Німеччина


НазваНімеччина
Дата конвертації01.05.2013
Розмір456 b.
ТипПрезентации


Німеччина


Німе́ччина (Федерати́вна Респу́бліка Німе́ччина (ФРН) - демократична федеративна республіка у центрі Європи. Німеччина в адміністративному відношенні поділяється на 16 федеральних земель, а столиця і найбільше місто країни — Берлін. Німеччина займає площу 357 021 км² і має головним чином помірний сезонний клімат. Маючи 81.8 мільйонів жителів, це країна з найбільшим населенням і найбільша економіка в Європейському союзі. Це одна з головних політичних сил на Європейському континенті і технологічний лідер в багатьох галузях.

Офіційна мова — німецька. Данська мова, сорбська мова, фризька мова, мова ромів (циганська мова) є офіційно визнаними мовами етнічних меншин.

Столиця Німеччини — місто Берлін, де знаходиться і федеральний уряд.

Прапор Німеччини

Герб Німеччини

Населення

Населення Німеччини — 83 мільйони мешканців, із них 75 мільйонів з німецьким, а 8 мільйонів із іноземним громадянством. У країні живуть 70 мільйонів німців та 13 мільйонів іноземців (16%). Найбільші групи — турки та курди (3,5 мільйони), поляки (3,0 мільйони), росіяни (4,0 мільйони), італійці, греки та громадяни колишньої Югославії.

Берлін – найбільше місто за Гамбург – займає друге місце

кількістю населення за кількістю населенняГеографічне положення Німеччини

Німеччина — федеральна держава у центрі Європи. Держави, які мають спільний кордон з Німеччиною — на півночі Данія (68 км), на заході — Нідерланди (577 км), Бельгія (167 км), Люксембург (191 км) та Франція (451 км), на півдні — Швейцарія (334 км), Австрія (784 км) і Чехія (646 км), а на сході — Польща (456 км). На півночі омивається Балтійським та Північним морями.

Рельєф

Рельєф країни підвищується з півночі на південь. На півночі країни — Північно-Німецька низовина з мореними горбами і ділянками зандрового рельєфу, південніше — височини, низькі і середньовисотні гори (600—800 м, іноді до 1400 м), — Гарц, Тюрингські Сланцеві гори, Шварцвальд, Рудні гори, Шумава та ін. На півдні — Баварське плоскогір'я, обрамоване передовими хребтами Альп (найвища точка країни — гора Цугшпітце в Баварії висотою 2963 м).

Річки й канали

Шість найбільших річок стікають в сторону морів й розрізняють шість найбільших річкових водозабірних басейнів країни: Рейну, Дунаю, Ельби, Одеру, Везеру і Емсу. П'ять з яких стікає до Північного та Балтійського морів, один (Дунай), впадає в Чорне море.

У Східній Німеччині, тече ріка Ельба, довжиною 725 кілометрів, її основні притоки Заале і Гавел, а також Охре, Осте і Зуде. Річка Одер виступає в якості кордону з Польщею, його найважливішим припливом є річка Нейсе та відома річка Шпреє.

Клімат

Більшість території Німеччини піддається впливу сезонного помірного клімату, в якому переважають вологі західні вітри. Клімат помірний повязаний з океанічною, Північноатлантичною течією, яка є північним продовження Гольфстріму. Ці теплі води впливають на райони, що межують з Північним морем у тому числі на території вздовж річки Рейн, яка впадає в Північне море. Отже, на північному заході і півночі країни, клімат океанічний, з випаданням опадів круглий рік з максимумом в літній період.

Тому зима в країні м'яка, а влітку, як правило, прохолодно, хоча температура може перевищувати і 30 °C доволі тривалий період часу. На сході країни клімат більш континентальний; зима можливо холодніша, а літо доволі спекотне і сухе, триваліший час. Центральна і південна Німеччина належать до перехідних регіонів, тут варіюються, як помірно океанічний клімат так і континентальний клімат.

Середньорічна кількість опадів (на основі статистичних даних в період 1961—1990 років) становить 700 міліметрів на рік. Середня щомісячна кількість опадів коливається від 40 мм до 77 мм у лютому та червні, відповідно.

Промисловість

Німеччина — одна з високорозвинених країн світу. Вона посідає перше місце в Європі за кількістю виробленої промислової продукції. Провідне місце в економіці займають електронно-технічна, машинобудівна (в тому числі автомобілебудування, представлене компаніями Volkswagen Group, BMW, Mercedes-Benz, Daimler, Opel, Porsche), гірнича (видобуваються вугілля, нафта та природний газ, руди цинку та олова, кам'яна сіль), металургійна, хімічна, харчова, суднобудівна, текстильна, нафтопереробна галузі промисловості.

Німеччина імпортує продукцію машинобудівної, харчової, легкої та важкої промисловості. Головними партнерами Німеччини з імпорту є країни ЄС 52% (головним чином Франція 10%, Нідерланди 9%, Італія 7%, Великобританія 7%, Бельгія та Люксембург 5%), США 9%, Японія 5%.

Водночас Німеччина експортує машинобудівну продукцію, автомобілі, хімічну продукцію, метали та вироби з металу, продукти харчування, текстиль. Головними експортними партнерами Німеччини є країни Європейського Союзу 56% (Франція 11%, Великобританія 8%, Італія 8%, Нідерланди 6%, Бельгія та Люксембург 5%), а також США 10% та Японія 2%.

Сільське господарство

Понад третина території Німеччини зайнята сільським господарством. Головним чином вирощуються зернові, картопля, цукрові буряки, рослини, з яких виробляється олія. Німеччина — лідер-виробник хмелю, з якого виробляється понад 5,5 тис. ґатунків пива. На півдні країни (особливо в долинах річок Рейн та Везер) вирощується виноград.

Німецько-українські відносини

Німеччина та Україна уже багато років поспіль пов'язані між собою двосторонніми стосунками — щоправда, не дуже інтенсивними. Але все ж таки в Європейському Союзі Німеччина — це важливий і надійний як політичний, так і торговельний партнер України, один із найбільших інвесторів у її економіку. Німецькі політичні фонди здійснюють інтенсивну проектну роботу в Україні з українськими партнерами. Зокрема, через Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва Німеччина сприяє численним проектам у сфері правового консультування. Діє Спілка студентів-українців у Німеччині.


Схожі:

Німеччина iconВиробництво розташоване в м. Klingenberg (Німеччина). Виробництво розташоване в м. Klingenberg (Німеччина)
Заводи по обробці метала як правило працюють 24 години на добу, 7 днів у тиждень. Зупинки чи простій на такого роду виробництвах...
Німеччина iconНімеччина та Італія у 1871-1900рр На уроці ми з вами познайомимось з темою: “Німеччина та Італія у 1871-1900рр”
...
Німеччина icon1952р на території фрн скасовано окупаційний режим
Федеративна Республіка Німеччина(фрн або Західна Німеччина) прийнята назва Німеччини в період з 23 травня 1949 року до 3 жовтня 1990...
Німеччина iconНімеччина Становище в державі

Німеччина iconМистецтво Високого відродження в Італії Іспанія, Франція, Англія, Німеччина, Нідерланди

Німеччина iconНімеччина в 1871 – 1900роках Завдання уроку
Познайомитися з економічним та політичним розвитком Німеччини в ІІ половині ХІХ століття
Німеччина iconНімеччина © Тарасов В. В
З другої половини ХІ ст важливою стороною політичного життя Німеччини стали взаємовідносини держави І церкви
Німеччина iconТема 20. Європейська економічна інтеграція Питання лекції
Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург-заснування єес,1957р
Німеччина iconТема 20. Європейська економічна інтеграція Питання лекції
Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург-заснування єес,1957р
Німеччина iconТехногенні надзвичайні ситуації
...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка