Різновиди послуг та їх особливості


НазваРізновиди послуг та їх особливості
Дата конвертації10.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Різновиди послуг та їх особливості.


Послуга — це будь-який захід і вигода (користь), які одна сторона може запропонувати іншій, нематеріальні дії, що не приводять до володіння чим-небудь. Надання послуги не обов'язково пов'язане з матеріальним продуктом.

 • Послуга — це будь-який захід і вигода (користь), які одна сторона може запропонувати іншій, нематеріальні дії, що не приводять до володіння чим-небудь. Надання послуги не обов'язково пов'язане з матеріальним продуктом.

 • Головна мета послуг:  задоволення потреб споживачів. • Послуги є результатом різних видів людської діяльності, їх можна визначити як нематеріальну діяльність, яку організація-виробник може запропонувати споживачу за гроші або інші цінності.

 • На думку Ф. Котлера, можна виділити чотири категорії продуктів праці, від “чистого” товару до “чистої”’ послуги. Це такі категорії: чисто матеріальний товар. Його не супроводжує послуга; матеріальний товар, який супроводжує послуга з метою підвищення його привабливості; основна послуга, яка супроводжується другорядними товарами і послугами; чиста послуга.Класифікація послуг.

 • Послуги суттєво відрізняються одна від одної, крім того їх можна відрізнити за різноманітними ознаками. Основне призначення класифікації послуг - виявити ті ознаки, на основі яких надалі можна буде здійснити сегментацію ринку. Класифікацію можна почати розробляти з уточнення галузей сфери послуг.

Послуги з результату діяльності:Невіддільність від джерела. В більшості випадків споживач не може відділити послугу від того, хто її надає, або від умов, в яких вона здійснюється. Послуга невід’ємна від свого джерела. Контакт із споживачами часто розглядається як невіддільна частина надання послуги. Споживач бере участь у виробництві, інші споживачі також беруть участь у виробництві і т. д., тому централізоване масове виробництво послуг здійснити важко.

 • Невіддільність від джерела. В більшості випадків споживач не може відділити послугу від того, хто її надає, або від умов, в яких вона здійснюється. Послуга невід’ємна від свого джерела. Контакт із споживачами часто розглядається як невіддільна частина надання послуги. Споживач бере участь у виробництві, інші споживачі також беруть участь у виробництві і т. д., тому централізоване масове виробництво послуг здійснити важко.

 • Неоднорідність (Непостійність якості). Послуги є нестандартними і дуже різноманітними. Залежно від постачальників, від часу і місця надання послуг їх якість коливається в широких межах. Оскільки послуги зв’язані з людьми, які їх забезпечують, можна говорити про широкий діапазон якості. послуг.Незбереженість. Послуги неможливо зберігати з метою подальшої реалізації. Це пов’язано з тим, що виробництво і споживання часто здійснюються одночасно. Якщо, наприклад, маляр, якому потрібно вісім годин для фарбування одного будинку, не зайнятий у понеділок, то він уже не зможе пофарбувати два будинки у вівторок. Цей час просто втрачено. Отже, може виникнути необхідність регулювання споживання послуг з метою забезпечення постійності попиту протягом різних періодів тижня, місяця і/або року.

 • Незбереженість. Послуги неможливо зберігати з метою подальшої реалізації. Це пов’язано з тим, що виробництво і споживання часто здійснюються одночасно. Якщо, наприклад, маляр, якому потрібно вісім годин для фарбування одного будинку, не зайнятий у понеділок, то він уже не зможе пофарбувати два будинки у вівторок. Цей час просто втрачено. Отже, може виникнути необхідність регулювання споживання послуг з метою забезпечення постійності попиту протягом різних періодів тижня, місяця і/або року.

 • Невідчутність (Нематеріальність). Переважно, послуги абстрактні й нематеріальні. До моменту отримання послуги невідчутні, їх неможливо демонструвати і бачити, спробувати, понюхати або почути, транспортувати, зберігати, пакувати або вивчити до моменту покупки. Їх неможливо придбати. Основні маркетингові дії мають бути спрямовані на необхідність зробити послуги відчутними, показати переваги користування послугами, збільшити довіру клієнта.Класифікація послуг

 • Еволюція поглядів на послуги дозволяє прийти до наступних узагальнень. Послуга виступає в якості специфічного економічного блага - товару. Специфіка послуг трактується таким чином:

 • - споживча вартість послуги не має речовинної форми;

 • - cпоживча вартість послуги - це корисний ефект діяльності, живої праці;

 • - послугу неможна накопичувати безпосередньо, вона може бути спожита

 • лише в момент виробництва.

 • Послуга як результат праці, незалежно від наявності або відсутності в неї матеріально-речовинної форми, завжди являє собою персональний, тобто привласнений персоною, суб'єктом, людиною, нематеріально корисний ефект праці. Без здійснення контакту між виробником і споживачем, навіть якщо він здійснюється через певну тимчасову й просторову довжину, реалізація послуги неможлива, тобто момент феноменалізації послуги виникає лише в момент її споживання. Послуга як така виникає в тому випадку, коли результат діяльності з її надання несе позитивний наслідок для споживача, тобто коли послуга приймається, а не відкидається споживачем.

 • Послуга має гранично-специфічний характер (що зумовлює різноманітність послуг) носить індивідуальну спрямованість, оскільки надання послуги містить у собі набір споживчих характеристик, що може бути реалізований у даній сфері лише при адекватному індивідуальному сприйнятті суб'єктом. Можна виділити такі характеристики послуг:

 • Невідчутність; Невіддільність; Гетерогенність; Неможливість збереження.Схожі:

Різновиди послуг та їх особливості iconРізновиди послуг та їх особливості Визначення Визначення
По́слуга — дія або діяльність когось на користь іншої особи. «цілеспрямована діяльність, результати якої мають прояв в корисному...
Різновиди послуг та їх особливості iconДеякі особливості uml 2003 Засоби розширення
Загалом при моделюванні можна використовувати й інші різновиди залежностей, однак розробники
Різновиди послуг та їх особливості iconВікторія Едуардівна шевченко художньо-технічне редагування різновидів текстового матеріалу
Проблематика: різновиди текстового матеріалу, їх особливості і принципи оформлення та редагування
Різновиди послуг та їх особливості iconЩо таке многокутник, його різновиди; що таке многокутник, його різновиди
Многокутник називають за кількістю його кутів: трикутник, чотирикутник, п'ятикутник тощо
Різновиди послуг та їх особливості iconПоложення про цнап регламент цнап інформаційні картки послуг (повнота, актуальність, доступність) Технологічні картки послуг (повнота, раціональність) Інші критерії (в т ч. ефективності)
Номенклатура (перелік) послуг цнап (наявність популярних / базових адміністративних послуг)
Різновиди послуг та їх особливості iconПродаж запланованих послуг sap best Practices Baseline Package (Україна) sap best Practices
Постачальник послуг надає послуги на постійній основі. Зазвичай, такі контракти це угоди про рівень готовності постачання, що укладаються...
Різновиди послуг та їх особливості iconПріоритетні напрями розвитку статистики послуг
Розроблення методології та впровадження державних статистичних спостережень за зміною цін на виробництво послуг
Різновиди послуг та їх особливості iconНеобхідні sap-застосунки
...
Різновиди послуг та їх особливості iconЦентр послуг для громадян каталог послуг
Розташування об"єктів нового будівництва громадського, промислового призначення та реконструкція об"єкта з його розширенням
Різновиди послуг та їх особливості iconВиди мовленнєвої діяльності: Види мовленнєвої діяльності
Мовлення і спілкування. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Сприймання чужого мовлення. Різновиди...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка