Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet


НазваГлобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet
Дата конвертації25.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Глобальна мережа Internet та її можливості


Як виникла глобальна мережа Internet

Мережа Internet з'явилася в кінці 60-х, на початку 70-х років XX століття в результаті об'єднання мережі Міністерства оборони США з різноманітними радіо- і супутниковими мережами з метою забезпечення надійної роботи при руйнуванні окремих її елементів під час воєнних дій.

Що являє собою Internet

Internet - глобальна комп'ютерна мережа, яка включає у свій склад мільйони комп'ютерів по всьому світу.

Internet-об'єднує локальні мережі учбових та наукових закладів, промислових підприємств, службових установ тощо, а також окремі комп'ютери.

Можливості Internet

За допомогою Internet службові і приватні особи можуть звертатися до інформації, яка зберігається на спеціальних комп'ютерах (серверах).

Інформаційний зв'язок в Internet

Internet можна собі уявити як павутиння провідних, радіо, радіорелейних, супутникових та інших каналів зв'язку, які об'єднують комп'ютерні мережі і окремі комп'ютери на всій Землі.

Інформаційний зв'язок в Internet

Комп'ютер, що входить в мережу Internet, може спілкуватися з іншими завдяки IP-адресі, яка присвоюється кожному комп'ютеру.

Сервер та робоча станція

У мережі комп'ютер може виконувати одну із функцій: надавати або використовувати ресурси.

Сервери

Сервери складають основу Internet і з'єднані між собою постійними лініями зв'язку. Серверами володіють державні організації, учбові заклади, промислові підприємства, великі комерційні структури.

Робочі станції

Робочі станції можуть знаходитись на значній відстані від сервера. Комп'ютер може знаходитися в школі або вдома і з'єднуватися із сервером за допомогою телефонної мережі або окремою лінією.

Складові частини Internet

Сучасна мережа Internet має:
    • апаратні,
    • програмні
    • інформаційні

складові частини.

Міст

Міст - спеціальний комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням, який служить для об'єднання мереж з однаковою будовою і правилами обміну даними.

Шлюз

Шлюз - спеціальний комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням, який служить для об'єднання мереж з різною будовою або правилами обміну даних.

Маршрутизатор

Маршрутизатор - спеціальний комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням, який служить для визначення найкоротшого маршруту «подорожі» інформації в глобальній мережі до місця призначення.

Програмна складова Internet

До програмної складової Internet належать:
  • операційні системи комп'ютерів,

  • мережева операційна система (мережева ОС).Інформаційна складова Internet

До інформаційної складової Internet належить текстова, графічна, музична, відео інформація, належним чином підготовлена і доступна для використання з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Internet.

Передача повідомлень в Internet

У поштовому зв'язку є правила оформлення поштових відправлень, за якими, наприклад, лист потрібно вкласти в конверт, на якому необхідно написати адресу відправника і одержувача.

Internet також працює за певними правилами (протоколами). Міжмережевий протокол встановлює правила адресації, щоб забезпечити доставку повідомлення до адресата.

Різні види мереж зв'язуються в глобальну мережу за допомогою спеціальних комп'ютерів-маршрутизаторів, які можна порівняти з поштовими відділеннями. Вони приймають рішення, куди далі направити пакет з повідомленнями.

Маршрутизатор аналізує адресу і визначає напрямок передачі наступному вузлу, щоб наблизити відправлення до пункту призначення.

Напрямок наступної передачі визначається завдяки IP-адресі комп'ютера призначення. IP-адреса нагадує адресу на конверті, завдяки якій лист потрапляє до потрібного поштового відділення і доставляється одержувачу.

Програмне забезпечення зв'язку в Internet

В Internet комп'ютери різних типів і під керуванням різних операційних систем обмінюються інформацією завдяки використанню єдиних правил передачі даних - протоколу TCP/IP

Протоколи передачі інформації TCP/IPПротокол TCP

За цим протоколом дані «нарізаються» на окремі пакети, після чого кожний пакет своїм маршрутом пересувається від сервера до сервера, поки не досягне місця призначення. Пакет маркірується таким чином, щоб його можна було зібрати з іншими у потрібному порядку на комп'ютері одержувача.

Пакети

З цілого ряду технічних причин обмежується об'єм інформації, яка відправляється по IP-мережах!

Тому повідомлення розбивається на порції, так звані пакети, і кожний відправляють окремо від інших.

Це нагадує пересилання книги по мережі, яка пропускає тільки листи.

Потрібно розділити книгу на частини, розкласти по конвертах і відправити.

Одержувачу доведеться зібрати всі частини і склеїти їх в книгу.

Для вирішення описаних проблем використовується протокол керування передачею TCP.

Інформацію, яку треба передати, TCP розбиває на «порції», які нумеруються і передаються в мережу.

На одержуючій стороні TCP збирає «порції», розташовує їх у послідовності номерів і формує повідомлення. Якщо якась «порція» не дійшла до адресата або має помилки, TCP запитує повторну передачу цієї «порції».

Звичайно, що програмне забезпечення протоколу TCP виконує всі ці операції автоматично без участі людини.

Схема роботи протоколу TCPПротокол IP

Комп'ютери в Internet пересилають інформацію один одному в автоматичному режимі, використовуючи електронні адреси.

Кожний комп'ютер в Internet має свою унікальну адресу (ІР-адресу). Ця адреса записується чотирма цілими числами від 0 до 255, які розділені крапкою, наприклад: 187.43.67.29

Кожний комп'ютер, через який проходить TCP-пакет, може за IP-адресою визначити, кому його передати, щоб було ближче до адресата. Таким чином, через кілька передач пакет досягне адресата.

Така система адресації зручна для комп'ютерів, але для людини.

Адресація в Internet

Для запису адрес в Internet використовується більш наглядна ніж IP система, яка базується на доменних іменах, за якою кожний комп'ютер у ієрархії Internet має своє унікальне ім'я, яке відповідає угоді системи доменних імен (DNS).

Адресація в Internet

За доменною системою повне ім'я комп'ютера складається з кількох рівнів (доменів), які розташовуються зліва направо від власної назви комп'ютера з поступовим збільшенням рівня до найвищого справа.

Таких рівнів, як правило, застосовується не більше 5.

Адресація в Internet

Домен найвищого рівня показує тип організації або державу:

.com - комерційні підприємства;

.edu - навчальні заклади;

.gov - державні установи;

.net -провайдери;

.web - організації, що пропонують Web-інформацію;

.uа - Україна;

.ru - Росія.

DNS-сервери

Вище зазначено, що кожний комп'ютер в Internet має свою ІР-адресу, (наприклад: 195.214.195.101). А тільки що вказали, що кожен комп'ютер повинен мати унікальне доменне ім'я (наприклад, ukr.net).

Принципи функціонування глобальної мережі.

Роботу Internet можна пояснити на прикладі служби доставки пошти, коли відправлення збираються в пакети, пересилаються до наступного поштового відділення, сортуються на нові пакети і відправляються далі, поки кожне відправлення не дійде до свого одержувача.

Відправлення, зібрані в пакет, передаються від одного вузла до іншого, і немає потреби виділяти частину мережі на час передачі пакета.

При передачі пакета використовується одна ланка мережі, інші ланки доступні для користування.


Схожі:

Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconОсновні розділи лекції Поняття про глобальну інформаційну мережу Internet
Глобальна комп’ютерна мережа Інтернет. Використання веб-браузера Internet Explorer. Електронна пошта
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconЛекція 5 Глобальна комп’ютерна мережа Інтернет. Використання веб-браузера Internet Explorer. Електронна пошта. Основні розділи лекції
Глобальна комп’ютерна мережа Інтернет. Використання веб-браузера Internet Explorer. Електронна пошта
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconInternet глобальна комп'ютерна мережа, що охоплює весь світ. Сьогодні Internet має біля 15 мільйонів абонентів у більш ніж 150 країнах світу.
Сьогодні Internet має біля 15 мільйонів абонентів у більш ніж 150 країнах світу. Щомісяця розмір мережі збільшується на 7-10%. Internet...
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconГлобальна мережа Internet Електронна пошта
Для клієнтів поштового сервера існує два режими доступу до електронних скриньок, що знаходяться на ньому
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconОсновні розділи лекції Поняття про глобальну інформаційну мережу Internet
Глобальна комп’ютерна мережа Інтернет. Інформаційні сервіси в Інтернет. Фармацевтичні ресурси в мережі Інтернет
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet icon?? www ?? Глобальна мережа Internet
Сервери здатні зберігати та надсилати інформації за запитами інших компютерів, водночас відповідаючи на дасятки або сотні запитів....
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconІнтернет (Internet, скор від Interconnected Networks – об'єднані мережі) – глобальна телекомунікаційна мережа інформаційних і обчислювальних ресурсів
...
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconЛекція 8
Глобальна комп’ютерна мережа Інтернет. Інформаційні сервіси в Інтернет. Використання веб-браузера Internet Explorer. Електронна пошта....
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconГлобальна мережа охорони здоров’я Поновлений Суперкурс: лютий 2009
Рональд ла-Порт, Фаїна Лінькова, Євген Шубніков, Міта Ловалекар та мережа Суперкурсу
Глобальна мережа Internet та її можливості Як виникла глобальна мережа Internet iconБезпека в Інтернеті Атласюк Олена
Часто згадується як «Всесвітня мережа» чи «Глобальна мережа». У побуті іноді говорять Нет, Іне́т, Тенета, Міжмережжя, Інтерне́трі...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка