консультантом і навіть ігровим партнером. Він стане у нагоді усім членам вашої сім’ї.



5.Закріплення нового матеріалу.

  • Фронтальне опитування.

  • – застосування ЕОМ на виробництві;

  • – застосування ЕОМ у сільському господарстві

  • – застосування ЕОМ у проектуванні;

  • – застосування ЕОМ в управлінні;

  • – застосування ЕОМ у науці;

  • – застосування ЕОМ в освіті;

  • – застосування ЕОМ в обслуговуванні і побуті.



6. Підсумки заняття.

  • ЕОМ в нашому житті має важливе значення, тому повинні знати галузі його застосування



7. Домашнє завдання.

  • Написати галузі застосування ЕОМ, які були не розглянуті.



Схожі:

Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconПлан-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета
«техніка», «деталь»; повторити будову і призначення швейної машини; повторити правила безпечної праці та організацію робочого місця...
Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconСтудентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня
Доповніть визначення Візерунок, який побудований на ритмічному чергуванні і поєднанні різних елементів, називають
Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconКонцепція ключових кваліфікацій і компетенцій у професійній освіті
Курсова робота студента групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» заочної форми навчання мазура віталія
Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconТема: «Методичні основи технологічної підготовки учнів школи за допомогою сучасних комп’ ютерних технологій»
Дипломна робота студента освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» Вітика Володимира Павловича
Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconСтудентам при здобутті освітньо-кваліфікаційного рівня Студентам при здобутті освітньо-кваліфікаційного рівня
Для якісної підготовки фахівців з прикладної математики для Черкаського та інших регіонів України спеціальність має висококваліфіковані...
Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconКонспект уроку (економія сил) Як конспект уроку (економія сил) Як ілюстративний матеріал до певних фрагментів уроку (при поясненні нового матеріалу)

Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconСтудента 1 курсу групи г кваліфікаційного рівня “магістр”
Електронна бібліотека як елемент інформаційної структури професійно-технічного навчального закладу
Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconУроку: ТЕМА уроку: «Заробітна плата, її економічний зміст, форми І системи оплати праці». Мета уроку: Мета уроку

Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconСтудента освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” Мартинюка Володимира Васильовича
Визначити тенденції та закономірності функціонування інформаційних технологій у навчальному середовищі зош
Конспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку iconРобота студентки 2 курсу групи у інституту філології й журналістики Шумлянської Сніжани


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка