Презентация на тему: Розвиток засобів зв'язку


НазваПрезентация на тему: Розвиток засобів зв'язку
Дата конвертації24.02.2013
Розмір477 b.
ТипПрезентация


ПРЕЗЕНТАЦИЯ на ТЕМУ:

Розвиток засобів зв'язку
Ми живемо в дивний час. Атомні електростанції і атомоходи, космічні кораблі і синхрофазотрони, промінь лазера і надзвукові літаки, ЕОМ і роботи. Найдивніше, що людство розучилося дивуватися з того, що чи автомат на Луне, або людина в космосі, обліт космічного корабля довкола Венери або зустріч з Сатурном.

 • Ми живемо в дивний час. Атомні електростанції і атомоходи, космічні кораблі і синхрофазотрони, промінь лазера і надзвукові літаки, ЕОМ і роботи. Найдивніше, що людство розучилося дивуватися з того, що чи автомат на Луне, або людина в космосі, обліт космічного корабля довкола Венери або зустріч з Сатурном.

 • Більше 60 років тому, а точніше в тридцяті роки в Москві почали діяти дві перші автоматичні телефонні станції (АТС) . В даний час автоматичним і напівавтоматичним зв'язком практично охоплена вся земна куля.Незмінним залишається прагнення людства передавати інформацію на максимально можливу, необмежену відстань.

 • Незмінним залишається прагнення людства передавати інформацію на максимально можливу, необмежену відстань.

 • До обміну новинами або інформацією люди прагнули у всі часи, навіть в доісторичних. Спілкування між людьми починалося з окремих звуків, жестів, міміки, потім за допомогою криків люди передавали інформацію на відстань.

 • У Персії в VI столітті до н.е. раби стояли на високих баштах і звучними голосами, криками передавали повідомлення від одного до іншого. У бойових умовах накази передавалися по ланцюжку, що складається з воїнів, на відстані передавалися умовними знаками повідомлення. У Древньому Китаї користувалися гонгами, а аборигени Африки і Америки користувалися дерев'яними барабанами-тамтамами, ударяючи по ним то швидше, то повільніше, то з різною силою, комбінуючи звуки, можна було передавати вісті з достатньою прудкістю і на значні відстані.

 • Звукова сигналізація зберігалася багато століть. Завдяки "барабанному телеграфу" зведення про просування ворожих військ поширювалися на значні відстані і випереджали офіційні донесення кур'єрів. Засобом звукової сигналізації були також ріжки, труби, дзвони, а після винаходу пороху постріли з рушниць і гармат. • У міру розвитку людського суспільства звукову сигналізацію поступово відтісняла досконаліша світлова. Історично першим засобом світлової сигналізації були вогнища. Вогнища служили сигналом древнім грекам, римлянам, карфагенам і російським козакам в селянській війні 1670 - 1671 р. До вогневої сигналізації ночами або до димової - вдень з сирої трави або сирих віток широко прибігали на південних кордонах Росії сторожові пости козаків. При появі ворога в Запорізькій Січі користувалися ланцюжком костриць, споруджених на піднесених місцях, сповіщаючи про загрожуючу небезпеку. Літопис світлової сигналізації був би неповним без згадки про те, що жителя архіпелагу, відокремленого Магелановим протокою від південного краю Південно - американського материка, також користувалися сторожовими вогнищами, що дало підставу англійському мореплавцеві Джеймсу Куку привласнити архіпелагу назву "Вогненної Землі".

 • Мова костриць і дзеркал була хоча і швидка, але дуже бідний.

 • Вогнища несли мало інформації; додатково посилалися гінці з необхідними детальними повідомленнями. Спосіб "факельного телеграфу", заснованого на повідомленнях, передаваних факелами в проміжках між зубцями стенів, що відповідало певній букві коди, також не знайшло вживання на практиці.Французьким механіком Клодом Шаппом був винайдений оптичний, або семафорний, телеграф. Передача інформації відбувалася за допомогою обертання щаблини довкола своєї осі, прикріпленої до металевої жердини на даху башти. Російський механік-самоук Іван Кулібін винайшов систему семафорного телеграфу, яку він назвав "дальновещающей машиною", з оригінальним сигнальним алфавітом і складовим кодом. Винахід Кулібіна був забутий царським урядом і в Росії користувалися винаходом французького інженера Шаппа.

 • Французьким механіком Клодом Шаппом був винайдений оптичний, або семафорний, телеграф. Передача інформації відбувалася за допомогою обертання щаблини довкола своєї осі, прикріпленої до металевої жердини на даху башти. Російський механік-самоук Іван Кулібін винайшов систему семафорного телеграфу, яку він назвав "дальновещающей машиною", з оригінальним сигнальним алфавітом і складовим кодом. Винахід Кулібіна був забутий царським урядом і в Росії користувалися винаходом французького інженера Шаппа.

 • Відкриття магнітних і електричних явищ привело до підвищення технічних передумов створення пристроїв передачі інформації на відстань. За допомогою металевих дротів, передавача і приймача можна було проводити електричний зв'язок на значну відстань. Стрімкий розвиток електричного телеграфу вимагав конструювання провідників електричного струму.

 • Іспанський лікар Сальва в 1795 році винайшов перший кабель, який вдавав із себе пучок скручених ізольованих дротів.

 • Вирішальне слово в естафеті багатолітніх пошуків швидкодіючого засобу зв'язку судилося сказати чудовому російському вченому П. Л. Шиллінгу. У 1828 році був випробуваний прообраз майбутнього електромагнітного телеграфу. Шиллінг був першим, хто почав практично вирішувати проблему створення кабельних виробів для підземної прокладки, здатних передавати електричний струм на відстань. Як Шиллінг, так і російський фізик, електротехнік Якобі прийшли до виводу про безперспективність підземних кабелів і про доцільність повітряних провідних ліній.У історії електротелеграфії найпопулярнішим американцем був Семюел Морзе. Він винайшов телеграфний апарат і азбуку до нього, що дозволяють за допомогою натиснення на ключ передавати інформацію на далекі відстані. Завдяки простоті і компактності пристрою, зручності маніпуляцій при передачі і прийомі і, головне, швидкодії телеграф Морзе протягом напівстоліття був найбільш поширеною системою телеграфу, що застосовувалася в багатьох країнах.

 • У історії електротелеграфії найпопулярнішим американцем був Семюел Морзе. Він винайшов телеграфний апарат і азбуку до нього, що дозволяють за допомогою натиснення на ключ передавати інформацію на далекі відстані. Завдяки простоті і компактності пристрою, зручності маніпуляцій при передачі і прийомі і, головне, швидкодії телеграф Морзе протягом напівстоліття був найбільш поширеною системою телеграфу, що застосовувалася в багатьох країнах.

 • Передача на відстань нерухомих зображень здійснив в 1855 році італійський фізик Дж. Казеллі. Сконструйований ним апарат міг передавати зображення тексту, заздалегідь нанесеного на фольгу. З відкриттям електромагнітних хвиль Максвелом і експериментальним встановленням їх існування Герцем почалася епоха розвитку радіо. Російський учений Попів зумів вперше передати по радіозв'язку повідомлення в 1895 році. У 1911 р. російський учений Розінг здійснив першу в світовій практиці телепередачу. Суть експерименту полягала в тому, що зображення перетворювалося в електричні сигнали, які за допомогою електромагнітних хвиль переносилися на відстань, а прийняті сигнали перетворювалися назад в зображення. Регулярні телепередачі почалися в середині тридцятих років нашого століття.Довгі роки наполегливих пошуків, відкриттів і розчарувань було витрачено на створення і конструювання кабельних мереж. Швидкість поширення струму по жилах кабелю залежить від частоти струму, від електричних властивостей кабелю, тобто від електричного опору і ємкості. По істині тріумфальним шедевром минулого століття була трансатлантична прокладка дротяного кабелю між Ірландією і Ньюфаундлендом, вироблювана п'ятьма експедиціями.

 • Довгі роки наполегливих пошуків, відкриттів і розчарувань було витрачено на створення і конструювання кабельних мереж. Швидкість поширення струму по жилах кабелю залежить від частоти струму, від електричних властивостей кабелю, тобто від електричного опору і ємкості. По істині тріумфальним шедевром минулого століття була трансатлантична прокладка дротяного кабелю між Ірландією і Ньюфаундлендом, вироблювана п'ятьма експедиціями.

 • Поява і розвиток сучасних кабелів зв'язку зобов'язані винаходу телефону. Практично придатний апарат для передачі людської мови був винайдений шотландцем Беллом. У 1876 р. Белл вперше продемонстрував свій телефон на Усесвітній електротехнічній виставці у Філадельфії.Розвиток засобів зв'язку В нашій країні створюється єдина автоматизована система зв'язку. Для цього розвиваються, удосконалюються і знаходять нові сфери застосування різні технічні засоби зв'язку. Ще недавно міжміський телефонний зв'язок здійснювався виключно по повітряних лініях зв'язку; при цьому на надійність зв'язку впливали грози і можливість обмерзання дротів. В даний час все ширше застосовуються кабельні і радіорелейні лінії, підвищується рівень автоматизації зв'язку. Вся різноманітність використовуваних в техніці і побуті систем зв'язку, в основному радіозв'язки, можна звести до трьох видів, що відрізняються способами передачі сигналу від передавача до приймача. У першому випадку використовується ненапрямлений радіозв'язок від передавача до приймача, типова для широкого мовлення радіо і телебачення. Такий спосіб радіозв'язку має ту перевагу, що дозволяє охопити практично необмежене число абонентів - споживачів інформації. Недоліками такого способу є неекономне використання потужностей передавача і що заважає впливи на інші аналогічні радіосистеми. У тих випадках, коли число абонентів обмежене і немає необхідності в широкомовленні, використовується передача сигналу за допомогою направлений випромінюючих антен, а також за допомогою спеціальних пристроїв, званих лініями передачі сигналу.

 • Розвиток засобів зв'язку В нашій країні створюється єдина автоматизована система зв'язку. Для цього розвиваються, удосконалюються і знаходять нові сфери застосування різні технічні засоби зв'язку. Ще недавно міжміський телефонний зв'язок здійснювався виключно по повітряних лініях зв'язку; при цьому на надійність зв'язку впливали грози і можливість обмерзання дротів. В даний час все ширше застосовуються кабельні і радіорелейні лінії, підвищується рівень автоматизації зв'язку. Вся різноманітність використовуваних в техніці і побуті систем зв'язку, в основному радіозв'язки, можна звести до трьох видів, що відрізняються способами передачі сигналу від передавача до приймача. У першому випадку використовується ненапрямлений радіозв'язок від передавача до приймача, типова для широкого мовлення радіо і телебачення. Такий спосіб радіозв'язку має ту перевагу, що дозволяє охопити практично необмежене число абонентів - споживачів інформації. Недоліками такого способу є неекономне використання потужностей передавача і що заважає впливи на інші аналогічні радіосистеми. У тих випадках, коли число абонентів обмежене і немає необхідності в широкомовленні, використовується передача сигналу за допомогою направлений випромінюючих антен, а також за допомогою спеціальних пристроїв, званих лініями передачі сигналу.Сучасна мережа передачі інформації базується по-перше на абонентських пристроях

 • Сучасна мережа передачі інформації базується по-перше на абонентських пристроях

 • По-друге на станціях, що забезпечують з'єднання абонентів між собою, розподіл потоків інформації по напрямах; по-третє на лініях зв'язку, що сполучають абонентів із станціями і станції між собою.

 • З розвитком телебачення, космонавтики і надзвукової авіації виникла необхідність створення світлопроводів замість металу в кабелях. Унікальні можливості оптичних кабелів полягають в тому, що по одному волокну (точніше по парі волокон) можна передавати мільйон телефонних розмов. Для передачі інформації використовуються різні види зв'язку: кабельні, радіорелейні, супутникові, тропосферні, іоносферні, метеорні. Кабелі спільно з лазерами і ЕОМ дозволять створити принципово нові системи телекомунікацій.

 • Інформаційний параметр безперервного сигналу (напруга, сила струму, напруженість електромагнітного поля, частота) з часом може набувати будь-яких значень в заданих межах. Інформаційний параметр дискретного сигналу (наприклад напруга) приймає одне з двох значень U Під системою електрозв'язку можна розуміти сукупність технічних засобів і середовища поширення електричних сигналів повідомлень, що забезпечують передачу, від відправника до одержувача.

 • Будь-яка система електрозв'язку містить три елементи: пристрій перетворень повідомлень в сигнал (передавач), пристрій зворотного перетворення сигналу в повідомлення (приймач) і проміжний елемент, що забезпечує проходження сигналу (канал зв'язку) . Середовищем поширення електрозв'язку може бути штучна споруда, створена людиною (дротяний електрозв'язок) або відкритий простір (радіосистема) .Проблема - як змусити радіохвилі обігнути земну кулю. І було використано властивість електромагнітних хвиль частково відбиватися на кордоні розділу двох середовищ (від поверхні діелектрика хвилі відбивалися слабо, а від провідної поверхні - майже без втрат). Як така відзеркалювальна поверхня став використовуватися шар іоносфери землі, верхній шар атмосфери складається з іонізованих газів). Цей шар прекрасно відображає радіохвилі з довгою 10-100 метрів. Багато разів і поперемінно відбиваючись від іона сфери і поверхні землі, короткі радіохвилі огинають земну кулю, передаючи інформацію в найвіддаленіші частини планети. Після того, як був винайдений телефон і знайдені способи здійснення далекого радіозв'язку природно з'явилося бажання об'єднати ці два досягнення. Сигнали, передані з одного пункту, в іншому посилюються і передаються далі до місця призначення. Такі лінії називають радіорелейними лініями. Радіохвилі, використовувані для релейного зв'язку, поширюються прямолінійно, тому станції прийому розташовані в межах прямої "радіовидимості".

 • Проблема - як змусити радіохвилі обігнути земну кулю. І було використано властивість електромагнітних хвиль частково відбиватися на кордоні розділу двох середовищ (від поверхні діелектрика хвилі відбивалися слабо, а від провідної поверхні - майже без втрат). Як така відзеркалювальна поверхня став використовуватися шар іоносфери землі, верхній шар атмосфери складається з іонізованих газів). Цей шар прекрасно відображає радіохвилі з довгою 10-100 метрів. Багато разів і поперемінно відбиваючись від іона сфери і поверхні землі, короткі радіохвилі огинають земну кулю, передаючи інформацію в найвіддаленіші частини планети. Після того, як був винайдений телефон і знайдені способи здійснення далекого радіозв'язку природно з'явилося бажання об'єднати ці два досягнення. Сигнали, передані з одного пункту, в іншому посилюються і передаються далі до місця призначення. Такі лінії називають радіорелейними лініями. Радіохвилі, використовувані для релейного зв'язку, поширюються прямолінійно, тому станції прийому розташовані в межах прямої "радіовидимості".

 • Електрозв'язок - одна з галузей науки і техніки, що найшвидше розвиваються. Поява електрозв'язку значною мірою сприяла становленню електротехніки, а надалі привело до формування таких найважливіших сучасних галузей людських знань, як кібернетика, электроника, до створення ЕОМ і автоматизованих систем управління.Складними і найбільш дорогими елементами мереж є лінії зв'язку. Сучасна каналообразующая апаратура і лінійні споруди дозволяють передавати по кожній лінії зв'язки десятки тисяч сигналів одночасно.

 • Складними і найбільш дорогими елементами мереж є лінії зв'язку. Сучасна каналообразующая апаратура і лінійні споруди дозволяють передавати по кожній лінії зв'язки десятки тисяч сигналів одночасно.

 • Високі вимоги до тимчасових параметрів роботи апаратури зв'язку обумовлені високою швидкістю і складністю процесу передачі і прийому повідомлень. Особливо високі вимоги до тимчасових параметрів пред'являються в апаратурі тимчасового розділення каналів. При цьому забезпечується строга послідовність великого числа операцій з Людство володіє сьогодні таким об'ємом інформації в кожній галузі знань, що люди вже не в змозі тримати його в пам'яті і ефективно використовувати. Накопичення інформації продовжується наростаючими темпами, потоки новостворюваної інформації настільки великі, що людина не може і не встигає сприймати і переробляти їх. З цією метою з'явилися різні пристрої, апаратура для збору, накопичення і обробки інформації. Найбільш потужними засобами є електронні обчислювальні машини (ЕОМ), що увійшли до життя як один з найважливіших елементів научно- технічного прогресу. Для оперативної і якісної передачі переробленої інформації разом з розвитком засобів її обробки йде безперервний процес вдосконалення засобів масових комунікацій.

 • виключно великою точністю.Схожі:

Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Курсова робота на тему: використання засобів
«використання засобів сучасного програмного забезпечення на уроках предмету «технології»
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Зміст роботи Вступ Розділ Розвиток інформаційних технологій та їх використання в сучасній освіті
На тему: «Методика використання засобів мультимедіа при вивченні спеціальних дисциплін при підготовці майбутніх вчителів технологічної...
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Вивчивши цю тему, Ви зможете: Вивчивши цю тему, Ви зможете
Вивчивши цю тему, Ви зможете: пояснити сутність, поняття, призначення, походження та розвиток комерційних банків
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Засоби зв’язку
Протягом тисячоліть існувала потреба в засобах дальнього зв’язку. Спочатку найшвидшими переносниками повідомлень були скороходи,...
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Розвиток фінансового ринку в Польщі Розвиток фінансового ринку в Польщі
У фінансовій літературі поясненння взаємозв’язку між пенсійною реформою і розвитком фінансового ринку інколи має вигляд питання,...
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Презентация на тему: "Градус Цельсія". Відкриття першого термометра андерс цельсій. Біографія. Шкала Цельсія Перший термометр
Перший термометр був винайдений Галілео Галілєєем в 1592 році і називався термоскопом. Він мало нагадував би нам звичний термометр....
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Твір-роздум на суспільно-політичну тему за картиною М. Боровика «Хортиця, через віки»
Мета: удосконалювати вміння учнів читати твори живопису, розвивати творчу уяву, збагачувати словниковий запас, удосконалювати навички...
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Презентация Витокан

Презентация на тему: Розвиток засобів зв\Працюю над проблемою “Розвиток творчих здібностей учнів. Написання твору-роздуму”
Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, у 2011 р захистила роботу на тему "Розвиток творчих здібностей...
Презентация на тему: Розвиток засобів зв\6624 Презентация друк


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка