Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля”


НазваТема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля”
Дата конвертації29.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


ТЕМА № 1

 • ТЕМА № 1

 • “ЗАГАЛЬНА БУДОВА ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ”


Ознайомитись з призначенням автомобільного транспорту, класифікацією автомобілів, вивчити загальну будову легкового автомобіля та перелік операцій по щоденному технічному обслуговуванню автомобіля.

 • Ознайомитись з призначенням автомобільного транспорту, класифікацією автомобілів, вивчити загальну будову легкового автомобіля та перелік операцій по щоденному технічному обслуговуванню автомобіля.М.Ю. Основенко, В.П.Сахно. Автомобілі. – К.: НМК ВО КАДІ, 1992.

 • М.Ю. Основенко, В.П.Сахно. Автомобілі. – К.: НМК ВО КАДІ, 1992.

 • И.М. Юрковский, О.И. Юрковский. 300 возможных неисправностей легкового автомобиля. – К.: Техніка, 1999.

 • В.Ф. Кисликов, В.В. Лущик. Будова й експлуатація автомобілів. – К.: Либідь, 2009.

 • В.Ф. Яковлєв . Підручник по будові легкового автомобіля. М. ТРЕТІЙ РИМ 2010.

 • Навчально-методичний комплекс. “Будова й експлуатація автомобіля”розділ “Загальна будова автомобіля” – К, КНУВС, 2007.

Розвиток автомобілебудування на території колишнього СРСР почався в 1924 році випуском вантажних автомобілів АМОФ – 15. Перший легковий автомобіль НАМИ був виготовлений в 1927 році на Московському заводі “СПАРТАК”.

 • Розвиток автомобілебудування на території колишнього СРСР почався в 1924 році випуском вантажних автомобілів АМОФ – 15. Перший легковий автомобіль НАМИ був виготовлений в 1927 році на Московському заводі “СПАРТАК”.Інтенсивний розвиток автомобільної промисловості починається з 1931-32 років, коли вступили в дію завод ім. Ліхачова / ЗИЛ/ і побудований в м.Горькому – Горьковський автомобільний завод / ГАЗ/.

 • Інтенсивний розвиток автомобільної промисловості починається з 1931-32 років, коли вступили в дію завод ім. Ліхачова / ЗИЛ/ і побудований в м.Горькому – Горьковський автомобільний завод / ГАЗ/.На цих заводах було організовано масове виробництво широко відомих вантажних автомобілів, таких як ГАЗ-АА, ЗИС – 5. З 1932 року Горьковський автомобільний завод приступив до випуску легкових автомобілів ГАЗ – А.

 • На цих заводах було організовано масове виробництво широко відомих вантажних автомобілів, таких як ГАЗ-АА, ЗИС – 5. З 1932 року Горьковський автомобільний завод приступив до випуску легкових автомобілів ГАЗ – А.В післявоєнні роки значно зросли виробничі потужності існуючих заводів і введені нові. На зміну старим моделям автомобілів прийшли більш досконалі вантажні автомобілі : ГАЗ- 51, ЗИС – 150, легкові – ГАЗ – 20, “ПОБЄДА”, ЗИС – 110.

 • В післявоєнні роки значно зросли виробничі потужності існуючих заводів і введені нові. На зміну старим моделям автомобілів прийшли більш досконалі вантажні автомобілі : ГАЗ- 51, ЗИС – 150, легкові – ГАЗ – 20, “ПОБЄДА”, ЗИС – 110.З кінця шестидесятих років для розвитку автомобілебудування характерні особливо швидкі темпи . До існуючих автомобільних заводів, таких як Горьковський , Ульяновський, Уральський, Мінський, Львівський, Кременчуцький, Білоруський та інших, в 1971 році приєднався Волзький автомобільний завод /ВАЗ/,

 • З кінця шестидесятих років для розвитку автомобілебудування характерні особливо швидкі темпи . До існуючих автомобільних заводів, таких як Горьковський , Ульяновський, Уральський, Мінський, Львівський, Кременчуцький, Білоруський та інших, в 1971 році приєднався Волзький автомобільний завод /ВАЗ/,

 • а в 1976 році - Камське об’єднання /КАМАЗ/.На території України зараз діють Кременчуцький автомобільний завод, який виготовляє вантажні автомобілі, Запорізький і Луцький автомобільні заводи, які спеціалізуються на виробництві легкових автомобілів та Львівський автомобільний завод, який виробляє автобуси.

 • На території України зараз діють Кременчуцький автомобільний завод, який виготовляє вантажні автомобілі, Запорізький і Луцький автомобільні заводи, які спеціалізуються на виробництві легкових автомобілів та Львівський автомобільний завод, який виробляє автобуси.За своїм призначенням автомобільний рухомий склад поділяється на вантажний, пасажирський і спеціальний.

 • За своїм призначенням автомобільний рухомий склад поділяється на вантажний, пасажирський і спеціальний.

 • До вантажного рухомого складу відносяться: вантажні автомобілі, автомобілі- тягарі, причепи і напівпричепи; до пасажирського – автобуси, легкові автомобілі; до спеціального – автомобілі, причепи, напівпричепи, які призначені для виконання різноманітних переважно нетранспортних робіт.До останньої групи належать санітарні, пожежні, поливальні автомобілі, автокрани, автонавантажувачі, автомайстерні.

 • До останньої групи належать санітарні, пожежні, поливальні автомобілі, автокрани, автонавантажувачі, автомайстерні.

 • Вантажні автомобілі поділяють за вантажопідйомністю, типом кузову, а в залежності від інших конструктивних особливостей, що визначають характер їх використання, діляться на рухомий склад загального призначення і спеціалізований.Автобуси поділяються по довжині, в залежності від місткості, а також по призначенню: на міські, міжміські, туристичні і місцевого сполучення / для сільської місцевості/.

 • Автобуси поділяються по довжині, в залежності від місткості, а також по призначенню: на міські, міжміські, туристичні і місцевого сполучення / для сільської місцевості/.

 • Легкові автомобілі поділяються по робочому об’єму циліндрів двигуна на слідуючі основні класи:

 • особливо малий - до 1,2 л /ЗАЗ-1102/;

 • малий - від 1,2 до 1,8 л /ЗАЗ-2109/;

 • середній – від 1,8 до 3,5 л /ГАЗ-3102/;

 • великий – більше 3,5 л /ЗИЛ-4104/.Перша цифра означає клас рухомого складу, друга цифра – вид рухомого складу / 1 – легкові автомобілі, 2 – автобуси, 3- вантажні /бортові/ автомобілі,

 • Перша цифра означає клас рухомого складу, друга цифра – вид рухомого складу / 1 – легкові автомобілі, 2 – автобуси, 3- вантажні /бортові/ автомобілі,

 • 5 – самоскиди і т. інш. /. Дві останні цифри означають номер моделі, а послідуючі – номер модифікації цієї моделі.

 • Наприклад, ВАЗ – 21061, ВАЗ – 21099, ВАЗ – 21011.По типу двигуна автомобілі поділяються на карбюраторні двигуни, дизелі,

 • По типу двигуна автомобілі поділяються на карбюраторні двигуни, дизелі,

 • газові двигуни і електродвигуни.

 • По прохідності розрізняють автомобілі нормальної /звичайної/ прохідності і підвищеної. Перші мають один , а другі – два або три ведучі мости.

 • Всі автомобілі по загальній кількості і кількості ведучих коліс умовно позначають колісною формулою: 4х2, 4х4, 6х6 і т.п. Наприклад, легковий автомобіль ВАЗ – 2105 має колісну формулу 4х2, а ВАЗ – 2121 - 4х4.Більшість легкових автомобілів має переднє розташування двигуна, від якого крутний момент передається на задні ведучі колеса. Поряд з цим виготовляються автомобілі, які мають привід на передні колеса. Це дає змогу виключити з трансмісії карданну передачу, що дозволяє нижче опустити пол кузова, тобто отримати більш низьке розташування центру ваги і тим самим забеспечити кращу бокову стійкість під час руху з великою швидкістю.

 • Більшість легкових автомобілів має переднє розташування двигуна, від якого крутний момент передається на задні ведучі колеса. Поряд з цим виготовляються автомобілі, які мають привід на передні колеса. Це дає змогу виключити з трансмісії карданну передачу, що дозволяє нижче опустити пол кузова, тобто отримати більш низьке розташування центру ваги і тим самим забеспечити кращу бокову стійкість під час руху з великою швидкістю.Автомобіль складається з трьох основних частин: кузова, двигуна, шасі.

 • Автомобіль складається з трьох основних частин: кузова, двигуна, шасі.

 • Кузов вантажного автомобіля складається з вантажної платформи та

 • окремої кабіни для водія. Легкові автомобілі та автобуси мають кузови пристосовані для зручного розміщення пасажирів. До кузова належать також крила, капот, облицювання, бризковики.Двигун являє собою машину, що перетворює будь-який вид енергії в механічну. Найбільш поширені двигуни внутрішнього згорання, в яких теплова енергія спалювання в циліндрах палива перетворюється в механічну енергію обертання.

 • Двигун являє собою машину, що перетворює будь-який вид енергії в механічну. Найбільш поширені двигуни внутрішнього згорання, в яких теплова енергія спалювання в циліндрах палива перетворюється в механічну енергію обертання.До шасі автомобіля належать трансмісія, ходова частина /несуча система/.

 • До шасі автомобіля належать трансмісія, ходова частина /несуча система/.

 • Трансмісія призначена для передавання обертального руху від двигуна до ведучих коліс. До складу трансмісії входить зчеплення, коробка передач, карданна та головна передачі, диференціал і півосі. Зчеплення призначене для плавного з’єднання і короткочасного роз’єднання двигуна з коробкою передач. Коробка передач забезпечує зміну величини і напрямку крутного моменту, що передається від двигуна до ведучих коліс і використовується для надання автомобілю заднього ходу, а також для довгочасного роз’єднання двигуна з трансмісією. Карданна передача є проміжною ланкою між коробкою передач та головною передачею. Її головним призначенням є передавання крутного моменту від коробки передач до головної передачі під кутом, що змінює свою величину під час руху автомобіля.Головна передача призначена для передавання крутного моменту під кутом та збільшення його величини на ведучих колесах. Диференціал дає можливість обертатись ведучим колесам з різними швидкостями, що потрібно під час руху автомобіля на поворотах і по нерівній дорозі. Півосі передають крутний момент від диференціала до ведучих коліс автомобіля. Ходова частина складається з рами, до якої кріплять всі агрегати та механізми автомобіля, передньої і задньої осі, ресор, амортизаторів та коліс з пневматичними шинами. У безрамних автомобілів роль рами виконує кузов.

 • Головна передача призначена для передавання крутного моменту під кутом та збільшення його величини на ведучих колесах. Диференціал дає можливість обертатись ведучим колесам з різними швидкостями, що потрібно під час руху автомобіля на поворотах і по нерівній дорозі. Півосі передають крутний момент від диференціала до ведучих коліс автомобіля. Ходова частина складається з рами, до якої кріплять всі агрегати та механізми автомобіля, передньої і задньої осі, ресор, амортизаторів та коліс з пневматичними шинами. У безрамних автомобілів роль рами виконує кузов.До механізмів керування належить гальмівна система та рульове керування. Гальмівна система призначена для зменшення швидкості руху та повної зупинки автомобіля. Рульове керування забезпечує зміну напрямку руху автомобіля.

 • До механізмів керування належить гальмівна система та рульове керування. Гальмівна система призначена для зменшення швидкості руху та повної зупинки автомобіля. Рульове керування забезпечує зміну напрямку руху автомобіля.Технічне обслуговування /ТО/ являє собою комплекс планово-попереджувальних робіт, направлених на утримання автомобіля у працездатному стані і відповідному зовнішньому вигляді.

 • Технічне обслуговування /ТО/ являє собою комплекс планово-попереджувальних робіт, направлених на утримання автомобіля у працездатному стані і відповідному зовнішньому вигляді.

 • ТО по періодичності, переліку виконуваних робіт поділяють на 4 види, одним з яких є щоденне технічне обслуговування /ЩО/.Щоденне технічне обслуговування включає в себе загальний контроль, спрямований на забеспечення безпеки руху, підтримку відповідного зовнішнього вигляду, заправку паливом, маслом і охолоджувальною рідиною.

 • Щоденне технічне обслуговування включає в себе загальний контроль, спрямований на забеспечення безпеки руху, підтримку відповідного зовнішнього вигляду, заправку паливом, маслом і охолоджувальною рідиною.

 • ЩО виконують після повернення в гараж. Якщо автомобіль експлуатується не щоденно, то основні операції ЩО виконують перед виїздом на лінію.До основних операцій ЩО відносяться слідуючі:

 • До основних операцій ЩО відносяться слідуючі:

 • прослуховують двигун на предмет виявлення шуму і стукоту;

 • зовнішнім оглядом перевіряють герметичність з’єднань системи охолодження, а при наявності усувають підтікання охолодної рідини і доливають рідину у радіатор;

 • перевіряють рівень масла в картері двигуна та його підтікання, при наявності течії її усувають;

 • оглядають усі з’єднання системи живлення для виявлення підтікання палива;

 • перевіряють дію усіх приладів освітлення, показників поворотів і стоп-сигналу;перевіряють дію зчеплення, коробки передач, карданної і головної передачі на ходу автомобіля і відсутність підтікання масла з картеру коробки передач і головної передачі;

 • перевіряють дію зчеплення, коробки передач, карданної і головної передачі на ходу автомобіля і відсутність підтікання масла з картеру коробки передач і головної передачі;

 • визначають стан ресор, амортизаторів шляхом огляду, перевіряють манометром тиск повітря в шинах;

 • перевіряють вільний хід рульового колеса, люфт в шарнірних з’єднаннях рульового приводу;

 • перевіряють, шляхом огляду, герметичність усіх з’єднань гідравлічного приводу гальм. Дію гальм перевіряють на ходу автомобіля;

 • перевіряють дію спідометра, склоочисників і склоомивача, склопідйомників і таке інше.Під час проведення щоденного технічного обслуговування обов’язково треба враховувати вимоги Правил дорожнього руху /розділ № 31/ що до технічного стану транспортного засобу.

 • Під час проведення щоденного технічного обслуговування обов’язково треба враховувати вимоги Правил дорожнього руху /розділ № 31/ що до технічного стану транспортного засобу.Наявність будь-якої несправності, вказаної в цьому розділі ПДР, тягне за собою заборону експлуатації транспортного засобу, тобто виїзд із гаража або стоянки.

 • Наявність будь-якої несправності, вказаної в цьому розділі ПДР, тягне за собою заборону експлуатації транспортного засобу, тобто виїзд із гаража або стоянки.

 • Недбале ставлення до проведення щоденного технічного обслуговування може привести до скоєння дорожньо-транспортної пригоди по причині незадовільного технічного стану автомобіля.1. З яких основних частин складається автомобіль і їх призначення ?

 • 1. З яких основних частин складається автомобіль і їх призначення ?

 • Відповідь:Легковий автомобіль складається з кузова двигуна і шасі.

 • Кузов призначенний для розташування водія, пасажирів та багажу. Двигун призначенний для перетворення теплової енергії згорання в мехаічну яка викоритовується для руху автомобіля.

 • Шасі призначене для передавання крутного моменту на ведучі колса, керування автомобілем і забеспечення звязку з дорогою.2. Яким чином класифікуються легкові автомобілі?

 • 2. Яким чином класифікуються легкові автомобілі?

 • Відповідь: Легкові автомобілі класифікуються по робочому об’єму двигуна(літражу) на слідуючі класи:

 • -особо малий- до 1,2 л (1200 куб.см)

 • -малий -від 1,2 до1,8 л (1200-1800 куб.см)

 • ВАЗ-2106,Москвич 2141;

 • -середній -від 1,8 до 3,5 л (1800-3500 куб.см)

 • ГАЗ-3102;

 • -великий- більше 3,5 л (3500куб.см)

 • ЗИЛ 4104.Схожі:

Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconВ. Ф. Яковлєв. Підручник по будові легкового автомобіля. М. Третій рим 2010
И. М. Юрковский, О. И. Юрковский. 300 возможных неисправностей легкового автомобиля. К.: Техніка, 1999
Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” icon5 клас. Тема 3
Тема 3 Електричний струм. Джерела електричного стуму. Електричне коло. Проста електрична схема. Будова і призначення електричних...
Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconТема №3 тема №3
Ознайомити курсантiв з принциповою схемою двигуна внутрішнього згорання I робочим процесом перетворення енергії в ньому. Вивчити...
Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconТема Рахунки бухгалтерського обліку і подвійний запис Тема уроку 1, 2: Рахунки бухгалтерського обліку, їх призначення та будова

Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconТема лекції: Загальна герніологія. Пахвинні, стегнові, пупкові грижі та їх ускладнення. Автор: доц. В. Б. Доброродній
Тема лекції: Загальна герніологія. Пахвинні, стегнові, пупкові грижі та їх ускладнення
Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconТема. Загальна характеристика покритонасінних

Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconСонце. Будова та загальна характеристика Загальна iнформацiя i данi
Сонячної системи, являє собою розпечену плазмену кулю; Сонце найближча до Землi зiрка
Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconПотворов Валерій Віталійович
Вчитель захисту Вітчизни, основи менеджменту,будова і основи технічного обслуговування автомобіля, майстер виробничого навчання профільних...
Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconТема: Будова і функції рослинної клітини Завдання: Сформувати поняття про рослинну клітину
Біологія, підручник для 7 кл загальноосвітніх навчальних закладів, Київ, Грамота, 2007
Тема №1 тема №1 “загальна будова легкового автомобіля” iconТема: Українська література
Диспут на тему: " Розстріляне Відродження суто національне явище чи загальна риса тоталітарної доби? "

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка