3 грудня Міжнародним днем інвалідів


Назва3 грудня Міжнародним днем інвалідів
Дата конвертації28.04.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


У мене немає ніг, але є почуття, Я не можу бачити, але я постійно думаю. Хоча я не чую, я хочу спілкуватись. Чому люди вважають мене непотрібною, безмовною, бездумною? Як і інші, я спроможна думати про наш світ.

 • У мене немає ніг, але є почуття, Я не можу бачити, але я постійно думаю. Хоча я не чую, я хочу спілкуватись. Чому люди вважають мене непотрібною, безмовною, бездумною? Як і інші, я спроможна думати про наш світ.

 • Коралі Северс, 14 років, Велика Британія

 • Цей вірш написаний від імені мільйонів дітей і дорослих з особливими потребами, які проживають у всьому світі
Тема кожного Дня ґрунтується на меті, заради якої цей день був проголошений, тобто повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю у 1982 році

 • Тема кожного Дня ґрунтується на меті, заради якої цей день був проголошений, тобто повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю у 1982 роціУ 1992 році, у кінці Десятиріччя інвалідів Організації Об'єднаних Націй (1983-1992 рр.), Генеральна Асамблея ООН проголосила

 • У 1992 році, у кінці Десятиріччя інвалідів Організації Об'єднаних Націй (1983-1992 рр.), Генеральна Асамблея ООН проголосила

 • 3 грудня Міжнародним днем

 • інвалідів.

 • Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямоване на привертання уваги до їхніх проблем, захист їхньої гідності, прав і добробуту, на привертання уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

 • КОНВЕНЦІЯ ПРО ПРАВА ІНВАЛІДІВ

 • прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2006 року

 • і набула законної сили 03 травня 2008 року

 • ратифікована Законом України від 16 грудня 2009 року

 • і набрала чинності з 06 березня 2010 рокуДЕКЛАРАЦіЯ

 • ДЕКЛАРАЦіЯ

 • прав інвалідів

 • принята Генеральною Асамблеєю ООН

 • 09 грудня 1975 рокуАктуальність проблеми.

 • Актуальність проблеми.

 • В Україні спостерігається тенденція

 • до зростання чисельності підлітків з особливими потребами.

 • Більшість дітей народжуються з фізичними і психічними вадами

 • внаслідок зниження рівня медичного обслуговування,

 • росту наркоманії та алкоголізму, підвищення екологічної небезпеки. • Державна політика щодо людей з обмеженими можливостями вміщує: послідовний перехід від медичної до соціальної моделі інвалідності; створення умов для інтеграції інвалідів в активне суспільне життя; підвищення державних гарантій у досягненні вищих соцстандартів у матеріальному забезпеченні інвалідів; створення безперешкодного середовища для інвалідів; забезпечення активної взаємодії держорганів і громадських організацій у вирішенні їхніх проблем. • Для полегшення руху інвалідів закуповується рухомий склад з низьким рівнем підлоги, облаштовуються пандуси й поручні в житлових будинках та підземних пішохідних переходах. У метро нанесено обмежувальні смуги для сліпих, встановлено інформаційні табло. Світлофори переобладнують на звукові, але усього цього однак замало. Повчитися варто у Данії, Швеції та Канади, де соціальні працівники особисто перевіряють якість роботи.Інвалідність - явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей формує соціальну та економічну політику щодо осіб з фізичними або розумовими вадами. Звичайно, масштаб інвалідності залежить від ряду факторів, таких, як стан здоров’я нації, розвиток системи охорони здоров’я, соціально-економічне зростання, стан екологічної культури, історичні та політичні причини, зокрема участь у війнах та військових конфліктах, техногенні та природні катастрофи, тощо. Деякі з перелічених факторів мають місце і в Україні, що зумовлює зростання чисельності інвалідів у суспільстві.

 • Інвалідність - явище соціальне, уникнути якого не може жодне суспільство і кожна держава відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей формує соціальну та економічну політику щодо осіб з фізичними або розумовими вадами. Звичайно, масштаб інвалідності залежить від ряду факторів, таких, як стан здоров’я нації, розвиток системи охорони здоров’я, соціально-економічне зростання, стан екологічної культури, історичні та політичні причини, зокрема участь у війнах та військових конфліктах, техногенні та природні катастрофи, тощо. Деякі з перелічених факторів мають місце і в Україні, що зумовлює зростання чисельності інвалідів у суспільстві.За останні десятиліття в Україні, як і в усьому світі, збільшилась частка людей з інвалідністю. Чисельність інвалідів в нашій державі становить 2,7 млн. осіб.

 • За останні десятиліття в Україні, як і в усьому світі, збільшилась частка людей з інвалідністю. Чисельність інвалідів в нашій державі становить 2,7 млн. осіб.

 • Як наслідок, з кожним роком підвищується рівень соціальної захищеності інвалідів, посилюється реабілітаційна спрямованість їх соціального захисту, набирає обертів робота щодо створення для них доступного життєвого середовища, вдосконалюється нормативно – правова база.За останні десятиліття державою створено комплекс законів, які регулюють практично усі аспекти життя людей з інвалідністю. Зокрема , це закони України: “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні ”, “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “, “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали - внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, “ Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам ”, “ Про психіатричну допомогу ”, “ Про реабілітацію інвалідів в Україні ” та інші нормативно-правові документи.

 • За останні десятиліття державою створено комплекс законів, які регулюють практично усі аспекти життя людей з інвалідністю. Зокрема , це закони України: “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні ”, “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “, “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали - внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, “ Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам ”, “ Про психіатричну допомогу ”, “ Про реабілітацію інвалідів в Україні ” та інші нормативно-правові документи.

 • Наприкінці 2009 року був ухвалений Парламентом України Закон “ Про ратифікацію Конвенції ООН про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї ”, яким перераховані права осіб з інвалідністю та встановлені правила їх практичного застосування.Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства.  

 • Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства.  

 • 3 грудня - Міжнародний день інвалідів - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня. В тому числі, цей день - це добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими фізичними можливостями, щоб ніхто не почувався забутим чи залишеним наодинці зі своїми проблемами. 

 •  

 • Жодна категорія громадян

 • не повинна залишитися без уваги влади,

 • суспільства, громадських організацій

 • незалежно від національності, релігії, матеріального. стану, стану здоров'я     

 • Метою Дня боротьби за права інвалідів є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов'язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя інвалідів. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.     На жаль, життя людей з обмеженими фізичними можливостями продовжує залишатися дуже складним. Такі проблеми, як недолік спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють інвалідів можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.     Тим часом, хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.Українські спортсмени на Х зимових Параолімпійських іграх, що відбувалися в березні 2010 року у Ванкувері (Канада), здобули 19 медалей: п’ять золотих, вісім срібних та шість бронзових. У загальнокомандному заліку за кількістю нагород Україна поділила третє місце з Канадою. Цей успіх видається ще більш вражаючим, адже українська олімпійська збірна повернулася з Канади без жодної медалі. Представляли нашу параолімпійську команду 26 осіб. Поміж них 14 спортсменів-інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, п’ять – із вадами зору, а також сім спортсменів-лідерів, які виступали разом із сліпими спортсменами й допомагали їм фінішувати. Українські атлети змагалися в біатлоні, лижних гонках та гірськолижному спорті. До складу збірної увійшли відомі всьому світу Олена Юрковська, Людмила Павленко, Світлана Трифонова, Юлія Батенкова, Юрій Костюк, Віталій Лук’яненко, Олег Мунц, Сергій Хижняк і дебютанти.   Анатолій Завідеєв, перший тренер лижниці-параолімпійки Олександри Кононової: «Найголовніше, що ця дитина – інвалід і сирота. Олександра не просто здобула для України великий результат, вона довела собі, що насправді існує в цьому світі. Вибороти три золоті медалі й одну срібну – це неймовірний результат для такої молодої людини».

 • Українські спортсмени на Х зимових Параолімпійських іграх, що відбувалися в березні 2010 року у Ванкувері (Канада), здобули 19 медалей: п’ять золотих, вісім срібних та шість бронзових. У загальнокомандному заліку за кількістю нагород Україна поділила третє місце з Канадою. Цей успіх видається ще більш вражаючим, адже українська олімпійська збірна повернулася з Канади без жодної медалі. Представляли нашу параолімпійську команду 26 осіб. Поміж них 14 спортсменів-інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату, п’ять – із вадами зору, а також сім спортсменів-лідерів, які виступали разом із сліпими спортсменами й допомагали їм фінішувати. Українські атлети змагалися в біатлоні, лижних гонках та гірськолижному спорті. До складу збірної увійшли відомі всьому світу Олена Юрковська, Людмила Павленко, Світлана Трифонова, Юлія Батенкова, Юрій Костюк, Віталій Лук’яненко, Олег Мунц, Сергій Хижняк і дебютанти.   Анатолій Завідеєв, перший тренер лижниці-параолімпійки Олександри Кононової: «Найголовніше, що ця дитина – інвалід і сирота. Олександра не просто здобула для України великий результат, вона довела собі, що насправді існує в цьому світі. Вибороти три золоті медалі й одну срібну – це неймовірний результат для такої молодої людини».Безумовно, головною героїнею української збірної можна назвати 19-річну лижницю Олександру Кононову з села Шевченкове Київської області, що привезла на Батьківщину три золоті медалі. В завершальний день Олімпіади в жіночій лижній гонці на 5 км (клас стоячих спортсменів із порушенням опорно-рухового апарату) від неї лише на дві секунди відстала ще одна наша землячка Олена Юрковська, яка посіла другу сходинку параолімпійського п’єдесталу.

 • Безумовно, головною героїнею української збірної можна назвати 19-річну лижницю Олександру Кононову з села Шевченкове Київської області, що привезла на Батьківщину три золоті медалі. В завершальний день Олімпіади в жіночій лижній гонці на 5 км (клас стоячих спортсменів із порушенням опорно-рухового апарату) від неї лише на дві секунди відстала ще одна наша землячка Олена Юрковська, яка посіла другу сходинку параолімпійського п’єдесталу.Українські параолімпійці довели: вони – люди з необмеженими можливостями.

 • Українські параолімпійці довели: вони – люди з необмеженими можливостями.

Схожі:

3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconНоворічний випуск Зміст: 1 грудня – день порозуміння з хворими на снід. 3 грудня – міжнародний день інвалідів
У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі снідом. Це пов'язано з тим, що...
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconЗакон про реабілітацію І Цивільного права 1975- освіта для всіх дітей-інвалідів закону безкоштовну освіту для дітей-інвалідів 1990 Закон про інвалідів Ніякої Дискримінації щодо інвалідів
Синдром Дауна, Слепой, Глухой,Психическая Болезнь, Аутизм, Синдром Мартина-Белла, і багато інших
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconСкладання діалогу “Привітання з днем народження” Складання діалогу “Привітання з днем народження”
Рада, бачити, я, теж, вітаю, із днем народження, зичу здоров’я, гарних оцінок, рада, що пам’ятаєш, вдячна за увагу
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconЗакон „Про реабілітацію інвалідів в Україні"( 2005р) Закон „Про реабілітацію інвалідів в Україні"( 2005р) Відповідно до міжнародних стандартів подано визначення термінів „інвалід", „дитина-інвалід": „
Особистісно орієнтована модель школи: сприяння розвитку всіх здібностей дитини, її фізичних і моральних якостей
3 грудня Міжнародним днем інвалідів icon2011 рік оголошено Міжнародним роком хімії! Мета: відзначити внесення хімії у покращення добробуту людства у всьому світі
Проголошення 2011 року Міжнародним роком хімії не є випадковим. 100 років тому, в листопаді 1911 року Марію Склодовську-Кюрі було...
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconЗаконодавче та нормативне забезпечення Конституція України (стаття 53. Кожен має право на освіту) Конвенція ООН про права дитини (стаття 23)
Дитина і праця, ст. 26. Захист прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розумового або фізичного розвитку, ст. 27 Заклади для дітей-інвалідів...
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconНімецьке товариство технічного співробітництва (gtz) – компанія, що в глобальному масштабі займається міжнародним співробітництвом
Німецьке товариство технічного співробітництва (gtz) компанія, що в глобальному масштабі займається міжнародним співробітництвом
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconНімецьке товариство технічного співробітництва (gtz) – компанія, що в глобальному масштабі займається міжнародним співробітництвом
Німецьке товариство технічного співробітництва (gtz) компанія, що в глобальному масштабі займається міжнародним співробітництвом
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconЗакон України "Про громадянство" 18. 01. 2001р. Загальна Декларацію прав людини 10 грудня 1948 р. Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права людини 16 грудня 1966 р. (ратифіковано 1991 р)
Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права людини 16 грудня 1966 р. (ратифіковано 1991 р)
3 грудня Міжнародним днем інвалідів iconОпитування проводилось у період з 17 по 26 грудня 2010 року; Опитування проводилось у період з 17 по 26 грудня 2010 року
Експертами виступили політичні аналітики, журналісти, викладачі внз, громадські діячі, державні службовці

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка