Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів


НазваСистема роботи над піднесенням культури мовлення учнів
Дата конвертації17.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів


Завдання школи на сучасному етапі переосмислення її суспільного призначення та докорінного переорієнтування освітньої практики, зокрема, полягає в тому, щоб сформувати у школярів внутрішню потребу постійно вдосконалювати свою мовну культуру, щоб запустити в дію складені механізми мовленнєвого саморозвитку, які продовжували б свою дію й після закінчення учнем школи.

 • Завдання школи на сучасному етапі переосмислення її суспільного призначення та докорінного переорієнтування освітньої практики, зокрема, полягає в тому, щоб сформувати у школярів внутрішню потребу постійно вдосконалювати свою мовну культуру, щоб запустити в дію складені механізми мовленнєвого саморозвитку, які продовжували б свою дію й після закінчення учнем школи.

 • Цьому великою мірою сприятимуть уроки культури мовлення - багаті змістом, цікаві своїм лінгвістичним та культурним матеріалом, продумані щодо органічного переплетіння різних складників культури мовлення, оригінальні використовуваними на них формами роботиГоловне, щоб робота над піднесенням культури мовлення учнів не була фрагментарною, мала системний характер, охоплювала всі рівні мовної системи, велася з використанням ефективних і оригінальних дидактичних форм, зацікавлювала дітей і спонукала їх до подальшого мовленнєвого самовдосконалення.

 • Головне, щоб робота над піднесенням культури мовлення учнів не була фрагментарною, мала системний характер, охоплювала всі рівні мовної системи, велася з використанням ефективних і оригінальних дидактичних форм, зацікавлювала дітей і спонукала їх до подальшого мовленнєвого самовдосконалення.

 • Ці заняття повинні мати передовсім практичну спрямованість, спиратися на активні методичні модуси, оскільки сама культура мовлення має виключно прикладний характер, виробляється не стільки засвоєнням теоретичних відомостей, скільки динамічною практикою. Оптимальною при цьому є форма гри.«Долина неправильної вимови»

 • Прочитайте поданий текст відповідно до норм орфоепії, запишіть фонетичною транскрипцією виділені слова, показуючи особливості їхньої вимови.

 • Багато країн називають святого апостола Андрія Первозванного своїм покровителем - Грузія, Вірменія, Росія, Молдова, Білорусь, Литва. Він побував там, але хрест установив саме на українській землі. Цьому є чимало підтверджень - як пов'язаних із його ім'ям, так і духовних. Святий Андрій з Вифсаїди Галилейської - рибалка і брат апостола Петра. Спочатку він був учнем Івана Хрестителя, але щойно той побачив Ісуса Христа і сказав: «Ось цей Агнець Божий!», Андрій пішов за Спасителем і став Його першим учнем. Тому й назвали його Первозванним. Коли Ісус проходив біля моря Галилейського, Петро й Андрій рибалили. І підізвав їх Господь, сказавши: »Ідіть за Мною, і я Зроблю вас ловцями людей!»«Громи наголосів»

 • Визначте, у яких словах наголос виділено неправильно. У разі потреби скористайтесь словником

 • Апостол Андрій багато мандрував, проповідуючи Слово Боже, терплячи утиски й переслідування язичників і страждаючи за віру відомі три його мандрівки, що починалися з Єрусалима. Саме під час третьої відвідав Кавказ і, перепливши море, був уже в Боспорі. У Криму побував у Феодосії, Херсонесі. Із творів давніх письменників Іполита й Орігена відомо, що апостол плив по Дніпру до Скіфії. А оскільки традиція вказує на відвідання Києва й називає конкретне місце - Андріївську гору, то можна сказати з певністю, що там уже існувало невелике поселення. Адже не міг апостол проповідувати в дрімучих лісах і проголосити в незалюдненому місці своє знамените пророцтво: «Бачите гори ці? ...»«Евфонічний град»

 • У поданому тексті знайдіть випадки порушень законів милозвучності української мови та виправте їх.

 • Промисел Божий привів апостола Андрія до міста Патри. Зупинився він в чоловіка на ім'я Сосія, якого підняв з ложа хвороби і після того навернув все це місто до Христа.

 • Увірувала у Христа й Максимілла, дружина місцевого правителя Єгеата Антипата, а також і Староклій, брат Антипатів, якого Андрій зцілив доторком рук своїх. Це не сподобалося Єгеатові, і він наказав схопити апостола. У них відбулася розмова. Антипат насміхався із вчення Христа, мовляв, то все вигадки, пустопорожні слова, не вірив в таїну хреста, як оновлення, називаючи його карою для злодіїв й погрожуючи тією карою апостолові....«Семантичні пастки»

 • Витлумачте значення слів.

 • Прихильність стародавніх християн до апостола зберегла в переказах для нащадків зовнішній образ його: він був високого зросту, трохи сутулий, ніс мав орлиний, очі зоріли благодатним виразом, брови, волосся і борода густі.

 • У Константинополі вселенський патріарх служить урочисту літургію, яка буває 4 рази на рік: на Великдень, Різдво, П'ятидесятницю і 13 грудня - на Андрія.

 • У день пам'яті святого апостола церква прославляє його.«Синонімічні містки через річки слів»

 • Доберіть синоніми до виділених слів.

 • На ранок Єгеат наказав розіп'ясти Андрія на хресті, але не прибивати гвіздками, а прив'язати, щоб він якомога довше страждав. І розіп'яли апостола Андрія на хресті, який має вигляд літери «X» і який потім називали андріївським.

 • Народ хвилювався і обурювався, брат Єгеата Стратоклій був разом із народом і переживав, що так несправедливо страждає свята людина. Апостол Андрій і на хресті зміцнював віру людей в Ісуса Христа, переконуючи терпляче зносити тимчасові муки. Він попросив Господа Ісуса Христа прийняти його душу з миром.«Прірва суржику»

 • У поданому тексті знайдіть випадки суржикового мовлення й виправте їх.

 • А потім засіяв світ з неба, немов блискавиця, так, що невозможно було дивитись на нього. А коли світ згас, відійшов до свого святого Вчителя святий апостол Андрій. Максимілла зняла його тіло з хреста і, намастивши драгоцінними ароматами, поклала в гроб, який свого часу приготовила для себе.

 • ...Минуло багато років, і мощі святого апостола Андрія перенесли до Константинополя, де за наказом великого кесаря Константина поклали рядом зі святим євангелістом Лукою і святим Тимофієм у пресвітлому апостольському храмі, всередині священного жертовника.«Великий каньйон можливих помилок»

 • Виявіть орфографічну пильність, уставивши на місці крапок потрібні букви.

 • Українська церква здавна шанує святого апостола Андрія Первозванного, називаюч... його своїм першим учителем першоієрархом, що провістив віру Христову на нашій землі. Так ухвалив Всеукраїнський церковний собор 1621 року, ...кликаний київським митрополитом Иовом Борецьким. У цьому зібранні взяли участь представники церкви, інтел...генції, запоро...кого козацтва на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним. У Києві йому присв...чена Андріївська церква - видатна споруда вітчизняного зодчества. А нещодавно святий Андрій знову постав на київських горах у комплексі пам...тника княгині Ользі. Пам..ть про нього жива, вона - нетлі...а, бо всім своїм жи...ям і смер... своєю апостол увічнював цінності неминущі, неземні.«Пустеля неправильної пунктуації»

 • Знайдіть і виправте пунктуаційні помилки.

 • Хоч би як скептично дивились деякі атеїсти на перекази про Андрія Первозванного називаючи їх благочестивими казками - вони безперечно є продуктом історичного мислення, і вже більш як тисячу років мають важливе історико-політичне значення. Прагнення знайти прямий зв'язок між запровадженням християнства та апостольським походженням церкви, приводить наприкінці IX ст. до переконання, що святий апостол - був у Києві. В апостолі завжди вбачали - не тільки засновника церкви, а й особу що благословила Україну й напророкувала їй майбутню благодать. Тож не відмовляймося від цього, і свято повіримо у своє прекрасне завтра.Схожі:

Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconСистема роботи з підвищення культури мовлення учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів київського району дефініції щодо визначення поняття “Культура мовлення”
Система роботи з підвищення культури мовлення учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів київського району
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconТема. Микола Васильович Гоголь
М. В. Гоголя, показати його зв’язок з Україною, вплив української культури та фольклору на творчість письменника; розвивати усне...
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconСистема роботи над проектом складається з шести «П»

Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconРозвивати усне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розвивати усне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас
Пори року. Грудень П. Чайковського; костюм для дівчинки Метелиці; лист від зимушки зими
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconЗакріпити знання учнів про Україну, її символи, традиції, впроваджувати елементи естетичного виховання культури спілкування; розвивати українське мовлення учнів, культуру поведінки, уміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях, колективну творчість і комунікативні здібності;
Батьківщини України, її символів, традицій, обрядів, почуття глибокої поваги до предків, своїх рідних і близьких, творчу самостійність...
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconПоложення про центральну та республіканську (Автономна Республіка Крим), обласні, Київську та Севастопольську міські, районні(міські) психолого-медико-педагогічні консультації
У разі потреби учнів з вадами мовлення логопед направляє до районної поліклініки для обстеження лікарями-спеціалістами. Прийом учнів...
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconСистема виховної роботи школи Підготувала
А я стою на самому краї скелі, над прірвою, розумієш? І моє діло ловити дітлахів, щоб вони не зірвались в прірву. Розумієш, вони...
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconТренувальні вправи: підметами присудками додатками означеннями обставинами Тренувальні вправи
А над усім широким світом, над заштрихованими лісами, над зеленню полів, над повеселілими луговинами, над пригнутими вербами, над...
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconПовторення Де знаходиться файлова система?
В windows дії над файлами І каталогами виконуються через дії над об'єктами операційної системи, які їм відповідають
Система роботи над піднесенням культури мовлення учнів iconСистема роботи Система роботи
Держава, виховні інститути, здійснюють профілактику негативних проявів поведінки дітей та учнівської молоді, допомагають їм виробити...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка