Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження


НазваЦіноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження
Дата конвертації10.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни.


Актальність та мета дослідження:

Актуальність дослідження. Проблема ціноутворення постала найбільш актуально на сучасному етапі. У таких умовах розвитку економіки, які існують сьогодні у нашій країні, проблеми утворення ціни та їх вирішення - є одним із найважливіших завдань підприємства та уряду вцілому. Одним із найважливіших напрямків сучасних досліджень є дослідження змін цін на споживчі товари та послуги, так як, саме ціна є найважливішим критерієм успіху будь-якого підприємства і його товару на ринку.

Метою дослідження є аналіз тих факторів, які впливають на утворення ціни найбільше. А також можлививих варіантів вирішення проблем, які безпосередньо пов’язанні з ціноутворенням на будь-якому ринку.

Поняття «ціноутворення».

Що стосується загальної теорії цін, то вона завжди привертала до себе увагу вчених-спеціалістів.  Не було в історії жодної відомої економічної школи, яка б не висловила  свої думки щодо сутності  і функцій цін. Тому думки щодо визначення ціноутворення були, відповідно, різними.

Монетаризм ведучу роль в системі економічних відносин відводить обміну: з цієї позиції в основі ціни лежить пропорція товарообміну.

Маржиналізм виводить свої загальнотеоретичні принципи із відтворення фізичного розподілу і споживання. Ціна, на думку його прибічників, визначається співвідношенням користі й рідкості товару.

Фахівці з мікроекономіки розглядають особливості ціноутворення в залежності від типу ринкової структури та акцентують увагу на можливості і мірі впливу продавця (виробника) на рівень ринкової ціни . Також, “ціну” ще визначають як економічну категорію і стверджують, що ціна – це сума грошей, за яку продавець хоче продати, а покупець купити готовий товар. А ціноутворення – це сам процес формування цін на товари  і послуги.

Основні закони ринкового ціноутворення.

Ринкове ціноутворення базується на загальних об'єктивних та суб'єктивних законах у різних суспільствах, головними з яких є закон вартості, закон попиту, закон пропозиції, закон товарно-грошового обігу, закон корисності благ та ін. Ці закони визначають особливості ціноутворення й, у подальшому, політику на підприємстві.

Фактори, які впливають на формування ціни на ринку:

Попит, який представляє інтереси споживачів у задоволенні їх потреб. При цьому чинниками, що істотно впливають на попит населення, є: кількість споживачів; споживацькі очікування; платоспроможність споживачів.

Пропозиція товарів, послуг на ринку, що представляє інтереси продавців. Чинниками впливу на пропозицію товарів та послуг на ринку є: кількість продавців; вартість ресурсів; організація виробничого процесу; прогноз розвитку економіки.

Важливим фактором впливу на формування ціни в ринкових умовах господарювання виступає державне регулювання процесом ціноутворення.

До основних регуляторів, які в процесі ринкового ціноутворення представляють інтереси держави належать: антимонопольні органи; фіскальні органи; контролюючі органи.Державне регулювання цін.

Державне регулювання цін здійснюється тоді, коли на рину є відхиленням від досконалої конкуренції, тобто недосконала конкуренція, або ж присутні елементи монополії.

Державне регулювання ринку і цін існує в усіх країнах світу. В США держава регулює 5-10% цін в галузях, де існує природна монополія.

При переході до ринкових відносин в Україні також використовують фіксовані й регульовані ціни, в основному на продукцію і послуги виробничо-технічного  призначення (електроенергія, послуги транспорту, зв’язку), а також на життєво важливі товари і послуги для населення (хліб, комунальні послуги і т.д.).

Держава здійснює впровадження фіксованих та регульованих цін задля досягнення поставлених цілей.

Держава здійснює впровадження фіксованих та регульованих цін задля досягнення поставлених цілей.

Також ціноутворення ще розглядають з точки зору бухгалтерії. Сучасні методи такого ринкового ціноутворення, що обираються підприємством, базується на двох альтернативних підходах до встановлення ціни – витратному та ціннісному. 

Також ціноутворення ще розглядають з точки зору бухгалтерії. Сучасні методи такого ринкового ціноутворення, що обираються підприємством, базується на двох альтернативних підходах до встановлення ціни – витратному та ціннісному.   Наприклад, у консалтингових фірмах, основними факторами ціноутворення є величина та динаміка попиту і пропозиції консультаційних послуг, наявність конкуренції і дискримінації, забезпечення необхідного рівня дохідності та гонорарів консультантів.

  Наприклад, у консалтингових фірмах, основними факторами ціноутворення є величина та динаміка попиту і пропозиції консультаційних послуг, наявність конкуренції і дискримінації, забезпечення необхідного рівня дохідності та гонорарів консультантів.

Можна зробити висновок, що всі вищезазначені фактори впливу на формування ринкової ціни представляють інтереси суб’єктів економічних відносин, кожен з яких прагне максимального їх задоволення. Так, споживачі зацікавлені у мінімізації споживчих витрат при задоволенні своїх потреб; продавці – у максимізації прибутку; держава- у зростанні податкових надходжень, включених в ціну, з метою забезпечення добробуту населення та суспільства в цілому.

Можна зробити висновок, що всі вищезазначені фактори впливу на формування ринкової ціни представляють інтереси суб’єктів економічних відносин, кожен з яких прагне максимального їх задоволення. Так, споживачі зацікавлені у мінімізації споживчих витрат при задоволенні своїх потреб; продавці – у максимізації прибутку; держава- у зростанні податкових надходжень, включених в ціну, з метою забезпечення добробуту населення та суспільства в цілому.

Таким чином, процес формування ціни в умовах ринкової економіки передбачає узгодження інтересів як споживача, виходячи із корисності товару чи послуги, так і виробника, враховуючи витрати виробництва та реалізацію продукції.Схожі:

Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconДослідження процесу ціноутворення на ринку цукру в Україні Виконала учениця 11 класу ліцею №15 м. Чернігова
Проаналізувати зібрану інформацію і виокремити чинники, які впливають на формування ціни на цукор
Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconЦіноутворення І ціни в умовах ринку ціноутворення в системі охорони здоров’я план Ціноутворення І ціни в умовах ринку

Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconЦіноутворення І ціни в умовах ринку ціноутворення в системі охорони здоров’я план Ціноутворення І ціни в умовах ринку

Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconЗагальні принципи трансфертного ціноутворення відповідно до проекту Закону України “Про трансфертне ціноутворення”. Визначення контрольованих операцій для цілей оподаткування
Трансфертне ціноутворення — процес визначення ціни продажу (реалізації) товарів та/або результатів робіт (послуг) під час здійснення...
Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconМета дослідження Мета дослідження
Мета дослідження визначити рівень сформованості комунікативних умінь І навичок з української мови учнів 4-х класів знз м. Києва вивчити...
Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconЗакон України Закон України «Про ціни і ціноутворення»
Політика ціноутворення є складовою частиною загальної економічної і соціальної політики України і спрямована на забезпечення
Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження icon1. Фактори, які впливають на формування стратегії мк: Фактори, які впливають на формування стратегії мк
Ск провідна зможе взяти участь у розіграші призів. Головним призом є подорож до Швейцарії на час проведення в Женеві однієї з найвідомішої...
Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconМета досліджень
Проаналізувати вимоги нормативних документів стосовно вирощування ягідних культур; визначити фактори, що впливають на якість ягід...
Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconФактори що впливають на професійну деформацію молодого вчителя

Ціноутворення. Фактори, що впливають на утворення ціни. Актальність та мета дослідження iconВиявити, яким чином попит і пропозиція впливають на формування ціни в межах ринкової економічної системи


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка