Біо-від слова "bios"-життя Біо-від слова "bios"-життя


НазваБіо-від слова "bios"-життя Біо-від слова "bios"-життя
Дата конвертації05.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

Біо-від слова "bios"-життя

 • Біо-від слова "bios"-життя

 • техно-від слова "techne"-мистецтво, майстерність

 • логія-від слова "logos"-слово, вченняЙмовірно, найдавнішим біотехнологічскім процесом було бродіння. При розкопках Вавилону на дощечці, яка датується приблизно 6-м тисячоліттям до н. е.. був виявлений рецепт приготування цього напою.    

 • Ймовірно, найдавнішим біотехнологічскім процесом було бродіння. При розкопках Вавилону на дощечці, яка датується приблизно 6-м тисячоліттям до н. е.. був виявлений рецепт приготування цього напою.    

 • У 3-му тисячолітті до н. е.. шумери виготовляли до двох десятків видів пива. Не менш стародавніми біотехнологічними процесами є виноробство, хлібопечення та отримання молочнокислих продуктів.Особливістю біотехнології є те, що вона поєднує в собі самі передові досягнення науково-технічного прогресу з накопиченим досвідом минулого, зреалізований у використанні природних джерел для створення корисних для людини продуктів. Будь біотехнологічний процес включає ряд етапів: підготовку об'єкта, його культивування, виділення, очищення, модифікацію і використання отриманих продуктів. Багатоетапність і складність процесу обумовлює необхідність залучення до його здійснення самих різних фахівців: генетиків і молекулярних біологів, цитологів, біохіміків, вірусологів, мікробіологів і фізіологів, інженерів-технологів, конструкторів біотехнологічного устаткування.

 • Особливістю біотехнології є те, що вона поєднує в собі самі передові досягнення науково-технічного прогресу з накопиченим досвідом минулого, зреалізований у використанні природних джерел для створення корисних для людини продуктів. Будь біотехнологічний процес включає ряд етапів: підготовку об'єкта, його культивування, виділення, очищення, модифікацію і використання отриманих продуктів. Багатоетапність і складність процесу обумовлює необхідність залучення до його здійснення самих різних фахівців: генетиків і молекулярних біологів, цитологів, біохіміків, вірусологів, мікробіологів і фізіологів, інженерів-технологів, конструкторів біотехнологічного устаткування.Вчені не тільки створюють високоврожайні сорти рослин, стійкі до несприятливих факторів, а й розробляють біотехнологічні шляхи захисту рослин. На промислову основу поставлений випуск біологічних засобів боротьби з шкідниками на основі використання їхніх природних ворогів і паразитів, а також токсичних продуктів, утворених живими організмами.Важливе місце у підвищенні врожайності рослин відводиться біологічним добривам, що включає в себе різні бактерії. Так, азотобактерин збагачує грунт не тільки азотом, але і вітамінами, фітогормонами і біорегуляторів. Препарат фосфобактерін перетворює складні органічні сполуки фосфору в прості, легко засвоювані рослинами.Все більшого поширення набуває використання біогумусу - високоефективного природного органічного добрива. Його отримують в процесі переробки органічних відходів дощовими хробаками. В даний час для цієї мети використовується виведений селекціонерами США червоний каліфорнійський хробак, який забезпечує швидкий приріст біомаси та якнайшвидшу утилізацію субстрату. Як показали дослідження, біогумус значно ефективніше інших добрив, істотно підвищує родючість грунту і її стійкість до водної та вітрової ерозії, швидко відновлює родючість нізкоплодородних ділянок, покращує екологічну обстановку. Промислове одержання біогумусу освоєно у багатьох країнах. У нашій країні промисловим розведенням черв'яків на основі використання органічних відходів для виробництва біогумусу займаються з 80-х років XX сторіччя.

 • Вчені не тільки створюють високоврожайні сорти рослин, стійкі до несприятливих факторів, а й розробляють біотехнологічні шляхи захисту рослин. На промислову основу поставлений випуск біологічних засобів боротьби з шкідниками на основі використання їхніх природних ворогів і паразитів, а також токсичних продуктів, утворених живими організмами.Важливе місце у підвищенні врожайності рослин відводиться біологічним добривам, що включає в себе різні бактерії. Так, азотобактерин збагачує грунт не тільки азотом, але і вітамінами, фітогормонами і біорегуляторів. Препарат фосфобактерін перетворює складні органічні сполуки фосфору в прості, легко засвоювані рослинами.Все більшого поширення набуває використання біогумусу - високоефективного природного органічного добрива. Його отримують в процесі переробки органічних відходів дощовими хробаками. В даний час для цієї мети використовується виведений селекціонерами США червоний каліфорнійський хробак, який забезпечує швидкий приріст біомаси та якнайшвидшу утилізацію субстрату. Як показали дослідження, біогумус значно ефективніше інших добрив, істотно підвищує родючість грунту і її стійкість до водної та вітрової ерозії, швидко відновлює родючість нізкоплодородних ділянок, покращує екологічну обстановку. Промислове одержання біогумусу освоєно у багатьох країнах. У нашій країні промисловим розведенням черв'яків на основі використання органічних відходів для виробництва біогумусу займаються з 80-х років XX сторіччя.В останні роки підвищується інтерес до дощовим черв'якам як до джерела тваринного білка для збалансування кормових раціоном тварин, птахів, риб, хутрових звірів, а також білкової добавки, що володіє лікувально-профілактичними властивостями.Для підвищення продуктивності тварин потрібний повноцінний корм. Мікробіологічна промисловість випускає кормовий білок на базі різних мікроорганізмів - бактерій, грибів, дріжджів, водоростей. Як показали промислові випробування, багата білками біомаса одноклітинних організмів з високою ефективністю засвоюється сільськогосподарськими тваринами. Так, 1 т кормових

 • В останні роки підвищується інтерес до дощовим черв'якам як до джерела тваринного білка для збалансування кормових раціоном тварин, птахів, риб, хутрових звірів, а також білкової добавки, що володіє лікувально-профілактичними властивостями.Для підвищення продуктивності тварин потрібний повноцінний корм. Мікробіологічна промисловість випускає кормовий білок на базі різних мікроорганізмів - бактерій, грибів, дріжджів, водоростей. Як показали промислові випробування, багата білками біомаса одноклітинних організмів з високою ефективністю засвоюється сільськогосподарськими тваринами. Так, 1 т кормових

 • дріжджів дозволяє заощадити 5-7 т

 • зерна. Це має велике значення,

 • оскільки 80% площ с/г угідь

 • у світі відводяться для виробництва

 • корму худобі і птиці.Медицина

 • Медицина

 • Харчова промисловість

 • Енергетика

 • Охорона навколишнього

 • середовища

 • Наукові дослідження« червона » біотехнологія

 • « червона » біотехнологія

 • «зелена» біотехнологія

 • « біла » біотехнологія

 • академічні та урядові дослідженнямікробіологічний синтез

 • мікробіологічний синтез

 • клітинна інженерія

 • генна інженеріїз окремих клітин отримують цілі, нормально розвинені організми

 • з окремих клітин отримують цілі, нормально розвинені організми

 • клонування ссавцівГенетична інженерія (генна інженерія) - сукупність прийомів, методів і технологій одержання рекомбінантних РНК і ДНК, виділення генів з організму (клітин), здійснення маніпуляцій з генами і введення їх в інші організми.

 • Генетична інженерія (генна інженерія) - сукупність прийомів, методів і технологій одержання рекомбінантних РНК і ДНК, виділення генів з організму (клітин), здійснення маніпуляцій з генами і введення їх в інші організми.У світі вже зареєстровано кілька десятків їстівних трансгенних рослин. Це сорти сої, рису і цукрового буряка, стійких до гербіцидів; кукурудзи, стійкої до гербіцидів та шкідників; картоплі, стійкої до колорадського жука; кабачків, майже несодержащіх кісточок; помідорів, бананів і динь з подовженим терміном зберігання; рапсу і сої зі зміненим жирнокислотним складом; рису з підвищеним вмістом вітаміну А.

 • У світі вже зареєстровано кілька десятків їстівних трансгенних рослин. Це сорти сої, рису і цукрового буряка, стійких до гербіцидів; кукурудзи, стійкої до гербіцидів та шкідників; картоплі, стійкої до колорадського жука; кабачків, майже несодержащіх кісточок; помідорів, бананів і динь з подовженим терміном зберігання; рапсу і сої зі зміненим жирнокислотним складом; рису з підвищеним вмістом вітаміну А.

 • Генетично модернізовані джерела можуть зустрічатися в ковбасі, сосисках, м'ясних консервах, пельменях, сирі, йогуртах, дитяче харчування, кашах, шоколаді, цукерках морозиві.Перелік продуктів, де можуть бути генетично змінені продукти: рибофлавін Е 101, Е 101А, карамель Е 150, ксантан Е 415, лецитин Е 322, Е 153, Е160d, Е 161с, Е 308q, Е 471, Е 472f, Е 473, Е 475, Е 476b, Е 477, Е 479а, Е 570, Е 572, Е 573, Е 620, Е 621, Е 622, Е 623, Е 623, Е 624, Е 625.

 • Перелік продуктів, де можуть бути генетично змінені продукти: рибофлавін Е 101, Е 101А, карамель Е 150, ксантан Е 415, лецитин Е 322, Е 153, Е160d, Е 161с, Е 308q, Е 471, Е 472f, Е 473, Е 475, Е 476b, Е 477, Е 479а, Е 570, Е 572, Е 573, Е 620, Е 621, Е 622, Е 623, Е 623, Е 624, Е 625.

 • Генно - модифіковані продукти: шоколад Fruit Nut, Kit-kat, Milky Way, Twix; напої: Nesquik, Coca-Cola, Sprite, Pepsi, чіпси Pringles, йогурт Danon.

 • Генетично змінені продукти виробляють такі компанії: Новартіc (Novartis), Монсанто (Monsanto)-нова назва компанії Фармація (Pharmacia), куди входить і Кока-кола, а також Нестле (Nestle), Данон (Danone), Хенце, Хіпп, Юнілівер (Uniliver), Юнайтід Бісквітс (United Biscuits), ресторани Мак-Доналдс (Mac-Donalds).

 • У світі не зареєстровано жодного факту, що трансгенні рослини завдало шкоди людині. Але пильність втрачати не варто. Поки не з'ясовано, чи не вплинуть ці рослини на потомство, не забруднять Чи навколишнє середовище.Все ширше на промисловій основі застосовується метод вегетатів-ного розмноження сільськогосподарських рослин культурою тканин. Він дозволяє не тільки швидко розмножити нові перспективні сорти рослин, але і отримати незаражений вірусами посадковий матеріал.

 • Все ширше на промисловій основі застосовується метод вегетатів-ного розмноження сільськогосподарських рослин культурою тканин. Він дозволяє не тільки швидко розмножити нові перспективні сорти рослин, але і отримати незаражений вірусами посадковий матеріал.

 • Біотехнологія дозволяє отримувати екологічно чисті види палива шляхом біопереробки відходів промислового і сільськогосподарського виробництв. Наприклад, створені установки, в яких використовуються бактерії для переробки гною та інших органічних відходів. З 1 т гною отримують до 500 м3 біогазу, що еквівалентно 350 л бензину, при цьому якість гною як добрива поліпшується.

 • Біотехнологічні розробки знаходять все більше застосування у видобутку і переробці корисних копалин.Схожі:

Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconДитинство –найважливіший період людського життя, не підготовка до майбутнього життя, а справжнє, яскраве, самобутнє, неповторне життя.
Школа стає справжнім осередком культури лише тоді, коли в ній панують чотири культи : культ Батьківщини, культ людини, культ книги...
Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconЗакон Біо Савара Лапласа

Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconЗакон Біо Савара Лапласа

Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconНавчитися розрізняти вставні слова, аналізувати їх стилістичну роль, правильно інтонувати речення із вставними словами, виділяти вставні слова комами на письмі
...
Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconПекельні цифри та слова Пекельні цифри та слова
Штучний голод забрав від 7 до 10 млн життів українців (лише за один рік загинула п’ята частина сільського населення)
Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconСлова, слова … Вони в собі всі різні: Слова, слова … Вони в собі всі різні
...
Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconУ слова свої закони вічно мінливого руху
Наприклад: вщухати,загалом,зайвий,линути,залізниця,літак,людина,смуга,гарний,суниці,мрія. До власне української лексики належать...
Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconУкажіть політичного діяча Франції, якому належать слова
«Народ це мул, який псується від тривалого відпочинку гірше, ніж від роботи»
Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconТема: «Визначений інтеграл» Мета: Навчитись застосовувати та обчислювати види інтегралів
Воно походить від латинського слова integero, яке переводиться як приводити в колишній стан, відновлювати. (Дійсно, операція інтеграції...
Біо-від слова \"bios\"-життя Біо-від слова \"bios\"-життя iconУрок 26 Операції з фрагментами тексту
Наприклад, у документі є кілька різних написань слова Символ. Слід знайти їх та замінити на однакове написання слова (якщо зустрінеться...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка