1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту


Назва1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту
Дата конвертації01.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации1. Означення і будова спирту.

 • 1. Означення і будова спирту.

 •  2. Метанол або метиловий спирт

 •  3. Етанол або етиловий спирт.

 • 4. Дія алкоголю на організм людиниКожний з нас чув слово «спирт» і в принципі знає, що воно означає. А ось хімічне трактування спиртів: «Спирти це органічні сполуки, в молекулах яких міститься одна або декілька гідроксильних груп, сполучених з вуглеводневим радикалом».

 • Кожний з нас чув слово «спирт» і в принципі знає, що воно означає. А ось хімічне трактування спиртів: «Спирти це органічні сполуки, в молекулах яких міститься одна або декілька гідроксильних груп, сполучених з вуглеводневим радикалом».

 • Назви спиртів походять від назв радикалів, а також з назв вуглеводів додаванням закінчення -ол (метанол, етанол, пропанол, бутанол і т.д.) Нижчі спирти рідини, вищі з числом вуглецевих атомів більше 12 - тверді речовини. Всі спирти легше за воду.

 • Найбільш відомі і що часто застосовуються на практиці з граничних одноатомних спиртів - це метанол і етанол.

 •   Метанол. Метанол (інші назви: метиловий спирт, карбінол, деревний спирт), CH3OH, - найпростіший одноатомний спирт, безбарвна рідина зі слабим спиртовим запахом. Будучи полярною сполукою, він добре розчиняється у воді, легше за воду. Температура кипіння метанолу - 65°З. Метиловий спирт уперше був отриманий в XVII ст., а вивчений в першій половині XIX в. Його називають деревним спиртом, оскільки першим з відомих методів його отримання був метод сухої перегонки деревини. Сучасний метод отримання - каталітичний синтез з оксиду карбону (II) і гідрогену (температура 250ºС, тиск 7Мпа, каталізатор суміш оксиду цинку і купруму (II)):

 •  Метанол. Метанол (інші назви: метиловий спирт, карбінол, деревний спирт), CH3OH, - найпростіший одноатомний спирт, безбарвна рідина зі слабим спиртовим запахом. Будучи полярною сполукою, він добре розчиняється у воді, легше за воду. Температура кипіння метанолу - 65°З. Метиловий спирт уперше був отриманий в XVII ст., а вивчений в першій половині XIX в. Його називають деревним спиртом, оскільки першим з відомих методів його отримання був метод сухої перегонки деревини. Сучасний метод отримання - каталітичний синтез з оксиду карбону (II) і гідрогену (температура 250ºС, тиск 7Мпа, каталізатор суміш оксиду цинку і купруму (II)):

 •  

 • СО + 2Н2 → CH3OHМетиловий спирт дуже отруйна речовина, діюча на нервову і судинну системи людини. При попаданні в організм людини 10 мл метанолу може призвести до важкого отруєння, до сліпоти. А попадання 25-30 мл метанолу призводить до смертельного випадку.

 • Метиловий спирт дуже отруйна речовина, діюча на нервову і судинну системи людини. При попаданні в організм людини 10 мл метанолу може призвести до важкого отруєння, до сліпоти. А попадання 25-30 мл метанолу призводить до смертельного випадку.

 • Метанол розчинник. Ця властивість застосовується в органічному синтезі, в лабораторній практиці. Метиловий спирт застосовується як розчинник і для різних органічних синтезів отримання формальдельгіда, складного ефіру, наприклад диметилтерефталата (C6H4(COOCH3)2), деяких барвників, фотореактивів, фармацевтичних препаратів.Реакція протікає при температурі 260-300 ºС, тиску 7,5-10 МПа і в присутності кислотних каталізаторів. Заводи по прямий гідратації етилену в спирт є як в СНД, так і за кордоном. 

 • Реакція протікає при температурі 260-300 ºС, тиску 7,5-10 МПа і в присутності кислотних каталізаторів. Заводи по прямий гідратації етилену в спирт є як в СНД, так і за кордоном. 

 • Етиловий спирт дуже важливий для потреб народного господарства. У великих кількостях він витрачається для отримання синтетичного каучуку і у виробництві пластмас. Етанол використовується як розчинник при виготовленні одеколонів, духів, ліків, лаків, а також для консервування анатомічних препаратів. Він застосовується для отримання багатьох органічних речовин: диетилового ефіру,.Для медичної практики спирт етиловий являє обмежену цікавість,- його використовують головним чином, як антисептик, значно більшої уваги він заслуговує у соціальному аспекті, так, як він являється причиною гострих та хронічних отруєнь.

 • Для медичної практики спирт етиловий являє обмежену цікавість,- його використовують головним чином, як антисептик, значно більшої уваги він заслуговує у соціальному аспекті, так, як він являється причиною гострих та хронічних отруєнь.

 •   Спирт етиловий (Spiritus aethilicus et Spiritus vini) відноситься до наркотичних речовин. Найбільш чутливі до нього клітини ЦНС, особливо клітини кори головного мозку, діючи на які він викликає характерне алкогольне збудження, зв'язане з послабленням процесів гальмування, потім відбувається ослаблення процесів збудження у корі ГМ, пригнічення спинного та продовгуватого мозку з продавленням діяльності дихального центру. Токсична концентрація в крові 1.5 г\л, смертельна 3.5 г\л.  Етанол. Етанол (інші назви: етиловий спирт, винний спирт, алкоголь), С2Н5ОН, - безбарвна рідина. Кипить при 78,3 ºС, замерзає при -114°С. Горить слабо світловим пломенем.

 •   Етанол. Етанол (інші назви: етиловий спирт, винний спирт, алкоголь), С2Н5ОН, - безбарвна рідина. Кипить при 78,3 ºС, замерзає при -114°С. Горить слабо світловим пломенем.

 •  

 • Археологічні розкопки свідчать, що в епоху стародавніх цивілізацій уміли виготовляти вино і пиво. Схоже, що алкоголь був першою речовиною, синтезованою людиною. Перша літературна згадка про власне етиловий спирт, як «горючу воду», отриману перегонкою вина, відноситься до VIII в. А елементний склад етанолу був визначений на початку XIX в.

 •  

 • Вихідним матеріалом у виробництві спирту служать природні продукти, багаті крохмалем: картопля, хлібні злаки то що. У цей час етиловий спирт отримують не тільки з харчових продуктів. Широко розвинене отримання його з відходів деревини: вона перетворюється в глюкозу, а остання в спирт. Найбільш сучасний спосіб отримання етилового спирту заснований на реакції гідратації етилену, що отримується у великих кількостях при крекінгу нафти:

 •  

 • СН2 = СН2 + Н2О → СН3 – СН2ОН Усі так звані алкогольні напої поділяються на дві категорії: міцні і легкі. Наприклад, вважається, що горілка, ром, коньяк — це міцні напої, а такі, як пиво, вино, шампанське, алкогольні соки — легкі. Такий поділ алкогольних напоїв залежить від вмісту у них етилового спирту. Чим більша його концентрація — тим міцніший напій.

 •  Усі так звані алкогольні напої поділяються на дві категорії: міцні і легкі. Наприклад, вважається, що горілка, ром, коньяк — це міцні напої, а такі, як пиво, вино, шампанське, алкогольні соки — легкі. Такий поділ алкогольних напоїв залежить від вмісту у них етилового спирту. Чим більша його концентрація — тим міцніший напій.

 • етанол відноситься до групи депресантів, які пригнічують центральну нервову систему.

 •  

 • Коли через ротову порожнину та стравохід алкоголь потрапляє у шлунок, а пізніше — у кишечник людини, починається його безпосередня дія. Близько 20% етилового спирту всмоктується в шлунку і 80% — в дванадцятипалій кишці. Звідти через кров алкоголь розходиться по всьому організму. Не залишається практично жодного органу, який би не підпадав під негативну дію етанолу. 

 •  

 • Однією із складових частин крові є еритроцити — червоні кров’яні тільця. Їх роль в організмі — перенесення кисню з легень до тканин і вуглекислого газу у зворотному напрямку. Поверхня еритроцитів покрита тонким шаром жирової змазки, яка при терті об стінки судин, електризується. Кожне з червоних кров’яних тілець несе на собі негативний заряд, тому еритроцити відштовхуються один від одного.

 •  

 • Так як етиловий спирт є розчинником, він видаляє жирову змазку і знімає електростатичну напругу. При цьому полярність еритроцитів змінюється і вони починають злипатися один з одним, утворюючи згустки. Це явище було відкрито ще в 1961 році американськими вченими і в медицині отримало назву „ефект виноградних грон”.

 •  

 • З шкільного курсу анатомії ми знаємо, що кров у організмі рухається по артеріях, венах та капілярах. Найтонші з них під’єднані до нервових клітин — нейронів. В таких місцях діаметр капілярів настільки малий, що еритроцити буквально „протискуються” через них. Тому зрозуміло, що згустки, утворені дією етанолу не зможуть пройти через такі судини. Не отримавши необхідний кисень, нейрони починають відмирати. Саме внаслідок кисневого голодування мозку людина відчуває стан алкогольного сп’яніння.

 •  Навіть одноразове вживання алкоголю приводить до відмирання великої кількості нервових клітин. А часте вживання будь-яких видів алкогольних напоїв несе за собою невідворотні негативні наслідки для людського мозку.

 •  Найбільшою жертвою етанолу в людському тілі є мозок. Вражається практично кожна його частина. Особливої руйнації зазнає лобовий відділ кори головного мозку, який відповідає за вищі інтелектуальні функції людини, її моральність, пам’ять, творчі здібності Ще однією жертвою етилового спирту є мозочок. Він відповідає за регулювання рухів частин тіла людини. Саме дія алкоголю на мозочок є причиною втрати координації у п’яних. Помічена також негативна дія етанолу на продовгуватий мозок, який регулює важливі функції організму, такі як дихання, серцебиття, кров’яний тиск, травлення, ковтання та блювання. Коли молода людина вперше приймає велику дозу алкоголю, відбувається інтоксикація, тобто отруєння. У відповідь на таку агресію проти власного тіла продовгуватий мозок включає захист — блювотний рефлекс. Проте, коли вживання алкоголю стає систематичним, уражений мозок перестає реагувати на отруєння. Це веде до фізичної залежності і ушкодження внутрішніх органів. 

 • Найбільшою жертвою етанолу в людському тілі є мозок. Вражається практично кожна його частина. Особливої руйнації зазнає лобовий відділ кори головного мозку, який відповідає за вищі інтелектуальні функції людини, її моральність, пам’ять, творчі здібності Ще однією жертвою етилового спирту є мозочок. Він відповідає за регулювання рухів частин тіла людини. Саме дія алкоголю на мозочок є причиною втрати координації у п’яних. Помічена також негативна дія етанолу на продовгуватий мозок, який регулює важливі функції організму, такі як дихання, серцебиття, кров’яний тиск, травлення, ковтання та блювання. Коли молода людина вперше приймає велику дозу алкоголю, відбувається інтоксикація, тобто отруєння. У відповідь на таку агресію проти власного тіла продовгуватий мозок включає захист — блювотний рефлекс. Проте, коли вживання алкоголю стає систематичним, уражений мозок перестає реагувати на отруєння. Це веде до фізичної залежності і ушкодження внутрішніх органів.  З шкільного курсу анатомії та хімії ми знаємо, що білок — є основним будівельним матеріалом людських клітин. М’язи, шкіра, волосся, гемоглобін крові мають білкову будову. Запитайте у будь-якого спортсмена, і він вам розповість про важливість цих сполук для організму при заняттях спортом.

 •  З шкільного курсу анатомії та хімії ми знаємо, що білок — є основним будівельним матеріалом людських клітин. М’язи, шкіра, волосся, гемоглобін крові мають білкову будову. Запитайте у будь-якого спортсмена, і він вам розповість про важливість цих сполук для організму при заняттях спортом.

 •  

 • За своєю будовою, білки — дуже складні сполуки. Білкові молекули з’єднуються у довгі ланцюги, ланцюги — у спіралі, спіралі — у клубки. Коли на якомусь етапі ці з’єднання руйнуються, білки втрачають свою біологічну активність.

 • Етанол руйнує білкову сполуку. Якщо ви хочете мати результат у спорті або гарне тіло, вам доведеться відмовитися від вживання алкоголю.

 •   Коли ми чуємо багато інформації про шкідливість алкоголю, відразу виникає контраргумент: а як же корисні властивості, наприклад вина або пива? На такі питання хотілось би відповісти цитатою Ричарда Джексона, професора Каліфорнійського університету в Берклі:

 •  Коли ми чуємо багато інформації про шкідливість алкоголю, відразу виникає контраргумент: а як же корисні властивості, наприклад вина або пива? На такі питання хотілось би відповісти цитатою Ричарда Джексона, професора Каліфорнійського університету в Берклі:

 •  

 • „Навіть не припускайте, що існує „вікно”, в межах якого користь від алкоголю перевищує його шкідливість”Самсонов П.А. "Організм чоловіка" - переклад з англ.

 • Самсонов П.А. "Організм чоловіка" - переклад з англ.

 • Капустін Д.З. "Здоров'я чоловіка"

 • Мала радянська енциклопедія - том 1.Схожі:

1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconУроку Прикладка як різновид означення Повторення вивченого на попередньому уроці Що таке означення? На що вказує прикладка? Коли загальна назва є прикладкою?
Означення другорядний член речення, який вказує на ознаку предмета і відповідає на питання: який? чий? котрий?
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconОзначення узгоджене й неузгоджене учитель Ковінько Л. І
Прочитати речення Виписати з них словосполучення, до складу яких входять означення. Визначити спосіб їх морфологічного вираження,...
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconТема: “Подібність трикутників” Означення
Означення: Два трикутники називаються подібними, якщо у них відповідні кути рівні, а відповідні сторони пропорційні
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconГо І дчр. Означення. Прикладка як різновид означення. Написання непоширених прикладок через дефіс; прикладки, що беруться в лапки
Виховувати в учнів навички культурного спілкування, шанобливе ставлення до рідної мови
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconГ. М. Возняк Готуємося до уроку
Означення поняття "більше", "менше". Пприклади Знаки нерівностей. Порівняння двох чисел. Приклади Означення числової нерівності....
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconОзначення
Означення зазвичай служать для скорочення, спрощення та збільшення наочності подальших означень, теорем та доведень. Служать одним...
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconОзначення пропорції. Основна властивість пропорції
Означення пропорції. Основна властивість пропорції Рівнобедрений трикутник. Означення. Властивості кутів
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconМногокутники. Означення многокутника. Многокутники. Означення многокутника
Формули для обчислення площі правильного многокутника, його сторони, радіусів вписаного та описаного кола
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconВивчити означення та властивості призми. Вивчити означення та властивості призми
Показати можливість використання знань з даної теми при розв’язуванні задач практичного змісту
1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту iconЗовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови”
Вушна раковина (зовнішнє вухо) є в більшості ссавців, вона уловлює звукові хвилі і спрямовує їх до середнього і внутрішнього вуха....

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка