План лекції План лекції


НазваПлан лекції План лекції
Дата конвертації02.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


План лекції

 • План лекції

  • Утворення Української Радянської Соціалістичної Республіки.
  • Входження України до складу СРСР.
  • Голод 1921 – 22 років. Нова економічна політика.
  • Період індустріалізації та колективізації. Голодомор в Україні 1932 – 33 рр.
  • Україна в час Другої Світової війни.
  • Україна на завершальному етапі воєнних дій.

подати студентам теоретичний матеріал з історії України періоду міжвоєнного часу та часів голодоморів. Сформувати у майбутніх лікарів почуття гордості за свій багатостраждальний український народ, який на протязі багатьох століть боровся за свою незалежність.

 • подати студентам теоретичний матеріал з історії України періоду міжвоєнного часу та часів голодоморів. Сформувати у майбутніх лікарів почуття гордості за свій багатостраждальний український народ, який на протязі багатьох століть боровся за свою незалежність.Грушевський Михайло. Ілюстрована історія України. – К. 1990.

 • Грушевський Михайло. Ілюстрована історія України. – К. 1990.

 • Крип'якевич І. П. Історія України. – Львів, 1990.

 • Полонська-Василенко Н. Історія України. Т. 1-2. – К. 1992.

 • Субтельний Орест. Україна. Історія. - К 1993.

 • Історія України / Керівник авторського колективу Ю.Зайцев. – Львів,1996. – 488с.

 • Історія України / Під редакцією В.А.Смолія. – К 1997. –423 с.

 • Лазарович М. В. Історія України. Навчальний посібник – Тернопіль, 2008.

 • Левицька Н. М. Історія України , Київ. – 2011.

 • Гарін В.Б. Історія України. Навчальннй посібник. – 201218 березня 1921 року в Ризі воюючі сторони підписали договір про мир. За договором землі Західної України і Білорусії залишалися за Польщею. Східна Галичина і Волинь перейшли до Росії.

 • 18 березня 1921 року в Ризі воюючі сторони підписали договір про мир. За договором землі Західної України і Білорусії залишалися за Польщею. Східна Галичина і Волинь перейшли до Росії.28 грудня 1920 р. між Росією та УСРР був укладений договір про військовий та господарський союз.

 • 28 грудня 1920 р. між Росією та УСРР був укладений договір про військовий та господарський союз.30 грудня 1922 р. І з'їзд Рад СРСР затвердив Декларацію про утворення СРСР і підписав Союзний Договір.

 • 30 грудня 1922 р. І з'їзд Рад СРСР затвердив Декларацію про утворення СРСР і підписав Союзний Договір.

 • В січні 1924 р. на II з'їзді Рад СРСР було затверджено Конституцію СРСР - союзні республіки стали адміністративними одиницями СРСР.Перший голод в Україні стався в 1921—1922 рр. Головною його причиною були наслідки політики «воєнного комунізму», примусових методів, за допомогою яких більшовицька влада домагалася виконання планів хлібозаготівель, незважаючи на неврожай, який охопив у 1921 р. південні, степові райони України.

 • Перший голод в Україні стався в 1921—1922 рр. Головною його причиною були наслідки політики «воєнного комунізму», примусових методів, за допомогою яких більшовицька влада домагалася виконання планів хлібозаготівель, незважаючи на неврожай, який охопив у 1921 р. південні, степові райони України.Голодувало близько 7 млн. чоловік. Поширилася епідемія холери. Чисельність втрат становила 1,5 млн. осіб. У той же час на територію України прибуло близько 440 тис. переселенців із голодуючих районів Росії.

 • Голодувало близько 7 млн. чоловік. Поширилася епідемія холери. Чисельність втрат становила 1,5 млн. осіб. У той же час на територію України прибуло близько 440 тис. переселенців із голодуючих районів Росії.Введена відповідно до рішень Х з'їзду РКП(б) у березні 1921 р. НЕП передбачала систему заходів, спрямованих на обмеження методів управління, на використання елементів ринкового розвитку та ринкових відносин, про заміну продрозкладки продподатком, приватизацію частини промислових підприємств, дрібних і середніх підприємств, про допуск приватного капіталу, заохочення іноземних інвестицій в різних формах, упровадження вільної торгівлі, нормалізацію фінансової системи, розвиток кредитно-банкової системи, вдосконалення податкової системи, про подолання інфляційних процесів

 • Введена відповідно до рішень Х з'їзду РКП(б) у березні 1921 р. НЕП передбачала систему заходів, спрямованих на обмеження методів управління, на використання елементів ринкового розвитку та ринкових відносин, про заміну продрозкладки продподатком, приватизацію частини промислових підприємств, дрібних і середніх підприємств, про допуск приватного капіталу, заохочення іноземних інвестицій в різних формах, упровадження вільної торгівлі, нормалізацію фінансової системи, розвиток кредитно-банкової системи, вдосконалення податкової системи, про подолання інфляційних процесівполітика «коренізації» проголошена XII з'їздом РКП у квітні 1923 р. Перед місцевим апаратом ставилися вимоги поповнення своїх лав за рахунок національних кадрів, користування рідною мовою в державних установах і закладах, сприяння розвиткові національної культури. Український різновид цієї політики отримав назву українізації.

 • політика «коренізації» проголошена XII з'їздом РКП у квітні 1923 р. Перед місцевим апаратом ставилися вимоги поповнення своїх лав за рахунок національних кадрів, користування рідною мовою в державних установах і закладах, сприяння розвиткові національної культури. Український різновид цієї політики отримав назву українізації.Основні завдання й напрями українізації були визначені у декреті Раднаркому УРСР від 27 липня 1923 р. «Про заходи в справі українізації шкільно-виховних і культурно-освітніх установ». Центром українізації став наркомат освіти, який очолювали послідовно Г. Гринько, О. Шумський, М. Скрипник.

 • Основні завдання й напрями українізації були визначені у декреті Раднаркому УРСР від 27 липня 1923 р. «Про заходи в справі українізації шкільно-виховних і культурно-освітніх установ». Центром українізації став наркомат освіти, який очолювали послідовно Г. Гринько, О. Шумський, М. Скрипник.Серед службовців державного апарату в 1923—1927 рр. частка українців зросла від 35 до 54%. В 1922 р. українською мовою здійснювалося 20% діловодства, а в 1927 р. — уже понад 70%. У 1929 р. навчання українською мовою вели понад 80% загальноосвітніх шкіл, понад 75% технікумів і 30% вузів.

 • Серед службовців державного апарату в 1923—1927 рр. частка українців зросла від 35 до 54%. В 1922 р. українською мовою здійснювалося 20% діловодства, а в 1927 р. — уже понад 70%. У 1929 р. навчання українською мовою вели понад 80% загальноосвітніх шкіл, понад 75% технікумів і 30% вузів.Видатним діячем української сцени був Лесь Курбас, який у березні 1922 р. організував унікальний театральний колектив «Березіль». Це був новий крок на шляху оновлення національного театру. В 1927 р. була створена Київська кіностудія.

 • Видатним діячем української сцени був Лесь Курбас, який у березні 1922 р. організував унікальний театральний колектив «Березіль». Це був новий крок на шляху оновлення національного театру. В 1927 р. була створена Київська кіностудія.Наприкінці 20-х років процес українізації практично припинився. Почався наступ на все національне. Жорстоким переслідуванням були піддані всі хто, з точки зору Москви, відстоював «помилкові погляди». В українському націоналізмі були звинувачені О. Шумський, М. Хвильовий, М. Волобуєв, який у своїй праці «До проблеми української економіки» заявив, що Україна економічно експлуатується радянською Росією.

 • Наприкінці 20-х років процес українізації практично припинився. Почався наступ на все національне. Жорстоким переслідуванням були піддані всі хто, з точки зору Москви, відстоював «помилкові погляди». В українському націоналізмі були звинувачені О. Шумський, М. Хвильовий, М. Волобуєв, який у своїй праці «До проблеми української економіки» заявив, що Україна економічно експлуатується радянською Росією.У листі до членів політбюро ЦК РКП(б) у березні 1922 р. Ленін наголошував: чим більше представників духовенства вдасться розстріляти, тим краще. Частина духовенства, яка обрала шлях компромісу з більшовиками, в 1923 р. створює Українську православну автокефальну церкву (УПАЦ). Раніше, в жовтні 1921 р., виникає незалежна національна церква — українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

 • У листі до членів політбюро ЦК РКП(б) у березні 1922 р. Ленін наголошував: чим більше представників духовенства вдасться розстріляти, тим краще. Частина духовенства, яка обрала шлях компромісу з більшовиками, в 1923 р. створює Українську православну автокефальну церкву (УПАЦ). Раніше, в жовтні 1921 р., виникає незалежна національна церква — українська автокефальна православна церква (УАПЦ).З 1926 по 1935 рр. були збудовані «Азовсталь», Дніпрогес, Краматорський машинобудівний, Харківський тракторний заводи.

 • З 1926 по 1935 рр. були збудовані «Азовсталь», Дніпрогес, Краматорський машинобудівний, Харківський тракторний заводи.Напрям колективізації був визначений у 1927 р. на XV з'їзді ВКП(б). На початку 1928 р. Сталін та його оточення внесли в рішення з'їзду корективи, суть яких полягала в ще більшому обмеженні елементів ринку, що залишилися від НЕПу, у насильницькій ліквідації всіх форм сільськогосподарської кооперації, а також знищення «куркульства як класу».

 • Напрям колективізації був визначений у 1927 р. на XV з'їзді ВКП(б). На початку 1928 р. Сталін та його оточення внесли в рішення з'їзду корективи, суть яких полягала в ще більшому обмеженні елементів ринку, що залишилися від НЕПу, у насильницькій ліквідації всіх форм сільськогосподарської кооперації, а також знищення «куркульства як класу».На 1 червня 1930 р. у республіці було насильницьки колективізовано 90 тис. господарств, всього за роки колективізації — 200 тис. Разом з усіма членами сімей «куркулів», що становило 1,2—1,4 млн. осіб. Більше половини з них було депортовано на Північ і до Сибіру. В 1932 р., запровадивши паспортну систему в містах, влада фактично прикріпила селян до колгоспної землі, зробила їх державними кріпаками.

 • На 1 червня 1930 р. у республіці було насильницьки колективізовано 90 тис. господарств, всього за роки колективізації — 200 тис. Разом з усіма членами сімей «куркулів», що становило 1,2—1,4 млн. осіб. Більше половини з них було депортовано на Північ і до Сибіру. В 1932 р., запровадивши паспортну систему в містах, влада фактично прикріпила селян до колгоспної землі, зробила їх державними кріпаками.В 1932 р. була прийнята постанова «Про охорону соціалістичної власності», згідно з якою за «присвоєння» навіть жмені зерна з колгоспного поля селяни каралися розстрілом або концтабором.

 • В 1932 р. була прийнята постанова «Про охорону соціалістичної власності», згідно з якою за «присвоєння» навіть жмені зерна з колгоспного поля селяни каралися розстрілом або концтабором.7 липня 1933 р., звинувачений у причетності до контрреволюційної організації, покінчив самогубством головний провідник політики українізації — М. Скрипник.

 • 7 липня 1933 р., звинувачений у причетності до контрреволюційної організації, покінчив самогубством головний провідник політики українізації — М. Скрипник.

 • у вересні 1929 р. відбулися арешти визначних діячів української науки, культури, релігії — як членів СВУ «Спілки визволення України».У 1930 р. відбувся процес над 45 «керівниками» СВУ. Серед них — академік С. Єфремов, професори Й. Гермайзе, М. Слабченко, письменники М. Івченко, Л. Старицька-Черняхівська.

 • У 1930 р. відбувся процес над 45 «керівниками» СВУ. Серед них — академік С. Єфремов, професори Й. Гермайзе, М. Слабченко, письменники М. Івченко, Л. Старицька-Черняхівська.В 1931 р. відбувся ще один процес — так званого «Українського національного центру», за яким були репресовані 50 представників української інтелігенції, в тому числі академік М. Грушевський, відомий історик-марксист М. Яворський.

 • В 1931 р. відбувся ще один процес — так званого «Українського національного центру», за яким були репресовані 50 представників української інтелігенції, в тому числі академік М. Грушевський, відомий історик-марксист М. Яворський.Для запровадження тотального контролю над творчістю митців у середині 30-х років було утворено єдині контрольовані Москвою спілки — письменників, художників, композиторів. За їхньою допомогою держава придушувала будь-яке відхилення від «лінії партії».

 • Для запровадження тотального контролю над творчістю митців у середині 30-х років було утворено єдині контрольовані Москвою спілки — письменників, художників, композиторів. За їхньою допомогою держава придушувала будь-яке відхилення від «лінії партії».У 1933 р. було заарештовано видатного режисера Л. Курбаса, а організований ним театр «Березіль» закрито. У грудні 1934 р. у справі «Українського центру білогвардійців-терористів» було засуджено до розстрілу 28 представників української інтелігенції. Протягом 1933 р. від наукової роботи за політичними звинуваченнями було усунуто 1649 науковців.

 • У 1933 р. було заарештовано видатного режисера Л. Курбаса, а організований ним театр «Березіль» закрито. У грудні 1934 р. у справі «Українського центру білогвардійців-терористів» було засуджено до розстрілу 28 представників української інтелігенції. Протягом 1933 р. від наукової роботи за політичними звинуваченнями було усунуто 1649 науковців.23 серпня 1939 р. В. Молотов і Й. Ріббентроп підписали радянсько-німецький пакт про ненапад. Таємним протоколом передбачалося розмежування сфер інтересів обох держав, а Західна Україна поряд з іншими територіями мала увійти до складу СРСР. Лемківщина та Холмщина потрапляли до німецької зони.

 • 23 серпня 1939 р. В. Молотов і Й. Ріббентроп підписали радянсько-німецький пакт про ненапад. Таємним протоколом передбачалося розмежування сфер інтересів обох держав, а Західна Україна поряд з іншими територіями мала увійти до складу СРСР. Лемківщина та Холмщина потрапляли до німецької зони.1 вересня 1939 р. нападом Німеччини на Польщу почалася Друга світова війна. 17 вересня польський кордон перетнули війська Червоної армії.

 • 1 вересня 1939 р. нападом Німеччини на Польщу почалася Друга світова війна. 17 вересня польський кордон перетнули війська Червоної армії.28 вересня СРСР і Німеччина уклали договір про дружбу.

 • 28 вересня СРСР і Німеччина уклали договір про дружбу.

 • 11 лютого 1940 р. в Москві була підписана економічна угода, згідно з якою на 15 травня 1941 р. Німеччина отримала від СРСР 632 тис. тонн хліба, 232 тис. тонн бензину, 23,5 тис. тонн бавовни, 50 тис. тонн марганцю, 900 кг платини.22 червня 1941 р. Німеччина напала на СРСР. У загарбницьких планах фашистів Україна займала особливе місце. Згідно з планом «Ост» Німеччина мала намір депортувати з України десятки мільйонів людей, переселивши сюди колоністів-німців. Частину її земель передбачалося передати сателітам гітлерівської Німеччини.

 • 22 червня 1941 р. Німеччина напала на СРСР. У загарбницьких планах фашистів Україна займала особливе місце. Згідно з планом «Ост» Німеччина мала намір депортувати з України десятки мільйонів людей, переселивши сюди колоністів-німців. Частину її земель передбачалося передати сателітам гітлерівської Німеччини.До середини серпня 1941 р. німецькі війська захопили Галичину, Західну Волинь, Буковину, Бессарабію. 19 вересня фашисти взяли Київ, у жовтні — Одесу й Харків. До кінця 1941 р. була окупована майже вся Україна.

 • До середини серпня 1941 р. німецькі війська захопили Галичину, Західну Волинь, Буковину, Бессарабію. 19 вересня фашисти взяли Київ, у жовтні — Одесу й Харків. До кінця 1941 р. була окупована майже вся Україна.у Львові 30 червня 1941 р. була проголошена Українська держава, яка була швидко ліквідована німецьким командуванням, а ініціаторів прийняття Акту про незалежність України — С. Бандеру і Я. Стецька — було заслано до концентраційного табору Заксенхаузен.

 • у Львові 30 червня 1941 р. була проголошена Українська держава, яка була швидко ліквідована німецьким командуванням, а ініціаторів прийняття Акту про незалежність України — С. Бандеру і Я. Стецька — було заслано до концентраційного табору Заксенхаузен.

 • 20 серпня 1941 р. із значної частини республіки, окупованої німцями, був створений Рейхкомісаріат – Україна на чолі з фельдмаршалом Еріхом Кохом.Протягом літа—осені 1943 р. були звільнені Харків, Чернігів, Полтава, у вересні — Донбас, а 6 листопада був звільнений Київ. Переможне форсування Дніпра завершувало корінний перелом у війні.

 • Протягом літа—осені 1943 р. були звільнені Харків, Чернігів, Полтава, у вересні — Донбас, а 6 листопада був звільнений Київ. Переможне форсування Дніпра завершувало корінний перелом у війні.У лютому 1944 р. в районі м. Корсунь-Шевченківський було ліквідовано велику групу німецьких військ. 26 березня радянські війська вийшли на державний кордон з Румунією. Після того як у першій половині травня 1944 р. був звільнений Крим, основні зусилля сконцентрувалися на західному напрямку. Під Бродами було розбито вісім німецьких дивізій, у тому числі дивізія СС «Галичина». Були звільнені Львів, Станіславів, Ужгород, Тернопіль.

 • У лютому 1944 р. в районі м. Корсунь-Шевченківський було ліквідовано велику групу німецьких військ. 26 березня радянські війська вийшли на державний кордон з Румунією. Після того як у першій половині травня 1944 р. був звільнений Крим, основні зусилля сконцентрувалися на західному напрямку. Під Бродами було розбито вісім німецьких дивізій, у тому числі дивізія СС «Галичина». Були звільнені Львів, Станіславів, Ужгород, Тернопіль.Складовою частиною всеукраїнського руху спротиву нацистам були дії Української повстанської армії. Тільки восени 1944 р. вона здійснила 800 рейдів. Після того як по Західній Україні пройшли радянські війська, УПА організувала низку акцій з метою перешкодити мобілізації та депортації українського населення. Тоді ж із тактичних міркувань німці звільнили з концтабору С. Бандеру, Я. Стецька, А. Мельника. Однак своєї мети вони не досягли: ОУН і УПА не відмовилися від боротьби на два фронти — і проти більшовиків, і проти нацистів.

 • Складовою частиною всеукраїнського руху спротиву нацистам були дії Української повстанської армії. Тільки восени 1944 р. вона здійснила 800 рейдів. Після того як по Західній Україні пройшли радянські війська, УПА організувала низку акцій з метою перешкодити мобілізації та депортації українського населення. Тоді ж із тактичних міркувань німці звільнили з концтабору С. Бандеру, Я. Стецька, А. Мельника. Однак своєї мети вони не досягли: ОУН і УПА не відмовилися від боротьби на два фронти — і проти більшовиків, і проти нацистів.Дякую за увагу!

 • Дякую за увагу!Схожі:

План лекції План лекції iconПлан лекції: План лекції
Суспільно-політичне та економічне становище України на початку XX ст. Україна в Першій Світовій війні
План лекції План лекції iconПлан лекції. План лекції
Культура в 30-х роках 28 грудня 1920 р між рсфрр та усрр був укладений договір про військовий та господарський союз
План лекції План лекції iconПечінка Підшлункова залоза План лекції: План лекції

План лекції План лекції iconВодневий показник. Буферні системи, класифікація та механізм їх дії. План лекції: План лекції
Гідрогену, тобто значення рН середовища, при добавлянні до них невеликих кількостей кислоти чи лугу або при розбавлянні їх
План лекції План лекції iconПлан лекції План лекції Україна в кінці XVIII на початку XIX століть
Промисловий переворот в Російській імперії у другій половині XIX ст на початку XX ст
План лекції План лекції iconПлан лекції План лекції Україна в кінці XVIII на початку XIX століть
Промисловий переворот в Російській імперії у другій половині XIX ст на початку XX ст
План лекції План лекції iconПлан лекції План лекції Технологія мазей

План лекції План лекції iconДоц. Руда м. М. План лекції вступ Синдром серцевої недостатності
Тема лекції: Хронічна серцева недостатність. Визначення. Класифікація. Клініка. Діаганостика. Лікування
План лекції План лекції iconТеоретичні основи захисту інформації Лекції 6-7 План лекції
Модель загроз це абстрактний формалізований або неформалізований опис методів і способів здійснення загроз
План лекції План лекції iconТема лекції: травлення в кишках план лекції: Травлення в тонкій кишці
Ендопептидази (трипсин, хімотрипсин, елестаза) розщеплюють внутрішньопептидні зв‘язки білків, утворюючи пептиди і амінокислоти

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка