Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису?


НазваЩо таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису?
Дата конвертації13.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииЩо таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису?

 • Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису?

 • Який вигляд має формула для обчислення суми чисел, які знаходяться в клітинках електронної таблиці? Як обчислити середнє арифметичне чисел, які знаходяться в клітинках?

 • Що називається функцією? Що таке аргумент функції? Які функції ви знаєте з курсу алгебри?

Формули Excel 2007 можуть містити числа, тексти, посилання на клітинки, знаки дій (оператори), дужки і функції.

 • Формули Excel 2007 можуть містити числа, тексти, посилання на клітинки, знаки дій (оператори), дужки і функції.

 • До сих пір ми використовували нескладні формули і не використовували в них функції. Але навіть ці нескладні формули значно спрощуються, якщо в них використовувати функції. Наприклад, формула

 • = А1 + А2 + А3 + А4 + А5 + А6 + А7 + А8 + А9 + А10

 • з використанням функції СУММ буде виглядати так:

 • = СУММ (А1: А10)

 • Очевидно, що друга формула і сприймається, і вводиться значно простіше, ніж перша.

 • А якщо потрібно було б скласти числа з діапазону клітинок А1: А100? Перша з наведених формул стала б дуже громіздкою, а друга змінилась би мінімально.Багато обчислення в Excel 2007 взагалі неможливо виконати без використання функцій. Наприклад, обчислення значення арифметичного квадратного кореня, знаходження значення синуса або тангенса та ін.

 • Багато обчислення в Excel 2007 взагалі неможливо виконати без використання функцій. Наприклад, обчислення значення арифметичного квадратного кореня, знаходження значення синуса або тангенса та ін.

 • Excel 2007 має вбудовану бібліотеку функцій, до якої входять більше ніж 300 різноманітних функцій. Всі вони для зручності пошуку розподілені по групах (категоріях): математичні, статистичноські, логічні, фінансові, текстові та ін.

 • Функція в Excel 2007 має ім'я і результат, є функції з аргументами і без аргументів.Аргументом функції може бути число, текст (його потрібно укладати в подвійні лапки), вираз, посилання на клітинку або діапазон клітинок, результат іншої функції.

 • Аргументом функції може бути число, текст (його потрібно укладати в подвійні лапки), вираз, посилання на клітинку або діапазон клітинок, результат іншої функції.При використанні функції у формулі спочатку вказується її ім'я, а потім, якщо функція має аргументи, в дужках вказується список аргументів через крапку з комою.

 • При використанні функції у формулі спочатку вказується її ім'я, а потім, якщо функція має аргументи, в дужках вказується список аргументів через крапку з комою.

 • Якщо функція не має аргументів, то в дужках після імені функції нічого не вказується. Так в наведеній вище формулою

 • = СУММ (А1: А10)

 • використана функція з ім'ям СУММ, аргументом якої є посилання на діапазон комірок А1: А10, а результатом - сума чисел із зазначеного діапазону комірок.

Призначення кожної функції, наявність аргументів і їх кількість, типи аргументів можна подивитися в довідці або в коментарях при введенні функції у формулу.

 • Призначення кожної функції, наявність аргументів і їх кількість, типи аргументів можна подивитися в довідці або в коментарях при введенні функції у формулу.Вставити функцію у формулу можна кількома способами:

 • Вставити функцію у формулу можна кількома способами:Відкривши список однієї з кнопок категорій функцій, можна вибрати ім'я необхідної функції. При наведенні покажчика на ім'я функції, спливає коротка підказка про її призначення. Після вибору імені функції в поточну комірку автоматично вставляється знак = (якщо в цю клітинку введення формули ще не починалося), ім'я функції і пара круглих дужок, а також відкривається вікно Аргументи функції з полями для введення аргументів цієї функції.

 • Відкривши список однієї з кнопок категорій функцій, можна вибрати ім'я необхідної функції. При наведенні покажчика на ім'я функції, спливає коротка підказка про її призначення. Після вибору імені функції в поточну комірку автоматично вставляється знак = (якщо в цю клітинку введення формули ще не починалося), ім'я функції і пара круглих дужок, а також відкривається вікно Аргументи функції з полями для введення аргументів цієї функції.Якщо функція має фіксовану кількість аргументів, то вікно Аргументи функції відразу містить відповідну кількість полів для їх введення. Якщо функція має нефіксоване кількість аргументів, то у вікні спочатку з'являється кілька полів, а потім, в процесі введення аргументів, з'являються відповідні поля.

 • Якщо функція має фіксовану кількість аргументів, то вікно Аргументи функції відразу містить відповідну кількість полів для їх введення. Якщо функція має нефіксоване кількість аргументів, то у вікні спочатку з'являється кілька полів, а потім, в процесі введення аргументів, з'являються відповідні поля.Якщо аргументом є число або текст, то його потрібно вводити в поле з клавіатури.

 • Якщо аргументом є число або текст, то його потрібно вводити в поле з клавіатури.

 • Якщо аргументом є посилання на клітинки, то його можна вводити або з клавіатури, або виділити відповідні клітинки з використанням миші.

Для деяких функцій Excel 2007 автоматично пропонує перший аргумент. Наприклад, для функції СУММ пропонується знайти суму чисел з діапазону клітинок, заповнених числовими даними, які знаходяться над клітинкою з формулою або зліва від неї, якщо верхній діапазон комірок порожній. Як завжди, можна прийняти цю пропозицію або ввести замість цього аргументу інший.

 • Для деяких функцій Excel 2007 автоматично пропонує перший аргумент. Наприклад, для функції СУММ пропонується знайти суму чисел з діапазону клітинок, заповнених числовими даними, які знаходяться над клітинкою з формулою або зліва від неї, якщо верхній діапазон комірок порожній. Як завжди, можна прийняти цю пропозицію або ввести замість цього аргументу інший.

 • Після введення в поля всіх потрібних аргументів функції необхідно вибрати кнопку ОК.Вікно Аргументи функції містить коментарі про призначення даної функції і її аргументів. Крім того, під час введення аргументів праворуч від поля з'являються їх значення та в інформаційній частині вікна відображаються поточні результати обчислення. Для отримання більш детальної інформації по цієї функції можна вибрати посилання Довідка з цієї функції.

 • Вікно Аргументи функції містить коментарі про призначення даної функції і її аргументів. Крім того, під час введення аргументів праворуч від поля з'являються їх значення та в інформаційній частині вікна відображаються поточні результати обчислення. Для отримання більш детальної інформації по цієї функції можна вибрати посилання Довідка з цієї функції.Якщо виконати Формули, Бібліотека функцій, Вставити функцію або вибрати кнопку Вставити функцію Рядка формул, то відкриється вікно Майстер функцій.

 • Якщо виконати Формули, Бібліотека функцій, Вставити функцію або вибрати кнопку Вставити функцію Рядка формул, то відкриється вікно Майстер функцій.

 • У цьому вікні в списку поля Категорія можна вибрати потрібну категорію, після чого в списку поля Виберіть функцію вибрати потрібну функцію. Після вибору кнопки ОК відкривається вікно Аргументи функції і далі введення функції в формулу відбувається аналогічно способу, розглянутому вище.Можна також ввести функцію в формулу безпосередньо в клітинку або в поле Рядки формул. Вводити з клавіатури імена функцій і посилання можна як малими, так і великими літерами.

 • Можна також ввести функцію в формулу безпосередньо в клітинку або в поле Рядки формул. Вводити з клавіатури імена функцій і посилання можна як малими, так і великими літерами.

 • Після введення першої літери імені функції відкривається список імен функцій, які починаються з цієї букви. Введення наступної букви імені буде змінювати список. Для вибору функції з відкритого списку потрібно двічі клацнути на імені необхідної функції або встановити курсор на імені функції (при цьому спливає коментар про призначення цієї функції) і натиснути клавішу Tab.Після того як в формулу вставили ім'я функції, біля клітинки з формулою спливає підказка по кількості аргументів функції і за типом цих аргументів.

 • Після того як в формулу вставили ім'я функції, біля клітинки з формулою спливає підказка по кількості аргументів функції і за типом цих аргументів.

 • Аргумент, який необхідно ввести наступним, виділяється напівжирним. Аргумент, взятий у квадратні дужки, - необов'язковий. Як і в попередніх випадках, числа і тексти повинні вводиться з клавіатури, а посилання на комірки можна вводити як з клавіатури, так і з використанням миші.

Ознайомимося з конкретними функціями, їх призначенням і деякими особливостями. Очевидно, що ми не можемо розглянути всі функції Excel 2007. Розглянемо лише ті, які можуть бути корисні у вашій навчальній, дослідницькій, науковій та повсякденній діяльності.

 • Ознайомимося з конкретними функціями, їх призначенням і деякими особливостями. Очевидно, що ми не можемо розглянути всі функції Excel 2007. Розглянемо лише ті, які можуть бути корисні у вашій навчальній, дослідницькій, науковій та повсякденній діяльності.

Корисними для вирішення багатьох завдань, наприклад геометричних, є математичні функції ASIN, радіани, градуси. Функція ASIN повертає міру кута в радіанах за значенням його синуса, функція ГРАДУСИ призначена для перекладу радіанної міри кута в градусну, а функція РАДІАН - з градусної міри в радіани.

 • Корисними для вирішення багатьох завдань, наприклад геометричних, є математичні функції ASIN, радіани, градуси. Функція ASIN повертає міру кута в радіанах за значенням його синуса, функція ГРАДУСИ призначена для перекладу радіанної міри кута в градусну, а функція РАДІАН - з градусної міри в радіани.

 • Якщо в комірці С3 знаходиться градусна міра кута, то для обчислення синуса цього кута потрібно градусну міру перевести в радіани. Тобто формула для обчислення синуса кута, виміряного в градусах, виглядатиме так: = SIN (радіан (С3)).Ввести таку формулу можна, наприклад, так:

 • Ввести таку формулу можна, наприклад, так:

 • 1. Зробити поточної клітинку, в якій буде знаходитися ця формула.

 • 2. Вибрати кнопку Вставити функцію.

 • 3. Вибрати у вікні Майстер функцій ім'я функції SIN, після чого вибрати кнопку ОК.

 • 4. Відкрити список поля Опції.

 • 5. Якщо в списку, що відкрився, є ім'я функції Radian, то вибрати його, якщо ні, вибрати в цьому списку Інші функції і у вікні Мастер функцій вибрати ім'я функції радіани. Після чого вибрати кнопку ОК.

 • 6. Вибрати комірку С3.

 • 7. Вибрати кнопку ОК у вікні Аргументи функції.Розглянемо деякі функції, які відносяться до категорії статистичних, їх призначення і результат.

 • Розглянемо деякі функції, які відносяться до категорії статистичних, їх призначення і результат.

В Excel 2007 можна використовувати вирази, які містять знаки порівняння:

 • В Excel 2007 можна використовувати вирази, які містять знаки порівняння:

 • > (більше),

 • <(менше),

 • = (дорівнює),

 • <> (не дорівнює),

 • > = (більше або дорівнює),

 • <= (менше або дорівнює).

 • Наприклад, А2 + 15 = В4-1, СУММ (A2: C10)> 100 і ін.

 • Такі висловлювання - приклади так званих логічних виразів.

 • Якщо рівність чи нерівність правильне (справжнє), то вважають, що відповідне логічне вираз має значення ІСТИНА.

 • А якщо рівність чи нерівність неправильне (хибне), то вватануть, що відповідне логічне вираз має значення БРЕХНЯ.Серед функцій табличного процесора Excel 2007 є логічні функції.

 • Серед функцій табличного процесора Excel 2007 є логічні функції.

 • Це функції ЯКЩО, І, АБО, НЕ і ін.

 • Логічні функції використовуються в формулах тоді, коли табличний процесор має виконувати різні операції в залежності від істинності чи хибності певного логічного виразу.

 • Наприклад, потрібно збільшити заробітну плату працівника на 10%, якщо він виконає план, і на 20%, якщо він перевиконає план.Загальний вигляд логічної функції ЯКЩО такий:

 • Загальний вигляд логічної функції ЯКЩО такий:

 • ЯКЩО (лог_вираз; значення_якщо_істина; значення_якщо_хибно)

 • Значення цієї функції визначається так:

 • якщо лог_вираз має значення ІСТИНА, то значення функції дорівнює значенню виразу значення_якщо_істина;

 • якщо ж лог_вираз має значення FALSE, то значення функції дорівнює значенню виразу значення_якщо_хибність.Другий і третій аргументи функції ЯКЩО можуть містити як арифметичні операції, так і функції, в тому числі й функцію ЯКЩО. Наприклад, = ЕСЛИ (А1 <0; B1/A1; ЕСЛИ (А1> 0; B2/A1, "Розподіл неможливо! ")).

 • Другий і третій аргументи функції ЯКЩО можуть містити як арифметичні операції, так і функції, в тому числі й функцію ЯКЩО. Наприклад, = ЕСЛИ (А1 <0; B1/A1; ЕСЛИ (А1> 0; B2/A1, "Розподіл неможливо! ")).

 • В цьому випадку значення за формулою буде визначатися так. Якщо значення логічного виразу A1 <0 дорівнює ІСТИНА, то значення буде дорівнювати частці від ділення числа з клітинки B1 на число з клітинки A1. Якщо значення логічного виразу A1 <0 дорівнює сумі є FALSE, то буде обчислюватися значення логічного виразу А1> 0. Якщо це значення дорівнює ІСТИНА, значення за формулою буде дорівнювати частці від ділення числа з клітинки B2 на число з клітинки A1, якщо ж FALSE, то значення за формулою буде дорівнювати тексту Розподіл неможливо!.

Логічну функцію І ще називають кон'юнкція (лат. кон'юнкція - об'єднання), логічну функцію АБО - диз'юнкцією (лат. диз'юнкція - роз'єднання, різниця), а логічну функцію НЕ - запереченням.

 • Логічну функцію І ще називають кон'юнкція (лат. кон'юнкція - об'єднання), логічну функцію АБО - диз'юнкцією (лат. диз'юнкція - роз'єднання, різниця), а логічну функцію НЕ - запереченням.

 • У таблиці 3.10. наведені значення функцій І, АБО, НЕ в залежності від вмісту комірок A1 і B1.

Логічні функції І, АБО, НЕ використовують для запису більш складніших логічних виразів, ніж просто рівність чи нерівність. наприклад, у функції ЯКЩО можна використовувати подвійне нерівність або об'єднання інтервалів. Тому замість подвійного нерівності 10 <А3 <20 потрібно використовувати логічний вираз І (А3> 10; А3 <20), а замість твердження С5  (- ; -1]  (1; +) – логічний вираз АБО (С5 <= -1; C5> 1).

 • Логічні функції І, АБО, НЕ використовують для запису більш складніших логічних виразів, ніж просто рівність чи нерівність. наприклад, у функції ЯКЩО можна використовувати подвійне нерівність або об'єднання інтервалів. Тому замість подвійного нерівності 10 <А3 <20 потрібно використовувати логічний вираз І (А3> 10; А3 <20), а замість твердження С5  (- ; -1]  (1; +) – логічний вираз АБО (С5 <= -1; C5> 1).

 • Якщо, наприклад, функція задана таким чином:

 • знаходиться в клітинці А5, то обчислити її значення можна по такою формулою:

 • = ЕСЛИ (ИЛИ (A5 <-2; A5> 10), 2 * A5-5; ЕСЛИ (И (A5> = 2; A5 <= 3), 3 * A5 +1; "Функція не визначена")).Excel 2007 має і такі функції, які обчислюють суму, середнє арифметичне, кількість не всіх значень із діапазонів клітинок, а тільки тих, які задовольняють певну умову.

 • Excel 2007 має і такі функції, які обчислюють суму, середнє арифметичне, кількість не всіх значень із діапазонів клітинок, а тільки тих, які задовольняють певну умову.

Нехай в клітинках діапазону А1: А25 знаходиться кількість деталей, які робочий виготовив за кожен з 25 робочих днів місяця. Його щоденна норма зберігається в клітинці С1. За умовою контракту, якщо робочий перевиконує щоденну норму, то за ці деталі він отримує додаткову винагороду.

 • Нехай в клітинках діапазону А1: А25 знаходиться кількість деталей, які робочий виготовив за кожен з 25 робочих днів місяця. Його щоденна норма зберігається в клітинці С1. За умовою контракту, якщо робочий перевиконує щоденну норму, то за ці деталі він отримує додаткову винагороду.

 • Для того щоб обчислити, за скільки деталей робочого необхідно заплатити винагороду, потрібно скористатися функцією СУММЕСЛИ:

 • = СУММЕСЛИ (А1: А25; ">" & C1).

 • За цією формулою буде знайдена сума тих чисел з комірок діапазону А1: А25, які більше числа з комірки С1.Функції Дати та часу використовуються для отримання поточної або довільної дати, поточного або довільного часу. Часто результати цих функцій використовуються як аргументи інших функцій, зокрема в інших функціях дати і часу, фінансових функціях та ін.

 • Функції Дати та часу використовуються для отримання поточної або довільної дати, поточного або довільного часу. Часто результати цих функцій використовуються як аргументи інших функцій, зокрема в інших функціях дати і часу, фінансових функціях та ін.

Фінансові функції використовуються для обчислення банківських процентів на вклади, розмірів виплат при погашенні кредитів, для визначення поточної вартості інвестицій, процентної ставки та ін.

 • Фінансові функції використовуються для обчислення банківських процентів на вклади, розмірів виплат при погашенні кредитів, для визначення поточної вартості інвестицій, процентної ставки та ін.

Ми вже неодноразово зазначали, що Excel 2007 в основному використовується для роботи з числами. Проте він має можливості для роботи і з текстами.

 • Ми вже неодноразово зазначали, що Excel 2007 в основному використовується для роботи з числами. Проте він має можливості для роботи і з текстами.

 • Для обробки текстів Excel 2007 має набір функцій, які можна використовувати для визначення довжини тексту, номера позиції першого входження символу в текст, частини тексту, який задовольняє певну умову та ін.

 • Аргументами текстових функцій можуть бути тексти, які потрібно вводити в подвійних лапках, посилання на клітинки з текстом, посилання на комірки з числом (більшість з цих функцій сприймають числа як текст) і ін.

1. Назвіть категорії функцій в Excel 2007.

 • 1. Назвіть категорії функцій в Excel 2007.

 • 2. Скільки аргументів можуть мати функції в Excel 2007? Дані яких типів можуть бути аргументами?

 • 3. Наведіть по одному прикладу функцій з одним аргументом; з кількома аргументами; з нефіксованим кількістю аргументів; без аргументів.

 • 4. Наведіть приклади формул з використанням функцій з різною кількістю аргументів.

 • 5. Опишіть, як вставити функцію у формулу, використовуючи список однієї з кнопок групи Бібліотека функцій вкладки Формули на Стрічці.

 • 6. Опишіть, як вставити функцію у формулу, використовуючи вікно Майстер функцій.

 • 7 . Опишіть, як вставити функцію у формулу, вводячи її безпосередньо в клітинку або в Рядок формул.

 • 8. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання математичних функцій ABS, SIN, КОРІНЬ, ОКРУГЛ, ПІ, СТУПІНЬ, СУМ.

 • 9. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання математичних функцій ASIN, градус, Радіани.

 • 10. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання статистичних функцій СРЗНАЧ, РАХУНОК, МАКС, МИН.11. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання функції IF.

 • 11. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання функції IF.

 • 12. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання логічних функцій І, АБО, НЕ.

 • 13. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання математичних та статистичних функцій з умовами СУММЕСЛИ, СРЗНАЧЕСЛИ, СЧЕТЕСЛИ.

 • 14. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання функцій дати і часу ДАТА, СЬОГОДНІ.

 • 15. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання фінансових функцій БС, ПЛТ, ОТРИМАНО.

 • 16. Опишіть загальний вигляд, кількість аргументів, результат і наведіть приклад використання текстових функцій ДЛСТР, ЛЕВСИМВ, ПОДСТАВИТЬ, СЦЕПИТЬ.Схожі:

Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconПовторюємо: Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису?
А якщо потрібно було б скласти числа з діапазону клітинок А1: А100? Перша з наведених формул стала б дуже громіздкою, а друга змінилась...
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? icon10. Обчислюємо в середовищі табличного процесора Обчислення в електронних таблицях здійснюється за допомогою формул
Формула – це арифметичний або логічний вираз. Формула в середовищі ms excel завжди починається зі знака “=“ для того, щоб можна було...
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconФормула Ліувілля-Остроградського Формула Ліувілля-Остроградського
Формула, що поєднує визначник Вронського (Вронскіан) для рішень диференціального рівняння й коефіцієнти в цьому рівнянні. Нехай є...
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconВступ (що таке естери, їх загальна формула, назви естерів). Вступ (що таке естери, їх загальна формула, назви естерів)
Естери (складні ефіри) функціональні похідні карбонових або мінеральних кислот, в яких гідроксильна група заміщена залишком спирту...
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconАльдегіди. Загальна формула. Альдегіди. Загальна формула
Альдегіди це оксигеновмісні сполуки, які містять альдегідну (формільну) функціональну групу
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconФормула це значення (результат обчислень), Формула

Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconСульфатна, або сірчана, кислота її формула — H2s сульфатна, або сірчана, кислота її формула — H2SO4
Будова молекули. Графічна формула молекули: Сульфатна кислота,як і всі інші кислоти, молекулярна сполука
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconКнига Excel 2007? Які їхні імена?
Як створити об’єкт Таблиця Excel 2007? Назвіть кілька переваг цього об’єкта порівняно зі звичайним виділеним діапазоном клітинок
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconЗагальна формула Загальна формула
Для прямої діє принцип взаємнооднозначної відповідності. Для рівнянь II порядку цей принцип порушується
Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? Що таке формула Excel 2007? Що може містити така формула? Які правила її запису? iconФормула Герона. Формули радіусів вписаного й описаного кіл трикутника. Геометрія. 9 клас
Ще одна формула площі трикутника, для доведення якої можна використати тригонометричні функції, була наведена давньогрецьким математиком...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка