НазваФутбо́л —олімпійський вид спорту, командна спортивна гра, у якій беруть участь дві команди по одинадцять гравців у кожній
Дата конвертації28.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

• Футбо́л —олімпійський вид спорту, командна спортивна гра, у якій беруть участь дві команди по одинадцять гравців у кожній.

• Ігри, схожі за основними принципами на сучасний футбол, існували в різних народів з давніх часів. Так, серед претендентів на головний прообраз футболу є стародавні китайці (чжу-чу) давні римляни та греки (гарпастум), середньовічні італійці (кальчо), ацтеки. Проте нинішній футбол є прямим нащадком гри у м'яч в Британії. Перші правила гри, які чітко розрізняли футбол і регбі, були записані 1863 року, хоча перші футбольні клуби з'явилися дещо раніше. Футбол за встановленими правилами здобув популярність в кінці XIX-го, на початку XX-го століття. Завдяки британським морякам гра потрапила в численні портові міста світу, а звідти поширилася на територію країн Європи, Латинської Америки, Африки, Азії.

• Голом називається ситуація, коли м'яч цілком перетнув лінію воріт, розташовану між стійками і під перекладиною, й при цьому команда, що забила гол, не порушила правил.

• Кількість запасних гравців визначається регламентом змагання і знаходиться у межах від 3 до 7.

• Грають на футбольному полі завдовшки 90—120 метрів і завширшки 45—90 метрів. На двох протилежних кінцях стоять ворота (завширшки 7,32 м і заввишки 2,44 м), куди потрібно забити м'яча. М'яч, обвід якого повинен бути 68-71 см, а маса — від 396 до 453 грамів. У момент початку гри тиск усередині кулі має бути від 0,6 до 1,1 атмосфери (600—1100 г/см²).

Рішення судді є остаточними і під час гри не переглядаються.

• Рішення судді є остаточними і під час гри не переглядаються.

• Порушення караються штрафним ударом,вільним ударом,попередженням,видаленням з гри..

• Футбольний матч складається з двох рівних таймів по 45 хвилин із 15-хвилинною перервою між ними. Після перерви команди міняються воротами.

• За домовленістю тривалість тайму може бути змінена. Проте домовленості потрібно досягти до початку матчу, і ця домовленість не повинна суперечити правилам змагання. Перерва між таймами не перевищує 15 хвилин й указується у регламенті змагань. Регламент змагань може потребувати додаткового часу для вирішення нічиїх.

• Пенальті — вид штрафного удару у футболі, що пробивається з відстані 12 ярдів (приблизно 11 метрів від воріт). Тільки воротар команди, що захищається, може знаходитись між м'ячем і воротами під час пробиття цього удару. Пенальті пробивається під час звичайної гри. Схожі удари також пробиваються під час післяматчевих пенальті для визначення команди, що проходить у наступний раунд змагань у випадку, якщо матч закінчується внічию. Хоча процес пробиття цих ударів схожий з пробиттям пенальті, вони офіційно не вважаються пенальті; процес пробиття цих ударів відбувається згідно з іншими правилами.

• Право пробити вільний удар надається протилежній команді, якщо гравець, на думку судді, зробить кожне з наступних трьох порушень: - зіграє небезпечно; - блокує просування суперника; - перешкодить воротареві випустити м'яч із рук.

• Вільний удар призначається й у тому випадку, якщо воротар, перебуваючи в межах своєї штрафної площі своїх воріт, незалежно від місця знаходження м'яча, але за умови, що м'яч знаходиться в грі.

• Право виконання штрафного удару також дається протилежній команді, якщо гравець зробить будь-які з наступних чотирьох порушень:

• - використає підкат для відбору м'яча в суперники, стикнувшись із ним до того. як доторкнутися до м'яча;

• - затримає суперник;

• - плюне в суперника;

• - навмисне зіграє в м'яч рукою (крім воротаря у своїй штрафній площі). Штрафний удар виконується з місця, де відбулося порушення

• Вкидання м'яча є одним із способів відновлення гри. Гол, забитий безпосередньо після вкидання, не зараховується. Вкидання призначається у випадку, коли м'яч повністю перетне бокову лінію поля, з місця, де м'яч перетнув лінію на користь команди-суперниці гравця, що останнім торкнувся м'яча.

• Удар від воріт призначається, коли м'яч, останнього разу торкнувшись гравця нападаючої команди, повністю перетнув лінію воріт, і гол не був забитий. Якщо ж м'яч пішов за лінію воріт від гравця команди, що оборонялася, призначається кутовий.

• Для гравців і тренерів важливо визначити роль кожного гравця на полі і способи, якими вони повинні досягати мети гри, — забити гол і не дозволити зробити цього суперниксуперникам. Для цього доводиться приділяти увагу всім трьом аспектам тактики, а також стежити за еволюцією гри в цілому. Найпоширенішою тактичної схемою в сучасному футболі є гра з чотирма захисниками, чотирма півзахисниками і двома нападниками — 4-4-2. Існує велика кількість схем, проте саме поняття схеми, як і поняття амплуа гравців досить відносно. У залежності від кваліфікації гравців, їх обов'язки на полі можуть значно виходити за рамки амплуа

• Футбольний клуб - базовий осередок всієї футбольної структури. Він є сполучною ланкою між футболістами, персоналом та організаціями. По суті це команда футболістів, що входить в одну з організацій, що має певну інфраструктуру і обслуговуючий персонал.

5. Анатолій Тимощук Вік: 32. Клуб:

• 5. Анатолій Тимощук Вік: 32. Клуб:

• Баварія (Мюнхен). Позиція: Півзахисникзахисник.