Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю


НазваРозв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю
Дата конвертації27.04.2013
Розмір445 b.
ТипПовідомлення


РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПОКАЗНИКОВИХ РІВНЯНЬ

  • Казанчук І.Ю.,

  • вчитель математики


МЕТА УРОКУ

  • Освітня: ввести поняття показникового рівняння; сформулювати уявлення про види показникових рівнянь та методи їх розв’язування; формування уміння розв’язувати показникові рівняння різних видів.

  • Розвиваюча: розвивати способи і прийоми мислення, індивідуальні здібності учнів, їх пізнавальні інтереси.

  • Виховна: виховувати розумову культуру, культуру усного і писемного мовлення та міжособистісного спілкування.



ЕТАПИ УРОКУ

  • Організаційний момент.

  • Повідомлення теми. Актуалізація опорних знань.

  • Мотивація діяльності.

  • Етап отримання нових знань та вмінь.

  • Закріплення отриманих знань.

  • Перевірка отриманих знань, робота в групах.

  • Підведення підсумків. Домашнє завдання.





2. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.



БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ (закінчити речення)

  • Функція у = ах називається …



7. Які з даних функцій показникові?

  • 7. Які з даних функцій показникові?

  • у = х ; у = 10x ; у = ; у =( ⅔)n ; у = 1/х



15. аx = (а6)1/3, x =…

  • 15. аx = (а6)1/3, x =…



3. МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

  • Розв’язування багатьох практичних задач зводиться до складання та розв’язування рівнянь, в яких змінна знаходиться в показнику. Наприклад, задачі про радіоактивний розпад, зміна атмосферного тиску, розмноження бактерій тощо.

  • Розв’язуванню деяких з них і присвячений наш урок.



4. ОТРИМАННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ



Показникове рівняння -

  • це рівняння, у яких змінна знаходиться в показнику.

  • Найпростіше з них

  • ах = b , а > 0, а = 1



Виникає питання!

  • Які значення може приймати х?

  • Чому?



ПРОВІДНА ІДЕЯ

  • Звести до однакової основи вирази в обох частинах рівняння



Далі учні за допомогою вчителя поступово розглядають методи розв’язування показникових рівнянь: від найпростішого рівня до складнішого



1 рівень. «МАЛЮК» або однакова основа (по 1 б.)

  • а) 45x = 456

  • б) 2x = 1/64

  • в) 10x = 0,000001

  • г) 25x = 53



2 рівень. «ШКОЛЯРИК» або спільний показник (по 2 б.)

  • а) 2x * 3x = 216

  • б) 3x * 49 = 7x * 9



3 рівень. «КАДЕТ» або спільний множник (по 3 б.)

  • а) 2x + 2x+3 = 18

  • б) 7х - 7х-1 = 6

  • в) 5x + 3*5x-2 = 3500



4 рівень. «ЮНІОР» або заміна (по 4 б.)

  • а) 9х - 3х -1 = 6

  • б) 52х+1 – 26*5х + 5 = 0

  • в) 32х+5 = 3х+2 + 2



5. ПЕРЕВІРКА ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА В ГРУПАХ.

  • Клас заздалегідь ділиться на 3 груп.

  • Кожна група отримує картку з 6 рівняннями, які розв’язує.

  • Відповіді розташовують в порядку зростання.

  • Кожному числу ставлять у відповідність букву з дошки



Оцінюється швидкість та вірність виконання:

  • Оцінюється швидкість та вірність виконання:

  • перші отримують до 10 балів;

  • другі – до 9 балів;

  • треті – до 8 балів.

  • В результаті кожна група повинна отримати слово «ПОБЕДА»



ВІДПОВІДІ

  • В – (-4) І – 1; 5 А – 0; 1

  • Д – 1 К – ½ Е – 5

  • Б – 0 Т – 7 О – (-3)

  • З – (-5) П – 4 М – 1/3



Дякую за увагу!



Схожі:

Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconГрафічний метод розв’язування систем лінійних рівнянь взаємне розташування графіків рівнянь а₁х+в₁у=с₁ І а₂х+в₂у=с₂
Розв’язати систему рівнянь-це означає знайти множину всіх її розв’язків (знайти спільні розв’язки усіх її рівнянь)
Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconУроку: Нестандартні методи розв'язування рівнянь Основні завдання уроку. Узагальнити основні методи раціонального пошуку розв'язків рівнянь
Закріпити практичні навички використання нестандартних прийомів і методів розв'язування трансцендентних рівнянь
Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconУроку: Розв'язування Тема уроку: Розв'язування рівнянь та задач за допомогою рівнянь
Розв'язати це рівняння і перевірити знайдені корені рівняння на відповідність умові задачі
Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconУроку: Узагальнення та систематизація знань і вмінь учнів. Розв’язувaння показникових і логарифмічних рівнянь і нерівностей. Показникова функція y=ax, a>0, a≠1
Узагальнення та систематизація знань і вмінь учнів. Розв’язувaння показникових і логарифмічних рівнянь і нерівностей
Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconУроку. Логарифмічна функція її графік і властивості. Розв’язування логарифмічних рівнянь Учитель математики: Ничипорук Людмила Тимофіївна
Тема уроку. Логарифмічна функція її графік і властивості. Розв’язування логарифмічних рівнянь
Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconГрафічний спосіб розв'язування систем рівнянь із двома змінними графічний спосіб розв'язування систем рівнянь із двома змінними

Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconОсновні методи розв'язування рівнянь вищих степенів схема горнера

Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconОсвітня: систематизувати вміння учнів розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною та рівняння, що зводяться до них; закріпити навички розв’язування лінійних рівнянь та рівнянь, що зводяться до них; освітня
«Не махай на все рукою, «Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись, Бо, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись !»
Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconПродовжив йому життя. П. С. Лаплас Мета уроку: Сформувати поняття логарифму
При розв'язанні показникових рівнянь, ми звернули увагу на те, що не завжди можна у правій та лівій частинах рівняння привести вираз...
Розв’язування показникових рівнянь казанчук І. Ю iconМетоди розв'язування систем рівнянь “ Зробіть усе, що можете, застосувавши те, що знаєте, знаходячись там, де ви є.”


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка