Визначити правила визначити правила


НазваВизначити правила визначити правила
Дата конвертації26.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

ВИЗНАЧИТИ ПРАВИЛА

 • ВИЗНАЧИТИ ПРАВИЛА

 • ОБГОВОРЕННЯ ПРАВИЛ. Важливо взнати думку учнів з цього приводу, обговорити і заключити угоду про дотримання правил.

 • ВИЗНАЧЕННЯ НАСЛІДКІВ. Ви спільно вирішуєте, що роботи якщо учень порушує правила.

 • ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ. Це завдання вчителя. Наприклад, учень один раз перебив вчителя – отримує попередження, два рази – виконує додаткове завдання.

 • НЕ СЛІД ВСТАНОВЛЮВАТИ ПРАВИЛА, ЯКІ НЕ МОЖЛИВО ВИКОНАТИ АБО ВИКОНАННЯ ЯКИХ ВИ НЕ ЗДАТНІ КОНТРОЛЮВАТИ.Учні середніх класів знають правила, але можуть бути лінивими, забудькуватими або проявляти агресію. Їх слід ставити у ситуацію вибору і вчити приймати вдповідальність. Підлітки часто сприймають правила як неприйнятні, бо їх придумали дорослі і з ними необговорювали.

 • Учні середніх класів знають правила, але можуть бути лінивими, забудькуватими або проявляти агресію. Їх слід ставити у ситуацію вибору і вчити приймати вдповідальність. Підлітки часто сприймають правила як неприйнятні, бо їх придумали дорослі і з ними необговорювали.

 • Старшокласники з ентузіазмом приймають можливість встановлення правил, розпреділення відповідальності, прав та обов”язків.Базова потреба учня – відчувати свою причетність до життя класу – означає відчувати свою значимість в колективі.

 • Базова потреба учня – відчувати свою причетність до життя класу – означає відчувати свою значимість в колективі.

 • Бажання дітей заняти своє місце в спільноті проявляється в існуванні в них трьох важливих цілей:

 • відчувати вою компетентність в навчальній діяльності (інтелектуальне ствердження);

 • будувати і підтримувати прийнятні відносини з вчителем і однокласниками (комунікативне ствердження);

 • робити свій вклад у життя класу чи школи (особистісне ствердження).За порушенням дисципліни стоїть одна з чотирьох цілей:

 • За порушенням дисципліни стоїть одна з чотирьох цілей:

 • привернути увагу (нестримана поведінка, питання не по темі, ігри на уроці, репліки вслух, прохання поянити ще раз для мене, робота у повільному темпі;

 • боротьба за владу (хамить вчителю, “синдром адвоката” – бере під захист однокласника, або відповідає з сарказмом але ввічливо);

 • помста (злість, все ламають, псують, їм подобається задівати вчителя свєю непіддатливістю);

 • уникнення невдач (уникнення невдач: втечі з уроків, прогули, посилання на хворобу, “відкладання на потім”, недоведення справи до кінця).СТРАТЕГІЯ 1. Підтримати сценарій учня, “грати в його гру” (розіззлитись, приймати санкції, покарання т.д.).

 • СТРАТЕГІЯ 1. Підтримати сценарій учня, “грати в його гру” (розіззлитись, приймати санкції, покарання т.д.).

 • СТРАТЕГІЯ 2. Відмовитись від сценарію, повернутись до роботи:

 • повідомити про небажання так вести урок, бо Ви не встигаєте викласти матеріал;

 • мінімізація уваги (пасивне слухання, перестати реагувати, змінити тему).

 • СТРАТЕГІЯ 3. Запропонувати другий сценарій (несподівана, нестандартна реакція).

 • послуга;

 • зміна діяльності;

 • відволікання;

 • техніка зовнішньої згоди;

 • техніка безперервного уточнення.ЗМІНІТЬ СВОЄ СПРИЙНЯТТЯ “ВАЖКОГО УЧНЯ”.

 • ЗМІНІТЬ СВОЄ СПРИЙНЯТТЯ “ВАЖКОГО УЧНЯ”.

 • ПО МОЖЛИВОСТІ ДІЙТЕ ВПЕВНЕНО.

 • ПОКАЗУЙТЕ, ЩО ВАМ НЕ БУЙДУЖИЙ “ВАЖКИЙ” УЧЕНЬ ТАК САМО ЯК І ІНШІ УЧНІ КЛАСУ.Створіть умови на уроці, які б не принижували невстигаючих учнів.

 • Створіть умови на уроці, які б не принижували невстигаючих учнів.

 • Акцентуйте увагу на вчинках і поведінці, а не на особистості учня.

 • Не підсилюйте напруження ситуації.

 • Дозволяйте учню “зберігати обличчя”.

 • Демонструйте неагресивну поведінку.Обробка результатів. Після відповідей на всі питання, підрахуйте, скільки обведених відповідей («так» і «ні») у кожному з чотирьох стовпчиків і запишіть результати підрахунку в графі «сума». Тепер подивіться, у якому стовпчику у Вас вийшла найбільша сума, — це ваш провідний стиль педагогічної діяльності. Якщо у двох або більше колонках вийшли однакові суми, — у вас немає яскраво вираженого провідного стилю, у своїй роботі Ви, залежно від ситуації, використовуєте елементи декількох стилів.

 • Обробка результатів. Після відповідей на всі питання, підрахуйте, скільки обведених відповідей («так» і «ні») у кожному з чотирьох стовпчиків і запишіть результати підрахунку в графі «сума». Тепер подивіться, у якому стовпчику у Вас вийшла найбільша сума, — це ваш провідний стиль педагогічної діяльності. Якщо у двох або більше колонках вийшли однакові суми, — у вас немає яскраво вираженого провідного стилю, у своїй роботі Ви, залежно від ситуації, використовуєте елементи декількох стилів.Учителя з ЕІС переважно орієнтований на процес навчання. Пояснення нового матеріалу такий учитель будує логічно, цікаво, однак у процесі пояснення в нього часто відсутній зворотний зв'язок з учнями. Під час опитування вчитель з ЕІС звертається до великого числа учнів, в основному сильних, які цікавлять його, опитує їх у швидкому темпі, ставить неформальні питання, але обмаль часу для їх виступів, не чекає, коли вони сформулюють відповідь самостійно. Для вчителя з ЕІС характерно недостатньо адекватне планування навчально-виховного процесу. Для відпрацьовування на уроці він вибирає найбільш цікавий матеріал; менш цікавий матеріал, хоча й важливий, він залишає для самостійного опрацювання учнями. У діяльності вчителя з ЕІС недостатньо представлене закріплення і повторення навчального матеріалу, контроль знань учнів. Учителя з ЕІС відрізняють висока оперативність, використання великого арсеналу різноманітних методів навчання. Він часто практикує колективні обговорення, стимулює спонтанні висловлення учнів. Для вчителя з ЕІС характерна інтуїтивність, що виражається в частому невмінні проаналізувати особливості і результативність своєї діяльності на уроці.

 • Учителя з ЕІС переважно орієнтований на процес навчання. Пояснення нового матеріалу такий учитель будує логічно, цікаво, однак у процесі пояснення в нього часто відсутній зворотний зв'язок з учнями. Під час опитування вчитель з ЕІС звертається до великого числа учнів, в основному сильних, які цікавлять його, опитує їх у швидкому темпі, ставить неформальні питання, але обмаль часу для їх виступів, не чекає, коли вони сформулюють відповідь самостійно. Для вчителя з ЕІС характерно недостатньо адекватне планування навчально-виховного процесу. Для відпрацьовування на уроці він вибирає найбільш цікавий матеріал; менш цікавий матеріал, хоча й важливий, він залишає для самостійного опрацювання учнями. У діяльності вчителя з ЕІС недостатньо представлене закріплення і повторення навчального матеріалу, контроль знань учнів. Учителя з ЕІС відрізняють висока оперативність, використання великого арсеналу різноманітних методів навчання. Він часто практикує колективні обговорення, стимулює спонтанні висловлення учнів. Для вчителя з ЕІС характерна інтуїтивність, що виражається в частому невмінні проаналізувати особливості і результативність своєї діяльності на уроці.Для вчителя з ЕМС характерна орієнтація на процес і результати навчання, адекватне планування навчально-виховного процесу, висока оперативність, деяке переважання інтуїтивності над рефлексивністю. Орієнтуючись як на процес, так і на результати навчання, такий вчитель адекватно планує навчально-виховний процес, поетапно відпрацьовує весь навчальний матеріал, уважно стежить за рівнем знань всіх учнів (як сильних, так і слабких), у його діяльності постійно представлені закріплення і повторення навчального матеріалу, контроль знань учнів. Такого учителя відрізняє висока оперативність, він часто змінює види робіт на уроці, практикує колективне обговорення. Використовуючи настільки ж багатий арсенал методичних прийомів при відпрацьовуванні навчального матеріалу, що і вчитель з ЕІС, на відміну від останнього, прагне активізувати дітей не зовнішньою розважальністю, а міцно зацікавити особливостями самого предмета.

 • Для вчителя з ЕМС характерна орієнтація на процес і результати навчання, адекватне планування навчально-виховного процесу, висока оперативність, деяке переважання інтуїтивності над рефлексивністю. Орієнтуючись як на процес, так і на результати навчання, такий вчитель адекватно планує навчально-виховний процес, поетапно відпрацьовує весь навчальний матеріал, уважно стежить за рівнем знань всіх учнів (як сильних, так і слабких), у його діяльності постійно представлені закріплення і повторення навчального матеріалу, контроль знань учнів. Такого учителя відрізняє висока оперативність, він часто змінює види робіт на уроці, практикує колективне обговорення. Використовуючи настільки ж багатий арсенал методичних прийомів при відпрацьовуванні навчального матеріалу, що і вчитель з ЕІС, на відміну від останнього, прагне активізувати дітей не зовнішньою розважальністю, а міцно зацікавити особливостями самого предмета.Для вчителя з МІС характерна орієнтація на процес і результати навчання, адекватне планування навчально-виховного процесу. Порівняно з учителями емоційних стилів, учитель з МІС виявляє меншу винахідливість у підборі і варіюванні методів навчання, не завжди здатний забезпечити високий темп роботи, рідше практикує колективні обговорення, відносний час спонтанної мови його учнів під час уроку в нього менший, ніж у вчителя з емоційним стилем. Учитель з МІС менше говорить сам, особливо під час опитування, віддаючи перевагу впливати на учнів непрямим шляхом (за допомогою підказок, уточнень і т. ін.), даючи можливість тим, хто відповідає, детально оформити відповідь.

 • Для вчителя з МІС характерна орієнтація на процес і результати навчання, адекватне планування навчально-виховного процесу. Порівняно з учителями емоційних стилів, учитель з МІС виявляє меншу винахідливість у підборі і варіюванні методів навчання, не завжди здатний забезпечити високий темп роботи, рідше практикує колективні обговорення, відносний час спонтанної мови його учнів під час уроку в нього менший, ніж у вчителя з емоційним стилем. Учитель з МІС менше говорить сам, особливо під час опитування, віддаючи перевагу впливати на учнів непрямим шляхом (за допомогою підказок, уточнень і т. ін.), даючи можливість тим, хто відповідає, детально оформити відповідь.Орієнтуючись переважно на результати навчання й адекватно плануючи навчально-виховний процес, учитель із ММС виявляє консервативність у використанні засобів і способів педагогічної діяльності. Висока методичність (систематичність закріплення, повторення навчального матеріалу, контролю знань учнів) поєднується з малим, стандартним набором використовуваних методів навчання, переважанням репродуктивної діяльності учнів, рідкісним проведенням колективних обговорень, у процесі опитування вчитель із ММС звертається до невеликого числа учнів, даючи кожному багато часу на відповідь, особливу увагу приділяючи слабким учням. Для вчителя з ММС характерна в цілому рефлексивність.

 • Орієнтуючись переважно на результати навчання й адекватно плануючи навчально-виховний процес, учитель із ММС виявляє консервативність у використанні засобів і способів педагогічної діяльності. Висока методичність (систематичність закріплення, повторення навчального матеріалу, контролю знань учнів) поєднується з малим, стандартним набором використовуваних методів навчання, переважанням репродуктивної діяльності учнів, рідкісним проведенням колективних обговорень, у процесі опитування вчитель із ММС звертається до невеликого числа учнів, даючи кожному багато часу на відповідь, особливу увагу приділяючи слабким учням. Для вчителя з ММС характерна в цілому рефлексивність.Ви маєте багато переваг: високий рівень знань, артистизм, контактність, проникливість, уміння цікаво викладати навчальний матеріал, зацікавити учнів предметом, що викладається керувати колективною роботою, варіювати різноманітні форми і метод навчання. Ваші уроки відрізняє сприятливий психологічний клімат.

 • Ви маєте багато переваг: високий рівень знань, артистизм, контактність, проникливість, уміння цікаво викладати навчальний матеріал, зацікавити учнів предметом, що викладається керувати колективною роботою, варіювати різноманітні форми і метод навчання. Ваші уроки відрізняє сприятливий психологічний клімат.

 • Однак вашу діяльність характеризують і певні недоліки: відсутність методичності (недостатньо представлено у вашій діяльності закріплена, навчального матеріалу, контроль знань учнів). Можливі недостатня увага до рівня знань слабких учнів, недостатня вимогливість, завищена само оцінка, демонстративність, підвищена чутливість, що обумовлює вашу залежність від ситуації на уроці.

 • У результаті у ваших учнів стійкий інтерес до досліджуваного предмета і висока активність поєднуються з неміцними знаннями, недостатньо сформованими навичками навчання. Подолати ці недоліки вам під силу.

 • Рекомендуємо вам трохи зменшити кількість часу, що відводиться поясненню нового матеріалу; у процесі пояснення ретельно контролювати, я засвоюється матеріал (для цього через визначені проміжки часу можна звертатися до учнів із проханням повторити сказане або відповісти на питання Ніколи не переходьте до вивчення нового матеріалу, не будучи упевненим що попередній засвоєний усіма учнями. Уважно ставтеся до рівня знань слабких учнів. Ретельно відпрацьовуйте весь навчальний матеріал, приділяю" велику увагу закріпленню і повторенню. Не бійтеся і не уникайте «нудних видів роботи — відпрацьовування правил, повторення.

 • Намагайтеся активізувати учнів не зовнішньою розважальністю, а викликати в них інтерес до особливостей самого предмета.

 • Під час опитування більше часу відводьте відповіді кожного учня, домагайтеся, правильної відповіді, ніколи не виправляйте відразу помилки: нехай той, хто припустився помилки, сам чітко сформулює і виправить свою відповідь, а ви допоможіть йому уточненнями і доповненнями. Завжди давайте докладну й об'єктивну оцінку кожній відповіді.

 • Підвищуйте вимогливість. Стежте, щоб учні відповідали і виконували перевірочні роботи самостійно, без підказок і підглядання.

 • Намагайтеся докладно планувати урок, виконувати намічений план та аналізувати свою діяльність на уроці.Вас відрізняють дуже багато переваг: високий рівень знань, контактність, проникливість, висока методичність, вимогливість, уміння цікаво подати матеріал, уміння активізувати учнів, викликавши у них інтерес до особливостей предмета, уміле варіювання форм і методів навчання.

 • Вас відрізняють дуже багато переваг: високий рівень знань, контактність, проникливість, висока методичність, вимогливість, уміння цікаво подати матеріал, уміння активізувати учнів, викликавши у них інтерес до особливостей предмета, уміле варіювання форм і методів навчання.

 • У результаті у ваших учнів міцні знання поєднуються з високою пізнавальною активністю і сформованими навичками навчання.

 • Однак вам властиві і деякі недоліки: трохи завищена самооцінка, деяка демонстративність, підвищена чутливість, що обумовлює вашу зайву залежність від ситуації на уроці, настрою і підготовленості учнів.

 • Рекомендуємо вам намагатися менше говорити на уроці, даючи повною мірою висловитися вашим учням, не виправляти відразу неправильних відповідей, а шляхом численних уточнень, доповнень, підказок домагатися, щоб опитуваний сам виправив і оформив свою відповідь. Власні формулювання пропонуйте лише тоді, коли це дійсно необхідно.

 • По можливості намагайтеся виявляти більше стриманості.Ви маєте дуже багато переваг: високий рівень знань, контактність, проникливість, вимогливість, уміння ясно і чітко подати навчальний матеріал, уважне ставлення до рівня знань всіх учнів, об'єктивна самооцінка, стриманість.

 • Ви маєте дуже багато переваг: високий рівень знань, контактність, проникливість, вимогливість, уміння ясно і чітко подати навчальний матеріал, уважне ставлення до рівня знань всіх учнів, об'єктивна самооцінка, стриманість.

 • У ваших учнів інтерес до досліджуваного предмета поєднується з міц­ними знаннями і сформованими навичками навчання. Однак вашу діяль­ність характеризують і певні недоліки: недостатньо широке варіювання форм і методів навчання, недостатня увага до постійної підтримки дис­ципліни на уроці. Ви багато часу відводите відповіді кожного учня, домагаючись, щоб він детально сформулював свій виступ, об'єктивно оцінюєте його, що підвищує ефективність вашої діяльності. У той же час подібна манера ведення опитування обумовлює деяке уповільнення темпу уроку. Цей недолік можна компенсувати, ширше використовуючи різноманітні методи роботи.

 • Рекомендуємо вам частіше практикувати колективні обговорення, більше винахідливості в підборі тем, що цікавлять учнів.

 • Рекомендуємо виявляти більше нетерпимості до порушень дисципліни на уроці. Відразу і суворо вимагайте тиші на кожному уроці, і, зрештою, вам не доведеться робити такої кількості дисциплінарних зауважень.Ви маєте різноманітні переваги, як от: висока методичність, уважне ставлення до рівня знань всіх учнів, висока вимогливість.

 • Ви маєте різноманітні переваги, як от: висока методичність, уважне ставлення до рівня знань всіх учнів, висока вимогливість.

 • Однак вашу діяльність характеризують певні недоліки: невміння постійно підтримувати в учнів інтерес до досліджуваного предмета, вико­ристання стандартного набору форм і методів навчання, переважання ре­продуктивної, а не продуктивної діяльності учнів, нестабільне емоційне ставлення до учнів.

 • У результаті у ваших учнів сформовані навички навчання і міцні знання поєднуються з відсутністю інтересу до досліджуваного предмета. Перебування на ваших уроках для багатьох з них є нудним і не завжди ці­кавим. На ваших уроках нерідко відсутній сприятливий психологічний клімат. Подолати ці недоліки ви цілком здатні.

 • Рекомендуємо вам ширше застосовувати заохочення гарних відповідей, менш різко висловлювати догану за погані виступи. Адже від емоційного стану ваших учнів залежать і результати навчання.

 • Спробуйте розширити свій арсенал методичних прийомів, ширше ва­ріювати різноманітні форми занять. Якщо ви викладаєте іноземну мову, не обмежуйтеся лише репродуктивними видами роботи: заучуванням на­пам'ять текстів, зазубрюванням правил. Якщо ви будете використовува­ти тільки їх, то ваші учні втратять інтерес до предмета, а головне — їх від­різнятиме слабка орієнтація в мові. Намагайтеся використовувати різні вправи для активізації навичок мови: ситуативні діалоги, мовленнєві ігри, пісні, вірші, діафільми.

 • Якщо ви викладаєте гуманітарні предмети, частіше практикуйте ко­лективні обговорення, вибирайте для них теми, що можуть зацікавити учнів.Схожі:

Визначити правила визначити правила iconПравила гри: Правила гри: Об'єкт відгадати за допомогою «Так чи Ні» або загадки. Діти повинні визначити, що вміє робити об'єкт або що робиться з його допомогою
...
Визначити правила визначити правила iconПравила оформлення наукових робіт Підготував: О. В. Кузьменко Правила оформлення наукових робіт Загальні правила оформлення документу Правила оформлення титульної сторінки
Обсяг документа від 10 до 15 друкованих сторінок, аркуші формату A4, формат файлу
Визначити правила визначити правила iconВизначити політичний та адміністративно – територіальний устрій Гетьманщини; Визначити політичний та адміністративно – територіальний устрій Гетьманщини
Визначити соціально економічні зміни на українських землях в ході національно визвольної війни
Визначити правила визначити правила iconПравила знаходження первісної (правила інтегрування) Правила диференціювання Правила інтегрування
Сформувати вміння знаходити первісні для функцій, користуючись таблицею первісних. Домогтися засвоєння правил знаходження первісної;...
Визначити правила визначити правила iconПравила за доповненням q порядок протестування Покарання Розташовування Правила для вітродошок Іспит-перевірка

Визначити правила визначити правила iconПрактикум: визначити види рукавів Міні-практикум: визначити види рукавів Міні-практикум: визначити види рукавів
Уміти використовувати на практиці знання здобуті раніше ( виконувати моделювання рукавів блузи, вирізу горловини, (пройми рукавів,...
Визначити правила визначити правила iconНавчитися : Навчитися
Щоб визначити, до якої відміни належить іменник, його потрібно поставити у початковій формі, тобто в називному відмінку однини, й...
Визначити правила визначити правила iconКонкурс "Сучасний урок в презентаціях"
Навчальна: визначити сутність політики колективізації; з’ясувати причини, принципи її здійснення, ознайомити із заходами і визначити...
Визначити правила визначити правила iconПравила і процедури оцінки вартості об’єктів нерухомості Законодавство з питань іпотечного кредитування загальні правила Директиви докладні правила проведення оцінки
Звітування Комісії з фінансового нагляду про всі кредитні пропозиції. Контроль з боку Комісії Хто виконує оцінку вартості об’єктів...
Визначити правила визначити правила iconЗагальна стратегія підприємства Вдовенко Ю. С
Соб; визначити роль кожної соб І кожного підрозділу у реалізації корпоративної стратегії; визначити розміри І способи розподілу ресурсів...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка