Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера


НазваОзера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера
Дата конвертації25.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииОзера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ.

 • Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ.1.Заплавні (долини річок Полісся).

 • 1.Заплавні (долини річок Полісся).

 • 2.Дельтові (дельта Дунаю).

 • 3.Лиманні (Сасик, Куяльник).

 • 4.Залишкові (Донузлав, Саки).

 • 5.Карстові (Шацькі озера).

 • 6.Льодовикові (озера Карпат).

 • 7.Загатні (Синевир).

 • 8.Вулканічні (озера Закарпаття).

Довжина озера 9,3 км, ширина 4-8 км, площа водної поверхні 24,2 кв. км. Озеро вражає незвичайними глибинами; за пересічну глибину його вважають 7 м, а в западині на північний захід від острова заміряно глибину 58,4 м. Над підвищеннями посередині дна озера глибини різко зменшуються і становлять 1—2 м. Прибережна смуга мілководна.

 • Довжина озера 9,3 км, ширина 4-8 км, площа водної поверхні 24,2 кв. км. Озеро вражає незвичайними глибинами; за пересічну глибину його вважають 7 м, а в западині на північний захід від острова заміряно глибину 58,4 м. Над підвищеннями посередині дна озера глибини різко зменшуються і становлять 1—2 м. Прибережна смуга мілководна.

 • В озері знаходиться велика кількість води об'ємом близько 190,7 млн. куб. м.

 • Живиться Свитязьке озеро артезіанськими підкрейдяними водами, які потужними джерелами виходять у західній частині на поверхню, а також водами поверхневого стоку, що формується на прилеглих схилах. Щорічний приток артезіанських вод досягає близько 3,5 млн. куб. м. Навесні рівень води в озері помітно підіймається; амплітуда коливання рівнів становить в основному 1 м. Під час повені у Світязь надходить вода з озера Люцимир через суміжне маленьке озерце Линовець, що лежить на південний схід від нього.

 • Вода Свитязю чиста, приємна на смак, трохи жорсткувата; такої доброї води немає в жодному озері на Україні. Прозорість її незвичайна, навіть дрібні предмети видно на значній глибині; взимку вода прозоріша, ніж влітку. Прозорість води Світязя свідчить про її чистоту, відсутність (або незначну кількість) домішок. Звичайно, вона не буває сталою: в затоках, біля берегів, де завжди є рештки рослин, вода не така чиста. Прозора вода визначає можливість проникання в глибину сонячного світла, а це дуже важливо для біологічних процесів у озері.На мілководді озеро заростає болотною рослинністю. Крім того, в прибережній зоні розвиваються водорості, що майже суцільним килимом вкривають дно.

 • На мілководді озеро заростає болотною рослинністю. Крім того, в прибережній зоні розвиваються водорості, що майже суцільним килимом вкривають дно.

 • Велика площа озера і значні глибини зумовлюють утворення великих хвиль (заввишки понад метр), особливо при західному вітрі. Під час великих бур на озері піднімаються високі хвилі.

 • Через значні глибини та інтенсивний приток підземних вод Свитязьке озеро прогрівається нерівномірно. На глибоких місцях температура стала (близько 9°), а у верхніх шарах влітку прогрівається до 20° і більше. Найвища температура зафіксована на поверхні становить 30,2°; середня температура в теплі місяці (червень—серпень) коливається в межах 18-20°.

 • Замерзає озеро майже щороку, але суцільний льодовий покрив буває лише в дуже суворі зими. В місцях, де виходять потужні підземні джерела, лід утворюється дуже рідко, при спокійній поверхні і сильних (нижче 20°) морозах. Лід з'являється в кінці листопада, а зникає на початку квітня; льодостав настає в кінці грудня, а скрес — у кінці березня. Максимальна товщина льоду спостерігається в лютому і досягає 65 см.

 • Свитязьке озеро має сприятливі умови для життя різних організмів; середня щільність бентосу влітку досягає 73 кг/га. Ось чому озеро багате на рибу. Тут водиться лящ, сом, судак, карась, окунь, щука.

 • Красою Карпат, їх гордістю є озеро Синевир, що знаходиться в одному з мальовничих куточків Закарпаття на Міжгірщині, де високі гори чергуються з глибокими урвищами, бурхливими ріками, потічками і водоспадами, у затишку гір Озерна і Щекул.

 • Сильний землетрус, а можливо, багатовікові вивітрювання, викликали обвал скель, які загатили долину гірського потоку і утворили це чудове озеро, що зібрало, здається, навколо себе всю красу карпатських полонин. Воно, як небо в травні, чисте і голубе. У бездонній глибині його віддзеркалюються шпичасті верхи струнких смерек, могутні гори і білі, як сніг, хмарини.

 • Синевир — типове завальне озеро, оточене мальовничими горами.

 • Озеро розташоване на висоті 989 м над рівнем моря, площа його 7 га, переважні глибини 16—17 м, найбільша глибина 24 м. За площею — це найбільше озеро Закарпаття. Прикрашаючи Синевир, природа була особливо винахідливою і, ніби зелений пухкий м'ячик, кинула на середину озера маленький острівець.

 • Живлять озеро кілька потічків, що витікають з ущелин Горган, а також численні джерела. Допускають, що такі джерела струмують і на самому дні водойми. Відкритого стоку озеро не має. Сама природа утворила в його дні отвір – своєрідний регулятор рівня води. Регулятор той виявився настільки надійним, що навіть під час найбільших паводків озеро не виходить з берегів. Дно озера кам'янисте, вода прозора, прохолодна. Влітку температура води коливається від 12 до 18° тепла.

 • Фауну становлять переважно мікроскопічні ракоподібні. В озері водяться лососеві риби, зокрема форель, для розведення якої тут сприятливі умови.Залишкові озера — це колишні морські затоки, що стали озерами після підняття й осушення узбережжя. Прикладами є озера Саки, Донузлав, Перекопські. Вони мілководні, улітку добре прогріваються, вода в них сильно мінералізована.

 • Залишкові озера — це колишні морські затоки, що стали озерами після підняття й осушення узбережжя. Прикладами є озера Саки, Донузлав, Перекопські. Вони мілководні, улітку добре прогріваються, вода в них сильно мінералізована.

Саси́к, Саси́к-Сива́ш (рос. Сасык, Сасык-Сиваш, крим. Sasıq, Sasıq Sıvaş) — солоне озеро на півострові Крим між містами Євпаторія та Саки, площа 71 — 75 км2, глибина до 1,5 м, рівень на 0,6 нижчий від рівня Чорного моря. Живлення озера відбувається в основному за рахунок підземних джерел та фільтрації морської води через пересип.

 • Саси́к, Саси́к-Сива́ш (рос. Сасык, Сасык-Сиваш, крим. Sasıq, Sasıq Sıvaş) — солоне озеро на півострові Крим між містами Євпаторія та Саки, площа 71 — 75 км2, глибина до 1,5 м, рівень на 0,6 нижчий від рівня Чорного моря. Живлення озера відбувається в основному за рахунок підземних джерел та фільтрації морської води через пересип.Схожі:

Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconНа території України близько 20 тис озер. Найбагатша на озера Поліська низовина. Озера відрізняються розміром, глибиною, солоністю води, віком

Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconВивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості
В україні є різні за походженням озера. До карстових озер належать Шацькі озера, до льодовикових оз. Несамовите, Бребенескул, до...
Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconОзера. Штучні водойми Озера – це заповнені водою западини суходолу, безпосередньо не пов’язані з морем
Озера. Штучні водойми Озера це заповнені водою западини суходолу, безпосередньо не пов’язані з морем
Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconОзера тектонічні озера
Солотвино (Закарпатська область). Солоне озеро (в результата просідання поверхні.)
Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconГідросфера озера
Залишкові (реліктові) озера морські затоки, які відокремилисьу період підняття узбережжя (залишки давніх морів)
Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconЗалишкові Залишкові Тектонічні
Байкалу 25 млн р., але воно не старіє. Береги озера розходяться і воно збільшує кожного року площу на 600 м кв Чаша озера величезна,щоб...
Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconТема: Озера, озерні улоговини та їх утворення. Штучні водойми: канали, водосховища, ставки
Озера, озерні улоговини та їх утворення. Штучні водойми: канали, водосховища, ставки
Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconВоди суходолу До вод суходолу відносяться річки, озера, болота, штучні водойми, підземні води, льодовики, багаторічна мерзлота
До вод суходолу відносяться річки, озера, болота, штучні водойми, підземні води, льодовики, багаторічна мерзлота
Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconКраєвиди Тернопільського озера Наше озеро!!!

Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу). На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Озера iconСша ллг кучма Н. З
Великі озера: Верхнє, Гурон, Мічиган, Ері, Онтаріо, а також Велике Солоне озеро

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка