Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості


НазваВивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості
Дата конвертації06.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации- вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості;

 • - вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості;

 • - формувати вміння роботи з атласом та підручником;

 • - виховувати любов до природи своєї Батьківщини .В Україні є різні за походженням озера. До карстових озер належать – Шацькі озера, до льодовикових – оз. Несамовите, Бребенескул, до вулканічних - оз. Синє, оз. Липовецьке; до загатних – оз. Синевир; до заплавних – Кагул, Ялпуг тощо.

 • В Україні є різні за походженням озера. До карстових озер належать – Шацькі озера, до льодовикових – оз. Несамовите, Бребенескул, до вулканічних - оз. Синє, оз. Липовецьке; до загатних – оз. Синевир; до заплавних – Кагул, Ялпуг тощо.Озеро Світязь

 • Озеро Світязь

 • чимось схоже на море. Воно має у довжину 9,3 и ширину 4,8 кілометра. Площа озера — 2750 гектарів. Наибільша глибина — 58,4 метри, а середня — 6,9 метра. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти. Озеро Світязь за походженням належить до карстових озер.Біля підніжжя гори «Озерна» , на висоті 989 м. над рівнем моря розташоване озеро Синевир . Воно утворилось у післяльодовиковому періоді, внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Заглиблення заповнилось водою з трьох струмків.. Площа озера 4-5 га, середня глибина 8-10 м., а наибільша 22 м. Синь водного дзеркала, острівок-зіниця, пухнасті ялиці- вії - усе це послуговало появі іншої назви - "Морське око". У холодній прозорій воді водиться форель: озерна, струмкова і райдужна.

 • Біля підніжжя гори «Озерна» , на висоті 989 м. над рівнем моря розташоване озеро Синевир . Воно утворилось у післяльодовиковому періоді, внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Заглиблення заповнилось водою з трьох струмків.. Площа озера 4-5 га, середня глибина 8-10 м., а наибільша 22 м. Синь водного дзеркала, острівок-зіниця, пухнасті ялиці- вії - усе це послуговало появі іншої назви - "Морське око". У холодній прозорій воді водиться форель: озерна, струмкова і райдужна.Озеро Донузлав – це солоне озеро, що знаходиться на західному узбережжі Кримського півострова і є найглибшим у Криму. Глибина озера до 27 метрів. За походженням воно є лиманним.

 • Озеро Донузлав – це солоне озеро, що знаходиться на західному узбережжі Кримського півострова і є найглибшим у Криму. Глибина озера до 27 метрів. За походженням воно є лиманним.У Закарпатській області розташоване гірське озеро Бребенескул -найвисокогірніше в Україні. Озеро льодовикового походження, утворилось під дією давніх льодовиків.

 • У Закарпатській області розташоване гірське озеро Бребенескул -найвисокогірніше в Україні. Озеро льодовикового походження, утворилось під дією давніх льодовиків.У Закарпатсь-

 • У Закарпатсь-

 • кій області розташоване льодовикове гірське озеро Несамовите.Озеро Ялпуг розташоване у пониззі Дунаю. Воно є найбільшим за площею в Україні. Площа озера 149 км2 . Довжина озера - 39 км, а ширина сягає 5км. У південній частині Ялпуг протокою сполучений з іншим великим заплавним озером – Кугурлуй.

 • Озеро Ялпуг розташоване у пониззі Дунаю. Воно є найбільшим за площею в Україні. Площа озера 149 км2 . Довжина озера - 39 км, а ширина сягає 5км. У південній частині Ялпуг протокою сполучений з іншим великим заплавним озером – Кугурлуй.Озеро КАГУЛ — заплавне озеро у Ренійському р-ні Одес. обл., у пониззі Дунаю.. Пд. частина озера широка (шир. до 11 км, довж. 1.8 км), північна — вузька, видовжена (шир. до 2 км, довж. 15 км). Пл. змінюється за сезонами від 82 до 93,5 км2. Переважають глиб. 1,5—2 м, максимальна — 7м. Пн. береги високі, розчленовані балками, південні — низовинні, заболочені. Впадає р. Кагул. Т-ра води влітку до + 30° (на мілководді), взимку К. замерзає. Дно вкрите шаром сірого мулу, на мілководді — піщане. Поширена водяна рослинність (очерет, рогіз). Водяться лящ, судак, сом, щука та ін. Розводять товстолобика, білого амура, сазана. На берегах К.— місця гніздування птахів.

 • Озеро КАГУЛ — заплавне озеро у Ренійському р-ні Одес. обл., у пониззі Дунаю.. Пд. частина озера широка (шир. до 11 км, довж. 1.8 км), північна — вузька, видовжена (шир. до 2 км, довж. 15 км). Пл. змінюється за сезонами від 82 до 93,5 км2. Переважають глиб. 1,5—2 м, максимальна — 7м. Пн. береги високі, розчленовані балками, південні — низовинні, заболочені. Впадає р. Кагул. Т-ра води влітку до + 30° (на мілководді), взимку К. замерзає. Дно вкрите шаром сірого мулу, на мілководді — піщане. Поширена водяна рослинність (очерет, рогіз). Водяться лящ, судак, сом, щука та ін. Розводять товстолобика, білого амура, сазана. На берегах К.— місця гніздування птахів.Оз. Сива́ш, або Гниле́ Мо́ре - система мілководних заток на заході Азовського моря, від якого відокремлюється Арабатською косою і сполучається з ним Генічеською протокою.

 • Оз. Сива́ш, або Гниле́ Мо́ре - система мілководних заток на заході Азовського моря, від якого відокремлюється Арабатською косою і сполучається з ним Генічеською протокою.

 • Складається з 11 солоних та гірко-солоних заток

 • Довжина - близько 200 км. Береги Сивашу переважно низькі, пологі, багнисті, влітку покриваються шаром солей. Дно Сивашу вкрите шаром мулу завтовшки до 5 м і, більше. Солоність від 22‰ (на півночі) до 87‰ (на півдні). У розсолах Сивашу є хлористі сполуки натрію, калію та магнію, бромистий магній, сульфат магнію та інші солі.Загальні запаси солей Сивашу - близько 200 млн. т.В часи Лесі Українки та, власне, і не так давно ще було чарівне озеро, обрамлене доокруж лісом. Сьогодні там майже не видно води, вся його територія заросла якимось водяним рисом озеро Нечимне

 • В часи Лесі Українки та, власне, і не так давно ще було чарівне озеро, обрамлене доокруж лісом. Сьогодні там майже не видно води, вся його територія заросла якимось водяним рисом озеро Нечимне

ЛИМАН (греч. – гавань, бухта) – затоплена морем гирлова частина долини або балки на невисокому березі. Утворюються внаслідок незначного опускання берегової полоси.

 • ЛИМАН (греч. – гавань, бухта) – затоплена морем гирлова частина долини або балки на невисокому березі. Утворюються внаслідок незначного опускання берегової полоси.Тилігу́льський лима́н, гірко-солоне озеро на півдні України (на територіях Одеської області та Миколаївської області). Довжина 80 км., ширина 0,2 — 3,5 км, глибина — до 19 м; площа 170 км2. Від моря відокремлений піщаними пересипами завширшки близько 4 км. Дно лиману подекуди вкрите чорним намулом, що має лікувальні властивості.

 • Тилігу́льський лима́н, гірко-солоне озеро на півдні України (на територіях Одеської області та Миколаївської області). Довжина 80 км., ширина 0,2 — 3,5 км, глибина — до 19 м; площа 170 км2. Від моря відокремлений піщаними пересипами завширшки близько 4 км. Дно лиману подекуди вкрите чорним намулом, що має лікувальні властивості.Куяльницький лиман — лиман на півн.зах. узбережжі Чорного моря, розташований на північ від Одеси. Площа 60-56 км² Довжина 28 км., ширина — 3 км. Середня глибина близько 3 м. Відокремлений від моря піщаним пересипом шириною до 3 км. Солоність води в даний час близько 75 промілле. У лиман впадає річка Великий Куяльник. У районі Куяльніцького лиману розташована найнижча точка України: −5 метрів від рівня моря.

 • Куяльницький лиман — лиман на півн.зах. узбережжі Чорного моря, розташований на північ від Одеси. Площа 60-56 км² Довжина 28 км., ширина — 3 км. Середня глибина близько 3 м. Відокремлений від моря піщаним пересипом шириною до 3 км. Солоність води в даний час близько 75 промілле. У лиман впадає річка Великий Куяльник. У районі Куяльніцького лиману розташована найнижча точка України: −5 метрів від рівня моря.Хаджибе́йський лима́н, лиман на півн.зах. узбережжі Чорного моря, на півн.-зах. від Одеси. Від моря відділяється піщаним пересипом завширшки бл. 5 км. Довж. 31 км, шир. 0,5 — 2,5 км, площа 70 км2, глибина до 2,5 м. Дно X. л. місцями вкрите шаром чорного мулу, що має лікувальні властивості; на цій базі розвинувся болотяний і кліматичний Хаджибейський курорт. В Хаджибейський лиман впадає річка Малий Куяльник. З фауни в Хаджибейському лимані поширені краби, рачки, мідії тощо.

 • Хаджибе́йський лима́н, лиман на півн.зах. узбережжі Чорного моря, на півн.-зах. від Одеси. Від моря відділяється піщаним пересипом завширшки бл. 5 км. Довж. 31 км, шир. 0,5 — 2,5 км, площа 70 км2, глибина до 2,5 м. Дно X. л. місцями вкрите шаром чорного мулу, що має лікувальні властивості; на цій базі розвинувся болотяний і кліматичний Хаджибейський курорт. В Хаджибейський лиман впадає річка Малий Куяльник. З фауни в Хаджибейському лимані поширені краби, рачки, мідії тощо.Молочний лиман Азовського моря — лиман річки Молочної, розташований на півдні Запорізької області. З 1974 року гідрологічний заказник загальнодержавного значення.Максимальні параметри лиману:

 • Молочний лиман Азовського моря — лиман річки Молочної, розташований на півдні Запорізької області. З 1974 року гідрологічний заказник загальнодержавного значення.Максимальні параметри лиману:

 • довжина — 32 км

 • ширина — 8 км

 • глибина — 3 м

 • площа — 168 кв. км

 • Молочний лиман з'єднаний з Азовським морем штучною протокою. Молочний лиман включений до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення у зв'язку з ратифікацією Україною Рамсарської конвенції.Ставок - штучно створена водойма місткістю не більше 1 млн. кубічних метрів. В Україні налічується близько 28 тис. ставків. Значна їх частина розташована в долині Дніпра.

 • Ставок - штучно створена водойма місткістю не більше 1 млн. кубічних метрів. В Україні налічується близько 28 тис. ставків. Значна їх частина розташована в долині Дніпра.Схожі:

Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconВивчити означення та властивості призми. Вивчити означення та властивості призми
Показати можливість використання знань з даної теми при розв’язуванні задач практичного змісту
Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconПоложення Дослідження й освоєння Географічне положення Дослідження й освоєння Рельєф, корисні копалини й закономірності їх розміщення території Клімат Води суходолу
Географічне положення це особливості розташування материка на земній кулі відносно екватора, нульового меридіану, інших материків,...
Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconТема: Ненасичені вуглеводні. Номенклатура. Ізомерія. Мета
Мета: вивчити правила назви ненасичених вуглеводнів (алкенів, алкінів); вивчити новий вид ізомерії (положення кратного зв'язку)
Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconАтлантичний океан підготувала: Бондаренко Л. А. Географічне положення І розміри
Версія 1 про походження назви: назву Атлантичному океанові дали стародавні греки за ім’ям міфічного титана атласа (атланта), який...
Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconПрезентація для обговорення з Урядом України Презентація для обговорення з Урядом України
Перетворити географічне положення Україна розташована на осі між Євразією (Росія, Середня Азія) та єс з перешкоди на стратегічний...
Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconТема. Антарктида. Географічне положення та дослідження

Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconВивчити загальну характеристику рослинного світу України Вивчити загальну характеристику рослинного світу України
Природна рослинність України збереглася на 19 млн га і налічує понад 25 тис видів рослин
Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconПримачук О. М. Мирівська зош І-ІІІ ступенів
Розглянувши багато картографічного, наукового та енциклопедичного матеріалу, можна зробити висновок, що територія України має вигідне...
Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconТема. Антарктида. Географічне положення та дослідження. Цілі і задачі уроку

Вивчити географічне положення озер України, їх походження, гідрографічні властивості iconІі група Природні умови І ресурси Географічне положення Харкова
Географічні координати: 50 10 хв., північна широта 36 13 хв., схід., довгота. Харків розташований у північно східній частині України...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка