2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку


Назва2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку
Дата конвертації22.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииВогонь - вічний супутник людини ще з первісних часів давав людям не тільки користь, а й приносив нещасні лиха. Статистика говорить, що на території Росії кожні 5 хвилин спалахує пожежа і кожну годину гине 1 людина, знищується більше 1 млн. м2 житла. Пожежі, як правило, відбуваються там, де порушуються елементарні правила пожежної безпеки. Причинами виникнення пожеж найчастіше є людський фактор (7 з 10 пожеж стаються з вини людей).

 • Вогонь - вічний супутник людини ще з первісних часів давав людям не тільки користь, а й приносив нещасні лиха. Статистика говорить, що на території Росії кожні 5 хвилин спалахує пожежа і кожну годину гине 1 людина, знищується більше 1 млн. м2 житла. Пожежі, як правило, відбуваються там, де порушуються елементарні правила пожежної безпеки. Причинами виникнення пожеж найчастіше є людський фактор (7 з 10 пожеж стаються з вини людей).1. Ніколи не панікуйте, вам це не допоможе, а тільки призведе до трагічних наслідків.

 • 1. Ніколи не панікуйте, вам це не допоможе, а тільки призведе до трагічних наслідків.

 • 2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку.

 • 3. Для того, щоб рости і підсилюватися, вогню потрібен кисень, бажано у формі вітру - не залишайте протягів, закривайте двері і вікна. Не повторюйте бездумні помилки багатьох людей: не слід гасити невелике загоряння шляхом задування - полум'я може вирости в кілька разів.

 • 4. Більшість людей гине не у вогні, а задихнувшись чадним димом. При пожежі відразу ж приготуйте намочену ганчірку (безліч людей врятували собі життя тим, що скористалися власною сечею), через яку, можливо, доведеться дихати. У задимленому приміщенні пересувайтеся якнайнижче до підлоги - дим завжди прагне нагору.

 • 5. Навіть не думайте гасити включені електроприлади водою - потрібно накинути на запалав техніку покривало або важку штору або скористатися спеціальним вогнегасником. 6. Не стрибайте з верхніх поверхів, не треба спускатися по мотузках, простирадлах, водостічних трубах.

 • 6. Якщо у вас є можливість допомогти іншим людям - реалізуйте її будь-якими способами, краще врятувати кілька чужих життів, ніж власне майно.

 • 7. Якщо загоряння невелике і поки безпечне - необхідно постаратися усунути його самому. Для цього або залийте вогонь водою, або накрийте його щільним покривалом, щоб перекрити надходження повітря. Якщо все ж гасити вже пізно - евакуюються на вулицю, взявши з собою паспорт та інші, життєво важливі документи (якщо це не становить загрози для життя), і обов'язково зателефонуйте в пожежну охорону. Перш ніж покинути квартиру, закрийте всі двері і вікна, інакше полум'я буде поширюватися пропорційно силі протягу.

Всеукраїнська акція “Герой - рятувальник року” передбачає виявлення нерядових особистостей, які виявили мужність і героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійних лих; повідомлення до широкої громадськості фактів й обставин їхніх героїчних учинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація - проведення врочистої церемонії нагородження переможців.

 • Всеукраїнська акція “Герой - рятувальник року” передбачає виявлення нерядових особистостей, які виявили мужність і героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійних лих; повідомлення до широкої громадськості фактів й обставин їхніх героїчних учинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація - проведення врочистої церемонії нагородження переможців.

 • Того січневого дня дві подружки-першокласниці грали біля ставка. 6-річна Іринка необережно ступила на лід – і крига тріснула. Важкий зимовий одяг умить намок і потягнув дівчинку на дно. Іринка намагалася чіплятися за лід, але сил ставало щораз менше.

 • Дорослі досі дивуються з мужності Іринчиної подружки. Схопивши Іру за руку, Ганна зо всіх дитячих сил потягнула її з води.

 • - Тягну-тягну, ніяк, - згадує Ганна.

 • На щастя, дівчатка пригадали про санчата, на яких каталися до того, як тріснула крига. Ганна підтягнула їх до краю ополонки, а коли Іра за них ухопилася, потягла ґринджоли геть.

 • - Я все ніяк не могла утриматися, не відчувала рук і ніг, - зізнається Іринка. - Мені стало дуже страшно. Я подумала, що зараз потону.

 • Жага життя додала дівчинці сил. Їй удалося закинути ногу на кригу, Ганна рвонула ґринджоли на себе та витягнула подружку. А потім перелякані дівчатка побігли – кожна до себе додому.

 • Як малючці, що заклякла, вдалося дістатися та не знепритомніти дорогою від переохолодження? Інакше як дивом цього не назвеш.

Вона гостювала у подруги – в райцентрі Здолбунові. В той день жінки довго сиділи на кухні, не в змозі наговоритися, а потім вийшли, щоб трохи прогулятися. Вулиця зустріла їх різким запахом гару.

 • Вона гостювала у подруги – в райцентрі Здолбунові. В той день жінки довго сиділи на кухні, не в змозі наговоритися, а потім вийшли, щоб трохи прогулятися. Вулиця зустріла їх різким запахом гару.

 • Палав сусідній будинок. Господарі, стареньке подружжя, залишилося всередині. Про це Галя дізналася від їхньої дочки, яка волала про допомогу. Але хоча поруч уже зібрався натовп, ніхто не рвався рятувати людей.

 • - Я сварилася на них, кричала: „Поможіть!”. Там були чоловіки, але вони не реагували, - Галина й сьогодні щиро приголомшена людською байдужістю.

 • Тоді, виливши на себе відро води, 27-річна жінка влізла через вікно у вогненний дім. Разом із донькою господарів вона спочатку винесла стареньку. Потім допомогла самій доньці, якій від диму стало погано і - кинулася вглиб задимленої кімнати, щоб знайти чоловіка. Голова паморочилась. Галя кашляла і задихалася від диму. Але…

 • - Неможливо було не повернутись, - зізнається вона.

 • З останніх сил вона витягла напівпаралізованого дідуся на вулицю і… знепритомніла.

 • Медики констатували гостре отруєння чадним газом. Два місяці мешканка Рівного балансувала між життям і смертю. І весь цей час родичі Галини не могли зрозуміти її вчинку: адже могла залишити семирічного сина сиротою! Жінка зізнається, що й сама не здатна сказати, яка сила штовхнула її у вогонь. Але чітко усвідомлює: зробити інакше не могла. Син, коли підросте, напевно, зрозуміє.

 • Лікарі вважають дивом те, що восьмирічна Віолетта Коваленко вижила після того страхіття, що сталося з нею та її бабусею. Якось до хати Коваленків завітав сусід. П’яний чолов’яга почав із лайки, котра швидко переросла в бійку. Нелюд схопив ножа та налетів на бабусю Віоли. Коли 46-річна жінка, знепритомнівши, впала на підлогу, він декілька разів вдарив ножем дівчинку. Але й цього виявилося недостатньо – злодій бив Віолу сковорідкою по голові. - Я вже не могла поворухнутись, але чула, як вона кричить: "Дядьку! Не чіпай мене, я жити хочу!", - з тремтінням у голосі згадує бабуся дівчинки. Під кінець злодій підпалив хату та накивав п’ятами. Поранена дівчинка змогла загасити вогонь та побігла до найближчої оселі прохати допомоги. Міліція та лікарі, котрі прибули на місце трагедії, помітили рани дівчинки, тільки коли зняли з неї куртку. У стані шоку Віолетта не відчувала болю, лишень щохвилини промовляла: "Врятуйте бабусю. Мені здається, їй дуже погано. Вона точно жива?". • 14-річна дівчинка врятувала дітейУ травні 2008 року в квартирі, де живе Наташа, сталася страшна пожежа. Бабуся дівчинки залишила на ніч запалену свічу. Мама працювала в нічну зміну. Опівночі Наташа прокинулася, бо почала задихатися – в кімнаті через дим нічого не було видно. Горіли стіл, книги, речі.

 • У травні 2008 року в квартирі, де живе Наташа, сталася страшна пожежа. Бабуся дівчинки залишила на ніч запалену свічу. Мама працювала в нічну зміну. Опівночі Наташа прокинулася, бо почала задихатися – в кімнаті через дим нічого не було видно. Горіли стіл, книги, речі.

 • Дівчинка не розгубилася. Насамперед відкрила кватирки, потім по черзі винесла з квартири (з п'ятого поверху на перший!) своїх трьох молодших братів, сестру і допомогла дістатися землі бабусі.

 • Малята не постраждали – вони спали і навіть не зрозуміли що відбувається, а ось бабуся дівчинки встигла отримати отруєння чадним газом. Приголомшує в даній ситуації навіть не мужність маленької героїні, а байдужість сусідів – ніхто не вийшов на допомогу, поглянути, звідки ж в під'їзді стільки диму. Навіть МНС першим викликав випадковий перехожий.

 • - Я дуже злякалася пожежі, - розповідає Наталка. – Навіть хотілося вибігти одній, але мама б мені не пробачила, і я теж. Вже коли я всіх витягнула, чомусь повернулася в квартиру, пішла на кухню і почала звати на допомогу звідти через вікно. І плакала, бо згорів мамин гаманець. Це зараз смішно, а тоді для мене це чомусь було дуже важливим.

 • Як не дивно, більше ніж півроку жителі Горлівки й не знали про цей подвиг.

 • 29 січня 2009 рокув Києві Наталку нагородили відзнакою міністерства «За відвагу в надзвичайній ситуації». • “ Коли мене запитують, хто є героями сучасної України, я завжди відповідаю – герої серед нас. Це звичайні люди, яких не показують по ТБ, вони не говорять високих слів, не ходять на світські заходи, а щодня роблять свою роботу – навчають, лікують, рятують інших. Це люди, які не губляться у критичний момент, а діють. Вони доводять, наскільки важливі в житті сім'я, дружня підтримка, відвага та рішучість. Це приклад того, як важливо ніколи не задаватися і триматися до останнього.”Схожі:

2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconЗаконодавче регулювання державної служби; законодавче регулювання державної служби; структура і моделі державної служби; система призначення державних службовців
Законодавство визначає державну службу як інститут держави, який: використовує державну владу
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconВеб-служби. Сервісно-орієнтована архітектура 2007 Зміст
Веб-служби знаменують стратегію переходу від системно-орієнтованої архітектури до
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconЗа підручником «Інформатика. 10 клас» Й. Я. Ривкінда, Т.І. Лисенко, Л. А. Чернікової, В. В. Шакотько Розділ 3 Служби Інтернету
Більшість служб миттєвого обміну повідомленнями побудовано за клієнт-серверною технологією. Взаємопов'язані сервери служби та підключені...
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconНове в організації служби Нове в організації служби
Перинатальні центри з II етапом виховання маловагових та недонесених новонароджених
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconНаймолодші телекомунікаційні служби Інтернету. Наймолодші телекомунікаційні служби Інтернету
Забезпечують передавання та отримання повідомлень в режимі реального часу (інтерактивне спілкування)
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconОрганізація санітарно- епідеміологічної служби к м. н. Федчишин Н.Є. Державний характер санітарно-епідеміологічної діяльності
...
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconРішення по суті трудового спору (конфлікту). Арбітр
Національної служби посередництва і примирення від 22. 02. 2000 року №18, надання консультаційних послуг сторонам соціально-трудових...
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconРішення по суті трудового спору (конфлікту). Арбітр
Національної служби посередництва і примирення від 22. 02. 2000 року №18, надання консультаційних послуг сторонам соціально-трудових...
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconОргани державної податкової служби України; Органи державної податкової служби України
Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду
2. Насамперед телефонуйте до служби порятунку iconКонцепція розвитку фтизіатричної І пульмонологічної служб в Україні Академік амн україни Ю.І. Фещенко Розвиток фтизіатричної служби
В україні назріла нагальна потреба реорганізації та реструктуризації протитуберкульозної служби та оптимізації протитуберкульозних...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка