Мета досліджень


НазваМета досліджень
Дата конвертації05.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииПроаналізувати вимоги нормативних документів стосовно вирощування ягідних культур; визначити фактори, що впливають на якість ягід у процесі вирощування; розробити рекомендації щодо впровадження елементів системи контролю безпечності та якості ягідної продукції.

 • Проаналізувати вимоги нормативних документів стосовно вирощування ягідних культур; визначити фактори, що впливають на якість ягід у процесі вирощування; розробити рекомендації щодо впровадження елементів системи контролю безпечності та якості ягідної продукції.Підвищення ефективності виробництва плодово-ягідної продукції є одним із важливих завдань розвитку аграрного сектору економіки України. У період ринкової трансформації економічних відносин у сільському господарстві розв’язанню цієї проблеми не приділялося належної уваги. Зростання цін на ресурси, що споживаються у виробництві, не супроводжувалося відповідною зміною цін на плоди та ягоди, що зумовило зниження прибутковості їх виробництва. Тому подальший розвиток виробництва плодово-ягідної продукції потребує здійснення комплексу заходів щодо підвищення його ефективності.

 • Підвищення ефективності виробництва плодово-ягідної продукції є одним із важливих завдань розвитку аграрного сектору економіки України. У період ринкової трансформації економічних відносин у сільському господарстві розв’язанню цієї проблеми не приділялося належної уваги. Зростання цін на ресурси, що споживаються у виробництві, не супроводжувалося відповідною зміною цін на плоди та ягоди, що зумовило зниження прибутковості їх виробництва. Тому подальший розвиток виробництва плодово-ягідної продукції потребує здійснення комплексу заходів щодо підвищення його ефективності.Мета досліджень – провести аналіз показників радіологічної безпечності ягідної продукції вирощенної в умовах приватних господарств смт Ворзель.

 • Мета досліджень – провести аналіз показників радіологічної безпечності ягідної продукції вирощенної в умовах приватних господарств смт Ворзель.

 • Об'єкт досліджень – розроблення елементів системи контролю безпечності та якості ягідної продукції.

 • Предмет досліджень – регламентація показників якості та безпечності ягідної продукції .

 • Методи досліджень – порівняння, аналіз, синтез, узагальнення.Смородина чорна є однією із ведучих ягідних культур. У агропромисловому секторі України низький відсоток підприємств, які вирощують великими партіями данний вид культури. Вимоги НД та НПА нині недостатньо для забезпечення технологічного процесу вирощування смородини. За даними маркетингових досдліджень ринку України є значний попит ягоди як сировини для харчової промисловості. Крім того, висока ціна навіть у сезон в умовах агропродовольчих ринків України є доказом необхідності розробки елементів системи безпечності та якості ягідної продукції.

 • Смородина чорна є однією із ведучих ягідних культур. У агропромисловому секторі України низький відсоток підприємств, які вирощують великими партіями данний вид культури. Вимоги НД та НПА нині недостатньо для забезпечення технологічного процесу вирощування смородини. За даними маркетингових досдліджень ринку України є значний попит ягоди як сировини для харчової промисловості. Крім того, висока ціна навіть у сезон в умовах агропродовольчих ринків України є доказом необхідності розробки елементів системи безпечності та якості ягідної продукції.

Ягоди чорної смородини містять багато аскорбінової кислоти (вона не руйнується довгий час, зберігається навіть в замороженому вигляді), вітаміни К, Е, D, групи В, каротин (попередник вітаміну А), мікроелементи (калій, натрій, кальцій, магній , фосфор, залізо), рослинні білки, вуглеводи (глюкозу, фруктозу), клітковину, органічні кислоти (лимонну, яблучну, янтарну, фосфорну та інші), пектинові та дубильні речовини. Листя чорної смородини містять ефірну олію, фітонциди, аскорбінову кислоту (у меншій кількості, ніж ягоди).

 • Ягоди чорної смородини містять багато аскорбінової кислоти (вона не руйнується довгий час, зберігається навіть в замороженому вигляді), вітаміни К, Е, D, групи В, каротин (попередник вітаміну А), мікроелементи (калій, натрій, кальцій, магній , фосфор, залізо), рослинні білки, вуглеводи (глюкозу, фруктозу), клітковину, органічні кислоти (лимонну, яблучну, янтарну, фосфорну та інші), пектинові та дубильні речовини. Листя чорної смородини містять ефірну олію, фітонциди, аскорбінову кислоту (у меншій кількості, ніж ягоди).

 • У ягодах чорної смородини міститься вітаміни ( вітаміни C (до 400 мг %), ВРпровітамін A), органічні кислоти ( лимонна і яблучна), різні цукри (в основному глюкоза і фруктоза), глікозиди і флавоноїди, пектиновідубильні, антоціанові (ціанідін, дельфінідін) і азотисті речовини. Мінеральний склад ягід (у мг %): натрій - 32, калій - 372, кальцій - 36, магній - 35, фосфор - 33, залізо - 1,3.

Винятковою особливістю екологічного стану України є те, що екологічно гострі локальні ситуації поглиблюються великими регіональними кризами. Чорнобильська катастрофа з її довготривалими медико-біологічними, економічними та соціальними наслідками створила в Україні ситуацію, яка наближається до рівня глобальної екологічної катастрофи. Зона екологічного лиха сформувалася навколо Чорнобильської АЕС. Тому визначення радіологічної безпеки для продуктів харчування є дуже актуальним питанням.

 • Винятковою особливістю екологічного стану України є те, що екологічно гострі локальні ситуації поглиблюються великими регіональними кризами. Чорнобильська катастрофа з її довготривалими медико-біологічними, економічними та соціальними наслідками створила в Україні ситуацію, яка наближається до рівня глобальної екологічної катастрофи. Зона екологічного лиха сформувалася навколо Чорнобильської АЕС. Тому визначення радіологічної безпеки для продуктів харчування є дуже актуальним питанням.Порівнявши отримані результати зі значеннями допустимих рівнів вмісту Cs у продуктах харчування ДР-2006 (для свіжої та сушеної смородини), можна зробити висновок про те, що суха смородина, яка вирощується на території смт Ворзиль є безпечною для здоровя людини та не перевищує допустимих рівнів для сушених ягід (2500 Бк/кг) адже згідно з отриманими результатами власних досліджень, вміст Cs в сухій смородині становить 1276 Бк/кг, що в 2 рази менше допустимого рівня. Вміст Cs в свіжій смородині становить 474 Бк/кг, що знаходиться в межах норми (500 Бк/кг).

 • Порівнявши отримані результати зі значеннями допустимих рівнів вмісту Cs у продуктах харчування ДР-2006 (для свіжої та сушеної смородини), можна зробити висновок про те, що суха смородина, яка вирощується на території смт Ворзиль є безпечною для здоровя людини та не перевищує допустимих рівнів для сушених ягід (2500 Бк/кг) адже згідно з отриманими результатами власних досліджень, вміст Cs в сухій смородині становить 1276 Бк/кг, що в 2 рази менше допустимого рівня. Вміст Cs в свіжій смородині становить 474 Бк/кг, що знаходиться в межах норми (500 Бк/кг).1.

 • 1.

 • 2. При оцінці ризиків під час розгляду процесу вирощування смородини встановлено наступні суттєві фактори, що можуть впливати на якість і безпечність смородини: фізичні (грунтово-кліматичні умови), біологічні (шкідники та хвороби рослин), хімічні (с/г діяльність) та біохімічні (окисно-відновні процеси).

 • 3. Отримані дані показують що величина щільності забруднення території 137Cs знаходиться в межах від 17,2±0,6 до 26,1±1,3 кБк/м2 і є нижчою від відповідних значень, прописаних в законодавстві для зони посиленого радіоекологічного контролю.

 • 4. В умовах зони посиленого радіологічного контролю рекомендується постійно проводити моніторинг вмісту основного дозоутворюючого радіонукліду ( Cs) в продуктах харчування, зокрема ягодах, адже дана територія знаходиться в зоні підвищеного радіологічного контролю. І хоч дослідження показали, що ягідна продукція є безпечною для людей, не можна сказати, як ситуація зміниться в майбутньому.Дякую за увагу!

 • Дякую за увагу!Схожі:

Мета досліджень iconМета і задачі досліджень Мета і задачі досліджень
Саме тому проблема якості питної води є важливою та першочерговою. Забезпечення населення питною водою нормованої якості та в достатній...
Мета досліджень iconОб'єкт досліджень: Райдужна форель
Мета проведення досліджень: спроектувати риборозплідник райдужної форелі, як перпективного об'єкту декоративної аквакультури
Мета досліджень iconOare- світовий приватно-публічний консорціум, побудований на співпраці між науковими видавництвами, підрозділами ООН та науковими інституціями
Мета створення забезпечити доступ до наукових досліджень в країнах, що розвиваються, покращити якість досліджень
Мета досліджень iconМетодики проведения функціональних досліджень Методики проведения функціональних досліджень
Мета: усунення дублювання, зміцнення процесів надання послуг і злиття підрозділів різних міністерств і відомств
Мета досліджень iconМета і завдання дослідження: Мета і завдання дослідження
Метою досліджень було вивчення морфогенетичних особливостей розвитку інбредних ліній кукурудзи, теосінте і їх гібридів в умовах
Мета досліджень iconМета Мета
Під час процесу річного планування бюджету керівники невиробничих місць виникнення витрат (відділів збуту, маркетингу, адміністрування,...
Мета досліджень iconПовідомлення про результати наукових досліджень, систематичний виклад певних знань. Сфера вживання: Наука; Техніка; Освіта. Мовні особливості наукового стилю: Терміни
Мета мовлення: повідомлення про результати наукових досліджень, систематичний виклад певних знань
Мета досліджень iconМета досліджень – розробити стандарт підприємства стп «Молоко. Отримання молока належної якості. Загальні вимоги»

Мета досліджень iconПогодні умови під час досліджень Кількість опадів в роки досліджень

Мета досліджень iconМета досліджень – аналіз ризиків при вирощуванні курчат-бройлерів в умовах тов «Комплекс Агромарс»
Рис Кількість м'яса (т), випущеного на внутрішній ринок за 2008, 2009, 2010 рр

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка