Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр


НазваТема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр
Дата конвертації19.05.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр.

 • 1.Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр.

 • 2. Україна на державотворчому етапі та незалежності (1991 – 2008 рр.).


Смерть Л.Брежнєва в 1982 р. поклала край його "ері", але не змінила загальної ситуації в країні. Наступником Брежнєва став тяжко хворий Ю.Андропов. У 1984р. він помирає. Ю. Андропова змінив тяжко хворий К. Черненко, який у березні 1985 р. приєднався до своїх попередників.

 • Смерть Л.Брежнєва в 1982 р. поклала край його "ері", але не змінила загальної ситуації в країні. Наступником Брежнєва став тяжко хворий Ю.Андропов. У 1984р. він помирає. Ю. Андропова змінив тяжко хворий К. Черненко, який у березні 1985 р. приєднався до своїх попередників.26 квітня 1986 р. вибухнув реактор Чорнобильської атомної електростанції. Величезна радіоактивна хмара, більша, ніж хіросимська, покрила багато районів України, Росії, Білорусії, а згодом поширилася на землі Польщі та Скандинавії. У властивий для себе спосіб радянські власті намагалися приховати спочатку сам факт, а потім і масштаби цієї катастрофи.

 • 26 квітня 1986 р. вибухнув реактор Чорнобильської атомної електростанції. Величезна радіоактивна хмара, більша, ніж хіросимська, покрила багато районів України, Росії, Білорусії, а згодом поширилася на землі Польщі та Скандинавії. У властивий для себе спосіб радянські власті намагалися приховати спочатку сам факт, а потім і масштаби цієї катастрофи.У вересні 1989 р. померлого В. Щербицького змінив В. Івашко, котрий, однак, невдовзі переїхав до Москви, де став заступником Генерального секретаря ЦК КПРС. Компартію України очолив С. Гуренко.

 • У вересні 1989 р. померлого В. Щербицького змінив В. Івашко, котрий, однак, невдовзі переїхав до Москви, де став заступником Генерального секретаря ЦК КПРС. Компартію України очолив С. Гуренко.

Під тиском обставин керівництво республік вимушене було піти назустріч вимогам часу й суспільства. В жовтні 1989 р. Верховна Рада УРСР прийняла закон «Про мови в Українській РСР».

 • Під тиском обставин керівництво республік вимушене було піти назустріч вимогам часу й суспільства. В жовтні 1989 р. Верховна Рада УРСР прийняла закон «Про мови в Українській РСР».Була розроблена Державна програма розвитку української мови до 2000 р. Найбільш характерною рисою цього періоду було становлення в Україні багатопартійної системи.

 • Була розроблена Державна програма розвитку української мови до 2000 р. Найбільш характерною рисою цього періоду було становлення в Україні багатопартійної системи.8 – 10 вересня 1989 року у будинку вчителя в Києві відбувся Перший з'їзд Народного руху за перебудову.

 • 8 – 10 вересня 1989 року у будинку вчителя в Києві відбувся Перший з'їзд Народного руху за перебудову.

 • 1990 р. було створено 16 політичних партій. Постали Українська республіканська партія, Демократична партія України, партія «зелених»,Важливою подією 1990 р. стали порівняно демократичні вибори до Верховної Ради УРСР. Найбільш масовою демократичною організацією став Народний Рух України. Важливу роль у боротьбі за оновлення суспільного життя відігравала молодь. У 1990 р. виникають Український студентський союз, Демократичний союз студентів.

 • Важливою подією 1990 р. стали порівняно демократичні вибори до Верховної Ради УРСР. Найбільш масовою демократичною організацією став Народний Рух України. Важливу роль у боротьбі за оновлення суспільного життя відігравала молодь. У 1990 р. виникають Український студентський союз, Демократичний союз студентів.

Нове політичне керівництво в Москві приймає рішення про видалення з Конституції СРСР статті про «керуючу і спрямовуючу роль КПРС». Це була принципово важлива перемога демократичних сил. Із 150 законодавчих актів, прийнятих Верховною Радою УРСР в 1990 р., особливо значною стала затверджена 16 липня Декларація про державний суверенітет України, незважаючи на те, що в ній не йшлося про самостійність, незалежність України як держави.

 • Нове політичне керівництво в Москві приймає рішення про видалення з Конституції СРСР статті про «керуючу і спрямовуючу роль КПРС». Це була принципово важлива перемога демократичних сил. Із 150 законодавчих актів, прийнятих Верховною Радою УРСР в 1990 р., особливо значною стала затверджена 16 липня Декларація про державний суверенітет України, незважаючи на те, що в ній не йшлося про самостійність, незалежність України як держави.

у ніч на 19 серпня 1991 р., напередодні підписання Союзного Договору, так званий ДКНС ізолювали М. Горбачова на його кримській дачі та усунули його від влади.

 • у ніч на 19 серпня 1991 р., напередодні підписання Союзного Договору, так званий ДКНС ізолювали М. Горбачова на його кримській дачі та усунули його від влади.24 серпня 1991 р. Верховна Рада України, приймає Акт проголошення незалежності України, підтверджений всенародним референдумом 1 грудня 1991 р. В ньому взяло участь 84,2% виборців, з яких 90,3% проголосували за незалежність України. Того ж дня Президентом України було всенародне обрано Л. Кравчука.

 • 24 серпня 1991 р. Верховна Рада України, приймає Акт проголошення незалежності України, підтверджений всенародним референдумом 1 грудня 1991 р. В ньому взяло участь 84,2% виборців, з яких 90,3% проголосували за незалежність України. Того ж дня Президентом України було всенародне обрано Л. Кравчука.

26 серпня 1991 р. Президія Верховної Ради України, зважаючи на факт підтримки керівництвом Компартії України дій московських заколотників, приймає указ «Про тимчасове припинення діяльності Компартії України». 30 серпня того ж року була прийнята постанова «Про заборону діяльності Компартії України».

 • 26 серпня 1991 р. Президія Верховної Ради України, зважаючи на факт підтримки керівництвом Компартії України дій московських заколотників, приймає указ «Про тимчасове припинення діяльності Компартії України». 30 серпня того ж року була прийнята постанова «Про заборону діяльності Компартії України».7 грудня 1991 р. у Біловезькій Пущі зібралися лідери Білорусії (С. Шушкевич), Росії (Б. Єльцин) та України (Л. Кравчук), провели переговори (без залучення М. Горбачова, який повернувся до виконання обов'язків Президента СРСР) і наступного дня підписали угоду про створення натомість СРСР Співдружності Незалежних Держав (СНД).

 • 7 грудня 1991 р. у Біловезькій Пущі зібралися лідери Білорусії (С. Шушкевич), Росії (Б. Єльцин) та України (Л. Кравчук), провели переговори (без залучення М. Горбачова, який повернувся до виконання обов'язків Президента СРСР) і наступного дня підписали угоду про створення натомість СРСР Співдружності Незалежних Держав (СНД).21 грудня 1991 року в Алма-Аті відбулася зустріч керівників незалежних держав колишнього СРСР (виняток становили Грузія та країни Балтії). У прийнятій декларації зафіксовано, що з утворенням СНД Радянський Союз припиняє своє існування. Так було перегорнуто останню сторінку в історії Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

 • 21 грудня 1991 року в Алма-Аті відбулася зустріч керівників незалежних держав колишнього СРСР (виняток становили Грузія та країни Балтії). У прийнятій декларації зафіксовано, що з утворенням СНД Радянський Союз припиняє своє існування. Так було перегорнуто останню сторінку в історії Союзу Радянських Соціалістичних Республік.26 жовтня 1991 р. вони оголосили про створення Соціалістичної партії України. Очолює її О. Мороз. Відновила свою діяльність і ОУН — під орудою колишнього Президента УНР в екзилі М. Плав'юка. Близько 15 тис. членів налічує Конгрес українських націоналістів, який очолює Я. Стецько.

 • 26 жовтня 1991 р. вони оголосили про створення Соціалістичної партії України. Очолює її О. Мороз. Відновила свою діяльність і ОУН — під орудою колишнього Президента УНР в екзилі М. Плав'юка. Близько 15 тис. членів налічує Конгрес українських націоналістів, який очолює Я. Стецько.Головним політичним підсумком 2000 р. слід вважати те, що вперше за всю історію незалежності України було здійснено рішучі кроки, спрямовані на подолання розбалансованості між економічними і політичними перетвореннями, досягнення перших економічних успіхів. Як свідчать офіційні джерела після тривалої економічної кризи досягнуто реального економічного зростання: ВВП зріс на 6%, промислове виробництво на 12,9%, валова продукція сільського господарства - на 9,2%.

 • Головним політичним підсумком 2000 р. слід вважати те, що вперше за всю історію незалежності України було здійснено рішучі кроки, спрямовані на подолання розбалансованості між економічними і політичними перетвореннями, досягнення перших економічних успіхів. Як свідчать офіційні джерела після тривалої економічної кризи досягнуто реального економічного зростання: ВВП зріс на 6%, промислове виробництво на 12,9%, валова продукція сільського господарства - на 9,2%.Позитивними результатами 2000 р. стало погашення заборгованості з пенсій, активізація інвестиційної, в т.ч. кредитної діяльності, зростання експортного потенціалу національної економіки, зменшення зовнішнього боргу. Вперше спостерігається позитивне сальдо в зовнішній торгівлі. Частка експорту в ВВП України становила майже 60% - це дуже високий показник. Україні вдалося уникнути дефолту. Серйозно зміцнилася бюджетна позиція.

 • Позитивними результатами 2000 р. стало погашення заборгованості з пенсій, активізація інвестиційної, в т.ч. кредитної діяльності, зростання експортного потенціалу національної економіки, зменшення зовнішнього боргу. Вперше спостерігається позитивне сальдо в зовнішній торгівлі. Частка експорту в ВВП України становила майже 60% - це дуже високий показник. Україні вдалося уникнути дефолту. Серйозно зміцнилася бюджетна позиція.більшість Верховної Ради України, основу якої на день голосування, тобто 26 квітня 2001 р., склали депутати від компартії, об’єднаних соціал-демократів, "Трудової України" та "Демократичного союзу", 263 голосами "За" відправили у відставку уряд В.Ющенка.

 • більшість Верховної Ради України, основу якої на день голосування, тобто 26 квітня 2001 р., склали депутати від компартії, об’єднаних соціал-демократів, "Трудової України" та "Демократичного союзу", 263 голосами "За" відправили у відставку уряд В.Ющенка.Президент Л.Кучма, який висловив свою незгоду з рішенням Верховної Ради заявив, що до кінця травня 2001 р. він запропонує кандидатуру на посаду прем’єр-міністра, яким став Анатолій Кінах

 • Президент Л.Кучма, який висловив свою незгоду з рішенням Верховної Ради заявив, що до кінця травня 2001 р. він запропонує кандидатуру на посаду прем’єр-міністра, яким став Анатолій КінахУ квітні 2003 року у Верховній Раді виникло питання про розпуск Кабінету міністрів та обрання нового Прем’єр-міністра. Ним став голова донецької адміністрації В.Ф. Янукович. Уряд Януковича, як і його попередника проводив політику захисту інтересів великого та середнього бізнесу. В Україні все більше наростали настрої змін та реформ. Але Уряд не спішив до введення цих змін. Влітку 2003 року у Києві відбулися мітинги студентів та молоді очолені організацією «Пора» та СПУ О. Мороза. Мітингуючі вимагали покращення соціального рівня життя населення, введення реформування української політики, відставки президента Л. Кучми. Але мітингування не принесло ніяких результатів.

 • У квітні 2003 року у Верховній Раді виникло питання про розпуск Кабінету міністрів та обрання нового Прем’єр-міністра. Ним став голова донецької адміністрації В.Ф. Янукович. Уряд Януковича, як і його попередника проводив політику захисту інтересів великого та середнього бізнесу. В Україні все більше наростали настрої змін та реформ. Але Уряд не спішив до введення цих змін. Влітку 2003 року у Києві відбулися мітинги студентів та молоді очолені організацією «Пора» та СПУ О. Мороза. Мітингуючі вимагали покращення соціального рівня життя населення, введення реформування української політики, відставки президента Л. Кучми. Але мітингування не принесло ніяких результатів.Активно події розвивалися влітку 2004 року, коли Україна готувалася до наступних президентських виборів. 3 липня 2004 року кандидат у президенти В.А. Ющенко виголошує промову до українського народу про намір іти в Президенти. Ющенка на виборах підтримує український народ, в основному на Заході і в Центрі України. В результаті складної боротьби та драматичних подій осені 2004 року після другого туру виборів та оголошенням рішення Верховного суду України «Про повторний тур виборів», які відбулися 26 грудня 2004 року, В.А. Ющенко проголошений Президентом України.

 • Активно події розвивалися влітку 2004 року, коли Україна готувалася до наступних президентських виборів. 3 липня 2004 року кандидат у президенти В.А. Ющенко виголошує промову до українського народу про намір іти в Президенти. Ющенка на виборах підтримує український народ, в основному на Заході і в Центрі України. В результаті складної боротьби та драматичних подій осені 2004 року після другого туру виборів та оголошенням рішення Верховного суду України «Про повторний тур виборів», які відбулися 26 грудня 2004 року, В.А. Ющенко проголошений Президентом України.Президентство В. Ющенка спрямоване на розвиток демократії та здорової ринкової економіки зіткнулося з цілим рядом внутрішніх та зовнішніх проблем. Вплив Росії не дав змогу Президенту провести широкі демократичні зміни, а Уряд Ю. Тимошенко не зумів провести реформи в дію. Парламентські вибори березня 2006 року показали, що східна Україна підтримує «Партію Регіонів», центральна СПУ О.Мороза та блок Ющенка «Наша Україна». Щодо Західної України то ситуація порівняно з 2004 роком змінилася. Хоч більша частина населення проголосувала за блок Президента Ющенка «Наша Україна», але тяжіння йшло в бік блоку Ю.Тимошенко та СПУ О. Мороза, а також націоналістичних партій та блоків «Свобода» О. Тягнибока, блоку Костенка та Плюща, а також партії «Пора», які програли на парламентських виборах 2006 року, але пройшли в міські та обласні ради народних депутатів.

 • Президентство В. Ющенка спрямоване на розвиток демократії та здорової ринкової економіки зіткнулося з цілим рядом внутрішніх та зовнішніх проблем. Вплив Росії не дав змогу Президенту провести широкі демократичні зміни, а Уряд Ю. Тимошенко не зумів провести реформи в дію. Парламентські вибори березня 2006 року показали, що східна Україна підтримує «Партію Регіонів», центральна СПУ О.Мороза та блок Ющенка «Наша Україна». Щодо Західної України то ситуація порівняно з 2004 роком змінилася. Хоч більша частина населення проголосувала за блок Президента Ющенка «Наша Україна», але тяжіння йшло в бік блоку Ю.Тимошенко та СПУ О. Мороза, а також націоналістичних партій та блоків «Свобода» О. Тягнибока, блоку Костенка та Плюща, а також партії «Пора», які програли на парламентських виборах 2006 року, але пройшли в міські та обласні ради народних депутатів.Дякую за увагу!

 • Дякую за увагу!Схожі:

Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconЛекція 14. Україна в період боротьби за незалежність. План: Україна в 80-х рр. XX ст. Суспільно-політичні зміни в період перебудови
Смерть Л. Брежнєва в 1982 р поклала край його "ері", але не змінила загальної ситуації в країні. Наступником Брежнєва став тяжко...
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconЛекція 13. Україна в період Брєжнєвського застою та горбачовської перебудови. План: Україна в період «Брежнєвського застою»
Швидко зростала чисельність робітників, однак приріст промислової продукції постійно падав
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconЛекція №6. Україна у післявоєнний період (1945 1985 рр.) План Україна у перші роки
Енциклопедія Українознавства, Загальна частина Перевидання в Україні. Т. 1 К 1993-1997
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconЛекція Україна в роки Другої світової війни та післявоєнний період (1940 80-і рр.). Україна під-час Другої Світової війни. Україна на завершальному етапі воєнних дій
Лекція Україна в роки Другої світової війни та післявоєнний період (1940 80-і рр.)
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconПовна ремісія (протягом не менше як 1 місяця): Повна ремісія
Початковий II. Період розпалу хвороби III. Період ремісії IV. Період загострення (рецидив) V. Термінальний період
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconТема: Україна в Першій світовій війні і післявоєнний період (1914 –1920 рр.)
Суспільно-політичне та економічне становище України на початку XX ст. Україна в Першій Світовій війні
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconТема: Україна в Першій світовій війні і післявоєнний період (1914 –1920 рр.)
Суспільно-політичне та економічне становище України на початку XX ст. Україна в Першій Світовій війні
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconЛекція № Тема: Українські землі у період Козацької держави. Україна під владою Російської та Австрійської імперії (кін. XVII поч. XX ст.). План лекції
Лекція № Тема: Українські землі у період Козацької держави. Україна під владою Російської та Австрійської імперії (кін. XVII поч....
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconЛекція № Тема: Українські землі у період Козацької держави. (кін. XVI xviii ст.). Україна в кінці XVIII на початку XX століть. План лекції
Лекція № Тема: Українські землі у період Козацької держави. (кін. XVI xviii ст.). Україна в кінці XVIII на початку XX століть
Тема: Україна у період перебудови та державницький період (1985 – 2008) рр. Україна в період перебудови 1985 – 1991 рр iconХарківського регіону у післяатестаційний період забезпечувався протягом 2008-2011 років в межах реалізації програмно-цільового проекту «Корекційна діяльність закладів освіти в міжатестаційний період за результатами державної атестації»


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка