Райнер Марія Рільке Романчик Марія


НазваРайнер Марія Рільке Романчик Марія
Дата конвертації18.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Райнер Марія Рільке

 • Романчик Марія

 • 11 клас


Рене Карл Вільгельм Йоган Йозеф Марія Рільке — австрійський поет-символіст.

 • Рене Карл Вільгельм Йоган Йозеф Марія Рільке — австрійський поет-символіст.

 • Дата народження: 4 грудня 1875

 • Місце народження: Прага, Чехія

 • Дата смерті:29 грудня 1926

 • Місце смерті: Валь-Монт, Швейцарія

 • Національність: австрієць

 • Мова творів: німецька, французька, російська

 • Рід діяльності: поет

 • Роки активності: 1894 - 1923

 • Напрямок: символізм

 • Жанр: вірш, сонет



Дитинство і юність

 • Був у батьків первістком, потім в нього з'явився молодший брат. Дитинство і юність не були щасливими — через невдалий шлюб батьків.

 • Мати, Софія Енц, не могла забути своєї першої дитини — рано померлої дочки, тому трактувала сина як дівчинку, навіть вдягала в сукенки.

 • До 1884р. - навчання у початковій школі у Празі. Після розлучення у 1884р. батьків Рільке залишається під опікою матері.

 • Батько, Йозеф Рільке, мріяв про військову кар'єру, але мусив стати залізничним чиновником. Тому, всупереч волі сина, 1886 року віддав його до військової академії. 1 вересня 1886р. Рілке вступає у кадетське військове училище у Санкт-Пельтені (поблизу Відня). Тоді ж з'являються перші дитячі вірші



Після закінчення школи у Санкт-Пельтені з вересня до червня навчався у вищому реальному військовому училищі у Мегріш – Вайскірхені, звідки звільнився за станом здоров'я. У тому ж році він розпочав навчання у Торговельній академії у Лінці, яке припинив у середині наступного року.

 • Після закінчення школи у Санкт-Пельтені з вересня до червня навчався у вищому реальному військовому училищі у Мегріш – Вайскірхені, звідки звільнився за станом здоров'я. У тому ж році він розпочав навчання у Торговельній академії у Лінці, яке припинив у середині наступного року.

 • 1892р. - закінчення середньої освіти, підготовка екстерном до екзаменів на атестат зрілості в Празі.

 • 1893р. - початок дружби з Валерією фон Давід - Ронфельд. 1894р. - вихід першої поетичної збірки "Життя та пісні". Написані перші прозові твори, зокрема і "П'єр Дюмон".



Райнер Марія Рільке жив в Берліні, Парижі, Швейцарії. Важливе значення для нього мали дві поїздки в Росію (1899р. і 1900р.), де він зустрівся з Л.Н. Толстим і зблизився з християнським поетом С.Д. Дрожніним.

 • Райнер Марія Рільке жив в Берліні, Парижі, Швейцарії. Важливе значення для нього мали дві поїздки в Росію (1899р. і 1900р.), де він зустрівся з Л.Н. Толстим і зблизився з християнським поетом С.Д. Дрожніним.

 • “Россия в известной мере стала основой моих переживаний” – писав Рільке.



Творчість

 • Вивчивши російську мову і літературу, він пробує писати вірші на російській мові, багато перекладає. Пізніше Рільке переписувався з Пастернаком, посвятив вірші М. Цвєтаєвой.



Починаючи з 1902р., Рільке писав вірші на французькій мові. Розквіт поезії Рільке починається з другої половини 90-х років. Почавши з наслідування Гейне, він рано пізнав творчу самотність. Його збірки: “Жертви Ларам” 1896р., “Вінчаний снами” – 1897р., “Канун Рождества”- 1898р., “Меню на праздник” - 1900р, “Книга образов” – 1902.

 • Починаючи з 1902р., Рільке писав вірші на французькій мові. Розквіт поезії Рільке починається з другої половини 90-х років. Почавши з наслідування Гейне, він рано пізнав творчу самотність. Його збірки: “Жертви Ларам” 1896р., “Вінчаний снами” – 1897р., “Канун Рождества”- 1898р., “Меню на праздник” - 1900р, “Книга образов” – 1902.



Одночасно Рільке пише драматичні і прозові твори, серед яких вирізняється ритмізована новела «Песня о любви и смерти корнета Кристофа Рильке». Ранні вірші тісно пов'язані з чеською культурою, з пейзажами Праги і її околиць, картини, народжені життям Рільке, розрізняє інтонацію чеського народу пісні.

 • Одночасно Рільке пише драматичні і прозові твори, серед яких вирізняється ритмізована новела «Песня о любви и смерти корнета Кристофа Рильке». Ранні вірші тісно пов'язані з чеською культурою, з пейзажами Праги і її околиць, картини, народжені життям Рільке, розрізняє інтонацію чеського народу пісні.



Перша світова війна кидає поета в жах і відчай. В 1918 році він переживає підйом у зв'язку з революцією, подіями в Германії, все рівно не зрозумівши всієї революції, невдовзі закривається в собі. Муки та пошуки приводять до створення “Дуезских елегий”.

 • Перша світова війна кидає поета в жах і відчай. В 1918 році він переживає підйом у зв'язку з революцією, подіями в Германії, все рівно не зрозумівши всієї революції, невдовзі закривається в собі. Муки та пошуки приводять до створення “Дуезских елегий”.



Якщо в ранній період Рільке шокував вихід в суб'єктивному злитті поета зі світом, то тепер, в об'єктиві він бачить спасіння від трагічних протиріч часів життя в перетворюючому впливі мистецтва, показаному в образі Орфея.

 • Якщо в ранній період Рільке шокував вихід в суб'єктивному злитті поета зі світом, то тепер, в об'єктиві він бачить спасіння від трагічних протиріч часів життя в перетворюючому впливі мистецтва, показаному в образі Орфея.

 • «Он в той стране, куда заказан путь.

 • Ему не бремнут ладони мира,

 • Он поспешил все пути разомкнуть».



Рільке не одноразово використовує Орфея в своїй творчості як світло з темряви. Він багато роздумує над життям. У нього Орфей звучить як символ чистоти.

 • Рільке не одноразово використовує Орфея в своїй творчості як світло з темряви. Він багато роздумує над життям. У нього Орфей звучить як символ чистоти.



Однак головне в Рільке – відчуття страху і тривоги, передчуття великих перемін в наступаючому столітті.

 • Однак головне в Рільке – відчуття страху і тривоги, передчуття великих перемін в наступаючому столітті.

 • “На рубеже веков, мой век тягот…”1899р. Релігійні панеїстичні думки, були виражені в збірці «Часослов», де Рільке предстає перед читачем в образі російського монаха, напрямлений на пошук стійкої життєвої основи в неправедному світі.



Поезія Рільке відмічена глибокою думкою, емоційною силою, музикою, ритмічністю і інтонацією свободи. Бехер назвав Рільке посланцем кращої частини свого народу, що збагатив поезію на німецькій мові. Прекрасним творінням є збірка «Великий гнів» - 1943р. На російській мові вірші Рільке перекладали В.Ельснер, Ю. Анісімов, Гордон, Б. Пастернак, В. Куприянов і інші.

 • Поезія Рільке відмічена глибокою думкою, емоційною силою, музикою, ритмічністю і інтонацією свободи. Бехер назвав Рільке посланцем кращої частини свого народу, що збагатив поезію на німецькій мові. Прекрасним творінням є збірка «Великий гнів» - 1943р. На російській мові вірші Рільке перекладали В.Ельснер, Ю. Анісімов, Гордон, Б. Пастернак, В. Куприянов і інші.



Схожі:

Райнер Марія Рільке Романчик Марія icon«…Поріднитися душею, а не по крові, може тільки людина» «…Поріднитися душею, а не по крові, може тільки людина»
Райнер Марія Рільке. Рільке і Україна. Уславлення боротьби за незалежність українського народу
Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconРене Карл Вільгельм Йоган Йозеф Марія Рільке
Санкт Пельтені з вересня до червня навчається у вищому реальному військовому училищі у Мегріш Вайскірхені (м. Граніце у тперішній...
Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconРайнер Марія Рільке «Пісня про Правду»
Період визвольної боротьби українського народу проти польських панів відображення особливостей історичного життя,побуту,звичаїв,культури,характеру,мови...
Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconМарія Склодовська-Кюрі Біографія
...
Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconРозвиток космонавтики в Україні Романчик Марія
За­поріжжя), авіабудівні заводи Києва та Харкова, «Мотор-Січ» (Запоріжжя) та інші. Їхніми зусиллями створені унікальні крилаті машини:...
Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconРішення Марія Щур

Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconСвищо марія денисівна на приватній земельній ділянці розміром

Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconМарія Примаченко українська народна художниця, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»); лауреат Національної премії України ім.
Марія Примаченко українська народна художниця, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»); лауреат Національної премії...
Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconАндреа Палладіо – практик і теоретик архітектури епохи Відродження Карташева Марія Несторівна

Райнер Марія Рільке Романчик Марія iconПрезентацію підготували: Бойко Вікторія Юзвик Марія Ковальчук Наталія Бречко Ірина Курбан Катерина Дзяло Інна


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка