Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м'ясо? Чому котлети та рибу, обідаючи, ніколи не ріжуть ножем?


НазваНаприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м'ясо? Чому котлети та рибу, обідаючи, ніколи не ріжуть ножем?
Дата конвертації06.04.2013
Розмір444 b.
ТипПрезентацииНаприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м'ясо? Чому котлети та рибу, обідаючи, ніколи не ріжуть ножем?

 • Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м'ясо? Чому котлети та рибу, обідаючи, ніколи не ріжуть ножем?

 • Мені хочеться, щоб кожна дівчинка і, звісно, кожен хлопчик знали культуру харчування за обідом, вечерею та сніданком. Тому, до вашої уваги найпростіші правила, яких слід додержуватися за столом.

Уважно придивись до попереднього малюнка, де зображено накритий стіл. Так само й ти приготуй стіл на той час, коли вся твоя родина буде обідати.

 • Уважно придивись до попереднього малюнка, де зображено накритий стіл. Так само й ти приготуй стіл на той час, коли вся твоя родина буде обідати.

 • Кожному постав плескату тарілку.

 • Ліворуч поклади виделку, праворуч — ложку та ніж. Ложки й виделки повинні лежати увігнутим боком догори. На середину столу постав хлібницю з нарізаним скибками хлібом.

 • Не забудь про сільничку з сіллю, про слоїк з гірчицею та про перечницю з перцем!

 • Добре, якщо влітку на столі стоятиме глечик з холодною кип’яченою водою. Тоді біля кожної тарілки постав склянку.Коло маминої тарілки поклади ополоника, яким вона всім наливатиме суп. Там-таки—кілька глибоких супових тарілок.

 • Коло маминої тарілки поклади ополоника, яким вона всім наливатиме суп. Там-таки—кілька глибоких супових тарілок.

 • Постав на обідній стіл невеличкий букетик. Навіть найпростіший обід стає святковим, коли на столі є квіти.За обідом, вечерею або сніданком не забудь покласти на стіл перед кожним прибором серветку.

 • За обідом, вечерею або сніданком не забудь покласти на стіл перед кожним прибором серветку.

 • А чи знаєш ти, що серветкам уже понад 2000 років? Ними користувалися ще в Стародавньому Римі під час бучних бенкетів. Кожному гостеві клали по дві серветки. Однією він витирав не тільки рота, а й лоба, зрошеного потом, бо частування тривало по кілька годин, а кожну з 20—30 страв треба було принаймні скуштувати!

 • У другу серветку гість — дбайливий сім'янин — загортав гостинці для своєї родини, ідучи додому. Так було заведено.

 • За тих часів серветки перекидали через плече або через ліву руку.

 • У пору середньовіччя серветками не користувалися, але в епоху Відродження вони знов увійшли в моду: треба було дбати про чистоту мереживних комірів та вишиваних жабо. Тоді серветки пов'язували навколо шиї.

 • А в наш час, якщо серветка — з лляного полотна, нею прикривають коліна, а звичайнісінька паперова лежить біля тарілки, і нею користуються в міру потреби.

Дуже давно у Франції, за короля Людовіка XIV, на одному з бучних королівських бенкетів усім гостям роздали картки з переліком правил поведінки. Від французької назви карток—«етикеток» — і походить слово «етикет». Згодом воно увійшло в мови багатьох країн, а означає вихованість, вишукані манери, вміння поводитись у товаристві.

 • Дуже давно у Франції, за короля Людовіка XIV, на одному з бучних королівських бенкетів усім гостям роздали картки з переліком правил поведінки. Від французької назви карток—«етикеток» — і походить слово «етикет». Згодом воно увійшло в мови багатьох країн, а означає вихованість, вишукані манери, вміння поводитись у товаристві.

 • Безперечно, етикет сучасний дуже відрізняється від придворного етикету за Людовіка XIV. А втім, найбільш потрібні й правильні, пройшовши крізь фільтр часу, стали й нам у пригоді.

 • Зокрема, збереглося чимало звичаїв народів різних країн та епох. З часів Стародавнього Риму прийшов до нас звичай гостинності. Скандінави перші запровадили правило надавати чільні місця за столом жінкам і найбільш поважним гостям. Красиво й безшумно їсти і правильно поводитись із столовими приборами вміли ще стародавні єгиптяни. В часи середньовіччя, в XI—XIII ст. (часи трубадурів), ознакою вихованості вважали те, що кавалери сідали за обідній стіл поруч зі своїми дамами. Уважне й шанобливе ставлення до жінок збереглося й до наших днів.

 • За Петра І тричі видавали книжку для молоді «Юности честное зерцало, или Показание к житейскому обхождению». Там ішлося не лише про абетку й арифметику, а й про те, як сидіти за столом, як тримати виделку й ніж, на якій відстані скидати капелюха, коли зустрічаєш знайомих, як поводитись удома. Вчили поважати батьків і чемно відповідати на будь-яке запитання. Правил поведінки, тобто етикету, в нашій країні повинні дотримуватись усі змалку. Повага до старших, до жінок, особливо до батька й матері,— обов'язкові для кожного, незалежно від його віку, навіть для маленьких дітей. І якщо хлопчик поступиться своїм місцем дівчинці, це доведе його вихованість та культурність.Час поміркувати!!!

 • Час поміркувати!!!

 • Клава вирішила всього навчитись.

 • - Мамо,— спитала вона одного разу,— як нахиляти глибоку тарілку, коли супу лишилося мало?

 • - Коли хочеш облити скатертину, нахиляй від себе. Коли своє плаття,— нахиляй до себе...

 • - Мамусю, я нічого не хочу обливати!

 • - Тоді дай тарілці спокій, у ній лише півтори ложки супу!Схожі:

Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\Нехай дитячі очі Горять, блищать, питають Чому на небі зорі? Чому птахи літають? Чому це тиша в небі, Коли там місяць ходить? Чому це хвилі в морі, Коли кити там бродять?: Я відповім малечі На всі їх запитання. Нехай горять їх очі, Хай світяться бажанням!

Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\Чому це сталося? Чому це сталося?
Коли люди полетіли в космос, то спостерігаючи з космічних кораблів за нашою планетою, вони побачили, що вона блакитна
Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\Інформації Якщо ми досягли успіхів у досягненні поставленої цілі, то завдяки чому? Якщо ми недостатньо наблизились до поставленої мети, то чому це трапилось і які корективи слід внести?
Якщо ми недостатньо наблизились до поставленої мети, то чому це трапилось і які корективи слід внести?
Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\У чому Шершень звинувачує Бджолу? У чому Шершень звинувачує Бджолу? Що для Бджоли найбільша радість? Що значить «природжене діло»?
Чим ця байка за формою відрізняється від звичних нам, наприклад, байок Глібова, Гребінки, Крилова?
Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\У чому причина цього? Чому фільтр «не впорався»?
Коли ж учений ввів отриманий фільтрат в листя здорової рослини, він знову викликав у них мозаїчну хворобу, тобто фільтрат зберіг...
Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\Чи можна хімічні речовини пробувати на смак? Чому? Чи можна хімічні речовини пробувати на смак? Чому?
Речовини, що їх використовують для виготовлення фізичних тіл, називають матеріалами
Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\Чому на лівому малюнку виникла небезпечна ситуація? Чому на лівому малюнку виникла небезпечна ситуація?
Як ви думаєте, чому перед початком руху по переходу потрібно ще раз подивитися наліво?
Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\Де ж ця краса? Чому ми її ніколи не бачимо?

Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\У чому сенс життя цього «перелітного птаха»? У чому сенс життя цього «перелітного птаха»?
Чи можна віднести творчість цього письменника до ряду талантів Веселівського краю?
Наприклад, чому не можна їсти з ножа? Чому не слід тримати виделку сторчма, коли ріжеш м\Листки в багатьох дерев залишилися тільки на верхівках. Як пояснити це явище? Чому говорять, що рослини "самі себе годують"?
Чим і чому відрізняються сосни однакового віку, що виросли на відкритому місці, у лісі й на болотистому місці?

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка