На території села Михайло Жуково


НазваНа території села Михайло Жуково
Дата конвертації07.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

Михайло – Жуково – російське село. Яке розташоване біля річки Малокорабельна. Спочатку село називалось Жукове. Але на прикінці ХІХ століття син поміщика Михайло за народницьку революційну боротьбу був засуджений царським судом на 10 років каторжних робіт. Пробувши на сибірській каторзі 7 років, він помер. Батько підкупив місцевих чиновників і до назви села доставили у всіх документах ім’я сина.

 • Михайло – Жуково – російське село. Яке розташоване біля річки Малокорабельна. Спочатку село називалось Жукове. Але на прикінці ХІХ століття син поміщика Михайло за народницьку революційну боротьбу був засуджений царським судом на 10 років каторжних робіт. Пробувши на сибірській каторзі 7 років, він помер. Батько підкупив місцевих чиновників і до назви села доставили у всіх документах ім’я сина.

 • У нашому селі також народився і жив учасник легендарного повстання на панцернику «Потьомкін» Зіновій Гнатович Фішков, який помер в 1955 році в м. Одесі.

 • Людмилівка – залізнична станція нашого району. Коли в 1908 – 1911 роках проклали залізничну магістраль Помічна – Одеса, інженери часто гостювали і навіть квартирувалися у місцевого поміщика Жукова, у якого була красуня дочка Людмила. Всі вони були в неї закохані, а комусь на залицяння вона відповідала взаємністю. Тому спершу вони назвали цю ділянку залізниці «Людмила - ділянка», потім «Людмилина станція», а в 1910 році за пропозицією інженерів Висоцького і Алейнікова офіційно затвердили в документах назву станції – Людмилівка.На території села Михайло – Жуково

 • На території села Михайло – Жуково

 • в 20 – х роках ХХ століття була створена Михайло – Жуківська сільська рада, до якої входили села Михайло – Жуково, Орлове поле, селище Людмилівка, хутір Антонівка. Її очолив в 1929 році Акименко Лука Адамович. В 1925 – 1926 році на території сільської ради було 673 виборців, з них - 210 чоловіків. Було 71 господарство.

 • Радянська влада встановлена в січні 1918 року.В 1929 році на території села було створено колгосп “Шевченко” Михайло – Жуківської сільської ради, головою якого був обраний Сморигин Степан Несторович. Членів колгоспу нараховувалося 180 осіб. Землі в колгоспі було 1548 га.

 • В 1929 році на території села було створено колгосп “Шевченко” Михайло – Жуківської сільської ради, головою якого був обраний Сморигин Степан Несторович. Членів колгоспу нараховувалося 180 осіб. Землі в колгоспі було 1548 га.В архівних документах Михайло – Жуківська школа згадується з 8 травня 1923 року як трудова. Кількість викладачів – 2, які отримували заробітну плату за рік 50 карбованців.

 • В архівних документах Михайло – Жуківська школа згадується з 8 травня 1923 року як трудова. Кількість викладачів – 2, які отримували заробітну плату за рік 50 карбованців.

 • В 50 – х роках ХХ століття вона була реорганізована в неповну середню школу.Село Михайло – Жуково було звільнено в березні 1944 року. Відповідно до архівної справи № 67 фонд 1894 збитки по колгоспу “Шевченко” склав 2 млн карбованців.

 • Село Михайло – Жуково було звільнено в березні 1944 року. Відповідно до архівної справи № 67 фонд 1894 збитки по колгоспу “Шевченко” склав 2 млн карбованців.

 • 102 мешканці села Михайло – Жуково були призвані на фронти, з них 66 не повернулось.В 1970 – 1972 році на території села Михайло – Жуково був створений колгосп “Маяк”. Членами правління були обрані: Шалигін С.В., Савінов В.Ф., Фішков М.П., Бурда Г.П., Сапунова М.Г., Молчанова Р.Є, Фішков М.І,, Андрющенко Л.Д, Батишев П.І.

 • В 1970 – 1972 році на території села Михайло – Жуково був створений колгосп “Маяк”. Членами правління були обрані: Шалигін С.В., Савінов В.Ф., Фішков М.П., Бурда Г.П., Сапунова М.Г., Молчанова Р.Є, Фішков М.І,, Андрющенко Л.Д, Батишев П.І.

 • На 1 січня 1971 року було 185 дворів, членів колгоспу 357, дітей 128, земельна площа складала 2303,3 га.

 • В колгоспі було 2 тракторні бригади – 101 чоловік. Тваринницькі ферми – 2 працювало 56 людей.Внаслідок укрупнення сільського господарства, утворився колгосп "Путь к комунизму" до якого увійшли 7 сіл: Григорівка, Андріївка, Богданівка, Тимофіївка, Антонівка. Орлове Поле, Михайло – Жуково і 1хутір-Петрівка, з центральною садибою в селі Григорівці.

 • Внаслідок укрупнення сільського господарства, утворився колгосп "Путь к комунизму" до якого увійшли 7 сіл: Григорівка, Андріївка, Богданівка, Тимофіївка, Антонівка. Орлове Поле, Михайло – Жуково і 1хутір-Петрівка, з центральною садибою в селі Григорівці.

 • Після об’єднання загальна площа земель колгоспу становила – 59882 га землі, населення – 1986 чоловік, тракторів – 24, комбайнів – 11, автомашин – 14, зерна – 61083ц, бюджет – 986 тис. крб., корів – 477, волів – 40, коней – 250.

 • В колгоспі є три майстерні по ремонту тракторів та машин, в них установлено токарні та свердлильні станки» За післявоєнні роки побудував ферму по утриманню великої рогатої худоби на 16 корівників, свиноферму на три свинарники, три конюшні, три

 • Головою колгоспу був обраний Бурда Григорій Петрович, секретарем партійної організації – Гавриляк Ілля Іванович. Партійна організація налічувала 35 членів КПРС і три кандидати.Колгосп спеціалізувався на відгодівлі великої рогатої худоби. Дев’ять колгоспників за високі виробничі показники нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. Орденом Леніна - голову колгоспу Гавриляка І.І., колгоспника Савенка Олександра Октисовича. Орденом Трудового Червового Прапора - зоотехніка Мартича Г.П., доярку Дзюбу М.П., 5 чоловік нагороджено медалями.

 • Колгосп спеціалізувався на відгодівлі великої рогатої худоби. Дев’ять колгоспників за високі виробничі показники нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. Орденом Леніна - голову колгоспу Гавриляка І.І., колгоспника Савенка Олександра Октисовича. Орденом Трудового Червового Прапора - зоотехніка Мартича Г.П., доярку Дзюбу М.П., 5 чоловік нагороджено медалями.В 1972 році колгосп «Путь к комунізму» було перейменовано на колгосп "Маяк". Починаючи з 1974 року змінювалися голови колгоспу: Носань, Готаренко І.І., Білінський Ю.Ю., Батовський В.В., Сербенко А.І. Котяк В.С, Батовський В.В., Шалигін Ю.М. Нині землі, що прилягають до села Григорівки декільком сільськогосподарським підприємствам та одноосібникам. З 1977 по 2002 рік Григорівську сільську раду очолював Фішков Михайло Петрович, який приділяв велику увагу соціально – економічному розвитку села. З 2002 по 2006 рік посаду сільського голови обіймала Чернега Н.А.., з 2006 – 2010 посаду займала Шалигіна В.В., а з 2010 Єфіменко В.І.

 • В 1972 році колгосп «Путь к комунізму» було перейменовано на колгосп "Маяк". Починаючи з 1974 року змінювалися голови колгоспу: Носань, Готаренко І.І., Білінський Ю.Ю., Батовський В.В., Сербенко А.І. Котяк В.С, Батовський В.В., Шалигін Ю.М. Нині землі, що прилягають до села Григорівки декільком сільськогосподарським підприємствам та одноосібникам. З 1977 по 2002 рік Григорівську сільську раду очолював Фішков Михайло Петрович, який приділяв велику увагу соціально – економічному розвитку села. З 2002 по 2006 рік посаду сільського голови обіймала Чернега Н.А.., з 2006 – 2010 посаду займала Шалигіна В.В., а з 2010 Єфіменко В.І.У нашому селі також народився і жив учасник легендарного повстання на панцернику «Потьомкін» Зіновій Гнатович Фішков, який помер в 1955 році в м. Одеі.

 • У нашому селі також народився і жив учасник легендарного повстання на панцернику «Потьомкін» Зіновій Гнатович Фішков, який помер в 1955 році в м. Одеі.Схожі:

На території села Михайло Жуково iconЖиття та діяльність Михайла Васильовича Ломоносова Михайло Васильович Ломоносов
Вигляд села Ломоносова, що виникло в результаті злиття сіл Мишанской і Денисовки
На території села Михайло Жуково iconІ. Історія виникнення села (історія села та його розвиток у дореволюційний період) І. Історія виникнення села (історія села та його розвиток у дореволюційний період)
Будні великих звершень (про встановлення радянської влади, створення колгоспів та життя земляків у 20-ті / 30-ті роки)
На території села Михайло Жуково iconМихайло Сергійович Грушевський (1866—1934) Походження
Народився М. Грушевський 17 вересня 1866 року в невеликому місті Холмі (тепер Хелм на території Польші)
На території села Михайло Жуково iconМихайло Стельмах Автобіографічна повість «Гуси-лебеді летять» Наша мета
У с. Дяківці Літинського району у незаможній селянській родині Стельмахів народився син Михайло…
На території села Михайло Жуково icon32-й президент США (1933–1945) Франклін Делано Рузвельт (захворів поліомієлітом в 1921 р.)
Кутузов (Голенищев-Кутузов) Михайло Ілларіонович ясновельможний князь Смоленський, російський полководец, генерал-фельдмаршал (сліпота...
На території села Михайло Жуково iconМихайло Мінаков Михайло Мінаков
Широкий вжиток терміну в різних дисциплінах від філософії до економіки та етнографії
На території села Михайло Жуково iconМихайло Старицький Михайло Старицький
Навесні 1654р війська Богуна мали поєднатися з військами Хмельницького для спільного походу на Польщу
На території села Михайло Жуково icon“Жило, живе моє село” Музейна експозиція Кухченської пшб
Зібрано матеріали про історію села, яка бере свій початок з 1561 року. Віднайдено та реставровано герб села Кухче
На території села Михайло Жуково iconНа околиці села На околиці села
Галина Петрівна Кирієнко за своє життя стільки візерунків зібрала й зберегла море. А як їх до людей донести? Це ж гріх, аби така...
На території села Михайло Жуково iconБугогардівська паланка Паланковий устрій Вольностей Війська Запорозького (1734–1775 рр.)
Дніпром І новосербським кордоном, з іншого. По території Бугогардівської паланки протікали притоки Південного Бугу: Інгул,Мертві...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка