Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій


НазваПовідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій
Дата конвертації21.04.2013
Розмір445 b.
ТипПовідомленняПовідомлення теми і мети заняття.

 • Повідомлення теми і мети заняття.

 • Словникова робота.

 • Давньогрецька міфологія – одна з найпопулярніших світових міфологій.

 • Представлення ОС “Родовід богів грецької міфології”.

 • Повідомлення про зоряне небо.

 • Віртуальна подорож.

 • Читання міфів про аргонавтів та їх обговорення.Обладнання: ОС “Родовід богів грецькою міфології, карта Стародавньої Греції, схеми сузір’їв, пов’язаних з міфологічними героями, книга М. А. Куна “Легенди і міфи Стародавньої Греції”, ілюстрації до міфів (альбом); комп’ютер і мультимедійна дошка.

 • Обладнання: ОС “Родовід богів грецькою міфології, карта Стародавньої Греції, схеми сузір’їв, пов’язаних з міфологічними героями, книга М. А. Куна “Легенди і міфи Стародавньої Греції”, ілюстрації до міфів (альбом); комп’ютер і мультимедійна дошка.Міфи - це давні оповіді про створення світу і людини, про діяння богів та героїв. У еллінів, як себе називали греки, слово “міф” означало: “слово, розповідь, … бай-ка”.

 • Міфи - це давні оповіді про створення світу і людини, про діяння богів та героїв. У еллінів, як себе називали греки, слово “міф” означало: “слово, розповідь, … бай-ка”.

 • Міфологія – це сукупність міфів, а також наука про міфи.

 • Сузір'я — будь-яка з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. Цей термін використовується для назви групи зірок, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.Сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож до чудової країни, яку називають колискою європейської культури. Ця країна — Стародавня Греція (Еллада). На карті ми бачимо, що вона займає незна-

 • Сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож до чудової країни, яку називають колискою європейської культури. Ця країна — Стародавня Греція (Еллада). На карті ми бачимо, що вона займає незна-

 • чну за розмірами територію в басейні Се-

 • редземномор’я: південну частину Балкан-

 • ського пів-острова, острова Егейського мо-

 • ря і вузьку смугу малоазіатського узбереж-

 • жя.

 • Все населення Афінського полісу — найсильнішої грецької держави і головного джерела античної культури — не перевищувало 200 –300 тисяч чоловік. І саме тут розквітла гігантська духовна культура, що живе і сьогодні.Міфи мають велике пі-знавальне значення, оскільки є джерелом знань про при-роду, побут, вірування лю-дей, про духовну культуру первісних людей та умови життя в тодішньому суспіль-стві. В основу всіх міфів по-кладено наївне розуміння природи. Прагнучи пізнати рі-зні природні явища, незбаг-нені сили, греки називають їх іменами і оточують себе безліччю богів. Кожне явище мало свого покровителя.

 • Міфи мають велике пі-знавальне значення, оскільки є джерелом знань про при-роду, побут, вірування лю-дей, про духовну культуру первісних людей та умови життя в тодішньому суспіль-стві. В основу всіх міфів по-кладено наївне розуміння природи. Прагнучи пізнати рі-зні природні явища, незбаг-нені сили, греки називають їх іменами і оточують себе безліччю богів. Кожне явище мало свого покровителя.Перші уявлення людей про зоряне небо дійшли до нас із дописемного періоду історії: вони збереглися у матеріальних пам’ятках культури. Археологи й астрономи з’ясували, що найбільш давні групи яскравих зірок людина виокремила на небі ще в кам’яному віці.

 • Перші уявлення людей про зоряне небо дійшли до нас із дописемного періоду історії: вони збереглися у матеріальних пам’ятках культури. Археологи й астрономи з’ясували, що найбільш давні групи яскравих зірок людина виокремила на небі ще в кам’яному віці.

 • Деякі відомі сузір’я містять добре помітні фігури, складені яскравими зірками, які легко упізнати, наприклад, «Велика Ведмедиця» (контур ковша), «Оріон» (фігура мисливця), «Лев» (контур лежачого лева), «Скорпіон» . Інші сузір’я не мають таких визначних контурів і містять менш яскраві зірки.

 • Зірки у сузір’ї розташовані у космосі в багатьох світлових роках одна від однієї. Цікавий виняток з цього правила становить група зірок із сузір’я Великої Ведмедиці.За грецькими поглядами, небо складалося з сузір’їв і темних місць проміж ними. Деякі обриси, що їх виділяли давні греки, могли пересікатися, і деякі зірки належали до двох сузір’їв, а інші, що не складали характерних контурів, взагалі не відноси-ли до жодного сузір’я. Протягом часу у астрономів з’явилася потреба більш однозначного визначення положення зірки на небі.

 • За грецькими поглядами, небо складалося з сузір’їв і темних місць проміж ними. Деякі обриси, що їх виділяли давні греки, могли пересікатися, і деякі зірки належали до двох сузір’їв, а інші, що не складали характерних контурів, взагалі не відноси-ли до жодного сузір’я. Протягом часу у астрономів з’явилася потреба більш однозначного визначення положення зірки на небі.

 • Міжнародний Астрономічний союз поділяє небесну сферу на 88 ділянок з точними межами між ними, завдяки чому будь-який напрямок (чи місце) на небі попадає в межі якогось єдиного сузір’я. В пів-нічній півкулі неба ці ділянки в основному слідують сузір’ям, які виділяли на небі давні греки та серед-ньовічні астрономи, а також традиційним знакам зодіаку.Назви сузір’ям давалися на честь міфічних персонажів (Андромеда, Кассіопея, Пер-сей…) або тварин (Лев, Дра-кон, Велика Ведмедиця…), на честь відомих об’єктов (Ваги, Жертовник, Компас, Телескоп, Мікроскоп…), а також просто за назвами тих предметів, що нагадуюють фігури, утворені яскравими зірками (Трикутник, Стріла та ін.).

 • Назви сузір’ям давалися на честь міфічних персонажів (Андромеда, Кассіопея, Пер-сей…) або тварин (Лев, Дра-кон, Велика Ведмедиця…), на честь відомих об’єктов (Ваги, Жертовник, Компас, Телескоп, Мікроскоп…), а також просто за назвами тих предметів, що нагадуюють фігури, утворені яскравими зірками (Трикутник, Стріла та ін.).

 • Часто одна або декілька най-яскравіших зірок у сузір’ї ма-ють власні імена (Вега в су-зір’ї Ліра). Як правило, назви зірок пов’язані з назвами су-зір’їв, означають частини тіла міфічного персонажу або тва-рини..Своїм ім’ям сузір’я зобов’яза-не грецькій міфології. Андромеда – дочка ефіопського царя Цефея і цариці Кассіопеї. Андромеда стала жертвою гордині своєї ма-тері, яка образила морського ца-ря Посейдона, стверджуючи, що вона гарніша за будь-яку його німфу. Посейдон дуже розлютив-ся, а Цефей, щоб його ублажи-ти, приніс йому в жертву дочку, прикував її до скелі й залишив у їжу киту. Але Персей врятував Андромеду: відніс її на своєму крилатому коні Пегасі.

 • Своїм ім’ям сузір’я зобов’яза-не грецькій міфології. Андромеда – дочка ефіопського царя Цефея і цариці Кассіопеї. Андромеда стала жертвою гордині своєї ма-тері, яка образила морського ца-ря Посейдона, стверджуючи, що вона гарніша за будь-яку його німфу. Посейдон дуже розлютив-ся, а Цефей, щоб його ублажи-ти, приніс йому в жертву дочку, прикував її до скелі й залишив у їжу киту. Але Персей врятував Андромеду: відніс її на своєму крилатому коні Пегасі.

Українці здавна мали багато назв нашої галактики. Чумацький шлях — найпошире-ніша з них. Також вживається назва Моло-чний шлях.

 • Українці здавна мали багато назв нашої галактики. Чумацький шлях — найпошире-ніша з них. Також вживається назва Моло-чний шлях.

 • Божа дорога — давня українська назва Чумацького Шляху. Походить від того, що цій дорозі нібито у золотій колісниці їздить пророк Ілля (християнський наступник пра-українського й праслов'янського Перуна) й гримить, метаючи золоті стріли блискавиць у демонів Арідника, Тринрода, Триюду, Чортів, Бісів, Чугайстрів та інших.Контур сузір’я дійсно нагадує дві людські фігури. Яскраві зірки Кастор («кучер») і Пол-лукс («кулачний боєць») нагадують голови людських фігур, ноги яких стоять на Чума-цькому шляху, примикаючи до Оріону. Греки назвали їх іменами синів Зевса - Кастором і Полідевком, який в латинізованій формі став Поллуксом. За легендою, вони билися і виступали проти Ідаса та Лінкея, синів Афарея, царя Мессіни, щоб захопити стадо биків. Кастор загинув від руки Ідаса, а Поллукс помстився за брата, вбив Лінкея, а потім Юпі-тер уразив блискавкою Ідаса. Поллукс був безсмертним і попросив Юпітера зробити його нерозлучним з братом. Тоді Юпітер відправив обох братів на небо у вигляді сузір’я.

 • Контур сузір’я дійсно нагадує дві людські фігури. Яскраві зірки Кастор («кучер») і Пол-лукс («кулачний боєць») нагадують голови людських фігур, ноги яких стоять на Чума-цькому шляху, примикаючи до Оріону. Греки назвали їх іменами синів Зевса - Кастором і Полідевком, який в латинізованій формі став Поллуксом. За легендою, вони билися і виступали проти Ідаса та Лінкея, синів Афарея, царя Мессіни, щоб захопити стадо биків. Кастор загинув від руки Ідаса, а Поллукс помстився за брата, вбив Лінкея, а потім Юпі-тер уразив блискавкою Ідаса. Поллукс був безсмертним і попросив Юпітера зробити його нерозлучним з братом. Тоді Юпітер відправив обох братів на небо у вигляді сузір’я.Широко відомий грецький міф про те, як прекрасну німфу Калісто Зевс перетворив на ведмедицю, щоб урятувати її від пом-сти своєї дружини – Гери. Невдовзі вона загинула від стріли Артеміди. Зевс возніс ведмедицю-Калісто на небо у вигляді сузір'я Великої Ведмедиці. Однак це ве-лике сузір'я значно старше за грецький міф про нього: можливо, воно було пер-шим виділено на небі давніми людьми. Сім його яскравих зірок утворюють Ківш; він відомий у багатьох народів під різни-ми назвами: Плуг, Віз, Лось, Сім Мудре-ців... Усі зірки Ковша мають власні араб-ські імена: Дубхе (a) Великої Ведмедиці) значить «ведмідь»; Мерак (b) – «попе-рек»; Фекда (g) – «стегно»; Мегрец (d) – «початок хвоста»; Аліот (e) – смисл не зрозумілий; Мицар (z) – «кушак». Останню зірку в ручці Ковша називають Бенетнаш або Алькаід (h); по-арабськи «алкаід банат наш» означає «ватажок плакальщиць»; у цьому випадку астеризм уже мислиться не ведмедем, а похорон-ною процесією: попереду плакальщиці на чолі з ватажком, а за ними - погребальні ноші.

 • Широко відомий грецький міф про те, як прекрасну німфу Калісто Зевс перетворив на ведмедицю, щоб урятувати її від пом-сти своєї дружини – Гери. Невдовзі вона загинула від стріли Артеміди. Зевс возніс ведмедицю-Калісто на небо у вигляді сузір'я Великої Ведмедиці. Однак це ве-лике сузір'я значно старше за грецький міф про нього: можливо, воно було пер-шим виділено на небі давніми людьми. Сім його яскравих зірок утворюють Ківш; він відомий у багатьох народів під різни-ми назвами: Плуг, Віз, Лось, Сім Мудре-ців... Усі зірки Ковша мають власні араб-ські імена: Дубхе (a) Великої Ведмедиці) значить «ведмідь»; Мерак (b) – «попе-рек»; Фекда (g) – «стегно»; Мегрец (d) – «початок хвоста»; Аліот (e) – смисл не зрозумілий; Мицар (z) – «кушак». Останню зірку в ручці Ковша називають Бенетнаш або Алькаід (h); по-арабськи «алкаід банат наш» означає «ватажок плакальщиць»; у цьому випадку астеризм уже мислиться не ведмедем, а похорон-ною процесією: попереду плакальщиці на чолі з ватажком, а за ними - погребальні ноші.Давніми греками було названо ім'ям Кассіопеї - дружини ефіопського царя Кефея і матері Андромеди в грецькій міфології. Відповідно до однієї з версій міфу, Кассіопея за свої хвастощі була прив'язана до крісла, сидячи на якому вона приречена кружлятись навколо Північного Полюса, перевертаючись головою вниз.

 • Давніми греками було названо ім'ям Кассіопеї - дружини ефіопського царя Кефея і матері Андромеди в грецькій міфології. Відповідно до однієї з версій міфу, Кассіопея за свої хвастощі була прив'язана до крісла, сидячи на якому вона приречена кружлятись навколо Північного Полюса, перевертаючись головою вниз.

 • Араби частину зірок Кассіопеї називали "руками плеяд".Ім'я Гера́кл носив найпопулярніший із грецьких ге-роїв, людина надзвичайної сили та відваги. Існує версія, за якою справжнє його ім'я — Алкід; Згідно міфів дельфійський оракул назвав героя „Герак-лом”, що означає «той, хто звершує подвиги через утиски Гери». У Гесіода Геракл — суто грецький герой зі зброєю доісторичного періоду.

 • Ім'я Гера́кл носив найпопулярніший із грецьких ге-роїв, людина надзвичайної сили та відваги. Існує версія, за якою справжнє його ім'я — Алкід; Згідно міфів дельфійський оракул назвав героя „Герак-лом”, що означає «той, хто звершує подвиги через утиски Гери». У Гесіода Геракл — суто грецький герой зі зброєю доісторичного періоду.Гарне сузір’я, повністю знаходиться у Чумацькому Шляху на північний схід від Андромеди. Містить 153 зірки, які видно неозброєним оком. За міфом, Персей був сином Зевса и царівни Данаї; він переміг горгону Медузу і врятував Андромеду від морського чудовиська. Щороку в середині серпня спостерігається метеорний потік Персеїди, викликаний частинками, загубле-ними періодичною кометою Свіфта – Тутля.

 • Гарне сузір’я, повністю знаходиться у Чумацькому Шляху на північний схід від Андромеди. Містить 153 зірки, які видно неозброєним оком. За міфом, Персей був сином Зевса и царівни Данаї; він переміг горгону Медузу і врятував Андромеду від морського чудовиська. Щороку в середині серпня спостерігається метеорний потік Персеїди, викликаний частинками, загубле-ними періодичною кометою Свіфта – Тутля.Міфічний ефіопський цар Цефей (або Кефей) був чоловіком Кассіопеї і батьком Андроме-ди. Сузір’я не дуже виразне, але п’ять його найяскравіших зірок, розташованих між Кассіо-пеєю і Головою Дракона, можна легко знайти. Має 148 зірок, які видно неозброєним оком. У бік Цефея переміщається північний полюс світу.

 • Міфічний ефіопський цар Цефей (або Кефей) був чоловіком Кассіопеї і батьком Андроме-ди. Сузір’я не дуже виразне, але п’ять його найяскравіших зірок, розташованих між Кассіо-пеєю і Головою Дракона, можна легко знайти. Має 148 зірок, які видно неозброєним оком. У бік Цефея переміщається північний полюс світу.Схожі:

Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconПовідомлення теми і мети уроку
Піраміда була побудована XVII столітті до н е. Припускають, що будівництво тривало 23 роки
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconУрок з біологіі віруси
Ми бачимо, що віруси дуже впливають на життя і здоров я людини. Тому сьогодні ми … (Повідомлення теми і мети уроку)
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconПовідомлення мети та завдання уроку. Повідомлення мети та завдання уроку. Мотивація до уроку. Актуалізація опорних знань. Вивчення нового матеріалу (дослідження). Висновки
Сила, що виникає під час взаємодії між твердими тілами в місцях їх дотику і перешкоджає їх відносному переміщенню, називається силою...
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconПовідомлення теми, мети, завдань уроку. IV. Інструктаж щодо виконання практичної роботи. V. Практична робота. VІ. Підсумок уроку. VII. Домашнє завдання. І. Організаційна частина II. Актуалізація опорних знань учнів
Для чого під час різання листового металу ножицями одну з рукояток закріплюють у лещата?
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconПовідомлення теми й мети заходу. Сьогодні ми дізнаємося про види пожеж, причини їх виникнення, вивчимо правила протипожежної безпеки, переконаємося в небезпечності гри з вогнем.
Не залишай бите скло, що діє як лінза і може від сонячного проміння запалити суху траву
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconПовідомлення теми, мети, завдань уроку. IV. Інструктаж щодо виконання практичної роботи. V. Практична робота. VІ. Підсумок уроку. VII. Домашнє завдання. II. Актуалізація опорних знань учнів II. Актуалізація опорних знань учнів
Актуалізацію опорних знань учнів здійснюємо під час перевірки домашнього завдання в ході заповнення карток-завдань (Додаток А)
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconНауково-дослідницька робота Практичні поради Основні етапи виконання науково-дослідницької роботи
Обрання теми, її обґрунтування, визначення мети, завдань, предмету та об'єкту, методів дослідження
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconВикористання наочності підручника на уроках етики Запутляєва А. Д
Постановка мети і завдань уроку: для створення проблемної ситуації щодо всього змісту теми; для визначення назви теми і завдань уроку;...
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconПовідомлення за планом Назва держави Відомі правителі Основні міста, столиці Заняття населення
Після цього уроку учні зможуть визначати географічне положення Давньоєврейського царства
Повідомлення теми і мети заняття. Повідомлення теми і мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій iconРобота методичної комісії передбачає основні напрямки роботи методкомісії на наступний рік і роль кожного члена методкомісії в їх реалізації, виходячи з потреб та зацікавленості викладачів.
Робота в методкомісії викладачів гуманітарного циклу починається з пошуку, формування теми дослідження кожного викладача предметника,...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка