Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок


НазваДунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок
Дата конвертації27.03.2013
Розмір444 b.
ТипУрок


Курсова робота студентки освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» групи 5Е денної форми навчання Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на уроках технологій у процесі профільного навчання учнів старшої школи» Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Шевченко Л. С.


Мета роботи: проаналізувати та систематизувати особливості вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на уроках технологій у процесі профільного навчання учнів старшої школи. Гіпотеза дослідження полягає в припущені, якщо у процесі профільного навчання старшокласників при вивченні технік в українській народній вишивці застосовувати сучасні інноваційні технології та методи навчання, ознайомлювати учнів з традиціями українського народу й регіональними особливостями, то рівень навчальних досягнень підвищиться.Завданнями дослідження у курсовій роботі є:

Завданнями дослідження у курсовій роботі є:
  • аналіз педагогічної та методичної літератури, визначення теоретично-практичних основ та способів організації профільного навчання;

  • дослідження та встановлення історичних, територіальних та художніх особливостей української народної вишивки;

  • аналіз методичних основ вивчення технік в українській народній вишивці на уроках предмету «Технології» в старших класах.

  • розробка плану-конспекту уроку з трудового навчання для учнів старших класів, а також розробка прикладу творчого проекту з даної теми;Розділ І. ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ ЗНЗ присвячений розгляду питань щодо організації профільного навчання в старшій школі, зокрема таким питанням як історія профілізації, мете, завдання та принципи організації профільного навчання, структура профільного навчання та особливості організації допрофільної підготовки учнів.

Розділ І. ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ ЗНЗ присвячений розгляду питань щодо організації профільного навчання в старшій школі, зокрема таким питанням як історія профілізації, мете, завдання та принципи організації профільного навчання, структура профільного навчання та особливості організації допрофільної підготовки учнів.

Таким чином нами було з’ясовано, що профільне навчання повинно забезпечувати загальноосвітню підготовку учнів, глибоку їх допрофесійну готовність із формування стійкої орієнтації на продовження навчання.

У другому розділі “Українська народна вишивка та її особливості” розглянуто історичні етапи виникнення та розвитку вишивання в Україні, територіальні особливості в українській народній вишивці, техніки в українській народній вишивці та їх особливості, а також художні особливості та матеріали для вишивки.

У другому розділі “Українська народна вишивка та її особливості” розглянуто історичні етапи виникнення та розвитку вишивання в Україні, територіальні особливості в українській народній вишивці, техніки в українській народній вишивці та їх особливості, а також художні особливості та матеріали для вишивки.

Сучасна українська вишивка – складне, багатогранне явище. Розвивається вона в сфері традиційно-побутового, самодіяльного мистецтва та творчості художників-професіоналів, народних майстрів, художників, діяльність яких спрямована на дбайливе вивчення кращих зразків вишивки, збереження її класичного надбання.У Розділі ІІІ “Методика вивчення розділу “Техніки в українській народній вишивці” на уроках Технологій” нами було проаналізовано навчальну програму “Українська народна вишивка” для профільного навчання учнів ЗНЗ, а також визначено методичні вказівки щодо проведення занять з предмету “Технології” у старшій школі.

У Розділі ІІІ “Методика вивчення розділу “Техніки в українській народній вишивці” на уроках Технологій” нами було проаналізовано навчальну програму “Українська народна вишивка” для профільного навчання учнів ЗНЗ, а також визначено методичні вказівки щодо проведення занять з предмету “Технології” у старшій школі.

У процесі дослідження нами було розроблено приклад творчого проекту “Український народний рушник”, а також розроблено план-конспект уроку з теми “Технологія виготовлення вишитих виробів”.

Висновки

Проаналізувавши педагогічну, методичну та періодичну літературу, ми можемо зробити висновок, що метою профільного навчання є забезпечення можливостей для рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної підготовки, неперервної освіти впродовж усього життя, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах реформування сучасного суспільства.

Нами було визначено, що вишивка, як бачимо, найпоказовіший вид мистецтва, який має широкі аналогії в культурі інших народів; мистецтво всенародне і інтернаціональне за своєю суттю, тому повинно бути донесене до молодого покоління у цікавому вигляді. У ній через віки пронесене і збережена колективна народна мудрість, художня пам’ять, естетичні ідеали краси.

Вишивка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу.


Схожі:

Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconТема: «Методика вивчення розділу «Композиції виробів української народної вишивки» на уроках технології у процесі вивчення профільного навчання учнів старшої школи»
Енмк у процесі вивчення розділу «Композиції виробів української народної вишивки»
Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconМетодика навчання української мови в початковій школі Методика вивчення розділу “мова І мовлення”

Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconІнформація про автора ппд освіта вища Спеціальність педагогіка І методика початкового навчання Навчальний заклад, Київський державний
Досвід роботи вчителя сзш №218 деснянського р-ну м. Києва світлани дмитрівни степури тема: "Виховання духовності молодших школярів...
Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconТема: «Методика вивчення розділу “Інформаційні джерела та інформаційні технології в проектній діяльності” учнів 10-11 класів сзш»
Гіпотеза дослідження − навчальна діяльність учнів з технологій буде більш продуктивною, ефективно буде здійснюватися проектна діяльність...
Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок icon5 Розділ Методика вивчення розділу «Речення» Значення знань із синтаксису в початкових класах
У роботі над засвоєнням елементів синтаксису можна виокремити кілька напрямів, між якими існує тісний зв'язок
Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconКурсова робота на тему: «організація самостійної роботи учнів під час вивчення інформатики в старшій школі»
Предмет дослідження – дидактичні основи й методика застосування енмк на уроках інформатики. Мета роботи – теоретично обґрунтувати...
Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconЕфективність вивчення розділу електротехніки буде підвищуватись, якщо: Ефективність вивчення розділу електротехніки буде підвищуватись, якщо
Ефективність вивчення розділу електротехніки буде підвищуватись, якщо: використовувати енп в процесі вивчення теоретичного матеріал...
Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconМетодика навчання української мови в початковій школі Методика вивчення

Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconМетодика навчання української мови в початковій школі Методика вивчення
Розвиток мовленнєвого (фонематичного) слуху і кінестетичних (мовнорухових, або артикуляційних) відчуттів і уявлень
Дунаєвської Наталії Василівни Тема: «Методика вивчення розділу «Техніки в українській народній вишивці» на урок iconПлан-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета
«техніка», «деталь»; повторити будову і призначення швейної машини; повторити правила безпечної праці та організацію робочого місця...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка