Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе


НазваМолодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе
Дата конвертації06.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииМолодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе. Обираючи більш радикальні й небезпечні хобі, вони ніби доказують перевагу сьогоднішнього дня над будь-яким днем з минулого, наскільки б давно він не трапився.

 • Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе. Обираючи більш радикальні й небезпечні хобі, вони ніби доказують перевагу сьогоднішнього дня над будь-яким днем з минулого, наскільки б давно він не трапився.На думку психологів, діти приєднуються до неформальних компаній через недостатню увагу до них зі сторони батьків чи однолітків. Але, як правило, такі захоплення тривають не довго й закінчуються разом із примхами “перехідного” віку.

 • На думку психологів, діти приєднуються до неформальних компаній через недостатню увагу до них зі сторони батьків чи однолітків. Але, як правило, такі захоплення тривають не довго й закінчуються разом із примхами “перехідного” віку.

 • Чи не занадто небезпечні такі “примхи”?! Адже інколи в пошуках кращого світу чорно-рожеві “діти” й огорнуті пафосом готи скоюють самогубства.У дошкільників деякі уявлення про смерть вже, як правило, сформовані. Однак при цьому вони часто вважають смерть долею винятково старих, не допускаючи думки про можливість припинення власного життя. Крім того, у більшості дітей цього віку немає розуміння незворотності смерті.

 • У дошкільників деякі уявлення про смерть вже, як правило, сформовані. Однак при цьому вони часто вважають смерть долею винятково старих, не допускаючи думки про можливість припинення власного життя. Крім того, у більшості дітей цього віку немає розуміння незворотності смерті.

 • У школярів уже відзначається чітке розмежування понять життя й смерті, хоча смерть ще продовжує оцінюватися ними як тимчасове явище. При цьому в багатьох все-таки є присутнім страх померти, частіше – страх смерті батьків.

 • Причинами суїцидів у дітей 7-10 років найчастіше є розлучення батьків, смерть близької людини, тварини.Підліткам властиві думки про життя й смерті, підвищений інтерес до цих тем, що й знаходить своє відображення в молодіжній субкультурі. Тема смерті є особливо привабливою, нерідко вона носить ореол таємничої романтичності.

 • Підліткам властиві думки про життя й смерті, підвищений інтерес до цих тем, що й знаходить своє відображення в молодіжній субкультурі. Тема смерті є особливо привабливою, нерідко вона носить ореол таємничої романтичності.

 • Лише незначний відсоток підлітків усвідомлюють, що смерть є остаточним припиненням фізичного й духовного життя. Інші так чи інакше заперечують незворотність смертельного результату, вірять у реінкарнацію, у загробне життя й т.д. У зв'язку з цими особливостями в дітей і підлітків значно складніше, ніж у дорослих, відрізнити щирі суїцидальні акти від демонстративних суїцидальних імітацій.Усі підлітки експериментують, випробують життя. У цьому віці їхня головна задача – соціалізація, пошук свого кола приятелів. Тому  вони у будь-якому випадку шукатимуть власні референтні групи.

 • Усі підлітки експериментують, випробують життя. У цьому віці їхня головна задача – соціалізація, пошук свого кола приятелів. Тому  вони у будь-якому випадку шукатимуть власні референтні групи.

 • Для підлітків загалом притаманно долучатися до будь-яких груп:

 • Дослідження показують шо 80% готів потенційно готові на самогубство...

 • Статистика емо дуже скожа... • Центральною темою в культурі готів є смерть, біль і страждання. Велика частина прихильників цієї культури володіють достатньою часткою іронії, щоб не сприймати постулати "тру-готів" всерйоз. Проте зустрічаються підлітки, в яких показна готичність переходить в обсесивність. • Готів явище смерті цікавить аж надто, вони немов намагаються "доторкнутися" до неї.

 • Але, на жаль, деякі фани ідеї забувають про межу між реальністю та вигаданим ними світом. • До емо йдуть діти, які відчувають себе непотрібними та неважливими для власних батьків, для суспільства взагалі. Такі діти потерпають від неприйняття себе.  Для підлітків це взагалі  характерно.  Вік складний, відбувається серйозна перебудова організму, і дітям часто некомфортно у своєму новому тілі. 

 • Якщо ж з боку батьків вони також відчувають неприйняття, їм буває дуже важко. 

 • Тому найбільшою мірою емо – жертва.  В усякому разі, так вони себе відчувають – жертвою  жорстокого життя, жорстоких стосунків між людьми.  Звідси і думки про те, що життя не має сенсу, смуток, депресії. такі розмови підлітків-емо свідчать про психологічні проблеми, зокрема, внутрішні. 

 • Підліток насправді може не бачити для себе виходу, відчувати себе настільки нікчемним, що єдиним шляхом йому вбачається суїцид цим самим він сигналізує світу: "Мені погано, допоможіть!"Для емо-кідів головне – це вираження емоцій.

 • Для емо-кідів головне – це вираження емоцій.

 • Емо-кід - дуже ранимий і депресивний підліток. Вони дуже часто, до того ж кардинально, змінюють настрій.

 • В стані психологічної війни з собою ріжуть вени, причиняють різні фізичні ушкодження собі, інколи доходячи до суїциду.В емо та готів наявність ознак невдалого суїциду на тілі сприймаються майже як знаки вищої відмінності. Часто за цим стоїть не тільки спроба налякати батьків і не тільки шантажна поведінка, а більш глибокі мотиви, в тому числі, спроба перебороти страх смерті. Відповідно, відсоток "завершених" самогубств серед представників молодіжних субкультур не такий вже великий у загальній кількості підліткових суїцидів.

 • В емо та готів наявність ознак невдалого суїциду на тілі сприймаються майже як знаки вищої відмінності. Часто за цим стоїть не тільки спроба налякати батьків і не тільки шантажна поведінка, а більш глибокі мотиви, в тому числі, спроба перебороти страх смерті. Відповідно, відсоток "завершених" самогубств серед представників молодіжних субкультур не такий вже великий у загальній кількості підліткових суїцидів.По статистиці більшість суїцидальних спроб припадає на підлітків і молодих людей до 25 років. Завершений суїцид звичайно буває спровокований ситуацією, коли дитині важко (і суб'єктивно здається, що й зовсім неможливо) вийти за рамки реальності. Насправді, способів змінити своє життя завжди безліч, але вони через відсутність власного досвіду просто не бачать іншого результату.

 • По статистиці більшість суїцидальних спроб припадає на підлітків і молодих людей до 25 років. Завершений суїцид звичайно буває спровокований ситуацією, коли дитині важко (і суб'єктивно здається, що й зовсім неможливо) вийти за рамки реальності. Насправді, способів змінити своє життя завжди безліч, але вони через відсутність власного досвіду просто не бачать іншого результату.

 • Самогубства підлітків стали сьогодні значною проблемою, і часто вони є наслідком факторів як психологічних, так і соціальних. Це заклик про допомогу, що передає дуже поганий внутрішній стан дитини.Статистика::

 • Частота суїцидальних дій серед молоді, протягом останніх двох десятиліть подвоїлася. В 30% осіб у віці 14 – 24 років бувають суїцидальні думки.

 • 6% юнаків і 10% дівчат роблять суїцидальні спроби. Із загальної кількості суїцидів 90% - здійснюють підлітки із психотичними станами.

 • Деякі фахівці пишуть про те, що в 10% метою суїцидальної поведінки є покінчити собою, і в 90% суїцидальна поведінка підлітка – це привернення до себе уваги. • Минулого року в Україні було зареєстровано 182 випадки самогубства: 137 хлопців і 45 дівчат самовільно пішли з життя, але серед них не було жодного представника неформальних субкультур. У суспільстві побутує думка, що такі підлітки більше за інших схильні до суїцидів через свої життєві погляди та світосприйняття. Однак, їхні “дивні” принципи та поведінка - не що інше, як бажання самовираження, самоствердження. Це лише спосіб виходу з реальності, а не шлях до самогубства. Навпаки, переважно за власним бажанням з життя йдуть діти, які ніде не знайшли підтримки, взаєморозуміння, не змогли “влитися” до якогось кола, спільноти.За даним державної статистики кількість дітей і підлітків, що покінчили із життям, становить 12,7% від загальної кількості померлих від неприродних причин.

 • За даним державної статистики кількість дітей і підлітків, що покінчили із життям, становить 12,7% від загальної кількості померлих від неприродних причин.

 • За кожним таким випадком стоїть особиста трагедія, катастрофа, безвихідь, коли страх перед життям перемагає страх смерті. Аналіз матеріалів кримінальних справ і перевірок обставин причин самогубств неповнолітніх свідчить, що 62% всіх самогубств неповнолітніх пов’язані з сімейними конфліктами й неблагополуччям, острахом насильства зі сторони дорослих, безтактною поведінкою окремих педагогів, конфліктами з вчителями, однокласниками, друзями, черствістю й байдужністю оточуючих.Суїцид – це типова реакція підлітків на кризові ситуації їх життя.

 • Віковими проявами суїциду є аутоагресія, спрямована на власне "Я" підлітка.Причини підліткових самогубств:

 • Проблеми і конфлікти в сім’ї, які старші підлітки важко переживають і відповідно гостро відчувають почуття своєї непотрібності, покинутості, безвиході.

 • Насильство по відношенню до підлітка – зокрема зґвалтування. Відповідно підлітки не можуть справитись з комплексом негативних емоцій і відчуттів, пов’язаних не тільки з приниженням власної гідності, але й розумінням того, що їм доведеться підтримувати подальші взаємовідносини з близькими людьми (наприклад, при зґвалтуванні дівчинки-підлітка вітчимом).

 • Невідповідність біологічної і психологічної статі – як правило, самогубством закінчують життя підлітки-хлопчики з статево-рольовими порушеннями.Втрата родичів і близьких людей – супроводжується суїцидальним забарвленням.

 • Втрата родичів і близьких людей – супроводжується суїцидальним забарвленням.

 • Нещасна любов – як правило страждають дівчатка, проте і хлопці-підлітки знаходяться в зоні ризику, оскільки в стадії афекту можуть пристрастись до алкоголю, наркотиків.

 • Копіювання "зірок", "кумирів" – підвищене почуття колективізму.

 • Неприємності в школі – навчальні невдачі, конфлікти з однолітками, з педагогами, проблеми в спілкуванні – все це призводить до того, що підліток починає усвідомлювати свою неповноцінність, нікчемність.

 • Наявність психічних захворювань у підлітка.Індивідуальні психологічні особливості підлітків-самогубців:

 • інфантильність;

 • гострота переживань;

 • схильністю до самоаналізу;

 • сором’язливість;

 • боязкість, невпевненістю у собі;

 • рефлективність;

 • підвищена чутливість;

 • недостатній рівень самоконтролю;

 • імпульсивність;відсутність конфортності;

 • відсутність конфортності;

 • схильність до сумнівів;

 • несталість емоційної сфери;

 • залежність;

 • не сформованість системи цінностей;

 • нездатність адекватно реагувати на конфлікти в міжособистісній сфері;

 • вразливість;

 • збудливістю, нестійкість настрою, схильність до депресивних розладів;

 • неадекватна самооцінка.Типи суїцидальної поведінки:

 • Демонстративна – простежується в тих випадках, коли підліток хоче вплинути на батьків, родичів, друзів, щоб привернути до себе увагу.

 • Виділяють такі найтиповіші причини демонстративної суїцидальної поведінки:

 • уникнути неприємностей, викликати зі сторони оточуючих жалість, співчуття. Справжньою причиною в даному випадку є вражене самолюбство, втрата цінної для підлітка уваги, страх впасти в очах оточуючих, особливо однолітків;

 • необхідність виплутатися із серйозної ситуації, до якої потрапив підліток, уникнути покарання, викликати співчуття - суїцидальні наміри деяких підлітків можуть носити характер шантажу;

 • стають ревнощі до об’єкта свого захоплення (закоханості).Афектна

 • іноді суїцидальні демонстрації можуть бути наслідком реакції на гострі афектні ситуації.

 • Такі "афекти" у підлітка найчастіше викликані ударами по самолюбству, приниженням в очах оточуючих, втратою надій. Справжня суїцидальна поведінка: результат обдуманого рішення піти з життя. Можливі численні спалахи суїцидальних думок без здійснення певних спроб.

 • Суїцидальні дії здійснюються під впливом цілого ряду невдач, розчарувань, а останньою краплею може стати якийсь нікчемний привід.Істинна

 • серед об’єктивних чинників, що впливають на суїцидальну поведінку дітей, можна виокремити такі: більшість неповнолітніх "суїцидентів" висловлювали свої наміри позбавити себе життя друзям, родичам; більшість дітей та підлітків, які роблять суїцидальні спроби або скоюють завершене самогубство, не діагностуються як психічно хворі; у більшості випадків діти, підлітки демонструють своє бажання піти з життя, однак дорослі не завжди це помічають.Звісно, кожний випадок суїциду — індивідуальний, але деякі загальні тенденції, властиві саме підлітковим і дитячим суїцидам, все-таки існують. І вони значною мірою відрізняються від причин, з яких добровільно йдуть з життя дорослі люди. Будь-яка дитина діє відповідно до своїх бажань за принципом "тут і зараз", не враховуючи при цьому можливих наслідків своїх вчинків.

 • Звісно, кожний випадок суїциду — індивідуальний, але деякі загальні тенденції, властиві саме підлітковим і дитячим суїцидам, все-таки існують. І вони значною мірою відрізняються від причин, з яких добровільно йдуть з життя дорослі люди. Будь-яка дитина діє відповідно до своїх бажань за принципом "тут і зараз", не враховуючи при цьому можливих наслідків своїх вчинків.

 • Спроможність витримати, перетерпіти, затримати реакцію, подумати, перш ніж зробити, розвивається з віком.Причини суїцидів серед підлітків:

 • втрата улюбленої людини;

 • стан перевтоми;

 • вражене відчуття власної гідності;

 • руйнування захисних механізмів в результаті вживання алкоголю, психотропних засобів і наркотиків;

 • ототожнення себе з людиною, що вчинила самогубство;

 • різноманітні форми страху, гніву й смутку з різних приводів.Суїцидальна поведінка

 • - це не тільки крик про допомогу. Це якоюсь мірою відповідь на глибинні переживання підлітка, визнання своєї розгубленості перед тим, що для нього по-справжньому є актуальним і чого він з тих або інших причин не має змоги дозволити собі (або так думає).Ознаки бажання накласти на себе руки:

 • проблеми зі сном, втрата апетиту, апатія;

 • схильність до самотності й відчуження;

 • різкі зміни у зовнішності та поведінці;

 • зловживання алкоголем і наркотиками;

 • збуджений або агресивний стан;

 • розмови про смерть, записки про самогубство, малюнки в чорному світлі, що відображають жорстокість, особливо спрямовану на себе;

 • розкаяння;відчуття безнадійності, тривога, депресія, плач без причини;

 • відчуття безнадійності, тривога, депресія, плач без причини;

 • роздавання особистих речей;

 • нездатність довго залишатися уважним;

 • втрата інтересу до улюблених занять;

 • самоїдство;

 • несподіване погіршення успішності, невідвідування школи;

 • членство в угрупованні або секті;

 • ейфорія після депресії.Відповідно найбільш сприятливими до суїциду такі групи:

 • підлітки, у яких вже була спроба до суїциду - попередня (незакінчена) спроба суїциду - (параcуїцид) - сягає 30%;

 • суїцидальні загрози, прямі чи завуальовані;

 • тенденції до саморуйнування;

 • суїциди в сім’ї;

 • сімейні проблеми: розлучення батьків.

 • Слід враховувати, що самогубство підлітка, який начебто вже виходить з кризи, для багатьох є повною несподіванкою. Більшість молодих людей намагаються накласти на себе руки всього один раз в житті; для тих же підлітків, які можуть зробити вторинну суїцидальну спробу, найнебезпечніший час – 80 -100 днів після першої спроби.Підлітки, які подумують про самогубство, не в змозі говорити про свої відчуття і переживання і слова замінюють дією. Свідомо або несвідомо, але вони сподіваються за допомогою суїцидальної спроби привернути до себе увагу.

 • Підлітки, які подумують про самогубство, не в змозі говорити про свої відчуття і переживання і слова замінюють дією. Свідомо або несвідомо, але вони сподіваються за допомогою суїцидальної спроби привернути до себе увагу.

 • Якщо вважати, що у всякій поведінці простежується якась мета, то мета суїцидальної спроби – дати сигнал лиха, оголосити привселюдно, що насправді зробити самогубство підліток зовсім не хоче.Отже, виділяють три групи причин дитячих і підліткових суїцидів. Перша й, напевно, найважливіша в таких випадках — це характерологічні особливості. Друга — це сам підлітковий вік. Є навіть термін "підліткові та юнацькі самогубства". I третя причина — це складні, психотравмуючі ситуації. Але це поодинокі випадки.

 • Отже, виділяють три групи причин дитячих і підліткових суїцидів. Перша й, напевно, найважливіша в таких випадках — це характерологічні особливості. Друга — це сам підлітковий вік. Є навіть термін "підліткові та юнацькі самогубства". I третя причина — це складні, психотравмуючі ситуації. Але це поодинокі випадки.Частіше за все самогубцями стають діти та підлітки з різними акцентуаціями характеру. Це може бути астенічний тип — дитина зі слабкою нервовою системою, замкнена, слабовільна. Другий варіант — циклоїдна акцентуація, коли на зміну хорошому настрою приходить депресивний. Це щось на межі норми та патології. Ну й третя, найпоширеніша акцентуація в підлітків - це істероїдний, демонстративний тип характеру, який частіше виявляється в дівчат. У таких випадках дитина самогубством хоче щось довести, чогось домогтися, наприклад, жалості. Звичайно, такі діти насправді не хочуть піти з життя назавжди. Вони часто пишуть передсмертні записки, ставлять ультиматуми, попереджають. Але їхні спроби не завжди закінчуються благополучно. Можна ж не розрахувати дозу таблеток або батьки/рідні не встигнуть з’явиться вчасно.

 • Частіше за все самогубцями стають діти та підлітки з різними акцентуаціями характеру. Це може бути астенічний тип — дитина зі слабкою нервовою системою, замкнена, слабовільна. Другий варіант — циклоїдна акцентуація, коли на зміну хорошому настрою приходить депресивний. Це щось на межі норми та патології. Ну й третя, найпоширеніша акцентуація в підлітків - це істероїдний, демонстративний тип характеру, який частіше виявляється в дівчат. У таких випадках дитина самогубством хоче щось довести, чогось домогтися, наприклад, жалості. Звичайно, такі діти насправді не хочуть піти з життя назавжди. Вони часто пишуть передсмертні записки, ставлять ультиматуми, попереджають. Але їхні спроби не завжди закінчуються благополучно. Можна ж не розрахувати дозу таблеток або батьки/рідні не встигнуть з’явиться вчасно.Схожі:

Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconДоповідач: к псих н., доцент Тимченко О. В. Визначення категорії “підлітки групи ризику”
Підлітки "групи ризику" категорія осіб 11-15 років, поведінка і спосіб життя яких може представляти небезпеку як для них самих, так...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconІнформація про навчальний курс пов’язана зі списком матеріалів, рекомендованих викладачем до опрацювання і доступних через бібліотеку (книжки, періодика, програма курсу, лекції і т п. в друкованому та електронному вигляді)
Окрема база даних, в якій інформація про навчальний курс пов’язана зі списком матеріалів, рекомендованих викладачем до опрацювання...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconСтрахування ризиків пов’язаних з діяльністю підприємств громадського харчування
Діяльність підприємства громадського харчування безпосередньо або побічно пов'язана з ризиками: втрати або пошкодження майна, що...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconІсторія нашого міста нерозривно пов'язана з кам'яним вугіллям. Роздивіться зразок цієї корисної копалини. Що ви можете про нього сказати?
Сіверського Дінця. Ця територія, як і інші землі, що носили назву Дике поле, довгий час не була заселена. Коли російський рудознавець...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconПрезентація публікації присвяченої Г. С. Сковороді Філософія
...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconВеликі справи маленьких тварин Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора; вона завжди права… Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора; вона завжди права…
Тому й ми обрали тему даного проекту, з метою вивчення, дослідження та ведення агітаційної роботи серед населення по збереженню комфортних...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconПатерн (принцип) ioc&di 2008-2011
Додаткова гнучкість пов'язана з можливістю змінювати композиції об'єктів у програмі
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconПередумови Франко-російської війни 1812
Пруссією, яка повинна була виставити проти Росії 20 тисяч солдатів, а також забезпечити матеріально-технічне постачання французької...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconФілософія Філософія
...
Молодіжна культура завжди була пов’язана з протестом. Сьогоднішні підлітки бунтують проти самих себе iconКультура Культура
Культура сукупність матеріальних та духовних цінностей, що створені та створюються людством

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка