Закон України "Про природно заповідний фонд України" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України "Про екологічну мережу України"


НазваЗакон України "Про природно заповідний фонд України" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України "Про екологічну мережу України"
Дата конвертації09.05.2013
Розмір445 b.
ТипЗакон


ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНА ПРИРОДНИХ УМОВ ТА РЕСУРСІВ

 • Вивчення нового матеріалу.

 • Усний журнал.


Мета уроку:

 • 1. Ознайомити учнів з заходами щодо раціонального використання та охорони навколишнього середовища.

 • 2. Ознайомитись з біосферними, ландшафтними заповідниками, заказниками, національними парками країни, області, району.

 • 3. Переглянути презентацію “Сім природних чудес України”.

 • 4. Закріпити отримані знання під час роботи з картою України.

 • 5. Розвивати логічне мислення, пам’ять, усне звязне мовлення.

 • 6. Виховувати бережне ставлення до природи.1. ЧОМУ , ЯК ВИ ДУМАЄТЕ , МИ ВИВЧАЄМО ДАНУ ТЕМУ?

 • 1. ЧОМУ , ЯК ВИ ДУМАЄТЕ , МИ ВИВЧАЄМО ДАНУ ТЕМУ?

 • 2. НАВЕДІТЬ ПРИКЛАДИ, ЩО ЛЮДИНА НЕ БЕРЕЖНО СТАВИТЬСЯ ДО ПРИРОДИ?ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ:

 • ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ:

 • 1992 р. – Закон України “Про природно – заповідний фонд України”

 • 1994 р. - Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні

 • 2004 р. – Закон України “Про екологічну мережу України”Робота з географічними термінами та визначеннями

 • 1.Природні заповідники

 • 2.Біосферні заповідники

 • 3. Заказники

 • 4.Національні природні парки

 • ( дати визначення , відмінності між даними охоронними територіями)Учнівські повідомлення

 • 1. Заповідники на території України.Учнівські повідомлення

 • 1. Акція “ Сім природних чудес України”Унікальність заповідника полягає в тому, що на його території виростають 478 видів рослин, 13 з яких занесені до «Червоної книги України». Тваринний світ заповідника в основному зберігся в первозданному вигляді. Усе це дає можливість науковцям вивчати різноманіття степової флори і фауни.

 • Унікальність заповідника полягає в тому, що на його території виростають 478 видів рослин, 13 з яких занесені до «Червоної книги України». Тваринний світ заповідника в основному зберігся в первозданному вигляді. Усе це дає можливість науковцям вивчати різноманіття степової флори і фауни.Цілинний степ „Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, - має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність... Фрідріх Фальц-Фейн у 1898 році в своєму родовому маєтку за власною ініціативою першим у світі вилучив з господарського використання ділянку своїх угідь, яка стала праядром теперішнього найбільшого в Європі (11054 га) заповідного типчаково-ковилового степу. Заповідний степ складається з трьох масивів: Північний, Південний, Великий Чапельський під, а також перелогів, де з 1966 року вивчаються процеси відновлення природної рослинності. Суха мова статистики відмічає зростання тут 478 видів вищих рослин.

 • Цілинний степ „Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, - має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність... Фрідріх Фальц-Фейн у 1898 році в своєму родовому маєтку за власною ініціативою першим у світі вилучив з господарського використання ділянку своїх угідь, яка стала праядром теперішнього найбільшого в Європі (11054 га) заповідного типчаково-ковилового степу. Заповідний степ складається з трьох масивів: Північний, Південний, Великий Чапельський під, а також перелогів, де з 1966 року вивчаються процеси відновлення природної рослинності. Суха мова статистики відмічає зростання тут 478 видів вищих рослин.

Цей парк розташований у Миколаївській області, і є долиною річки Південний Буг. Та не менш красиві притоки Буга, річки з дивовижними назвами Мертвовод і Арбузинка. За мільйони років течія цих невеличких річок створила унікальний за красою каньйон. Побужжя є ще й історичним місцем. Саме тут знаходилася Гайдамацька Січ. Свого часу тут були побудовані запорізька фортеця Орлик, турецька – Голта і польська – Богопіль

 • Цей парк розташований у Миколаївській області, і є долиною річки Південний Буг. Та не менш красиві притоки Буга, річки з дивовижними назвами Мертвовод і Арбузинка. За мільйони років течія цих невеличких річок створила унікальний за красою каньйон. Побужжя є ще й історичним місцем. Саме тут знаходилася Гайдамацька Січ. Свого часу тут були побудовані запорізька фортеця Орлик, турецька – Голта і польська – БогопільСправжньою перлиною для туристів є Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».

 • Справжньою перлиною для туристів є Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».

 • Долину річки Південний Буг недарма вважають однією з найкращих природних «перлин» України. Особливо мальовничою є територія від північної околиці с.Кінецьпіль до м.Вознесенська. Мало хто ще знає про дивовижні річки Мертвовод та Арбузинку, які є притоками р.П.Буг. Так, течія цих річок, не така стрімка, як Бугу, але за мільйони років ці маленькі річки створили неповторний каньйон.Каньйон розташований на території чотирьох областей (Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської і Хмельницької). Саме тут містяться відомі всьому світу нашарування, де збереглися стародавні скам'янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонів

 • Каньйон розташований на території чотирьох областей (Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської і Хмельницької). Саме тут містяться відомі всьому світу нашарування, де збереглися стародавні скам'янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонівНайцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон. Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів - меандрів. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна. На його території близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відслонень гірських порід.

 • Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон. Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів - меандрів. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна. На його території близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відслонень гірських порід.Печера відкрита не так давно, 1987 року, українським спелеологом Олександром Козловим. Вхід у неї розташований на висоті 920 м над рівнем моря. Довжина відкритих ходів становить 2050 метрів, глибина – 60 метрів. Екскурсійний маршрут дозволяє побачити фантастичні утворення сталагмітів, які своїми контурами нагадують казкових героїв та химерних тварин: Діда-Мороза, Царівну-жабу, голову мамонта. 1992 року печеру Мармурову прийняли в Міжнародну асоціацію обладнаних печер (м. Генга, Італія).

 • Печера відкрита не так давно, 1987 року, українським спелеологом Олександром Козловим. Вхід у неї розташований на висоті 920 м над рівнем моря. Довжина відкритих ходів становить 2050 метрів, глибина – 60 метрів. Екскурсійний маршрут дозволяє побачити фантастичні утворення сталагмітів, які своїми контурами нагадують казкових героїв та химерних тварин: Діда-Мороза, Царівну-жабу, голову мамонта. 1992 року печеру Мармурову прийняли в Міжнародну асоціацію обладнаних печер (м. Генга, Італія).Мармурова печера – унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей… Печера „Мармурова” знаходиться на плато гірського масиву Чатир-Даг. Видимий із різних відстаней, мальовничий силует Чатир-Дагу є символом Криму. Плато Чатир-Дагу поцятковане численними карстовими порожнинами, що надає його рельєфу вигляд «місячного». Тут заповідано більш ніж 160 карстових печер, шахт, колодязів. Серед них дуже цікавою є відкрита в 1987 році печера Мармурова.

 • Мармурова печера – унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей… Печера „Мармурова” знаходиться на плато гірського масиву Чатир-Даг. Видимий із різних відстаней, мальовничий силует Чатир-Дагу є символом Криму. Плато Чатир-Дагу поцятковане численними карстовими порожнинами, що надає його рельєфу вигляд «місячного». Тут заповідано більш ніж 160 карстових печер, шахт, колодязів. Серед них дуже цікавою є відкрита в 1987 році печера Мармурова.

По суті Товтри – це залишки прибережних рифів. Подібні геологічні утворення є тільки у Великій Британії, США і в Україні, у Хмельницькій області. За своїми фізіографічними рисами цей об'єкт відрізняється високою ландшафтно-пейзажною оцінкою. 1996 року указом Президента України «Подільські Тавтри» були оголошені Національним природним

 • По суті Товтри – це залишки прибережних рифів. Подібні геологічні утворення є тільки у Великій Британії, США і в Україні, у Хмельницькій області. За своїми фізіографічними рисами цей об'єкт відрізняється високою ландшафтно-пейзажною оцінкою. 1996 року указом Президента України «Подільські Тавтри» були оголошені Національним природним

Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні. Світязь чимось схожий на море, у вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти... Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району. Входить до групи Шацьких озер. Озеро Світязь живлять артезіанські джерела. Вода тут надзвичайно прозора і м'яка. У сонячну погоду дно видно на кількаметровій глибині.

 • Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні. Світязь чимось схожий на море, у вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти... Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району. Входить до групи Шацьких озер. Озеро Світязь живлять артезіанські джерела. Вода тут надзвичайно прозора і м'яка. У сонячну погоду дно видно на кількаметровій глибині.

 • Площа Світязя становить 2622 га, довжина 9225 м, ширина 4000 м, максимальна глибина - 58,4 м, середня глибина - 6,9 м.

Цей об'єкт – одна з найяскравіших окрас Закарпаття. Синевир з'явився близько 10 тисяч років назад у результаті потужного землетрусу. Хоч існує й інша думка. Місцеві жителі стверджують, що Синевир виник з потоків сліз графської дочки Сині, на тому місці, де її коханого (простого вівчаря Вира) за наказом графа завалили кам'яною глибою. Кому вірити, вченим чи легенді, вирішувати туристам, які бачили цю красу на власні очі.

 • Цей об'єкт – одна з найяскравіших окрас Закарпаття. Синевир з'явився близько 10 тисяч років назад у результаті потужного землетрусу. Хоч існує й інша думка. Місцеві жителі стверджують, що Синевир виник з потоків сліз графської дочки Сині, на тому місці, де її коханого (простого вівчаря Вира) за наказом графа завалили кам'яною глибою. Кому вірити, вченим чи легенді, вирішувати туристам, які бачили цю красу на власні очі.

Учнівські повідомлення

 • 1. Природоохоронні території в Полтавській області.

Учнівські повідомлення

 • 1. Пирятинський національний парк.

Учнівські повідомлення

 • 1. Березоворудський парк

Учнівські повідомлення

 • 1. Дейманівський заказник

Учнівські повідомлення

 • 1. Острів Масальський

Закріплення вивченого матеріалу. ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ

 • Чи можуть природоохоронні заходи призвести до зміни природних ландшафтів?Робота з географічною картою. “Подорож по карті”

 • 1. Знайти на фізичній карті України названі об'єкти і показати їх на карті.Природоохоронні території “Подорож по карті”

 • 1.Асканія – Нова

 • 2. Карпатський біосферний заповідник.

 • 3. Дунайський біосферний заповідник.

 • 4. Чорноморський біосферний заповідник.

 • 5. Озеро Синевир.

 • 6. Озеро Світязь.

 • 7. Національний природний парк “Подільські Товтри”.

 • 8.Кримська Мармурова печера.

 • 9. Дністровський каньйон.

 • 10.Регіонально – ландшафтний парк “Гранітно – степове Побужжя”

 • 11.Пирятинський національний парк.Підсумок уроку

 • 1. Яку тему ми з вами вивчили сьогодні на уроці?

 • 2. Які виникають у вас асоціації в результаті вивченого матеріалу?

 • 3. Сформулюйте три - п'ять речень, які говорять про зміст вивченого на уроці матеріалу.Домашнє завдання

 • 1. Опрацювати текст параграфа 40.

 • 2. Дати відповіді на питання письмово по варіантах:

 • 1) Поясніть основні завдання природних заповідників.

 • 2) Поясніть особливості режиму охорони природи в національних природних парках.

 • 3) Поясніть особливості режиму охорони природи заказників.Схожі:

Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України «Про освіту»; Закон України «Про загальну середню освіту»; Закон України «Про позашкільну освіту»; Закон України «Про дошкільну освіту»; ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування»
Указ Президента України від 4 липня 2005 року №1013 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в...
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України від 5 березня 1999 р. №474-xiv «Про вибори Президента України» Закон України від 30 червня 2004 р. №1932-iv «Про Центральну виборчу комісію» Закон України від 22 лютого 2007 р. №698-v «Про державний реєстр виборців» Закони України
Нормативно-правова база виборів в Україні: загальні принципи та конституційні норми виборчого права
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України "Про освіту" Закон України "Про освіту" Закон України"Про вищу освіту" Закон України"Про фізичну культуру і спорт"
Національна доктрина розвитку освіти, затверджена Указом Президента України від 17. 04. 2002 №347
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України «Про освіту» Закон України «Про дошкільну освіту» Закон України «Про загальну середню освіту» Закон України «Про позашкільну освіту» Закон України "Про доступ до публічної інформації"
Типове положення про відділ освіти районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, затверджене постановою...
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту», Закон України «Про Національний архівний фонд та архівні заклади»
Про підсумки вивчення стану ведення ділової документації районних відділів освіти
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту», Закон України «Про Національний архівний фонд та архівні заклади»
Про підсумки вивчення стану ведення ділової документації районних (міських) відділів освіти
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України «Про охорону дитинства», Закон України «Про дорожній рух», Закон України «Про пожежну безпеку», Закон України «Про охорону здоров'я», постанова
Кабінету Міністрів України від 22. 03. 2001 №270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого...
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України "Про альтернативні джерела енергії" Закон України "Про альтернативні види палива" Закон України "Про електроенергетику" Закон України "Про енергозбереження"
...
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України «Про оптові ринки сільськогосподарської продукції» Закон України "Про кооперацію" Закон України «Про державно-приватне партнерство» Державна цільова програма створення оптових ринків сільськогосподарської продукції
Однією із найбільш гострих проблем в Україні залишається формування інфраструктури аграрного ринку
Закон України \"Про природно заповідний фонд України\" 1994 р. Програма перспективного розвитку заповідної справи в Україні 2004 р. Закон України \"Про екологічну мережу України\" iconЗакон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про звернення громадян»
Примірна інструкція з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади…, затверджена постановою Кабінету Міністрів...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка