Правила особистої гігієни


НазваПравила особистої гігієни
Дата конвертації15.03.2013
Розмір445 b.
ТипПравилаПлан

 • План

 • Псування продуктів харчування і бактерії.

 • Хвороботворні бактерії.

 • Правила особистої гігієни.. Зі спостережень за щоденними подіями, що відбуваються навколо нас удома, школі, магазині чи на вулиці, вам, напевне, добре відомий той факт, що продукти харчування не можна зберігати нескінченно довго. Усі вони мають певний термін придатності, іншими словами, тільки впродовж якогось часу їх можна вживати у їжу, а після закінчення цього терміну продукт втрачає смак, колір, запах, тобто змінює свої якості й навіть може бути отруйним. Термін придатності залежить від багатьох чинників. По-перше, від того, якого походження даний продукт, тобто яким чином він отриманий. Наприклад, якщо це молоко чи кисломолочний продукт (кефір, ряжанка, сир чи масло), то вони зберігаються лише декілька днів, і то лише за умов низької температури, тобто у холодильнику.

 • . Зі спостережень за щоденними подіями, що відбуваються навколо нас удома, школі, магазині чи на вулиці, вам, напевне, добре відомий той факт, що продукти харчування не можна зберігати нескінченно довго. Усі вони мають певний термін придатності, іншими словами, тільки впродовж якогось часу їх можна вживати у їжу, а після закінчення цього терміну продукт втрачає смак, колір, запах, тобто змінює свої якості й навіть може бути отруйним. Термін придатності залежить від багатьох чинників. По-перше, від того, якого походження даний продукт, тобто яким чином він отриманий. Наприклад, якщо це молоко чи кисломолочний продукт (кефір, ряжанка, сир чи масло), то вони зберігаються лише декілька днів, і то лише за умов низької температури, тобто у холодильнику.Вам потрібно запам'ятати, що кожен продукт потребує відповідних умов зберігання і може зберігатися обмежений час. Тому при покупці слід уважно читати, що написано на етикетці, чи не закінчився для нього термін використання, і вдома зберігати його там, де вказано і при потрібній температурі. Бактерії, які псують продукти харчування, є бактеріями-сапрофітами, оскільки вони харчуються вже неживими частинками рослин і тварин (за визначенням біологічного словника).

 • Вам потрібно запам'ятати, що кожен продукт потребує відповідних умов зберігання і може зберігатися обмежений час. Тому при покупці слід уважно читати, що написано на етикетці, чи не закінчився для нього термін використання, і вдома зберігати його там, де вказано і при потрібній температурі. Бактерії, які псують продукти харчування, є бактеріями-сапрофітами, оскільки вони харчуються вже неживими частинками рослин і тварин (за визначенням біологічного словника).Серед найбільш відомих хвороб людини, збудниками яких є бактерії — це дифтерія, туберкульоз, кашлюк (коклюш), тиф, правець, холера, бактеріальна дизентерія і сальмонельоз.

 • Серед найбільш відомих хвороб людини, збудниками яких є бактерії — це дифтерія, туберкульоз, кашлюк (коклюш), тиф, правець, холера, бактеріальна дизентерія і сальмонельоз.

 • Коли хтось хворіє на ангіну і на гландах з'являється білий наліт, то медсестра бере з горла мазок. Для чого це роблять? Це здійснюють для того, щоб точно знати, яка у людини хвороба, — ангіна чи дифтерія. Дифтерію спричиняє бактерія Корінебактеріум діфтері, яка через виділення з кашлем чи чханням від хворої людини потрапляє до здорової (крапельна інфекція). Ці бактерії небезпечні тим, що, паразитуючи у глотці, виділяють токсин, який через кров розноситься по всьому організму й дуже шкодить серцю. Для лікування дифтерії застосовують речовину, що нейтралізує токсин — анатоксин, і водночас призначають антибіотики. Для запобігання цьому захворюванню слід обмежити контакти з хворими людьми, а при потребі контактування одягати марлеву пов'язку.Іншою досить розповсюдженою хворобою, яка виникає найчастіше у людей, які погано харчуються і внаслідок цього мають ослаблений імунітет, є туберкульоз. Ця хвороба спричиняється діяльністю бактерії Мікобактеріум туберкульозіс. Вважається, що ця бактерія постійно присутня в організмі людини, але починає активно розмножуватись і пошкоджує легені, коли у людини послаблюється імунітет. Крім того, додатковими джерелами зараження є хворі люди (крапельна інфекція) га молоко хворих корів. Лікують туберкульоз антибіотиками типу стрептоміцину.

 • Іншою досить розповсюдженою хворобою, яка виникає найчастіше у людей, які погано харчуються і внаслідок цього мають ослаблений імунітет, є туберкульоз. Ця хвороба спричиняється діяльністю бактерії Мікобактеріум туберкульозіс. Вважається, що ця бактерія постійно присутня в організмі людини, але починає активно розмножуватись і пошкоджує легені, коли у людини послаблюється імунітет. Крім того, додатковими джерелами зараження є хворі люди (крапельна інфекція) га молоко хворих корів. Лікують туберкульоз антибіотиками типу стрептоміцину.Кашлюк (кір) спричиняється бактерією Бордетела пертусус, яка оселяється у верхніх дихальних шляхах людини і викликає виснажливі напади кашлю. Людина заражається від хворого на кашлюк через крапельну інфекцію. Від кашлюку роблять щеплення, здебільшого маленьким дітям, вводячи вбиті бактерії. Для запобігання захворюванню слід не контактувати з хворими на цю недугу

 • Кашлюк (кір) спричиняється бактерією Бордетела пертусус, яка оселяється у верхніх дихальних шляхах людини і викликає виснажливі напади кашлю. Людина заражається від хворого на кашлюк через крапельну інфекцію. Від кашлюку роблять щеплення, здебільшого маленьким дітям, вводячи вбиті бактерії. Для запобігання захворюванню слід не контактувати з хворими на цю недугуТиф — страшна хвороба, яка забрала життя у тисяч людей, спричиняється діяльністю бактерій Рікетсія. Висипний тиф супровод­жується висипами на шкірі, але переважно пошкоджуються стінки кровоносних судин, що призводить до утворення тромбів. Джерелом зараження є воші. Для лікування застосовують антибіотики тетрациклінового ряду. Профілактичними заходами є дотримання чистоти і правил особистої гігієни.

 • Тиф — страшна хвороба, яка забрала життя у тисяч людей, спричиняється діяльністю бактерій Рікетсія. Висипний тиф супровод­жується висипами на шкірі, але переважно пошкоджуються стінки кровоносних судин, що призводить до утворення тромбів. Джерелом зараження є воші. Для лікування застосовують антибіотики тетрациклінового ряду. Профілактичними заходами є дотримання чистоти і правил особистої гігієни.Правець (Поліомієліт) спричиняє бактерія Клостридіум тетані. Ця бактерія живе у ґрунті й людина заражається правцем, коли поранить тіло й у рану потрапить ця бактерія. У процесі життєдіяльності Клостридіуму тетані утворюється токсин, який згубно діє на рухові нерви спинного мозку. Найчастіше хворі помирають. Для профілактики застосовують щеплення анатоксином.

 • Правець (Поліомієліт) спричиняє бактерія Клостридіум тетані. Ця бактерія живе у ґрунті й людина заражається правцем, коли поранить тіло й у рану потрапить ця бактерія. У процесі життєдіяльності Клостридіуму тетані утворюється токсин, який згубно діє на рухові нерви спинного мозку. Найчастіше хворі помирають. Для профілактики застосовують щеплення анатоксином.Холера — надзвичайно важка хвороба, яка супроводжується загальним зневодненням організму. Частіше за все людина помирає. Бактерією, що спричиняє цю хворобу, є Вібріо холере — Холерний вібріон. Бактерія оселяється в тонкому кишечнику людини і виділяє токсин, який уражає слизову оболонку. Бактерія потрапляє до організму людини з водою чи продуктами, забрудненими мухами, фекаліями хворих людей, через забруднені предмети. Лікують холеру антибіотиками тетрациклінового ряду.

 • Холера — надзвичайно важка хвороба, яка супроводжується загальним зневодненням організму. Частіше за все людина помирає. Бактерією, що спричиняє цю хворобу, є Вібріо холере — Холерний вібріон. Бактерія оселяється в тонкому кишечнику людини і виділяє токсин, який уражає слизову оболонку. Бактерія потрапляє до організму людини з водою чи продуктами, забрудненими мухами, фекаліями хворих людей, через забруднені предмети. Лікують холеру антибіотиками тетрациклінового ряду.Сальмонельоз спричиняється життєдіяльністю бактерії Сальмонели, яка паразитує і пошкоджує травний тракт людини. Потрапляє в організм через м'ясні продукти, виготовлені з м'яса хворої худоби, переважно через домашніх птахів і свинину, також через фекальні забруднення. Вакцини від цієї хвороби нема, а антибіотики тетрацик­лінового ряду малоефективні.

 • Сальмонельоз спричиняється життєдіяльністю бактерії Сальмонели, яка паразитує і пошкоджує травний тракт людини. Потрапляє в організм через м'ясні продукти, виготовлені з м'яса хворої худоби, переважно через домашніх птахів і свинину, також через фекальні забруднення. Вакцини від цієї хвороби нема, а антибіотики тетрацик­лінового ряду малоефективні.

 • Слід особливо зазначити, що при перших проявах будь-якої хвороби потрібно негайно звертатися до лікаря. Бо в описаних випадках зволікання призводить до довгого виснажливого лікування або буває вже надто пізно.Правила особистої гігієни

 • Правила особистої гігієни

 • Завжди мийте руки, прийшовши з вулиці чи відвідавши туалет. Також руки треба мити перед кожним вживанням їжі.

 • Мийте перед вживанням овочі та фрукти.

 • Не вживайте продуктів, у яких закінчився термін зберігання або які стали по-іншому пахнути.

 • Намагайтеся зберігати продукти у холодильнику (якщо вони швидко псуються) або в поліетиленових пакетах, щоб на них не сідали мухи.

 • При пораненні брудними предметами чи при потраплянні у рану бруду завжди звертайтеся до лікаря і зробіть (якщо необхідно) щеплення від правця.Схожі:

Правила особистої гігієни iconПравила роботи в групах Говоримо по черзі Посміхаємося Поважаємо думку іншого Правило піднятої руки Позитивно налаштовані Випромінюємо впевненість
Ознайомити учнів з поняттям «гігієна»,допомогти систематизувати знання правил особистої гігієни. Розвивати відповідні практичні навички...
Правила особистої гігієни iconПлан 1 Гігієна тіла та ротової порожнини
Основи особистої гігієни персоналу парфумерно-косметичних закладів. Промислова санітарія
Правила особистої гігієни iconКонкурс на кращу вправу ранкової гімнастики. Година спілкування «Чому людина дотримується правил особистої гігієни?» Ігри на шкільному майданчику
Підвищити активність в фізично-оздоровчій діяльності учнів класу через стимулювання життєвої позитивної активності вихованців методом...
Правила особистої гігієни iconНапрямок діяльності шкільного волонтерського руху: “Планета здоров’я”
Гаряче харчування-шлях до здорового організму забезпечення окремих дітей дієтичним харчуванням; контроль за якістю продуктів харчування;...
Правила особистої гігієни iconЗдоровий спосіб життя Що таке здоров’я Звички та здоров’я Сонячне світло Зміцнення організму Раціональне харчування Особиста гігієна Фізкультура і здоров’я
Важливими звичками, які сприяють зміцненню здоров'я дівчат і хлопців, є пунктуальність, охайність, ввічливість, заняття спортом,...
Правила особистої гігієни iconЛекція доцента кафедри педіатрії Воронцової Тамари олександрівни
Вплив різних факторів на ріст та розвиток ембріону, плода, дітей, дорослих різних вікових груп. Значення гігієнічних факторів (повітряного...
Правила особистої гігієни iconСтатистичний аналіз
Мета розроблення елементів системи безпеки та гігієни праці згідно стандарту ohsas 18001 в умовах дп тетра Пак, поліпшити стан безпеки...
Правила особистої гігієни icon1. Утвердження режиму особистої влади Й. Сталіна Утвердження режиму особистої влади Й. Сталіна
«Правді» з'явилася стаття Сталіна «Рік ве­ликого переламу», в якій проголошувався курс на різке форсу­вання індустріалізації. Це...
Правила особистої гігієни iconПравила оформлення наукових робіт Підготував: О. В. Кузьменко Правила оформлення наукових робіт Загальні правила оформлення документу Правила оформлення титульної сторінки
Обсяг документа від 10 до 15 друкованих сторінок, аркуші формату A4, формат файлу
Правила особистої гігієни iconКомплексний підхід до основних ґендерних питань у сфері безпеки та гігієни праці Комплексний підхід до основних ґендерних питань у сфері безпеки та гігієни праці
Тренінг Впровадження комплексного ґендерного підходу в діяльність Держгірпромнагляду

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка