Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко


НазваМиколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко
Дата конвертації16.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко
 • Бойченко Валерій Петрович народився 3 травня 1941 року в смт Снігурівка на Миколаївщині. Після закінчення середньої школи в місті Херсоні працював слюсарем на заводах. • У 1965 році він закінчив факультет іноземних мов Львівського університету. Потім працював викладачем англійської мови в школі-інтернаті, Херсонському морехідному училищі, Миколаївському педагогічному інституті. З 1986 р. по 1991 р. - відповідальний секретар Миколаївської організації Спілки письменників України.

 • Його перу належать багато з історії та культури рідного краю. у 2000 р. був обраний головою Миколаївської міської організації.. У 1988-1989 рр. очолював Миколаївську екологічну організацію "Зелений світ", а також Миколаївське міське товариство української мови. Член правління Миколаївської організації Українського фонду культури. Лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. • Як поет він дебютував в журналі "Дніпро" у вересневому номері 1970 року. Першу збірку поезій, яка називалася

 • "Іскра", видав у 1972 році. Далі були

 • "Сонячні кола" (1975),

 • "Поліття" (1977),

 • "Багряні колони" (1978),

 • "Широти" (1981),

 • "Світлі ріки" (1984),

 • "Доброта" (1987),

 • "Правий берег" (1991),

 • "Який широкий світ!" (1989). • В.Бойченко займається і перекладацькою діяльністю. Він переклав дві збірки англійської та американської поезії для дітей: "У мене курочка була" (1973), та "Зроду ще такого я не бачив!" (1975). • Валерій Петрович за природою свого таланту - лірик, однак тяжіє до філософського осмислення дійсності. Тематичні обрії поезії В.Бойченка досить широкі. До кожної збірки поета входять зразки громадянської, філософської, інтимної лірики тощо.

 • Помер 25 березня 2011 р. • Література рідного краю : посібник-хрестоматія. — Миколаїв, 1994. — С. 174—180. У посібнику-хрестоматії подаються біографічні відомості та твори письменників, життя і творчість яких пов'язані з Миколаївщиною, а також методичні рекомендації до їх вивчення в школі. У посібник увійшли і вірші В. Бойченка.

 •  

 • Николаевцы : энциклопедический словарь. — Николаев : Возможности Киммерии, 1999. — С. 66—67. Енциклопедичний словник охоплює період від заснування Миколаєва до наших днів і являє велику панораму розвитку міста за 210 років, показану через життя і долі миколаївців. У словнику-довіднику містяться відомості про життя та діяльність понад 2000 осіб, які народилися або жили (або живуть нині) в Миколаєві і залишили слід в історії міста і нашої Батьківщини, в тому числі і про В. П. Бойченко. У книзі використані близько 1500 репродукцій портретів, картин, фотографій, гравюр і малюнків, що відображають відповідні епохи. • Лауреати обласної премії ім. Миколи Аркаса : альманах. — Миколаїв : Можливості Кіммерії, 2006. — С. 17. Обласна премія імені Миколи Аркаса присуджується раз на два роки (кожний парний рік у грудні) за вагомий внесок у розвиток та збагачення української національної культури як окремим працівникам культури, мистецтва, освіти, так і творчим колективам, діяльність яких отримала широке громадське визнання.Це видання присвячено 155-річчю від дня народження історика, композитора, громадського діяча і патріота України М. М. Аркаса. До альманаху включено відомості про людей, які удостоєні почесного звання лауреата обласної премії ім. Миколи Аркаса у 1994-2006 роках. Матеріал розташовано за алфавітом персон. Є хронологічний покажчик. Николаевский литератор — 2008 : справочник / сост. Е. Г. Мирошниченко. — Изд. 3-е, испр. и доп. — Николаев : Атолл, 2008. — С. 7—8. Виправлене і доповнене видання «Миколаївського літератора" містить короткі відомості, зібрані на підставі анкетного та усного опитування членів письменницьких організацій (в т. ч. і про Валерія Бойченка), літературних об'єднань і студій м. Миколаєва.Для фахівців літературознавців і бібліотечних працівників.

 •   • Бойченко В. Широти : поезії / В. Бойченко. — Одеса : Маяк, 1981. — 51 с. Основні мотиви збірки українського поета — напружені трудові будні рибалок, корабелів, хліборобів Причорномор'я, безсмертя подвигу радянського народу у Великій Вітчизняній війні.У книгу входять також вірші про красу рідної природи, інтимна лірика.

 •  

 • Бойченко В. Світлі ріки : лірика / В. Бойченко. — К. : Рад. письменник, 1984. — 130 с. Звернення до джерел духовності, доброти, відданості рідній землі — головні мотиви цієї збірки. У поетичних строках звучить тривога за майбутнє людства, за долю планети. До збірки входять інтимна лірика, переклади віршів американського поета Роберта Фроста, а також поема “Синівське право”, присвячена спадкоємності поколінь.

 •  Бойченко В. Доброта : лірика / В. Бойченко. — Одеса : Маяк, 1987. — 123 с. Головний мотив віршів цієї збірки миколаївського поета — турбота про збереження миру і краси рідної землі. Автор возвеличує ратні і трудові подвиги нашого народу, спадкоємність поколінь.

 • Бойченко В. Доброта : лірика / В. Бойченко. — Одеса : Маяк, 1987. — 123 с. Головний мотив віршів цієї збірки миколаївського поета — турбота про збереження миру і краси рідної землі. Автор возвеличує ратні і трудові подвиги нашого народу, спадкоємність поколінь.

 •  

 • Бойченко В. Птахи над полум'ям : поезії / В. Бойченко. — К. : Рад. письменник, 1989. — 104 с. В основу ліричної збірки українського поета ліг образ полум'я: птахи, що ширяють над полум'ям, повинні знайти місце для приземлення, інакше вони впадуть у вогонь. Авторові притаманний історизм мислення, але його турбують складні сьогоденні проблеми, тривога за майбутнє всього людства.  • Бойченко В. Книга Леля : лірична драма / В. Бойченко. — Миколаїв : Іліон, 2006. — 143 с. “Книга Леля” — це ліричний щоденник закоханої душі, своєрідна лірична драма, яку Валерій Бойченко писав протягом 70-80-х років ХХ століття. “Книга Леля” відзначена премією імені Олександра Олеся як краща збірка лірики (засновник премії — громадська організація «Сумське земляцтво в місті Києві»).

 •  

 • Рукопожатие через горизонт : проза и стихи писателей Николаевщины и Ставрополя. — Ставрополь : Ставропольское книжное изд., 1979. — С.7—61. Багато років дружать письменники степового краю Ставрополя з письменниками Пріінгулья, в числі яких і В.П. Бойченко. Плодом цієї дружби і з'явилася книга «Рукостискання через обрій», складена з творів миколаївських і ставропольських літераторівПисьменники, які створили цю книгу, належать до різних поколінь, але творчі інтереси їх єдині: для них дорого і минуле нашої Батьківщини, і день прийдешній • Миколаївський оберіг : поетична антологія. — Миколаїв : Можливості Кіммерії, 2007. — С. 128—144.

 • У поетичну антологію “Миколаївський оберіг” увійшли найкращі твори тих авторів, які стояли біля витоків обласної письменницької організації, були і є гордістю сучасної літератури. В книгу увійшла і поезія В. Бойченка.Антологія “Миколаївський оберіг” розрахована на широке коло читачів.

 • Бойченко В. Не повториться мить : поезії та переклади / В. Бойченко. — Миколаїв : МФ НаУКМА, 2001. — 203 с. У збірці представлені поезії та переклади Валерія Бойченка. Перший розділ — це ліричні вірші, які склали цілісний цикл. Другий розділ — переклади та переспіви з поезій різних країн. У третьому розділі зібрана громадянська лірика.Рекомендовано як навчальний посібник для студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл.Схожі:

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconЗакон про відміну рабства в США. Порівняти наслідки цих подій на розвиток США та Росії. Валькова Валерія; Валькова Валерія; Галічевська Юлія; Дармограй Сергій; Конгурска Аліна
А головні людські якості це любов, повага, доброта, людяність і дотримуючись їх можна забути про кріпацтво назавжди!!!
Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconЗдоров’я як філософська категорія т.Є. Бойченко

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconРівні методологічного дослідження т.Є. Бойченко

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconВалерія Рівняння вищих степенів

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconВиконала: Пастушок Світлана Вікторівна
...
Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconЗбірки валерія кикотя «промені самотності» Робота

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconВиконали: учні 10-го класу Вільнянської загальноосвітньої школи №2 Азаров Ігор Анацька Олена Балика Олена Бубенець Юлія Воробйова Аліна Груба Валерія Завгородня
Азаров Ігор Анацька Олена Балика Олена Бубенець Юлія Воробйова Аліна Груба Валерія Завгородня Ілона Злобіна Маргарита Ткачук Яна...
Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconМоє улюблене місто Миколаїв

Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconКучма Валерія Василівна Освіта
«Превентивне виховання в умовах здоров’язберігаючого навчально-виховного процесу»
Миколаїв та Миколаївщина в поезіях Валерія Бойченко iconЗдоров’язбережувальна компетентність як ключова в українській освіті т.Є. Бойченко
Ключові компетентності, визначені чинною програмою предмета "Основи здоров’я" (2004)

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка