Європейський союз


НазваЄвропейський союз
Дата конвертації07.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ


Європе́йський Сою́з (ЄС, Європе́йська У́нія, Європе́йська Співдру́жність) — союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз, підписаним в лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р.

Європе́йський Сою́з (ЄС, Європе́йська У́нія, Європе́йська Співдру́жність) — союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз, підписаним в лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р.

Мета ЄС

 
 • Створення економічного союзу (спільна зовнішня економічна політика, спільний ринок послуг, матеріальних благ, капіталу і праці)

 • монетарного (валюта (Екю), від 1999 року — Євро)

 • політичного (спільна зовнішня політика) союзу

 • а також впровадження спільного громадянства.Історія створення ЄС

Перший крок у бік створення сучасного Євросоюзу був зроблений в 1951: ФРН, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Франція, Італія підписали договір про заснування Європейського об'єднання вугілля і сталі, метою якого стало об'єднання європейських ресурсів з виробництва сталі й вугілля, в дію даний договір вступив з липня 1952 року.

З метою поглиблення економічної інтеграції ті ж шість держав в 1957 заснували Європейське економічне співтовариство (ЄЕС, Спільний ринок)

З метою поглиблення економічної інтеграції ті ж шість держав в 1957 заснували Європейське економічне співтовариство (ЄЕС, Спільний ринок)

Процес розвитку і перетворення цих європейських співтовариств в сучасний Європейський союз відбувався шляхом, по-перше, передачі все більшого числа функцій управління на наднаціональний рівень (поглиблення) і, по-друге, збільшення числа учасників інтеграції (розширення).

12 жовтня 2012 року Норвезький Нобелівський комітет присудив Європейському союзові Нобелівську премію миру «За внесок впродовж більше шести десятиліть у просування миру і примирення, демократії та прав людини в Європі».

Члени ЄС усього – 27 країн

Австрія

Бельгія

Болгарія

Велика Британія

Греція

Данія

Естонія

Ірландія

Іспанія

Італія

Кіпр

Латвія

Литва

Люксембург

Мальта

Нідерланди

Німеччина

Польща

Португалія

Румунія Словаччина Словенія

Угорщина Фінляндія Франція Чехія ШвеціяКраїни-кандидати

Македонія Туреччина Хорватія Ісландія Чорногорія Сербія
 • 1 липня 2013 року Хорватія стане членом ЄС.

 • Республіка Македонія отримала офіційний статус кандидата у грудні 2005 року.

 • Чорногорія отримала статус офіційного кандидата 17 грудня 2010 року.

 • Сербія отримала статус офіційного кандидата 1 березня 2012 року.

 • З 14 квітня 1987 р. Туреччина є офіційним кандидатом, хоча її європейські амбіції сягають ще 1963 рокуВимоги до кандидатів для вступу в ЄС

Для вступу до Євросоюзу країна-кандидат повинна відповідати Копенгагенським критеріям. Копенгагенські критерії — критерії вступу країн в Європейський союз, які були прийняті в червні 1993 року на засіданні Європейської Ради в Копенгагені і підтверджені в грудні 1995 року на засіданні Європейської Ради в Мадриді.

Критерії вимагають, щоб в державі дотримувалися демократичні принципи, принципи свободи і пошани прав людини, а також принцип правової держави (ст. 6, ст. 49 Договору про Європейський союз). Також в країні має бути конкурентоздатна ринкова економіка, і повинні признаватися загальні правила і стандарти ЄС, включаючи прихильність цілям політичного, економічного і валютного союзу.

Органи Євросоюзу

 • Європейський Парламент

 • Європейська Рада

 • Європейська Комісія

 • Рада ЄС (головний орган ухвалювання рішень у Європейському Союзі. До її складу входять по одному міністрові від кожної країни Союзу. )

 • Дорадчі органи — Європейський соціально-економічний комітет і Комітет регіонів

 • Фінансові — Європейський центральний банк та Європейський інвестиційний банк та ін.Європейський Союз обрав прем'єр-міністра Бельгії Германа ван Ромпея своїм першим Президентом. На посаді з 1 січня 2010

Офіційно такої посади в Європейському Союзі немає. Досить часто називають Голову Європейської Ради Президентом ЄС, скільки він виконує представницькі функції союзу.

Європейський Парламент — одна з п'яти інституцій Європейського Союзу, асамблея представників його населення. Починаючи з 1979 року Європейський Парламент обирають прямим загальним голосуванням. На сьогодні у складі Європарламенту нараховується 754 депутати. Європарламент засідає в трьох місцях: Брюссель (Бельгія), Люксембург, Страсбург (Франція)

Європейський Парламент — одна з п'яти інституцій Європейського Союзу, асамблея представників його населення. Починаючи з 1979 року Європейський Парламент обирають прямим загальним голосуванням. На сьогодні у складі Європарламенту нараховується 754 депутати. Європарламент засідає в трьох місцях: Брюссель (Бельгія), Люксембург, Страсбург (Франція)

Нові вибори в Європарламент мають відбутися в травні 2014 року.

В січні 2012 року головою Європарламенту був обраний

Мартін Шульц.

Україна і Європейський СоюзУ жовтні 2005 р. президент Єврокомісії Жозе Мануел Дурау Баррозу заявив, що майбутнє України — у ЄС.

У жовтні 2005 р. президент Єврокомісії Жозе Мануел Дурау Баррозу заявив, що майбутнє України — у ЄС.

12 липня 2007 Європарламент у Страсбурзі ухвалив рішення висловити підтримку надання Україні перспективи членства в Євросоюзі.

Суспільна думка

52% українців вважають, що Україна має стати членом ЄС

55 % опитаних у Німеччині, Франції, Великобританії, Італії, Іспанії та Польщі—підтримують вступ України до ЄС—якщо Україна виконає необхідні для цього умови.Майбутнє України – у складі ЄС!Схожі:

Європейський союз iconЧи можна Європейський Союз віднести до конфедерації?

Європейський союз iconКонтрактна сторона: Європейський Союз, представлений Комісією Європейських Об’єднань, для та від імені Уряду України

Європейський союз iconЄвропейський союз особливості структури та еволюція Антоніо бар сендон
Угода про створення Європейського об`єднання з регулювання атомної ененргії (Євроатом)
Європейський союз iconФілософія використання допоміжних фондів єс в польщі маржена Гуз-Веттер
...
Європейський союз iconІнформації про Європейський Союз та його політику, як серед слухачів Національної академії, так І серед усіх, хто цікавиться життям країн єс. Основна мета його діяльності
Союз та його політику, як серед слухачів Національної академії, так І серед усіх, хто цікавиться життям країн єс
Європейський союз iconСвященний союз 1815р Причини утворення священного союзу
Союз підписали всі правлячі династії Європи,крім Папи римського і Турецького султана
Європейський союз iconІнформації про Європейський Союз Обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн членів єс. Встановлення культурних, наукових та ділових контактів між молоддю єс та своєї країни
Членами Євроклубу «Крок» Харківської загальноосвітньої школи №92 є учні різних вікових груп від 12 до 17 років, переважно це учні...
Європейський союз iconМета Союзу – підтримувати мир, свої вартості та добробут своїх народів. Союз пропонує своїм громадянам простір свободи, безпеки та правосуддя без внутрішніх кордонів,
Союз пропонує своїм громадянам простір свободи, безпеки та правосуддя без внутрішніх кордонів, де забезпечено вільне переміщення...
Європейський союз iconПропозиція рекламної кампанії підготовлено для асоціації «Союз Птахівників України» зміст огляд тб- ринку
Пропозиція рекламної кампанії підготовлено для асоціації «Союз Птахівників України»
Європейський союз icon"Ліга кращих" ґрунтуючись на офіційних даних Державного комітету статистики України та Europe Standart Raiting (Європейський стандарт рейтингування) присвоїв Страховому товариству "Іллічівське" 4 місце
Державного комітету статистики України та Europe Standart Raiting (Європейський стандарт рейтингування) присвоїв Страховому товариству...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка