Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи!


НазваВода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи!
Дата конвертації12.02.2013
Розмір445 b.
ТипУрок


Вода,її роль в організмі


 • …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи!

 • С.Т.Аксаков

 • Тип уроку. Узагальнення і систематизація знань з елементами нових знань.

 • Цілі. Узагальнити,проаналізувати і розширити знання учнів про водуїї ролі в живій природі та житті людини, о необходимости бережного отношения к водным ресурсам,про роль кожної людини у вирішенні екологічних проблем гідросфери .

 • Девіз уроку. Вода – це життя!ПЛАН

 • 1. Значення води в житті людини

 • 2. Гігієнічне та епідеміологічне значення води

 • 3. Контроль якості води – важлива вимога сьогодення

 • 4. Властивості води1. Значення води в житті людини

 • 1. Значення води в житті людини Вода є одним з найважливіших елементів біосфери. Без води неможливе життя людей, тварин і рослин. Людина без води може прожити не більше 5-6 діб. Організм дорослої людини складається в середньому на 65 % з води. З віком її кількість зменшується. Так, зародок людини містить 97 % води, організм новонароджених -77 %, у 50 річному віці кількість води в організмі становить лише 60 %. Основна маса води (70 %) зосереджена всередині клітин, а 30 % - це позаклітинна вода, яка розподілена в організмі неоднаково: менша (близько 7 %) - це кров ї лімфа, більша - вода, що омиває клітини. У різних органах і тканинах вміст води теж неоднаковий: скелет містить 20 %, м'язова тканина - 76, сполучна тканина - 80, плазма крові - 92, склоподібне тіло - 99 % води.Гігієнічне та епідеміологічне значення води

Гігієнічне значення води полягає у використанні води для підтримки чистоти тіла, приготування їжі й миття посуду, прання білизни, прибирання житла і громадських приміщень, видалення нечистот через каналізаційну мережу, поливу вулиць і зелених насаджень. Вода сприяє покращенню умов проживання населення. Обводнення, створення озер, ставків, водосховищ, фонтанів покращують мікроклімат місцевості. Це особливо важливо в південних районах, де висока середньорічна температура і низька вологість повітря. Епідеміологічне значення води і його знання надзвичайно важливі в роботі медичних працівників різних ланок. Воно значною мірою залежить від умов водопостачання, санітарної очистки населених місць, рівня санітарної освіти населення. Забруднена вода може бути причиною виникнення ряду шлунково-кишкових захворювань. Насамперед до них відносяться гострі кишкові інфекції (холера, черевний тиф, паратифи, бактерійна й амебна дизентерії, гострі ентерити інфекційного характеру). У США і країнах Західної Європи ці захворювання ще в XIX столітті були справжнім лихом, проявлялись у вигляді страхітливих епідемій І забирали у могилу тисячі людей. У 1996 році спостерігався великий спалах холери (Ель-Тор) у м. Маніпура (Індія). Захворіло близько 1200 людей. Причиною епідемії була річкова вода, забруднена стічними водами населеного пункту, розташованого вище за течією.

Тривалість виживання мікроорганізмів у воді3. Контроль якості води – важлива вимога сьогодення

 • Вода, що використовується населенням для пиття і господарсько-побутових цілей, повинна відповідати певним гігієнічним вимогам, викладеним в Державних санітарних правилах і нормах (ДСанПіН) України № 383 1996 року "Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання". Згідно з вимогами доброякісна питна вода повинна:

 • 1. Бути безпечною в епідемічному відношенні. Вода не повинна містити патогенних мікробів, вірусів та інших біологічних включень, небезпечних для здоров'я споживачів.

 • 2. Бути нешкідливою за хімічним складом (хімічні речовини не повинні завдавати шкоди споживачеві або обмежувати використання води в побуті).

 • 3. Мати добрі органолептичні властивості (бути прозорою, без кольору, не мати будь-якого присмаку або запаху).Хімічний склад питної води4. Властивості води

 • Краще спрагу задовольняє прохолодна або гаряча вода, яка сприяє секреції слини і швидше всмоктується, ніж холодна або тепла. При будь-якій температурі найкраще задовольняє спрагу, посилюючи слиновиділення, міцний настій чаю. Пиття води, температура, якої менше 5 °С, викликає неприємні відчуття в порожнині рота, в тому числі зубний біль І може бути причиною переохолодження горла і рота. Близькою до оптимальної є температура води підземних джерел, що залягають на глибині 15-20 м, і річні коливання температури якої не перевищують 2 °С. Це свідчить про добру захищеність води з поверхні грунту. Людина віддає перевагу прозорій, без кольору, без неприємного запаху і присмаку питній воді. Вода не повинна містити водні організми, завислі частки або плаваючі плівки, які можна розрізнити неозброєним оком. Добра вода повинна бути прозорою на вигляд. Прозорість води характеризується здатністю її пропускати видиме світло і залежить від наявності в ній суспендованих частинок мінерального або органічного походження. Воду вважають достатньо прозорою, якщо через 30-сантиметровий шар води можна прочитати звичайний друкарський шрифт.В кружево будто одеты Деревья, кусты, провода. И кажется сказкою это, А все это просто вода.

 • В кружево будто одеты Деревья, кусты, провода. И кажется сказкою это, А все это просто вода.

 • Безбрежная ширь океана И тихая заводь пруда, Каскад водопада и брызги фонтана, А в сущности это вода.

 • Высокие волны вздымая, Бушует морская вода, И топит, и губит, играя, Большие морские суда.

 • Вот белым легли покрывалом На землю родную снега… А время придет – все растает, И будет простая вода.Присмак і запах води залежать від багатьох чинників. Наявність органічних речовин рослинного походження і продуктів їх розпаду надає воді землистого, трав'янистого або болотного запаху і присмаку. При гнитті органічних речовин виникає характерний запах. Наявність і розкладання водоростей при цвітінні води надають їй рибного або огіркового запаху. Причиною запаху і присмаку води може бути забруднення

 • Присмак і запах води залежать від багатьох чинників. Наявність органічних речовин рослинного походження і продуктів їх розпаду надає воді землистого, трав'янистого або болотного запаху і присмаку. При гнитті органічних речовин виникає характерний запах. Наявність і розкладання водоростей при цвітінні води надають їй рибного або огіркового запаху. Причиною запаху і присмаку води може бути забрудненняКоли з видів, що розмножуються у воді, розвинувся людський організм, він зберіг залежність від її життєдайних властивостей. Роль води для багатьох видів, включаючи людину, не змінилася з моменту створення з солоної води першої життєвої форми та її подальшої адаптації до прісної води.

 • Коли з видів, що розмножуються у воді, розвинувся людський організм, він зберіг залежність від її життєдайних властивостей. Роль води для багатьох видів, включаючи людину, не змінилася з моменту створення з солоної води першої життєвої форми та її подальшої адаптації до прісної води.

 • Коли життя на Землі стала розвиватися не тільки в безпосередній близькості від води (пройшовши і стадію амфібій) – ризикований вихід за межі відомого, – для подальшої еволюції виникла необхідність створити в організмі систему, що відповідає за збереження та утримання води. Процес тимчасової адаптації до короткострокового зневоднення став успадкованим механізму і на сьогоднішній день являє собою інфраструктуру для всіх продуктивних систем організму.

 • Для водних видів вихід за межі відомого був пов’язаний з серйозним стресом, пов’язаним з можливим зневодненням. Подібного роду стрес викликала необхідність формування особливої ??фізіології в умовах кризи. Сьогодні у людей, що піддаються стресу, приходить в дію такий же механізм кризового розподілу води. Процес складається з суворого витрачання водних ресурсів організму. Передбачається, що витрачання води на невідкладні потреби суворо обмежена. Управління наявними ресурсами здійснюється вкрай складною системою. • Один з неминучих процесів в раціоналізації води – це жорсткість регулювання деяких функцій. У результаті всі органи отримують рівно стільки води, скільки призначено. У рамках даних систем раціоналізації води мозок займає перше місце: складаючи всього 1 / 50 ваги тіла, він отримує 18-20 відсотків циркулюючої крові. Коли механізми, які контролюють регуляцію і розподіл води, стають все більш і більш активними, вони подають власні сигнали тривоги, щоб повідомити, що тому або іншому органу не вистачає води, подібно до того як радіатор автомобіля випускає пару, коли система охолодження не справляється з виниклими навантаженнями .Фізичні характеристики фасованих питних водДля розвинутих суспільств характерна серйозна, але що тягне за собою катастрофічні наслідки помилка. Люди вважають, що чай, кава, алкоголь і всілякі напої здатні замінити абсолютно природні потреби організму, що піддається щоденному стресу. Звичайно, перераховані вище напої містять воду, але вони також містять і обезводнювання речовини, які звільняють організм не тільки від тієї води, в якій вони розчинені, але й від тієї, яка становить резерв організму! Сучасний стиль життя робить людей залежними від всіляких штучних напоїв. Діти не привчені пити звичайну воду, вони звикають до газованої води та соків. А штучними напоями задовольнити потреби організму у воді неможливо. Разом з тим культивоване перевагу газованих напоїв автоматично знижує природну потребу у воді, коли напої недоступні.

 • Для розвинутих суспільств характерна серйозна, але що тягне за собою катастрофічні наслідки помилка. Люди вважають, що чай, кава, алкоголь і всілякі напої здатні замінити абсолютно природні потреби організму, що піддається щоденному стресу. Звичайно, перераховані вище напої містять воду, але вони також містять і обезводнювання речовини, які звільняють організм не тільки від тієї води, в якій вони розчинені, але й від тієї, яка становить резерв організму! Сучасний стиль життя робить людей залежними від всіляких штучних напоїв. Діти не привчені пити звичайну воду, вони звикають до газованої води та соків. А штучними напоями задовольнити потреби організму у воді неможливо. Разом з тим культивоване перевагу газованих напоїв автоматично знижує природну потребу у воді, коли напої недоступні.Людський організм на 25 відсотків складається з твердих (розчинених) речовин і на 75 відсотків – з води (розчинника). Тканина мозку на 85 відсотків складається з води. З початком глибокого вивчення діяльності людського організму завдяки розширенню меж хімії як науки автоматично виникло припущення про те, що знання, отримані в результаті хімічних аналізів, можна застосовувати до розчинів.

 • Людський організм на 25 відсотків складається з твердих (розчинених) речовин і на 75 відсотків – з води (розчинника). Тканина мозку на 85 відсотків складається з води. З початком глибокого вивчення діяльності людського організму завдяки розширенню меж хімії як науки автоматично виникло припущення про те, що знання, отримані в результаті хімічних аналізів, можна застосовувати до розчинів.

 • Далі було зроблено припущення, що розчини є активним регулятором всіх функцій організму. На зорі досліджень людського організму вода, що входить до його складу, вважалася не більше ніж розчинником – речовиною, що заповнює порожнечі, – а також засобом перенесення різних речовин; ті ж висновки були зроблені в результаті пробіркових хімічних експериментів. Крім зазначених, вода не наділяли ніякими функціональними властивостями. Сучасний підхід в «наукової» медицині також розглядає розчинені речовини як регулятори, а воду – лише як розчинник і засіб перенесення речовин. Людський організм до цих пір представляється як велика «пробірка», наповнена твердими речовинами різної природи, а вода в організмі – як хімічно несуттєвий «наповнювач».Нова наукова істина і новий рівень мислення, які допоможуть людям самим застосовувати профілактичну медицину, така: саме розчинник – вода – регулює всі функції організму, включаючи активність всіх розчинених речовин. При порушенні водного обміну надсилається безліч сигналів, які вказують на ті чи інші «неполадки в системі».

 • Нова наукова істина і новий рівень мислення, які допоможуть людям самим застосовувати профілактичну медицину, така: саме розчинник – вода – регулює всі функції організму, включаючи активність всіх розчинених речовин. При порушенні водного обміну надсилається безліч сигналів, які вказують на ті чи інші «неполадки в системі».Оскільки дефіцит води в організмі проявляється у вигляді різних сигналів, симптомів і ускладнень, сьогодні вважаються захворюваннями, люди схильні вважати, що вода не може бути використана в якості природних ліків. Вода виліковує велику кількість захворювань? Та ні в якому разі!

 • Оскільки дефіцит води в організмі проявляється у вигляді різних сигналів, симптомів і ускладнень, сьогодні вважаються захворюваннями, люди схильні вважати, що вода не може бути використана в якості природних ліків. Вода виліковує велику кількість захворювань? Та ні в якому разі!

 • Висловлюючись настільки категорично, вони закривають очі на нову можливість запобігання та, можливо, лікування багатьох захворювань, коріння яких криються в зневодненні. Їм навіть не спадає на думку, що єдине чудодійний засіб для лікування подібних станів – це вода, і нічого більше.

Схожі:

Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! iconВода в слов'янській міфології
У всіх міфологіях світу вода і світло – це дві стихії, з яких постало все живе на землі
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! iconВода — найзначніша щодо кількості складова частина організму. На її частку припадає близько 60 маси тіла в чоловіків і 55 — у жінок
Уся вода, що є в організмі, поділяється на внутрішньоклітинну й позаклітинну, кожна з яких існує у вигляді двох фракцій
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! iconВода, електроліти і рН крові в організмі знаходяться у постійній взаємодії. Вода, електроліти і рН крові в організмі знаходяться у постійній взаємодії
Вікові особливості водного і мінерального обмінів та кислотно-основного стану організму у дітей. Порушення водно-мінерального обміну...
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! icon"Жива" і "мертва" вода поряд "Жива" і "мертва" вода поряд
Корисне і красиве "вібрує" гармонійно, а все шкідливе і негативне супроводжується потворними коливаннями
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! iconВона є на Землі в усьому. Вона є на Землі в усьому
Вода проста рідина, з якої складається все живе. Більшість тварин складаються на 2/3 з води, а деякі рослини на 4 Вода займає 2/3...
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! iconПлан Неорганічні лікарські засоби Оксигену і Гідрогену: кисень, вода очищена, вода для ін’єкцій, вода високоочищена, водню пероксиду (гідроген пероксиду) розчини 3 і 30 %, гідроперит, магнію пероксид
Неорганічні препарати Нітрогену: нітроген(І) оксид, розчин амоніаку і нашатирний спирт, натрію нітрит
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! iconРоль води у природі. З глибин землі, відчувши силу
Встановився нерозривний зв'язок людини з водою, оскільки вода є постійним учасником біохімічних процесів, що відбуваються в живих...
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! icon«Людина і вода» Значение воды Прісна вода, для пиття

Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! icon  Кругообіг води в природі
В нім, немов найменша цятка, Б'ється серце джерельця. Т. Коломієць Вода дорожча за золото, стверджували бедуїни, які все життя кочували...
Вода,її роль в організмі …Все добре в природі, та вода – краса всієї природи! iconВода является самым распространенным веществом на Земле. Нет такого минерала горной породы, организма, в состав которого не входила бы вода


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка