Уроку


НазваУроку
Дата конвертації24.03.2013
Розмір445 b.
ТипУрок



Мета уроку:

  • освітня: ввести перший закон термодинаміки, пояснити його фізичну сутність та значення для опису процесів молекулярної фізики; показати, як застосувати перший закон термодинаміки для ізопроцесів; ввести поняття «адіабатний процес»; розвиваюча: розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати умову задач, розвивати вміння спостерігати, глибоко аналізувати, зіставляти, порівнювати, пояснювати явища;

  • виховна: виховувати впевненість у собі, необхідність в знаннях.













2. Ізобарний процес.



3. Ізохорний процес.



4. Адіабатний процес.

  • Процес у теплоізольованій системі називають адіабатним.



Розв'язування задач

  • Як змінюється внутрішня енергія одноатомного газу під час ізобарного нагрівання? Ізохорного охолодження? Ізотермічного стиснення?



Розв'язання

  • 1. Під час ізобарного нагрівання ( ) об’єм збільшується. Отже, збільшується і внутрішня енергія.

  • 2. Під час ізохорного охолодження ( ) тиск зменшується за формулою (2), а за (3) зменшується і внутрішня енергія.

  • 3. під час ізотермічного стиснення ( ) і

  • . Отже внутрішня енергія залишається сталою.



Задачі для самостійного розв'язання

  • Яку роботу здійснює газ під час ізобарного збільшення об'єму від 40 до 60 л? Тиск газу дорівнює 250 кПа.



Задачі для самостійного розв'язання

  • У циліндрі під тиском 0,2 МПа міститься 2 м3 повітря за температури 10°С. Якою буде виконана робота під час ізобарного нагрівання пові­тря до температури 20 °С?



Цікаві питання з термодинаміки

  • 1) Чому самовари мають блискучу поверхню, чим вона вкрита, яку роль відіграє?

  • 2) Щоб швидше закипів самовар, яку воду треба влити в нього:сиру чи кип’ячену?



Термодинаміка

  • 3) Чому самовар "співає" перед тим, як має закипіти?

  • 4) Чому ручки в самовара дерев’яні або пластмасові?

  • 5) Колись були старовинні самовари, які розпалювали трісками,

  • жаром, а чоботом роздували жар. Чому іноді самовар загорявся, коли

  • його розігрівали без води?

  • 6) Чи може розпаятися електричний самовар?

  • 7) Чому чашка із повного самовара наповнюється швидше, ніж з

  • того де води вже мало?



Термодинаміка

  • 8) Чому кип’ятильник, що знаходиться в самоварі розміщують

  • на дні, а не на кришці?

  • 9) В чому полягає мала економічність електричного самовара?



Продовжимо (отримаємо бали)

  • 1) Який чайник нагріється швидше?

  • 2) Чому чайник «співає» перед тим як має закипіти?

  • 3) Від чого кришка чайника, іноді починає на ньому

  • підстрибувати? І що роблять виробники чайників щоб цього не було?



Питання з термодинаміки:

  • 1) В мене є два заварники. Який з них кращий: металевий чифарфоровий?

  • 2) Кажуть, що перед заварюванням, чайничок потрібно обдати окропом. Навіщо?

  • 3) Часто на заварничках чи самоварах можна побачити "ляльку". Яку роль вона відіграє?

  • 4) Якщо у вас під руками є дві ганчірки суха і змочена холодною водою, якою ви скористаєтесь, коли будете знімати чайник з вогню?



Домашнє завдання

  • Є.В.Коршак, О.І.Ляшенко, В.Ф.Савченко

  • Фізика 10 клас § 54.

  • Скласти цікаві задачі на термодинаміку.

  • *Презентація “Основи термодинаміки”



Література:



Схожі:

Уроку iconУроку: ТЕМА уроку: «Заробітна плата, її економічний зміст, форми І системи оплати праці». Мета уроку: Мета уроку

Уроку iconУроку: План уроку: Оргмомент. Ознайомлення з темою уроку, метою і завданням. Вступна бесіда за темою уроку
Коротке опитування учнів за питанням: " Чи пов’язана музика з іншими видами мистецтва?"
Уроку iconУроку Хід уроку І. Організаціний момент >ІІ. Мотиваційний етап З’ясування емоційної готовності до уроку

Уроку iconОволодіння учнями новими навичками, матеріалом та новими способами діяльності
Так званий конструктор уроку може мати вигляд плану уроку, конспекту, сценарію тощо. Обов’язковими елементами конструктора уроку...
Уроку iconУроку Епіграф до уроку Станція "Теоретична" Завдання №1 самоперевірка
Учень запланував розв'язати на контрольній роботі з математики всі завдання. Але розв'язав в першу частину уроку 7/11 всіх завдань,...
Уроку iconТему уроку прочитати поспішіть Тему уроку прочитати поспішіть
Моя країна Україна додаток до уроку Навчання грамоти (читання) за Букварем М. Д. Захарійчук, В. О. Науменко Вчитель Стасюк О. С
Уроку iconКонспект уроку (економія сил) Як конспект уроку (економія сил) Як ілюстративний матеріал до певних фрагментів уроку (при поясненні нового матеріалу)

Уроку iconУроку : вивчення нового матеріалу Тип уроку : вивчення нового матеріалу Форма уроку : урок спостереження над змістом новели з використанням інтерактивних і проектних технологій
Року 1899-го, 17 листопада в селі Щербанівці, на Київщині, у Наталки й Михайла Стрільців знайшлася перша дитина: Я
Уроку iconВступ Вступ Новітні технології проведення сучасного уроку виробничого навчання
У методичній літературі визначаються чотири блоки вимог до сучасного уроку, утому числі і до уроку виробничого навчання
Уроку iconУроку: Цілі уроку: знайомство з однією з найстаріших шкіл Великобританії


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка