Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання


НазваЧому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання
Дата конвертації27.03.2013
Розмір527 b.
ТипПрезентации


Чому постала необхідність вступу України до СОТ?


Етапи приєднання

 • Листопад 1993 року: Україна подала заявку на вступ у СОТ

 • 1994-2001 р. – закритий, повільний процес переговорів

 • Указ Президента України “Про додаткові заходи щодо прискорення вступу України до Світової організації торгівлі” від 5 вересня 2001 р.: прискорення переговорів (завдання: вступити у СОТ до 2002 р.)

 • 2003 р. – початок публічних дискусій (з круглого столу у Спілці підприємців)

 • 2004 рік: загострення у політичній сфері: “Разом з Росією чи окремо?”

 • Початок 2005 року: Україна оголосила про намір вступу у СОТ до грудня 2005 р.Чому переважають негативні очікування від вступу до СОТ?

 • сумний досвід торгівельної лібералізації на початку перехідного періоду в Україні;

 • лібералізація світової торгівлі, яку здійснює СОТ, є проявом більш широкого процесу глобалізації, а ставлення до глобалізації у суспільстві далеко не завжди позитивне.Чому Україні варто вступати у СОТ?

 • Країнам, що не є членами СОТ, важко захищати своїх експортерів на зовнішніх ринках;

 • Важливість урахування інтересів України в ході нового раунду багатосторонніх переговорів, започаткованого Конференцією міністрів у м.Доха (Катар) у 2001 р.

 • Перспектива європейської інтеграції: вступ у СОТ уможливить лібералізацію торговельного режиму між Україною і ЄС.

 • Загроза торговельно-економічної ізоляції: більшість торговельних партнерів є членами СОТ, або знаходяться у процесі приєднання.

 • Україна втратила частину позицій через зволікання зі вступом.Як відбувається приєднання до СОТ?

 • На першому етапі в межах спеціальних Робочих груп на багатосторонньому рівні відбувається детальний розгляд економічного механізму й торговельно-політичного режиму країни, що приєднується, на предмет відповідності нормам і правилам СОТ. Після цього розпочинаються консультації й переговори стосовно умов членства країни – здобувача в цій організації. Консультації й переговори, як правило, відбуваються на двосторонньому рівні з усіма зацікавленими країнами – членами Робочих груп. У Робочу групу по вступу України до СОТ входять 42 члени СОТ.Як довго триває процес приєднання країн до СОТ?

 • Процедура приєднання до Світової організації торгівлі була вироблена впродовж півстолітнього існування ГАТТ/СОТ. Вона багатопланова і складається з кількох етапів. Як показує досвід країн – здобувачів, цей процес у середньому триває 5 – 7 років. Україна подала заявку на вступ у СОТ у 1993 р., отже процес приєднання до СОТ затягся для нашої країни на понад десятирічний період.Якими є умови вступу до СОТ?

 • Вступаючи до СОТ, країна бере на себе зобов’язання, не вимагаючи взаємності, із зниження митних тарифів. Це є її внеском у процес торговельної лібералізації.

 • Умови вступу до СОТ залежать від обраної стратегії вступу і вміння вести переговориЯкими є умови вступу до СОТ?

 • Розвинені країни беруть на себе зобов'язання протягом 6 років скоротити на 36% середні ставки ввізного мита, а країни, що розвиваються, - на 24% і протягом 10 років.Якими є умови вступу до СОТ?

 • Однією із головних умов приєднання нових країн до СОТ є приведення їхнього національного законодавства і практики регулювання зовнішньоекономічної діяльності у відповідність до положень пакета угод Уругвайського раунду.

 • Виконання цієї умови означатиме початок поступової заміни практики довільного встановлення і застосування державою правил економічної поведінки на практику впровадження і дотримання правил, визнаних на багатосторонній міжнародній основі. Цей крок може стати вирішальним у процесі становлення цивілізованого ринкового господарства в нашій країні, прискорення інтеграції України у світові та європейські економічні і політичні структури.     Про що домовляються країни на засіданнях робочих груп?

 • Насамперед переговори стосуються "комерційно важливих" поступок, які країна, що приєднується, буде готова надати членам СОТ щодо доступу на її внутрішній ринок товарів і послуг.

 • У свою чергу, країна, що приєднується, як правило, набуває права, які мають інші члени СОТ, що практично означатиме припинення дискримінації її на зовнішніх ринках.Які гарантії дотримання досягнутих домовленостей?

 • У разі протиправних дій з боку будь-якого члена організації, кожна країна зможе звертатися із відповідною скаргою до Органу з врегулювання суперечностей, рішення якого є обов’язковими для безумовного виконання на національному рівні кожним учасником СОТ.Коли країна остаточно стає членом СОТ?

 • На завершальному етапі приєднання відбувається ратифікація національним законодавчим органом країни – здобувача всього пакета документів, узгодженого в межах Робочої Групи і затвердженого Генеральною Радою СОТ. Отже, остаточне рішення щодо вступу до СОТ (ратифікації відповідних документів) прийматиме Верховна Рада України. Після цього зазначені зобов’язання стають частиною документів СОТ і національного законодавства, а сама країна-кандидат набуває статус члена СОТ.На якому етапі приєднання до СОТ знаходиться зараз Україна?

 • Зараз Україна знаходиться на етапі проведення двох і багатосторонніх переговорів із країнами-членами Робочої групи з приєднання України до СОТ. Саме на цьому етапі представники країн-претендентів піддаються найбільшому тиску з боку членів СОТ, що намагаються домогтися від них якнайбільших поступок щодо лібералізації ринків.

 • Станом на кінець лютого підписано 30 із 42 протоколів з країнами-членами робочої групи.Експертні оцінки ймовірності вступу України до СОТ?

 • Індекс імовірності вступу України до СОТ:

 • 0 – нульовий рівень імовірності,

 • 1 – найвищий рівень імовірності.Який внесок буде платити Україна в бюджет СОТ, коли стане членом цієї організації?

 • Більшу частину свого бюджету СОТ формує за рахунок внесків країн-учасниць.

 • Внесок кожної країни визначається в залежності від її частки у світовій торгівлі. Розрахунки виконуються на основі трьох останніх років. Наприклад, у 2004 р. Польща сплатила у бюджет СОТ 886 тис. дол. США, Киргизстан і Грузія – по 20 тис. дол., Молдова – 15 тис. дол. Порівняно із вигодами, які отримують експортери цих країн, їхні внески не є обтяжливими для державних бюджетів. Щоб оцінити хоча б приблизно майбутні щорічні внески України, можна подивитися на внески країн, що мають приблизно таку ж частку у світовій торгівлі. Наприклад, у 2002 році частка України у світовій торгівлі склала 0,3%, такий само показник мала Чилі, яка сплачує щорічні внески близько 400 тис. дол.Схожі:

Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconВступ України до сот: вплив на апк недоліки вступу до сот з точки зору апк
Показник, який акумулює в собі суму підтримки, яка підлягає зв’язуванню та скороченню, має назву Сукупний вимір підтримки
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconРішення про приєднання приймаються Конференцією Міністрів. Конференція Міністрів схвалює домовленість про умови приєднання більшістю у дві третини голосів Членів сот
Програма робіт щодо законодавства, яке країна-заявник зобов'язується прийняти згідно з графіком
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconПерспективи поглибленої торгівлі між Європейським Союзом та Україною Центр європейських політичних досліджень, Брюссель
С та Україна домовилися розпочати переговори щодо вільної торгівлі після вступу України до сот
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconДержавна підтримка сільського господарства у контексті вступу україни до сот семінар 21 листопада 2007 р м. Київ Ірина кобута, канд екон наук внутрішня підтримка
Любі бюджетні витрати, як і доходи, від отримання яких держава відмовилась на користь виробників
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconЗакон України «Про Митний тариф України» 5 квітня 2001 року №2371-iii повна, преференційна, пільгова, Повна для країн, які не є членами сот пільгова для членів сот (відповідно до статті 2 гатт)

Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconЗадача 1057 30*10=300(г) насіння огірків
Запиши число, в якому 7 сот. 8 од., 7 сот. 8 дес., 1сот. 3 дес. 7 од., 3сот. 3 дес. 3 од., 9 сот. 9 од
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconЗагальні поняття й історія сот головне завдання сот – лібералізація світової торгівлі
...
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconРегіональна політика в умовах європеїзації: Європа регіонів д-р Петер Сегварі
Етапи формування регіональної політики в єс та країнах цсє в процесі підготовки до вступу до єс
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconЕкспортні мита Угоди сот не забороняють застосування експортних мит
Стаття 12 Угоди про сільське господарство сот вимагає перед введенням заборон чи обмежень на експорт надати письмове повідомлення...
Чому постала необхідність вступу України до сот? Етапи приєднання iconІнформації щодо питань/дій сот-сфс всім зацікавленим сторонам Відкритий діалог між мап та зацікавленими сторонами щодо питань сот-сфс підвищення рівня обізнаності зацікавлених сторін щодо відповідальності за якість товару та відстеження
Створення механізму сертифікації та контролю стандартів сільськогосподарської продукції відповідно до вимог сот-сфс

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка