Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом


НазваПисанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом
Дата конвертації12.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом.

 • Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом.

 • О.Довженко.Фарби виготовляли з природніх барвників. Жовту фарбу отримували з гілочок чи кори дикої яблуні або дріку красильного; зелену - з пролісків, насіння з чорного соняшника, барвінкового листя; червону дуже рідко робили в домашніх умовах з рогу оленя, частіше купували фарби рослинного походження з червоного (Бразилія) або сандалового дерева: коричневу фарбу отримували з бруньок вільхи, ліщини, кори дуба, листя кінського каштана; чорну готували з чорнильних горішків дуба, листків чорноклена.

 • Фарби виготовляли з природніх барвників. Жовту фарбу отримували з гілочок чи кори дикої яблуні або дріку красильного; зелену - з пролісків, насіння з чорного соняшника, барвінкового листя; червону дуже рідко робили в домашніх умовах з рогу оленя, частіше купували фарби рослинного походження з червоного (Бразилія) або сандалового дерева: коричневу фарбу отримували з бруньок вільхи, ліщини, кори дуба, листя кінського каштана; чорну готували з чорнильних горішків дуба, листків чорноклена.

Якщо писанка призначалася хліборобові, то тло писанки неодмінно мало бути чорного кольору. Це колір свята весняної землі, що прокидається від зимового сну. Символічне значення - плодючість.

 • Якщо писанка призначалася хліборобові, то тло писанки неодмінно мало бути чорного кольору. Це колір свята весняної землі, що прокидається від зимового сну. Символічне значення - плодючість.Червоний колір - кров, що символізує життя, але червоний - то ще й колір, пов'язаний з відходом у «той» світ: червона китайка, червона охра, якою посипали тіло померлого. З часом червоний колір став означати вогонь небесний (блискавка, Сонце), символізувати силу, чоловічу стать, здоров'я, любов, владу

 • Червоний колір - кров, що символізує життя, але червоний - то ще й колір, пов'язаний з відходом у «той» світ: червона китайка, червона охра, якою посипали тіло померлого. З часом червоний колір став означати вогонь небесний (блискавка, Сонце), символізувати силу, чоловічу стать, здоров'я, любов, владуБілий - чистота. Цей колір є символом вирію, де перебувають душі. Якщо на писанках білим зображено символи або лінії, то означало безгрішне життя.

 • Білий - чистота. Цей колір є символом вирію, де перебувають душі. Якщо на писанках білим зображено символи або лінії, то означало безгрішне життя.Жовтий колір означав достигле зерно, достаток, врожай. То колір сонця. Жовтий колір оберігав від злих сил. То також колір багатства.

 • Жовтий колір означав достигле зерно, достаток, врожай. То колір сонця. Жовтий колір оберігав від злих сил. То також колір багатства.Блакитний чи фіолетовий уособлював небо, повітря, воду, здоров'я. Це колір небесної божественності. На писанках - це символ насичення.

 • Блакитний чи фіолетовий уособлював небо, повітря, воду, здоров'я. Це колір небесної божественності. На писанках - це символ насичення.Зелений - колір весни, воскресіння природи, багатства рослинного і тваринного світу.

 • Зелений - колір весни, воскресіння природи, багатства рослинного і тваринного світу.Коричневий колір позначав матір-землю.

 • Коричневий колір позначав матір-землю.

Спіраль символізує сонце. На писанках Сонце позначається знаками у вигляді кола, кола з крапками, кола з хрестом усередині, кола з променями, а також у вигляді шести- та восьмипроменевих розеток, зірок.

 • Спіраль символізує сонце. На писанках Сонце позначається знаками у вигляді кола, кола з крапками, кола з хрестом усередині, кола з променями, а також у вигляді шести- та восьмипроменевих розеток, зірок.На писанках Вогонь позначається знаком «триріг» . Вважається, що «триріґ - знак, пов'язаний з богом землі, а вогонь був одним із його атрибутів. Також цей знак є символом родючості, оскільки Бог землі був носієм чоловічого, запліднюючого чинника.

 • На писанках Вогонь позначається знаком «триріг» . Вважається, що «триріґ - знак, пов'язаний з богом землі, а вогонь був одним із його атрибутів. Також цей знак є символом родючості, оскільки Бог землі був носієм чоловічого, запліднюючого чинника.До найдавніших знаків, що символізують світотворення, належить «Хрест». Повний хрест є тримірним, просторовим символом, оскільки утворюється перетином двох площин. Вертикальна лінія хреста - лінія небесна, духовна активна, чоловіча. Це - знак Вогню. Горизонтальна лінія є земною, пасивною, жіночою. Це - знак Води. При перетині цих двох чинників виникає третя сила - сила Любові, Життя, Творення.

 • До найдавніших знаків, що символізують світотворення, належить «Хрест». Повний хрест є тримірним, просторовим символом, оскільки утворюється перетином двох площин. Вертикальна лінія хреста - лінія небесна, духовна активна, чоловіча. Це - знак Вогню. Горизонтальна лінія є земною, пасивною, жіночою. Це - знак Води. При перетині цих двох чинників виникає третя сила - сила Любові, Життя, Творення.Сварга є знаком, що сприяє народженню дітей, символ доброго побажання, удачі, довголіття, родючості, здоров'я і життя.

 • Сварга є знаком, що сприяє народженню дітей, символ доброго побажання, удачі, довголіття, родючості, здоров'я і життя.Дерево життя - це і дерево роду, де кожна квіточка позначає якогось родича, а всі разом - втілення родоводу певної людини. Найпростіше тричленне позначення дерева-сім'ї. Це - стовбур з трьома гілочками: батько, матір, дитина.

 • Дерево життя - це і дерево роду, де кожна квіточка позначає якогось родича, а всі разом - втілення родоводу певної людини. Найпростіше тричленне позначення дерева-сім'ї. Це - стовбур з трьома гілочками: батько, матір, дитина.Сітка, решето, за давніми повір'ями, мають силу оберега від злих духів, відокремлюють добро від зла. Сіткою дуже часто заповнені окремі елементи на писанках - кола, квадрати, трикутники тощо.

 • Сітка, решето, за давніми повір'ями, мають силу оберега від злих духів, відокремлюють добро від зла. Сіткою дуже часто заповнені окремі елементи на писанках - кола, квадрати, трикутники тощо.Знак тризуба є знаком триєдності світобудови, символом Триєдиного Бога, може символізувати минуле, теперішнє й майбутнє.

 • Знак тризуба є знаком триєдності світобудови, символом Триєдиного Бога, може символізувати минуле, теперішнє й майбутнє.Трикутник, обернений вершиною вгору є сонячним і має символіку життя, вогню, полум'я, чоловічої основи, духовності.

 • Трикутник, обернений вершиною вгору є сонячним і має символіку життя, вогню, полум'я, чоловічої основи, духовності.

 • Трикутник, обернений вершиною донизу, є символом, пов'язаним з Місяцем, жіночою основою. водою, символізує Велику Матір, Богиню-Рожаницю.Ще одним поширеним знаком на писанках є символ змії. Його ще називають S-подібний знак, або «сігма».Змій є охоронцем домашнього вогнища, а також володарем незліченних підземних скарбів. якими, за легендою, він щедро обдаровує того, хто йому сподобається.

 • Ще одним поширеним знаком на писанках є символ змії. Його ще називають S-подібний знак, або «сігма».Змій є охоронцем домашнього вогнища, а також володарем незліченних підземних скарбів. якими, за легендою, він щедро обдаровує того, хто йому сподобається.Є писанки з рослинним орнаментом.

 • Є писанки з рослинним орнаментом.Схожі:

Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом iconГоловний скарб життя – не землі, що ти завоював, не багатство, що у тебе в скринях… Головний скарб життя – здоров’я, і щоб його зберегти, потрібно багато про що знати. Авіценна
Серед пріоритетних напрямків розвитку освіти визначених Національною доктриною розвитку освіти (Указ Президента України №374 від...
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом icon“Дітей треба любити усім серцем. Але для цього треба вчитися у них виявляти цю любов кожен шкільний день, кожен урок повинен бути осмисленим мною як подарунок дітям. Він повинен пройти крізь мене, я повинна його відчути, прожити”

Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом icon“Перед розумним треба схилити голову, а перед добрим – стати на коліна” “Перед розумним треба схилити голову, а перед добрим – стати на коліна”
Що є добро, а що є зло у світі? Чи можуть вони існувати одне без одного і чи завжди тінь є неодмінною супутницею світла?
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом iconПсевдонім — Іван Думка) український письменник, літературний критик, (псевдонім — Іван Думка) український письменник, літературний критик
««Ми винні перед ним. Час винен перед ним. Розгорнім сьогодні його повість, вчитаймося в неї, переймімося її болем, смутком і надією...
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом icon«Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатство, що в тебе є у скринях Головним скарбом є здоров'я щоб його зберегти, треба багато що знати»

Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом iconТиждень астрономії в острівській зош І-ІІІ ст
Землі. І думаєш, як негарно, недобре ми живемо. Така маленька наша планета, така беззахисна. Ми так погано дбаємо про неї, так не...
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом iconТ. Шевченко про Гоголя писав
«Перед Гоголем слід благоговіти як перед людиною, наділеною найглибшим розумом і найніжнішою любов’ю до людей»
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом iconРух Опору в Україні був представлений такими політичними течіями
«Слов’яни повинні працювати на нас, а в разі, якщо вони нам більше не потрібні, нехай умирають Слід відкинути всі сентиментальні...
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом iconМодель компетентного випускника загальноосвітнього закладу
Життя досягає своїх вершин у ті хвилини, коли всі його сили спрямовуються на здійснення поставленої перед ним мети. Дж. Лондон
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом iconУсім нам часто доводиться мати справу з предметами однакової форми, але різних розмірів. Усім нам часто доводиться мати справу з предметами однакової форми, але різних розмірів
Усім нам часто доводиться мати справу з предметами однакової форми, але різних розмірів

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка