План Види компютерних мереж


НазваПлан Види компютерних мереж
Дата конвертації19.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииПлан

 • Види компютерних мереж.

 • Апаратні та програмні засоби мереж.

 • Технологія клієнт-серевер.

 • Види локальних мережКОМП'ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ

У локальні мережі об'єднують комп'ютери, розміщені в одному будинку чи одній організації, наприклад, у школі, університеті, універмазі, на заводі тощо. Короткі лінії зв'язку дають змогу використати для пересилання інформації дорогі коаксиальні (на зразок телевізійних) кабелі чи оптичні світло-води з великою швидкістю — 20 Мбітів/с і більше.

 • У локальні мережі об'єднують комп'ютери, розміщені в одному будинку чи одній організації, наприклад, у школі, університеті, універмазі, на заводі тощо. Короткі лінії зв'язку дають змогу використати для пересилання інформації дорогі коаксиальні (на зразок телевізійних) кабелі чи оптичні світло-води з великою швидкістю — 20 Мбітів/с і більше.

 • Декілька з'єднаних між собою локальних мереж утворюють глобальну мережу. Глобальні мережі зв'язують абонентів у межах країни чи планети. Глобальними є мережі для замовлення авіаквитків; мережі, що об'єднують наукові осередки країни; банківські мережі тощо. Інформація в них пересилається зазвичай телефонними лініями зв'язку чи через супутники.

 • Регіональні мережі з'єднують комп'ютери у межах міста, області, кількох підприємств чи організацій, інститутів чи заводів. Інформація в них пересилається телефонними лініями зв'язку зі швидкістю до 100 Кбітів/с.

 • Міжнародні та міжконтинентальні мережі (Bitnet, Relcom тощо) об'єднують абонентів з різних країн. Міжконтинентальними є спеціалізовані мережі міжнародних авіакомпаній, банківські мережі тощо.

Найпростішим прикладом локальної мережі є два з'єднані між собою комп'ютери. З'єднання здійснюється спеціальним кабелем через гнізда-порти, що є на задній стінці системного блоку. У Windows 9х є всі необхідні програмні засоби для підтримки функціонування такої системи, що називається «прямим з'єднанням».

 • Найпростішим прикладом локальної мережі є два з'єднані між собою комп'ютери. З'єднання здійснюється спеціальним кабелем через гнізда-порти, що є на задній стінці системного блоку. У Windows 9х є всі необхідні програмні засоби для підтримки функціонування такої системи, що називається «прямим з'єднанням».

 • Якщо у мережу з'єднують більше двох комп'ютерів, то для цього потрібна мережева плата, яка вставляється у материнську. Для ІВМ - сумісних ПК мережеві плати мають бути типу Ethernet, але найкраще, якщо на ній написано «Розроблено для Windows XP». Для функціонування такої мережі потрібне спеціальне програмне телекомунікаційне забезпечення, куди входять програми для роботи з електронною поштою, для обміну даними між комп'ютерами та налаштування їх взаємодії.

 • Функціонування мереж підтримують спеціальні комп’ютери, які використовують для адміністративних потреб. Вони перевіряють працездатність комп'ютерів мережі, розширюють або звужують мережу, ведуть облік, надають користувачам інформацію щодо ресурсів мережі. Оскільки в локальну мережу інформація може надходити від інших локальних мереж, то для підтримки зв'язку використовують спеціальні комп'ютери і програми, які називаються шлюзами для мереж з різними протоколами і мостами для мереж з однаковими протоколами. Для захисту своєї інформації чи для відсікання потоків непотрібних даних використовують комп'ютер, що виконує захисні функції та називається брандмауером.

 • Основним технічним засобом під'єднання ПК до глобальної мережі через телефонну лінію є модем. Сучасний модем характеризується швидкістю передавання даних 28 чи 56 Кбітів/с, що є межею пропускної здатності традиційних телефонних ліній.За схемами (способами) зєднання комп'ютерів локальні мережі поділяють на зіркоподібні (вузлові), кільцеві та одноканальні. Такі схеми називають топологіями мереж.

 • За схемами (способами) зєднання комп'ютерів локальні мережі поділяють на зіркоподібні (вузлові), кільцеві та одноканальні. Такі схеми називають топологіями мереж.

 • Зіркоподібний спосіб об'єднання комп'ютерів використовують, наприклад, у банківських мережах. Усі абоненти такої мережі з'єднані з центральним комп'ютером: (сервером) або з концентратором. Об'єднані між собою центральні комп'ютери мереж утворюють багатозіркову мережу.

 • У кільцевих мережах абоненти з'єднані безпосередньо між собою, а не з центральним комп'ютером. Обладнання та експлуатація кільцевих мереж коштує дешевше. Такий спосіб, який ще має назву Talking Ring, використовують, наприклад, в однорангових мережах в навчальних закладах тощо. Він є менш надійний від попереднього, оскільки пошкодження чи від'єднання кабелю веде до зупинки функціонування мережі.

 • Одноканальний (магістральний) спосіб об'єднання абонентів використовують з метою економії витрат на дорогі лінії зв'язку. Тут усі абоненти приєднані через комутатори до одного каналу зв'язку, який називається каналом (магістраллю, шиною).

 • Роботу в локальних мережах забезпечують операційні системи Novel NetWare, Windows NT/98/XP, Unix і Linux.Схожі:

План Види компютерних мереж iconВплив комп'ютера на здоров´я людини актуальність роботи в зв´язку з процесом глобальної
Демонстрація негативного впливу комп'ютера і комп'ютерних мереж на здоров'я людини, розкриття причин виникнення «комп'ютерних» захворювань,...
План Види компютерних мереж iconАпаратне і програмне забезпечення комп’ютерних мереж
Пристрої інфрачервоного зв'язку або адаптери бездротових мереж у бездротових мережах
План Види компютерних мереж iconНабір клієнтів, які використовують сервіси, що надаються серверами
...
План Види компютерних мереж iconНабір клієнтів, які використовують сервіси, що надаються серверами
...
План Види компютерних мереж iconРозділ 16 Інформаційно-комунікаційні технології Стільникова мережа – приклад інформаційної комунікації (радіозв'язку)
Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних...
План Види компютерних мереж iconТема: Узагальнення та систематизація знань з теми “Комп’ютерні мережі” мета: Узагальнити та систематизувати знання з теми «Комп’ютерні мережі»
Завдання: Підписати топології комп’ютерних мереж по їх малюнкам та вказати най надійнішу топологію
План Види компютерних мереж iconВступ до комп'ютерних мереж Вступ: що таке мережа?

План Види компютерних мереж iconІнформації в операційних системах, базах даних І мережах Лекції 20-21 Віртуальні приватні мережі vpn план Поняття про віртуальні захищені (приватні) мережі (vpn) Види віртуальних приватних мереж
Об’єднання локальних мереж і окремих комп’ютерів через відкрите зовнішнє середовище передавання інформації в єдину віртуальну мережу,...
План Види компютерних мереж iconЗамість картин – їх комп'ютерні копії? Яке місце комп’ютерних копій картин в мистецтві?
...
План Види компютерних мереж iconІнститут комп’ютерних технологій
Великий попит на спеціалістів з комп’ютерних наук існуватиме ще довго, а отже, існуватиме й безмежне поле для творчої діяльності...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка