Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків


НазваОсновні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків
Дата конвертації20.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків.




Показники безпеки парфюмерно-косметичної продукції регламентуються Державними санітарними правилами і нормами (Санпін 2.2.9.027-99) розповсюджуються на парфумерні і косметичні засоби, що виробляють, імпортують, реалізують, застосовують у побуті і професійно використовують при наданні населенню косметологічних послуг.

 • Показники безпеки парфюмерно-косметичної продукції регламентуються Державними санітарними правилами і нормами (Санпін 2.2.9.027-99) розповсюджуються на парфумерні і косметичні засоби, що виробляють, імпортують, реалізують, застосовують у побуті і професійно використовують при наданні населенню косметологічних послуг.



Безпека парфюмерно-косметичної продукції - відсутність у готовій продукції токсичної, подразнюючої, сенсибілізуючої, фотосенсибілізуючої, дисхромічної або іншої несприятливої дії на здоров'я людини, а також відсутність або обмеження рівня забруднення патогенними, умовно патогенними і санітарно-показовими мікроорганізмами при умовах застосування відповідно до призначення протягом гарантійного терміну придатності.

 • Безпека парфюмерно-косметичної продукції - відсутність у готовій продукції токсичної, подразнюючої, сенсибілізуючої, фотосенсибілізуючої, дисхромічної або іншої несприятливої дії на здоров'я людини, а також відсутність або обмеження рівня забруднення патогенними, умовно патогенними і санітарно-показовими мікроорганізмами при умовах застосування відповідно до призначення протягом гарантійного терміну придатності.



Термін придатності або збереження парфюмерно-косметичної продукції – це інтервал часу, протягом якого діють гарантійні зобов'язання виробника в тім, що виготовлена продукція зберігає свої споживчі властивості у випадку дотримання відповідних умов збереження.

 • Термін придатності або збереження парфюмерно-косметичної продукції – це інтервал часу, протягом якого діють гарантійні зобов'язання виробника в тім, що виготовлена продукція зберігає свої споживчі властивості у випадку дотримання відповідних умов збереження.



До обов'язковим токсиколого-гигиеническим показників безпеки для здоров'я людини продукції парфюмерно-косметичної промисловості відносяться:

 • індекс «гострої» токсичності при нанесенні на шкіру;

 • індекс «хронічної» токсичності при нанесенні на шкіру;

 • індекс шкірно-подразнюючої дії;

 • індекс подразнюючої дії на слизову оболонку очей;

 • індекс сенсибілізуючої дії;

 • індекс «гострої» токсичності при введенні в шлунок;

 • індекс «хронічної» токсичності при введенні в шлунок;

 • індекс фотосенсибілізуючої дії;

 • індекс негативної дії на стан шкіри людини, її придатків і слизових оболонок в умовах практичного використання парфюмерно-косметичних засобів.



Індекс «гострої» токсичності при нанесенні на шкіру є інтегральним показником безпеки для здоров'я парфюмерно-косметичного засобу при епідермальному шляху введення. Показник визначають з метою іспиту безпеки всіх асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості.

 • Індекс «гострої» токсичності при нанесенні на шкіру є інтегральним показником безпеки для здоров'я парфюмерно-косметичного засобу при епідермальному шляху введення. Показник визначають з метою іспиту безпеки всіх асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості.



Індекс «хронічної» токсичності при нанесенні на шкіру характеризує наявність кумулятивної дії (матеріальна і функціональна кумуляція) парфюмерно-косметичного засобу при багаторазовому нанесенні на шкіру піддослідних тварин у дозах (концентраціях), рекомендованих з метою застосування відповідно до призначення. Показник визначають на етапі постановки на виробництво нових асортиментних груп або видів продукції парфюмерно-косметичної промисловості.

 • Індекс «хронічної» токсичності при нанесенні на шкіру характеризує наявність кумулятивної дії (матеріальна і функціональна кумуляція) парфюмерно-косметичного засобу при багаторазовому нанесенні на шкіру піддослідних тварин у дозах (концентраціях), рекомендованих з метою застосування відповідно до призначення. Показник визначають на етапі постановки на виробництво нових асортиментних груп або видів продукції парфюмерно-косметичної промисловості.



Індекс шкірно-подразнюючої дії характеризує можливість облігатної подразнюючої дії парфюмерно-косметичного засобу при нанесенні на шкіру - зміни функціонального стану шкіри піддослідних тварин у формі запальної реакції (еритема і/або набряк). Показник визначають з метою іспиту всіх асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості.

 • Індекс шкірно-подразнюючої дії характеризує можливість облігатної подразнюючої дії парфюмерно-косметичного засобу при нанесенні на шкіру - зміни функціонального стану шкіри піддослідних тварин у формі запальної реакції (еритема і/або набряк). Показник визначають з метою іспиту всіх асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості.



Індекс подразнюючої дії на слизову оболонку очей характеризує можливість облігатної подразнюючої дії на слизову оболонку очей - зміна функціонального стану слизової оболонки ока піддослідних тварин у формі гіперемії, набряку, сльозотечі при внесенні косметичного засобу в конъюнктивальний мішок у визначеній дозі (концентрації).

 • Індекс подразнюючої дії на слизову оболонку очей характеризує можливість облігатної подразнюючої дії на слизову оболонку очей - зміна функціонального стану слизової оболонки ока піддослідних тварин у формі гіперемії, набряку, сльозотечі при внесенні косметичного засобу в конъюнктивальний мішок у визначеній дозі (концентрації).



Індекс сенсибілізуючої дії характеризує можливість парфюмерно-косметичного засобу обумовлювати контактну сенсибілізацію піддослідних тварин.

 • Індекс сенсибілізуючої дії характеризує можливість парфюмерно-косметичного засобу обумовлювати контактну сенсибілізацію піддослідних тварин.

 • Показник визначають з метою іспиту безпеки для здоров'я всіх асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості



Індекс «гострої» токсичності при введенні в шлунок - інтегральний показник безпеки для здоров'я засобів по догляду за губами (губна помада, контурний олівець, блиск і т.п.), засобів по догляду за зубами і ротовою порожниною (пасти зубні, порошок зубний, еліксир зубний, рідина для полоскання ротової порожнини і т.п.). Показник визначають з метою характеристики безпеки для здоров'я всіх асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості.

 • Індекс «гострої» токсичності при введенні в шлунок - інтегральний показник безпеки для здоров'я засобів по догляду за губами (губна помада, контурний олівець, блиск і т.п.), засобів по догляду за зубами і ротовою порожниною (пасти зубні, порошок зубний, еліксир зубний, рідина для полоскання ротової порожнини і т.п.). Показник визначають з метою характеристики безпеки для здоров'я всіх асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості.



Індекс «хронічної» токсичності при введенні в шлунок характеризує здатність кумулятивної дії (матеріальна і/або функціональна кумуляція) засобів по догляду за губами (губна помада, контурний олівець, блиск і т.п.), засобів по догляду за зубами і ротовою порожниною (пасти зубні, порошок зубний, еліксир зубний, рідина для полоскання ротової порожнини і т.п.). Показник визначають на етапі постановки на виробництво нових асортиментних груп цих видів продукції парфюмерно-косметичної промисловості.

 • Індекс «хронічної» токсичності при введенні в шлунок характеризує здатність кумулятивної дії (матеріальна і/або функціональна кумуляція) засобів по догляду за губами (губна помада, контурний олівець, блиск і т.п.), засобів по догляду за зубами і ротовою порожниною (пасти зубні, порошок зубний, еліксир зубний, рідина для полоскання ротової порожнини і т.п.). Показник визначають на етапі постановки на виробництво нових асортиментних груп цих видів продукції парфюмерно-косметичної промисловості.



Індекс фотосенсибілізуючої дії характеризує здатність парфюмерно-косметичного засобу до фотодинамічної дії при поглинанні ультрафіолетового випромінювання.

 • Індекс фотосенсибілізуючої дії характеризує здатність парфюмерно-косметичного засобу до фотодинамічної дії при поглинанні ультрафіолетового випромінювання.

 • Показник визначають з метою оцінки безпеки для здоров'я людини асортиментних груп (видів) продукції парфюмерно-косметичної промисловості, призначеної для застосування на відкритих ділянках тіла.



Індекс негативної дії на стан шкіри людини - визначення безпеки парфюмерно-косметичного засобу при експериментальному іспиті є остаточним підтвердженням безпеки або небезпеки продукції і виявленні її можливої негативної дії на шкіру людини.

 • Індекс негативної дії на стан шкіри людини - визначення безпеки парфюмерно-косметичного засобу при експериментальному іспиті є остаточним підтвердженням безпеки або небезпеки продукції і виявленні її можливої негативної дії на шкіру людини.



Мікробіологічні показники безпеки продукції базуються на відсутності або обмеженні припустимого рівня вмісту патогенних, потенційно-патогенних для здоров'я людини і санітарно-показових мікроорганізмів, що повинні гарантувати безпеку продукції при умовах застосування відповідно до призначення протягом гарантійного терміну збереження.

 • Мікробіологічні показники безпеки продукції базуються на відсутності або обмеженні припустимого рівня вмісту патогенних, потенційно-патогенних для здоров'я людини і санітарно-показових мікроорганізмів, що повинні гарантувати безпеку продукції при умовах застосування відповідно до призначення протягом гарантійного терміну збереження.



Безпека парфюмерно-косметичної продукції щодо обмежень рівня вмісту мікроорганізмів характеризують по таких обов'язкових показниках:

 • кількість мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів (МАФАМ);

 • кількість дріжджів роду Саndіdа і цвілевих грибів;

 • вміст бактерій сімейства Еntеrоbасtеrіасеае;

 • вміст Stарhуlососсus аurеus;

 • вміст Рsеudomоnаs аеrugіnоsа.



Дослідження показників безпеки, регламентованих СанПіН, виконують установи й організації, атестовані Комітетом з питань гігієнічного регламентування МОЗ України на право проведення токсико-гігієнічних, медико-біологічних і інших досліджень безпеки продукції парфюмерно-косметичної промисловості.

 • Дослідження показників безпеки, регламентованих СанПіН, виконують установи й організації, атестовані Комітетом з питань гігієнічного регламентування МОЗ України на право проведення токсико-гігієнічних, медико-біологічних і інших досліджень безпеки продукції парфюмерно-косметичної промисловості.



З метою іспиту безпеки продукції в атестовану установу (заклад) надаються такі документи:

 • заявка фірми-виробника (при іспиті вітчизняної продукції) або фірми-імпортера (для закордонної продукції) на іспит безпеки парфюмерно-косметичної продукції;

 • документація товаровиробника про якість вітчизняної продукції або документація про походження, якість і безпеку закордонної продукції;



сертифікат безпеки для здоров'я (висновок МОЗ, санепідемслужби, інститутів медичного, гігієнічного профілю і т.п. країни-виробника продукції);

 • сертифікат безпеки для здоров'я (висновок МОЗ, санепідемслужби, інститутів медичного, гігієнічного профілю і т.п. країни-виробника продукції);

 • нормативний документ на промислово освоєну вітчизняну продукцію (або проект нормативного документа на продукцію, плановану до виробництва);

 • контракт (для імпортної продукції);

 • зразки продукції й акти (протоколи) їхнього добору.



Регламент - нормативний документ, що установлює вимоги до технологічних процесів, технологічного устаткування і приміщень, зв'язаних з якісним виготовленням продукції при дотриманні умов охорони праці і навколишнього середовища.

 • Регламент - нормативний документ, що установлює вимоги до технологічних процесів, технологічного устаткування і приміщень, зв'язаних з якісним виготовленням продукції при дотриманні умов охорони праці і навколишнього середовища.

 • Технологічний регламент - нормативний документ, у якому викладені технологічні методи, технічні засоби, норми і нормативи виготовлення продукції.

 • Технічний регламент - нормативний документ, у якому для конкретного комплексу технологічного устаткування викладені умови, що забезпечують випуск напівпродуктів або продуктів визначеної форми і заданої якості, умови ефективної і безпечної експлуатації устаткування і вимоги щодо охорони навколишнього середовища.



Вимоги до змісту технологічних регламентів (ТВР, ТПР)

 • Технологічний регламент повинний складатися з таких розділів:

 • 1. Характеристика готової продукції

 • 2. Схеми виробництва і технологічний процес:

 • Схеми виробництва;

 • Характеристика сировини, матеріалів і напівфабрикатів;

 • Опис стадій технологічного процесу;

 • Матеріальний баланс

 • 3. Контроль виробництва

 • 4. Примітки:

 • Перелік технологічних інструкцій;

 • Перелік форм протоколів виготовлення.



Вимоги до змісту технічного (ТхР) регламенту

 • 1. Загальна характеристика виробництва

 • 2. Апаратурна схема, специфікація устаткування

 • 3. Експлуатація технологічного устаткування

 • 4. Загальна схема системи контролю якості

 • 5. Безпечна експлуатація виробництва й охорона навколишнього середовища

 • 6. Загальний перелік виробничих інструкцій

 • 7. Інформаційні матеріали:

 • Додатка про технічний стан виробництва

 • Інформаційні додатки про препарати

 • Протоколи валидации виробництва



Інструкція з проведення санітарно-гігієнічних заходів і мікробіологічного контролю повинна містити розділи:

 • санітарні вимоги до збереження сировини і роботі з ним;

 • порядок проведення санітарно-гігієнічних заходів на виробництві;

 • санітарні вимоги до пристрою і змісту побутових приміщень для персоналу;

 • контроль за проведенням санітарно-гігієнічних заходів.



Обов'язкової сертифікації на відповідність в Україні, згідно наказу Держстандарту, підлягають шампуні.

 • Обов'язкової сертифікації на відповідність в Україні, згідно наказу Держстандарту, підлягають шампуні.



Державна система сертифікації створена і координується Державним Комітетом зі стандартизації, метрології і сертифікації, що:

 • визначає правила системи сертифікації;

 • затверджує перелік продукції, що підлягає обов'язкової сертифікації;

 • затверджує правила визнання сертифікатів інших країн;

 • затверджує органи по сертифікації.



Схожі:

Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconПлан Маркетингова товарна політика: поняття, зміст, основні терміни. Поняття товару з точки зору маркетингової товарної політики та товарознавства.
Споживні властивості товарів та їх вплив на формування маркетингової товарноїх політики. Характеристика споживних властивостей непродовольчих...
Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconБіологічно активні речовини і допоміжні речовини, які використовуються в виробництві парфумерно-косметичних засобів

Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconПлан Поняття про фармакогнозію. Історична довідка Основні поняття і терміни фармакогнозії
Фармакогнозія. Основні поняття та завдання фармакогнозії. Способи заготівлі, сушіння та зберігання лрс
Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconПлан 1 Гігієна тіла та ротової порожнини
Основи особистої гігієни персоналу парфумерно-косметичних закладів. Промислова санітарія
Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconПоказники якості з'єднань. Показники якості з'єднань
Конструюючи з'єднання, в першу чергу прагнуть досягти їх точності (що характеризується погрішністю розташування рес відносно без),...
Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconПоложення про право власності. Види цивільно-правових договорів. Спадкове право. Основні терміни І поняття цивільне право
Поняття і загальна характеристика цивільної правоздатності і цивільної дієздатності
Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconПоложення про право власності. Види цивільно-правових договорів. Спадкове право. Основні терміни І поняття цивільне право
Поняття і загальна характеристика цивільної правоздатності і цивільної дієздатності
Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconІнформація як ресурс. Терміни І визначення. Інформація як ресурс. Терміни І визначення. Поняття інформаційної технології (ІТ). Етапи розвитку іт. Складові іт
Поняття "Інформація" походить від латинського слова «informatio», що означає виклад
Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconВступ в аромологію. Основні терміни і поняття в аромології.Історія аромології. Переваги аромотерапії

Основні поняття і терміни парфумерно-косметичних засобів. Токсико-гігієнічні і мікробіологічні показники якості космецевтиків iconТ е м а людина в політичному житті суспільства
Основні поняття І терміни політична соціалізація людини вікові етапи політичної соціалізації людини

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка