Облік реалізації


НазваОблік реалізації
Дата конвертації08.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииОблік реалізації.

 • Основними напрямками вибуття товарів в аптеках є реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення. Під торгівельною діяльністю розуміють самостійну діяльність юридичних осіб щодо здійснення купівлі й продажу товарів з метою отримання прибутку.

 • Одним із економічних показників господарської діяльності аптек є товарообіг – процес обміну товару на гроші. Власник товару – аптека – за гроші передає товар у власність іншій юридичній або фізичній особі.До показників, що характеризують товарообіг підприємства, належать:

 • До показників, що характеризують товарообіг підприємства, належать:

 • Обсяг товарообігу у вартісному виразі;

 • Обсяг товарообігу у вартісному виразі за порівняльними цінами;

 • Асортиментна структура товарообігу за окремими групами товарів (грн. %).Одноденний обсяг товарообігу (грн.).

 • Одноденний обсяг товарообігу (грн.).

 • Обсяг товарообігу в розрахунку на одного працівника.

 • Обсяг товарообігу на м.кв. площі.

 • Оборотність товарів (дні обороту).

 • Швидкість товарообігу.Роздрібний товарообіг (роздрібна реалізація) – це діяльність аптек з продажу ЛЗ і ВМП безпосередньо населенню (амбулаторним хворим) та громадянам і іншим кінцевим споживачам (ЛПУ, стаціонарним хворим) для їх особистого некомерційного використання за готівку або за безготівковим розрахунком незалежно від обсягів товарної партії.

 • Роздрібний товарообіг (роздрібна реалізація) – це діяльність аптек з продажу ЛЗ і ВМП безпосередньо населенню (амбулаторним хворим) та громадянам і іншим кінцевим споживачам (ЛПУ, стаціонарним хворим) для їх особистого некомерційного використання за готівку або за безготівковим розрахунком незалежно від обсягів товарної партії.Оптовий товарообіг (оптова реалізація) – це діяльність посередників фармацевтичних фірм, аптечних складів і баз з продажу ЛЗ і ВМП для їх подальшого комерційного використання.

 • Оптовий товарообіг (оптова реалізація) – це діяльність посередників фармацевтичних фірм, аптечних складів і баз з продажу ЛЗ і ВМП для їх подальшого комерційного використання.Структура реалізації товару в аптеках.

 • Основний розхід товару в аптеках – реалізація, в структурі якої окремо обліковується реалізація кінцевому споживачу за готівку і за безготівковим розрахунком. За готівку – безрецептурний відпуск, аптечними пунктами; за рецептами – ГЛФ, екстемпоральні, такса-ляборум, вода очищена.

 • За безготівковими рахунками – за рецептами, вимогами ЛПУ та інші організації.Облік внутрішньоаптечних операцій, які зменшують товарний запас.

 • Крім реалізації товару в аптеках окремо обліковують документальний випадок, не зв”язаний з реалізацією, тобто документальне списання його:

 • На господарські потреби.

 • При наданні першої медичної допомоги.

 • При знятті ліків Держінспекцією для аналізу.

 • При недостачі за рахунок природньої втрати.

 • При закінченні терміну придатності.Списання товарів на різні потреби аптеки та інші витрати та уцінки оформляються відповідними документами. Господарські потреби включають прання санітарного одягу, знежирення посуду, миття підлоги і вікон та інше (Наказ № 275). Для цієї мети дозволяється використовувати мило, соду, пральний порошок, хлорка, розчин аміаку, та деякі інші товари. Загальні норми витрат на господарські потреби відсутні. Для кожної аптеки індивідуально, вони відносяться до витрат аптеки.

 • Списання товарів на різні потреби аптеки та інші витрати та уцінки оформляються відповідними документами. Господарські потреби включають прання санітарного одягу, знежирення посуду, миття підлоги і вікон та інше (Наказ № 275). Для цієї мети дозволяється використовувати мило, соду, пральний порошок, хлорка, розчин аміаку, та деякі інші товари. Загальні норми витрат на господарські потреби відсутні. Для кожної аптеки індивідуально, вони відносяться до витрат аптеки.Товари, які видаються на господарські потреби, реєструються в журналі (АП-13). Записи проводить матеріально-відповідальна особа в момент видачі відповідного товару. В кінці місяця підсумкові дані з журналу переносять в довідку про використання товару на господарські потреби. Довідка складається в двох екземплярах, перший передається в бухгалтерію, другий в правах аптеки (матеріально-відповідальної особи).

 • Товари, які видаються на господарські потреби, реєструються в журналі (АП-13). Записи проводить матеріально-відповідальна особа в момент видачі відповідного товару. В кінці місяця підсумкові дані з журналу переносять в довідку про використання товару на господарські потреби. Довідка складається в двох екземплярах, перший передається в бухгалтерію, другий в правах аптеки (матеріально-відповідальної особи).Надання першої медичної допомоги здійснюється з використанням набору ЛЗ, які зберігаються в спеціальній шафі (кордіамін, атропін-сульфат, спирт етиловий, серцеві препарати, дезинфікуючі засоби, перев'язувальні матеріали, кровоспинні засоби). Допомога надається безкоштовно, а вартість використаних медикаментів відноситься на витрати аптеки.

 • Надання першої медичної допомоги здійснюється з використанням набору ЛЗ, які зберігаються в спеціальній шафі (кордіамін, атропін-сульфат, спирт етиловий, серцеві препарати, дезинфікуючі засоби, перев'язувальні матеріали, кровоспинні засоби). Допомога надається безкоштовно, а вартість використаних медикаментів відноситься на витрати аптеки.Факт зняття ліків на аналіз в КАЛ Держ.інспекції оформляється актом в двох екземплярах. Перший екземпляр разом з вилученими ліками відправляється в КАЛ, другий в кінці місяця додається до місячного звіту аптеки. Вартість вилучених за актом ЛЗ списуються в товарному звіті в розхід а також відображається і в витратах аптеки.

 • Факт зняття ліків на аналіз в КАЛ Держ.інспекції оформляється актом в двох екземплярах. Перший екземпляр разом з вилученими ліками відправляється в КАЛ, другий в кінці місяця додається до місячного звіту аптеки. Вартість вилучених за актом ЛЗ списуються в товарному звіті в розхід а також відображається і в витратах аптеки.Природна втрата товарів виникає в процесі їх зберігання, виготовлення внутрішньо аптечних заготовок і фасовок. В цьому випадку списання проводять за результатами інвентаризації на підставі норм. використовуються вказані норми тільки в тих випадках, коли при інвентаризації виявляється недостача товарів. Детальніше при інвентаризації.

 • Природна втрата товарів виникає в процесі їх зберігання, виготовлення внутрішньо аптечних заготовок і фасовок. В цьому випадку списання проводять за результатами інвентаризації на підставі норм. використовуються вказані норми тільки в тих випадках, коли при інвентаризації виявляється недостача товарів. Детальніше при інвентаризації.Товари, які прийшли в непридатність в результаті бою, псування, браку списуються в розхід за рахунок аптеки тільки в тому випадку, якщо псування пройшло не з вини працівників аптеки. На товари, які прийшли в непридатність, у момент встановлення факту псування складається акт про псування товарно-матеріальних цінностей. До акту додають пояснення матеріально-відповідальних осіб. Акт складається в трьох екземплярах. Тільки після затвердження акту, товари які, зіпсувалися, списуються в товарному звіті.

 • Товари, які прийшли в непридатність в результаті бою, псування, браку списуються в розхід за рахунок аптеки тільки в тому випадку, якщо псування пройшло не з вини працівників аптеки. На товари, які прийшли в непридатність, у момент встановлення факту псування складається акт про псування товарно-матеріальних цінностей. До акту додають пояснення матеріально-відповідальних осіб. Акт складається в трьох екземплярах. Тільки після затвердження акту, товари які, зіпсувалися, списуються в товарному звіті.В тих випадках, коли псування або брак товару пройшли з вини працівника аптеки, внаслідок необережності або халатності, вартість зіпсованих товарів стягується з винних осіб у встановленому порядку.

 • В тих випадках, коли псування або брак товару пройшли з вини працівника аптеки, внаслідок необережності або халатності, вартість зіпсованих товарів стягується з винних осіб у встановленому порядку.Схожі:

Облік реалізації iconОблік безготівкових взаєморозрахунків в аптечних підприємствах
Облік операцій на поточному рахунку в національній валюті. Порядок відкриття поточних рахунків у банку
Облік реалізації iconОблік безготівкових взаєморозрахунків в аптечних підприємствах
Облік операцій на поточному рахунку в національній валюті. Порядок відкриття поточних рахунків у банку
Облік реалізації iconОблік безготівкових взаєморозрахунків в аптечних підприємствах
Облік операцій на поточному рахунку в національній валюті. Порядок відкриття поточних рахунків у банку
Облік реалізації iconКонсолідовані фінансові звіти та облік інвестицій у дочірні підприємства. Облік інвестицій у асоційовані компанії

Облік реалізації iconОрганізація виховної діяльності в сш №4 в 2009- 2010 н р
Мета : забезпечення умов для індивідуального розвитку, облік особистих досягнень учнів, стимулювання їхньої творчої активності, найповнішої...
Облік реалізації iconІнформації оприлюднювати інформацію про свою діяльність; систематично вести облік документів; вести облік запитів на інформацію; визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями
З а к о н у к р а ї н и про доступ до публічної інформації від 13. 01. 2011 №2939-vi
Облік реалізації iconІнформації із бухгалтерського обліку й оподаткування. Про сайт за 16 років існування газету «Все про бухгалтерський облік»
Сайт Всеукраїнської професійної бухгалтерської газети "Все про бухгалтерський облік"
Облік реалізації iconІнформації про стан і розвиток керованої системи, яка характеризує кількісну і якісну сторони діяльності організації. Види обліку в системі охорони здоров'я документальний облік; фінансовий облік
Вся документація ділиться на два протилежні потоки вхідну та вихідну документацію. Класифікація управлінських документів та вимоги...
Облік реалізації iconПоложення щодо обліку платників податків Стаття 64. Взяття на облік юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб Стаття 65. Облік самозайнятих осіб
Облік платників податків стаття 63. Загальні положення щодо обліку платників податків
Облік реалізації iconРішення про постановку на внутрішньошкільний облік учнів, які схильні до скоєння правопорушень або виховуються у проблемних родинах (алкоголізм, наркоманія, наявність засуджених родичів і т п.) або перебувають на обліку у правоохоронних органах
Облік учнів, схильних до порушень дисципліни та порядку, режимних правил поведінки; до агресивної, нетолерантної поведінки у школі,...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка