Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я


НазваОсновні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я
Дата конвертації20.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я


Загальновідомо, що стан здоров’я на 50 % залежить від способу життя, на 20 % - від оточуючого середовища, на 20 % - від генотипу і лише на 10 % - від рівня розвитку медичного обслуговування.

 • Загальновідомо, що стан здоров’я на 50 % залежить від способу життя, на 20 % - від оточуючого середовища, на 20 % - від генотипу і лише на 10 % - від рівня розвитку медичного обслуговування.Бути здоровим... Молодь про здоров’я не думає. Як правило, молодь і здоровґя супроводжують одне одного. Але чим старшою стає людина, тим більше починає розуміти, яке це благо – здоровґя, і тим більше починає цінити його.

 • Бути здоровим... Молодь про здоров’я не думає. Як правило, молодь і здоровґя супроводжують одне одного. Але чим старшою стає людина, тим більше починає розуміти, яке це благо – здоровґя, і тим більше починає цінити його.Як зберегти здоровґя?

 • Як зберегти здоровґя?Як втримати прекрасне відчуття молодості, сили, радості життя?

 • Як втримати прекрасне відчуття молодості, сили, радості життя?І чи взагалі це можливо зробити?

 • І чи взагалі це можливо зробити?З древніх часів люди задумувались над такими питаннями і пропонували різні рецепти продовження молодості і оздоровлення організму.

 • З древніх часів люди задумувались над такими питаннями і пропонували різні рецепти продовження молодості і оздоровлення організму.З часом ці рецепти змінювались, але, нажаль, без видимого успіху.

 • З часом ці рецепти змінювались, але, нажаль, без видимого успіху.Вся справа в тому, що зусилля людської думки були направлені в основному на лікування вже існуючих хвороб.

 • Вся справа в тому, що зусилля людської думки були направлені в основному на лікування вже існуючих хвороб.Природні механізми збереження здоров’я, умови, які попереджують виникнення хвороби, вивчали мало.

 • Природні механізми збереження здоров’я, умови, які попереджують виникнення хвороби, вивчали мало.Майже не досліджувався стан “передхвороби”, коли людина ще не відчуває себе хворою і їй здається, що вона здорова, але організм її став гірше справлятися із звичайними впливами різних шкідливих факторів.

 • Майже не досліджувався стан “передхвороби”, коли людина ще не відчуває себе хворою і їй здається, що вона здорова, але організм її став гірше справлятися із звичайними впливами різних шкідливих факторів.Немає більш протилежних понять в організмі людини, ніж здоров’я і хвороба. І тому, і іншому стану відповідають об’єктивні показники, які можна виміряти.

 • Немає більш протилежних понять в організмі людини, ніж здоров’я і хвороба. І тому, і іншому стану відповідають об’єктивні показники, які можна виміряти.Здоров’я, хоча і представляє собою стан, протилежний хворобі, але здоров’я не виключає наявності в організмі зародків хвороби.

 • Здоров’я, хоча і представляє собою стан, протилежний хворобі, але здоров’я не виключає наявності в організмі зародків хвороби.Одне з визначень здоров’я таке: здоров’я – це стан організму, коли він може підтримувати сталість внутрішнього середовища. Згідно із документами Всесвітньої організації охорони здоров’я: здоров’я – це не лише відсутність хвороб або фізичних дефектів, це – стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя.

 • Одне з визначень здоров’я таке: здоров’я – це стан організму, коли він може підтримувати сталість внутрішнього середовища. Згідно із документами Всесвітньої організації охорони здоров’я: здоров’я – це не лише відсутність хвороб або фізичних дефектів, це – стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя.Фізичне здоров’я буде справді здоров’ям, коли буде супроводжуватись радістю життя, оптимістичним настроєм, творчою активністю. В здоровому тілі – здоровий дух.

 • Фізичне здоров’я буде справді здоров’ям, коли буде супроводжуватись радістю життя, оптимістичним настроєм, творчою активністю. В здоровому тілі – здоровий дух.Згідно із сучасними поглядами, нормальний стан здоров’я – це не тільки його стан на сьогодні, але й ті його приховані резерви, які можуть згодитись завтра.

 • Згідно із сучасними поглядами, нормальний стан здоров’я – це не тільки його стан на сьогодні, але й ті його приховані резерви, які можуть згодитись завтра.Критерії здоров’я.Антропометрія. В людини перш за все оцінюється її тіло будови. У це поняття входять конституція, ріст і маса тіла людини.

 • Антропометрія. В людини перш за все оцінюється її тіло будови. У це поняття входять конституція, ріст і маса тіла людини.Зріст – залежить від розмірів кісткового скелету.

 • Зріст – залежить від розмірів кісткового скелету.В нормі зріст чоловіків коливається від 165-180 см (середній 170 см), жінок – від 155-170 см (середній 160 см). Зріст, вищий від 190 см, називається гігантизмом. Зменшення зросту у чоловіків до 150 см і нижче у жінок до 140 см, називається карликовістю.

 • В нормі зріст чоловіків коливається від 165-180 см (середній 170 см), жінок – від 155-170 см (середній 160 см). Зріст, вищий від 190 см, називається гігантизмом. Зменшення зросту у чоловіків до 150 см і нижче у жінок до 140 см, називається карликовістю.Маса тіла – один з найбільш доступних інформативних показників тіло будови. До орієнтованої оцінки маси тіла можна користуватись зростоваговим показником.

 • Маса тіла – один з найбільш доступних інформативних показників тіло будови. До орієнтованої оцінки маси тіла можна користуватись зростоваговим показником.Термометрія. При вимірюванні температури тіла термометр кладуть на 10 хв. під пахву. Термометр повинен щільно прилягати до шкіри; плече слід притиснути до грудей, щоб не було повітряного простору. Нормальною температурою тіла вважають 36,4-36,8 оС.

 • Термометрія. При вимірюванні температури тіла термометр кладуть на 10 хв. під пахву. Термометр повинен щільно прилягати до шкіри; плече слід притиснути до грудей, щоб не було повітряного простору. Нормальною температурою тіла вважають 36,4-36,8 оС.Огляд шкіри і видимих слизових оболонок. Звертаємо увагу на забарвлення, еластичність, вологість шкіри, висипання і наявність рубців.

 • Огляд шкіри і видимих слизових оболонок. Звертаємо увагу на забарвлення, еластичність, вологість шкіри, висипання і наявність рубців.Нігті. Звертаємо увагу на їх ламкість, гладкість, блиск і наявність білих плям, що зустрічаються при анеміях і гіповітамінозі, грибкових ураженнях. При вадах серця нігті можуть бути у вигляді годинникових скелець.

 • Нігті. Звертаємо увагу на їх ламкість, гладкість, блиск і наявність білих плям, що зустрічаються при анеміях і гіповітамінозі, грибкових ураженнях. При вадах серця нігті можуть бути у вигляді годинникових скелець.Зуби. Звертаємо увагу на їх кількість (в нормі – 32) і в якому стані вони знаходяться. Каріозні зуби є джерелом хронічної інфекції в організмі і можуть бути причиною захворювань внутрішніх органів.

 • Зуби. Звертаємо увагу на їх кількість (в нормі – 32) і в якому стані вони знаходяться. Каріозні зуби є джерелом хронічної інфекції в організмі і можуть бути причиною захворювань внутрішніх органів.Очі. Набряки під очима – перша ознака захворювань нирок. Випуклі очі – при зобі, запалі – при перитоніті (запалення очеревини). Різна величина зіниць – при ураженні нервової системи. Жовті склери – при хворобі Боткіна, червона кон’юктива – при її запалені (конюктивіт).

 • Очі. Набряки під очима – перша ознака захворювань нирок. Випуклі очі – при зобі, запалі – при перитоніті (запалення очеревини). Різна величина зіниць – при ураженні нервової системи. Жовті склери – при хворобі Боткіна, червона кон’юктива – при її запалені (конюктивіт).Язик. В нормі він чистий і вологий. При хворобах він може змінюватись: сухий з білим нальотом, малиновий.

 • Язик. В нормі він чистий і вологий. При хворобах він може змінюватись: сухий з білим нальотом, малиновий.Серцево-судинна система. Пульс – ритмічне коливання стінки артерії, яке обумовлене скороченням серця. Вимірювати його можна у різних частинах тіл, де проходять артерії, а також на серці. У кожної людини пульс різний. Якщо частота пульсу буде меншою, ніж 60 – відмінний результат, 60-74 – добрий, 74-89 – задовільний, більше, ніж 90 – поганий. Нормальний артеріальний тиск – 120/160 мм рт. ст.

 • Серцево-судинна система. Пульс – ритмічне коливання стінки артерії, яке обумовлене скороченням серця. Вимірювати його можна у різних частинах тіл, де проходять артерії, а також на серці. У кожної людини пульс різний. Якщо частота пульсу буде меншою, ніж 60 – відмінний результат, 60-74 – добрий, 74-89 – задовільний, більше, ніж 90 – поганий. Нормальний артеріальний тиск – 120/160 мм рт. ст.Дихальна система забезпечує наш організм киснем, який іде на процеси окислення. Об’єм дихання становить 300-900 мл, у середньому 500 мл. Життєва ємність легень (ЖЄЛ) – це кількість повітря, яку може видихнути людина після глибокого вдоху (3-3,5 л) у жінок, у чоловіків 4 л.

 • Дихальна система забезпечує наш організм киснем, який іде на процеси окислення. Об’єм дихання становить 300-900 мл, у середньому 500 мл. Життєва ємність легень (ЖЄЛ) – це кількість повітря, яку може видихнути людина після глибокого вдоху (3-3,5 л) у жінок, у чоловіків 4 л.Травна система включає в себе ротову порожнину, стравохід, шлунок, печінку з жовчним міхуром, дванадцятипалу кишку, тонкий і товстий кишечники, пряму кишку. Починаючи з ротової порожнини і закінчуючи тонким кишечником, всі органи шлунково-кишкового тракту виділяють травні соки. Їх кількість теж є ознакою здоров’я. Людина виділяє 2 л слини за день, шлункового соку до 2-2,5 л.

 • Травна система включає в себе ротову порожнину, стравохід, шлунок, печінку з жовчним міхуром, дванадцятипалу кишку, тонкий і товстий кишечники, пряму кишку. Починаючи з ротової порожнини і закінчуючи тонким кишечником, всі органи шлунково-кишкового тракту виділяють травні соки. Їх кількість теж є ознакою здоров’я. Людина виділяє 2 л слини за день, шлункового соку до 2-2,5 л.Сечовивідна система включає в себе дві нирки, сечоводи, сечовий міхур. Основна їх функція – виділення з організму шлаків. Нирки за добу виділяють від 1-2 л води.

 • Сечовивідна система включає в себе дві нирки, сечоводи, сечовий міхур. Основна їх функція – виділення з організму шлаків. Нирки за добу виділяють від 1-2 л води.Кістково-м’язева система – рухи в усіх суглобах повинні здійснюватись без болю і в повному об’ємі, треба перевірити

 • Кістково-м’язева система – рухи в усіх суглобах повинні здійснюватись без болю і в повному об’ємі, треба перевіритиСхожі:

Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconЗвіт проектної роботи " Школа здоров’я" Турбота про здоров’я нації це найважливіша робота педагога Завжди готова прийти на допомогу шкільна медсестра Для покращення здоров’я в школі обладнано чотири спортивні майданчики
Здоров’я — розкіш для людини, Найбільша цінність у житті. Як є здоров’я день при днині, Можливість є йти до мети
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconСтаття Охорона здоров'я загальний обов'язок суспільства та держави. Стаття Охорона здоров'я загальний обов'язок суспільства та держави
Громадяни України зобов'язані піклуватись про своє здоров'я та здоров'я дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я icon16. 05. 2012 р., м. Київ історія І перспектива 1977 рік – Здоров'я для всіх до 2000 року
В той же час, ми продовжуємо наші зусилля по укріпленню систем охорони здоров’я та спрямовуємо більше інвестицій у захист здоров'я,...
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я icon«Здоров’я не все, але без здоров’я – нічого» Сократ
Увага до питання здоров’я школярів суттєво зросла. Про несприятливість у даній сфері говорять давно, але сьогодні ця проблема стоїть...
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconОсновні правила Основні правила
Вооз «Психічне здоров’я І психосоціальний розвиток дітей» сказано, що порушення психічного здоров’я зв’язані як з соматичними захворюваннями...
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconТема. Репродуктивне здоров’Я. Фактори впливу І ризики мета: закріпити поняття”репродуктивне здоров’я”, знання про негативний вплив наркотиків та алкоголю на репродуктивне здоров’я;
Мета: закріпити поняття"репродуктивне здоров’я", знання про негативний вплив наркотиків та алкоголю на репродуктивне здоров’я; володіти...
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconВсесвітня організація охорони здоров ‘я
У статуті вооз уперше на міжнародному рівні було проголошене право кожної людини на здоров'я, затверджений принцип відповідальності...
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconОсновні нормативно-директивні документи моз україни стосовно здоров’я населення України та стоматологічного здоров’я зокрема

Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconУпровадження здоров‘язберігаючих Упровадження здоров‘язберігаючих
«Упровадження здоров‘язберігаючих «Упровадження здоров‘язберігаючих та здоров‘яформуючих технологій у практику роботи «Школи сприяння...
Основні вчення про здоров’я. Критерії здоров’я iconЗдоров’язбережувальні освітні технології (зот)
Здоров’я дитини найцінніший скарб. Збереження духовного, фізичного, психічного здоров’я дитини важливе завдання школи. Здоров’я потребує...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка