Японія загальні відомості площа 372 тис км2


НазваЯпонія загальні відомості площа 372 тис км2
Дата конвертації16.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Японія


ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

 • Площа - 372 тис. км2.

 • Населення ~ 127,6 млн. осіб.

 • Столиця - Токіо.

 • Офіційна мова – японська.

 • Грошова одиниця – японська єна.Японія - конституційна монархія.

 • Японія - конституційна монархія.

В адміністративному відношенні Японія поділяється на 43 префектури, три столичних округи - Токіо (столиця Японії), Осака та Кіото (стародавня столиця країни) і губернаторство Хоккайдо.

ПРИРОДНІ УМОВИ І РЕСУРСИ

 • Острови Японського архіпелагу, геологічною основою яких є підводні гірські хребти, простягаються дугами вздовж східного узбережжя Азії. Основна дуга складається з чотирьох островів: Хонсю, Кюсю, Сікоку та Хоккайдо. Територія островів знаходиться в активному сейсмічному районі, де часті землетруси.3/4 території островів займають гори та місцевості з дуже пересіченим рельєфом. На островах - понад 150 вулканів, серед них - 15 діючих, в тому числі Фудзі, що є символом країни.

 • 3/4 території островів займають гори та місцевості з дуже пересіченим рельєфом. На островах - понад 150 вулканів, серед них - 15 діючих, в тому числі Фудзі, що є символом країни.У надрах Японських островів трапляються хімічні елементи майже всієї таблиці Менделєєва, але родовищ промислового значення вкрай мало. Достатньо для внутрішніх потреб видобувається тільки вапняків і сірки, дуже мало - вугілля, свинцево-цинкової і мідної руди, золота.

 • У надрах Японських островів трапляються хімічні елементи майже всієї таблиці Менделєєва, але родовищ промислового значення вкрай мало. Достатньо для внутрішніх потреб видобувається тільки вапняків і сірки, дуже мало - вугілля, свинцево-цинкової і мідної руди, золота.Вся територія країни перебуває в зоні активної діяльності мусонів. Літній мусон супроводжується опадами на східних схилах гір, а зимовий несе холодні повітряні маси з Сибіру і спричиняє сильні снігопади на Хоккайдо і на узбережжі Японського моря. Навесні і восени в Японію приходять тропічні циклони. Весною вони приносять теплі дощі, а з серпня по жовтень - тропічні урагани (тайфуни). Дощі живлять численні річки, що мають значний енергетичний потенціал.

 • Вся територія країни перебуває в зоні активної діяльності мусонів. Літній мусон супроводжується опадами на східних схилах гір, а зимовий несе холодні повітряні маси з Сибіру і спричиняє сильні снігопади на Хоккайдо і на узбережжі Японського моря. Навесні і восени в Японію приходять тропічні циклони. Весною вони приносять теплі дощі, а з серпня по жовтень - тропічні урагани (тайфуни). Дощі живлять численні річки, що мають значний енергетичний потенціал.Японія - зелена країна, її гори на півдні вкриті субтропічними, в центральній частині - мішаними, на півночі - хвойними лісами. Проте більшість лісів країни - штучні насадження, а ландшафти дуже змінені діяльністю людини.

 • Японія - зелена країна, її гори на півдні вкриті субтропічними, в центральній частині - мішаними, на півночі - хвойними лісами. Проте більшість лісів країни - штучні насадження, а ландшафти дуже змінені діяльністю людини.

Японія – однонаціональна країна, тут японці становлять 99% населення. Країна має нині найбільший у світі показник очікуваної тривалості життя – 83 роки. Державними релігіями є буддизм та синтоїзм.

 • Японія – однонаціональна країна, тут японці становлять 99% населення. Країна має нині найбільший у світі показник очікуваної тривалості життя – 83 роки. Державними релігіями є буддизм та синтоїзм.Населення

 • Територія Японії є одною з найгустіше заселених у світі. Переважна більшість населення країни розміщується на вузьких смугах прибережних рівнин. Вздовж головної транспортної осі країни, що з'єднує агломерації, виникло одне із найпотужніших у світі зосереджень промисловості та інших видів економічної діяльності, за яким закріпилася назва «Тихоокеанський промисловий пояс Японії».Господарство

 • Сучасна Японія має динамічні продуктивні сили, в яких нестача природних ресурсів компенсується високим рівнем кваліфікації і культури праці робочої сили, активним і гнучким використанням капіталу та сучасних методів організації виробництва, високим рівнем розвитку науки і техніки.Рівень продуктивності праці - один з найвищих у світі. Господарство має сучасну технічну оснащеність, використовує сучасне устаткування і сучасні технології виробництва. Проблема нестачі місцевих природних ресурсів розв'язується шляхом впровадження енерго - та ресурсозберігаючих технологій у поєднанні з гнучкою політикою на зарубіжних ринках сировини. Зовнішні ресурси розвитку утворюються за рахунок реалізації на світових ринках високоякісної і конкурентоспроможної продукції наукоємних галузей господарства, науково-технічної інформації та експорту капіталу.

 • Рівень продуктивності праці - один з найвищих у світі. Господарство має сучасну технічну оснащеність, використовує сучасне устаткування і сучасні технології виробництва. Проблема нестачі місцевих природних ресурсів розв'язується шляхом впровадження енерго - та ресурсозберігаючих технологій у поєднанні з гнучкою політикою на зарубіжних ринках сировини. Зовнішні ресурси розвитку утворюються за рахунок реалізації на світових ринках високоякісної і конкурентоспроможної продукції наукоємних галузей господарства, науково-технічної інформації та експорту капіталу.Промисловість

 • Японська промисловість активно пов'язана зі світовими ринками. З одного боку, для її потреб імпортується 79 % необхідного вугілля, 99 % нафти, 98 % залізної руди, 70 % лісу, 100 % фосфатів, бокситів, бавовни, вовни тощо. З другого боку, на експорт іде половина вироблених автомобілів, майже 90 % годинників, 95 % відеомагнітофонів, 75 % копіювальних машин, понад 50 % телевізорів та калькуляторів, понад 40 % верстатів тощо.Японія - лідер світової чорної металургії. Тут діють майже два десятки металургійних заводів, найбільші - у Кавасакі, Тіба, Токай, Хіробата, Фукуяма, Кітакюсю. В хімічній промисловості основу галузі становлять 16 нафтохімічних комплексів, найбільші у Касіма, Гоі, Йок­каіті, Мідзусіма, Сакаї. За розмірами енергоспоживання Японія четверта в світі (понад 500 млн. тонн у вугільному еквіваленті), у тому числі нафти імпортується 240 млн. тонн, вугілля довозиться понад 110 млн. тонн.

 • Японія - лідер світової чорної металургії. Тут діють майже два десятки металургійних заводів, найбільші - у Кавасакі, Тіба, Токай, Хіробата, Фукуяма, Кітакюсю. В хімічній промисловості основу галузі становлять 16 нафтохімічних комплексів, найбільші у Касіма, Гоі, Йок­каіті, Мідзусіма, Сакаї. За розмірами енергоспоживання Японія четверта в світі (понад 500 млн. тонн у вугільному еквіваленті), у тому числі нафти імпортується 240 млн. тонн, вугілля довозиться понад 110 млн. тонн.У світовому виробництві машин і устаткування частка Японії становить понад 10 %. Провідні машинобудівні концерни є основою експортної бази Японії, адже за межі Японії вивозиться 1/4 продукції машинобудування. Провідними галузями японського машинобудування є електромашинобудування, де половину продукції дає радіоелектроніка; транспортне машинобудування, в якому провідне місце посідає автомобілебудування та суднобудування; загальне машинобудування з великими фірмами, що виробляють промислове устаткування і верстати.

 • У світовому виробництві машин і устаткування частка Японії становить понад 10 %. Провідні машинобудівні концерни є основою експортної бази Японії, адже за межі Японії вивозиться 1/4 продукції машинобудування. Провідними галузями японського машинобудування є електромашинобудування, де половину продукції дає радіоелектроніка; транспортне машинобудування, в якому провідне місце посідає автомобілебудування та суднобудування; загальне машинобудування з великими фірмами, що виробляють промислове устаткування і верстати.

В агропромисловому комплексі Японії зайнято майже 1/4 економічно активного населення, з них тільки 5,8 % - у сільському, лісовому господарстві та рибальстві. АПК країни забезпечує близько 56 % потреб у продовольстві (від рослинництва та тваринництва), але якщо до цього додати продукцію морських промислів (а морепродукти - винятково важливий компонент японської національної кухні), то рівень самозабезпечення країни продовольством можна оцінити в 70 %.

 • В агропромисловому комплексі Японії зайнято майже 1/4 економічно активного населення, з них тільки 5,8 % - у сільському, лісовому господарстві та рибальстві. АПК країни забезпечує близько 56 % потреб у продовольстві (від рослинництва та тваринництва), але якщо до цього додати продукцію морських промислів (а морепродукти - винятково важливий компонент японської національної кухні), то рівень самозабезпечення країни продовольством можна оцінити в 70 %.Зовнішньоекономічна діяльність

 • Найважливішою тенденцією зовнішньоекономічної діяльності країни є перехід її від опори переважно на зовнішню торгівлю до опори переважно на інвестиційну діяльність.

 • Країна в основному довозить сировину, напівфабрикати, деякі види хімікатів та промислового устаткування з усіх кінців світу, а вивозить промислові товари, науково-технічну інформацію та капітал.

 • На світовому ринку науково-технічних знань Японія сама стала значним постачальником наукових розробок, особливо в галузях електроніки, автомобіле- і суднобудування, хімії, матеріалознавства, біотехнологій тощо. На світовому ринку інвестицій японські корпорації активно займаються створенням спільних підприємств, їх скуповуванням в економічно розвинутих країнах.Торгівля

 • Експорт — невід'ємна частина японської економіки. Головними експортними партнерами є США (22.7%), КНР (13.1%), Південна Корея (7.8%) і Гонконг (6.3%). Японці в основному вивозять транспортне обладнання, двигуни, електротовари, електронні прилади і хімікати.

 • Оскільки Японія сильно залежить від міжнародної торгівлі, вона імпортує широке коло товарів. Головними партнерами з імпорту є КНР (20.7%), США (14%), Південна Корея (4.9%), Австралія (4.3%), Індонезія (4.1%), Саудівська Аравія (4.1%), ОАЕ (4%) (за даними 2004 року). Японія ввозить переважно запчастини, паливо, харчові продукти, хімікати, текстиль і сировину для власної промисловості.Цікаві факти

 • Самі Японці з древніх часів називають свою країну Ниппон (чи Ниххон). Ця назва складається з двох ієрогліфічних знаків, один із яких означає "Сонце", а другий - "основа". Звідси і відбувається алегоричне найменування Японії, як країни висхідного сонця. Червоне сонячне коло на японському прапорі і круглій хризантемі (національна квітка японців) на державному гербі країни також символізують висхідне сонце.Традиційний одяг Японії

 • Кімоно́ — традиційний одяг в Японії. З середини 19 століття вважається японським національним костюмом.

 • Жіноче традиційне вбрання поділяється на святкове і повсякденне. Святкове кімоно є еталоном гарного і елегантного костюму для жінки. Випускниці шкіл і університетів часто одягають барвисте халатоподібне кімоно з широкими штанами хакама,а дівчата-наречені — білосніжні шати поверх декількох різнокольорових халатів кімоно.

Чоловіче кімоно

 • Чоловіче кімоно

На відміну від жіночого, чоловіче кімоно виглядає простішим і стриманішим. Його основною відмінністю є будова рукава, який вужчий і менший. Сучасний чоловічий одяг менш барвистий. Переважають чорний і різні відтінки сірого, брунатного, синього та зеленого кольорів. Крім цього, чоловіки частіше за жінок носять шаровароподібні штани хакама.

У Японії щорічно проводиться близько 40 різних фестивалів. Один з них - знаменитий сніжний фестиваль на "білому" острові Хоккайдо, що буває на початку лютого. У дні фестивалю на головній вулиці Саппоро піднімаються більше 300 споруд зі снігу. Це персонажі з казок, літературні герої, копії знаменитих намісників і архітектурних споруд.

 • У Японії щорічно проводиться близько 40 різних фестивалів. Один з них - знаменитий сніжний фестиваль на "білому" острові Хоккайдо, що буває на початку лютого. У дні фестивалю на головній вулиці Саппоро піднімаються більше 300 споруд зі снігу. Це персонажі з казок, літературні герої, копії знаменитих намісників і архітектурних споруд.Японська традиційна кухня обумовлена кліматом, фауною і флорою японських островів. Висока вологість забезпечує багатство рослинної та тваринної їжі, а острівне положення країни — достаток морської риби та морепродуктів.

 • Японська традиційна кухня обумовлена кліматом, фауною і флорою японських островів. Висока вологість забезпечує багатство рослинної та тваринної їжі, а острівне положення країни — достаток морської риби та морепродуктів.

 • Головними стравами японської кухні є рис та рисова настойка саке. Решта японських наїдків готуються як закуски до цих страв, переважно з овочів і фруктів. До середини 19 століття японці дуже рідко вживали м’ясо, а також тваринні й рослинні жири.

 • Ще одна особливість японської кухні — поцінування зовнішнього вигляду їжі. Її не повинно бути багато і вона мусить гармоніювати з посудом. Страви споживають паличками, тому харчі, як правило, подаються у вигляді невеликих скибок, щоби їх було зручно брати.Чайна церемонія

 • Чайна церемонія, відома в Японії як тяною, є естетичним обрядом, властивим японській культурі, який визначає порядок і процес чаювання подрібненого в порошок зеленого чаю матча. Ця церемонія, така багата традиціями, на думку японців, є справді мистецтвом життя, зведеним в культ. Знання її розцінюється японцями як міра освіченості, це - свідоцтво духовної культури людини. Овіяна численними легендами і переказами чайна церемонія - зовсім не звичне чаювання. Вона вимагає дотримання найдрібніших деталей етикету як при приготуванні чаю, при подачі його гостеві, так і при самому питті. Це, мабуть, найсамобутніше мистецтво народу.Найстаріший вид спорту в Японії — національна боротьба сумо. Перші згадки про неї містяться в японських міфах, описаних в історичній хроніці «Анналах Японії». Поряд із сумо стародавні японці займалися соколиними ловами, кінними перегонами, японським поло дакю та грою в м'яч кемарі. У середньовіччі набули популярності бойові мистецтва, такі як стрільба з лука, боротьба дзю-дзюцу, фехтування на мечах, алебардах і списах.

 • Найстаріший вид спорту в Японії — національна боротьба сумо. Перші згадки про неї містяться в японських міфах, описаних в історичній хроніці «Анналах Японії». Поряд із сумо стародавні японці займалися соколиними ловами, кінними перегонами, японським поло дакю та грою в м'яч кемарі. У середньовіччі набули популярності бойові мистецтва, такі як стрільба з лука, боротьба дзю-дзюцу, фехтування на мечах, алебардах і списах.Орігамі

 • Орігамі зародилося дуже давно, і Японія в цьому плані не першовідкривач, проте саме в цій країні мистецтво складання фігурок з паперу (а саме це і є орігамі) набрало найбільшої популярності й надалі розповсюдилося по всьому світу.Землетруси та цунамі у Японії та Токіо 2011, останні новини та події

 • 11 березня 2011 року, неподалік від міста Токіо у Японії, відбувся один із найсильніших землетрусів в історії планети. Згідно даних, сила поштовхів дорівнювала 9 балам за шкалою Ріхтера неподалік від острова Хонсю. Величезні будівлі у Токіо розхитувались наче вітрильники на морі. Внаслідок землетрусу було пошкоджено охолоджуючі системи багатьох атомних реакторів у Японії. Через деякий час величезна хвиля цунамі затопила острів. Висота хвилі досягала 10 метрів, змивала усе на своєму шляху, зникла велика кількість будівель та  людей.Наслідки: В результаті землетрусу і цунамі в Японії загинули і пропали безвісти понад 13 тисяч осіб.

 • Наслідки: В результаті землетрусу і цунамі в Японії загинули і пропали безвісти понад 13 тисяч осіб.

Сотні тисяч врятованих перебувають у місцях, відрізаних від зв'язку зі світом. Приблизно 530 000 осіб залишаються більш ніж в 2 600 тимчасових укриттях.

Схожі:

Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconЯпонія Площа – 372 тис км*. Площа – 372 тис км*
Японія це загадка століття, японці це найнезбагненніший, найпарадоксальніший з народів. Разом з їх зовнішнім оточенням вони такі...
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconПлоща країни: 3 млн. 288 тис км2 (7) Площа країни: 3 млн. 288 тис км2 (7)
В минулому була колонією Великобританії, після Другої Світової війни добилась незалежності
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconСтратегічні напрямки розвитку приазовського району площа – 2,0 тис км2; площа – 2,0 тис км2
Рекреаційний потенціал. Розвиток рекреаційного потенціалу району створює умови для притоку інвестицій в економіку району та розвиток...
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconПлоща – 207,6 тис км2 (85-те місце у світі, 12-те в Європі) Площа – 207,6 тис км2 (85-те місце у світі, 12-те в Європі)
Хх ст Незважаючи на це, білоруський народ має тривалу історію розвитку разом з іншими слов’янськими народами
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconКиївська область розташована в північній частині України, в басейні середньої течії Дніпра. Площа – 28,4 тис км2
Київська область розташована в північній частині України, в басейні середньої течії Дніпра. Площа 28,4 тис км2
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconПлоща – 312 тис км2 Населення (на кінець 2008 року) – 38 135 876 осіб
Польща являється розвинутою країною, яка займає 9-е місце в Європі за площею і 8-е за кількістю населення
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconЗагальна площа – 809,6 тис га Площа сільськогосподарських угідь – 473,4 тис га
Вирощування яблук, груші та слив на території Буковини відоме з часів Австро-Угорської імперії
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconКороткі відомості: Короткі відомості: Площа-312 685 км2 Населення-38,6 млн чол
Польща знову здобула незалежність в 1918 році після Першої світової війни, але в 1939 році була окупована нацистською Німеччиною....
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 iconПлоща – 9597 тис кв м. Площа – 9597 тис кв м
Кнр була проголошена як незалежна держава в, у результаті чого було ухвалено китайську конституцію на кшталт радянської
Японія загальні відомості площа 372 тис км2 icon1. Загальні відомості Загальні відомості
...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка