“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці


Назва“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці
Дата конвертації18.06.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


“Зелена” економіка

 • 28 квітня - день охорони праці


Щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.  

 • Щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.  

 •   Указом Президента Україні від 18 серпня 2006 року № 685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні – 28 квітня, наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці.Кожні день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

 • Кожні день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

 • Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.За даними Держгірпромнагляду України у 2011 році загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівняно з минулим роком зменшилась на 9%, або на 1041 випадок (на підприємствах України у 2011 році травмовано 10657 осіб, у 2010 році – 11698 осіб), а кількість нещасних випадків із смертельним наслідком, пов’язаних із виробництвом, порівняно з минулим роком збільшилась на 41 нещасний випадок, або на 6% (на підприємствах України у 2011 році смертельно травмовано 685 осіб, у 2010 – 644 особи).

 • За даними Держгірпромнагляду України у 2011 році загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівняно з минулим роком зменшилась на 9%, або на 1041 випадок (на підприємствах України у 2011 році травмовано 10657 осіб, у 2010 році – 11698 осіб), а кількість нещасних випадків із смертельним наслідком, пов’язаних із виробництвом, порівняно з минулим роком збільшилась на 41 нещасний випадок, або на 6% (на підприємствах України у 2011 році смертельно травмовано 685 осіб, у 2010 – 644 особи).  Відповідно до рекомендацій МОП у 2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: «Сприяння охороні праці у «зеленій» економіці».

 •   Відповідно до рекомендацій МОП у 2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: «Сприяння охороні праці у «зеленій» економіці».Зелена економіка (англ. Green economics, Ecological economics) — напрям в економічній науці, що сформувався в останні 2 десятиліття, в рамках якого вважається, що економіка є залежним компонентом природного середовища, в межах якої вона існує і є її частиною.

 • Зелена економіка (англ. Green economics, Ecological economics) — напрям в економічній науці, що сформувався в останні 2 десятиліття, в рамках якого вважається, що економіка є залежним компонентом природного середовища, в межах якої вона існує і є її частиною.Неможливо безкінечно розширювати сфери впливу в обмеженому просторі;

 • Неможливо безкінечно розширювати сфери впливу в обмеженому просторі;

 • Неможливо вимагати задоволення потреб, що зростають безмежно, в умовах обмежених ресурсів;

 • все на поверхні Землі є взаємопов'язаним.Не виникає сумніву, що подальше існування і розвиток людства напряму залежить від збереження природного середовища.

 • Не виникає сумніву, що подальше існування і розвиток людства напряму залежить від збереження природного середовища.

 •   Всі ми спостерігаємо кліматичні зміни, наслідком яких є зміна правил гри в економіці розвинутих країн світу. Україна, прагнучи стати повноправним членом європейського співтовариства повинна теж переосмислити підходи до економіки в державі. 

 •   «Зелена» або екологічна економіка може стати тією рятівною соломинкою, яка дасть людям безпечні робочі місця в ході розвитку соціальної інфраструктури  Концепція «зеленої» економіки пропонує уряду, роботодавцям та громадянам перейти до розробки збалансованих шляхів розвитку, що включають сприяння інвестиціям у природний капітал (збільшення частки заповідних територій, посилення захисту лісів тощо), вирішення проблем енергетики та забезпечення екологічно чистими продуктами харчування, приділення уваги питанням використання земель та планування землекористування, оптимального розподілу обмежених ресурсів та поліпшення управління ними.

 •   Концепція «зеленої» економіки пропонує уряду, роботодавцям та громадянам перейти до розробки збалансованих шляхів розвитку, що включають сприяння інвестиціям у природний капітал (збільшення частки заповідних територій, посилення захисту лісів тощо), вирішення проблем енергетики та забезпечення екологічно чистими продуктами харчування, приділення уваги питанням використання земель та планування землекористування, оптимального розподілу обмежених ресурсів та поліпшення управління ними.Ріст популярності концепції «зеленої» економіки в багатьом викликаний багаточисленними кризами, з якими зіштовхнувся світ, - насамперед, кліматичним, екологічним, продовольчим, фінансовим, економічним. Це визначило необхідність пошуку альтернативних шляхів розвитку.

 • Ріст популярності концепції «зеленої» економіки в багатьом викликаний багаточисленними кризами, з якими зіштовхнувся світ, - насамперед, кліматичним, екологічним, продовольчим, фінансовим, економічним. Це визначило необхідність пошуку альтернативних шляхів розвитку.

   В Україні ця проблема є особливо загрозливою. Застарілі технології, недбале ставлення до утилізації відходів своєї діяльності та їх утилізації не дозволять Україні в майбутньому забезпечити економічний розвиток.

 •    В Україні ця проблема є особливо загрозливою. Застарілі технології, недбале ставлення до утилізації відходів своєї діяльності та їх утилізації не дозволять Україні в майбутньому забезпечити економічний розвиток.  Великий потенціал в створенні «зелених» робочих місць в таких галузях виробництва, як відновлювальні джерела енергії, будівництво, транспорт, переробка, сільське та лісне господарство.

 •   Великий потенціал в створенні «зелених» робочих місць в таких галузях виробництва, як відновлювальні джерела енергії, будівництво, транспорт, переробка, сільське та лісне господарство.Але розвиток «зеленої економіки» повинен бути тісно пов'язаний з забезпеченням безпечних і здорових робочих місць.

 • Але розвиток «зеленої економіки» повинен бути тісно пов'язаний з забезпеченням безпечних і здорових робочих місць.Наше спільне завдання гарантувати, що ті «зелені» робочі місця, які зумовлюють мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище, також будуть безпечними та здоровими для працюючих. А нові «зелені» технології повинні бути безпечними і не шкідливими для здоров’я громадян України

 • Наше спільне завдання гарантувати, що ті «зелені» робочі місця, які зумовлюють мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище, також будуть безпечними та здоровими для працюючих. А нові «зелені» технології повинні бути безпечними і не шкідливими для здоров’я громадян України

  Значення охорони праці у «зеленій» економці – сприяння ефективності виробництва через забезпечення безпеки та культури праці, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань на виробництвах, що гармонійно поєднують економічні потреби суспільства з потребою постійного відновлення і збереження довкілля.

 •   Значення охорони праці у «зеленій» економці – сприяння ефективності виробництва через забезпечення безпеки та культури праці, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань на виробництвах, що гармонійно поєднують економічні потреби суспільства з потребою постійного відновлення і збереження довкілля.Конференція проходить в рамках Міжнародного екологічного форуму "Довкілля для України" Дата проведення: 24-25 квітня 2012 року

1. Національна політика та законодавство у сфері екологізації економіки та суспільного життя. 2. Інституційні основи збалансованого (сталого) розвитку та «зеленої» економіки в Україні та світі. 3. Еколого-економічні інструменти розвитку «зеленої» економіки. 4. Екологічна політика у сфері надрокористування. 5. Економічні втрати від забруднення довкілля. 6. Стратегія збереження та відтворення біорізноманіття в Україні. 7. Перспективи розвитку в Україні туризму як виду екологічних послуг. 8. Екологічний стан земельного фонду та ґрунтів в Україні. 9. Економіко-правові механізми збереження лісів в Україні. 10. Екологічні проблеми транспортного комплексу України. 11. Проблеми поводження з побутовими відходами в Україні. Рекультивація полігонів, сміттєзвалищ та забруднених територій

 • 1. Національна політика та законодавство у сфері екологізації економіки та суспільного життя. 2. Інституційні основи збалансованого (сталого) розвитку та «зеленої» економіки в Україні та світі. 3. Еколого-економічні інструменти розвитку «зеленої» економіки. 4. Екологічна політика у сфері надрокористування. 5. Економічні втрати від забруднення довкілля. 6. Стратегія збереження та відтворення біорізноманіття в Україні. 7. Перспективи розвитку в Україні туризму як виду екологічних послуг. 8. Екологічний стан земельного фонду та ґрунтів в Україні. 9. Економіко-правові механізми збереження лісів в Україні. 10. Екологічні проблеми транспортного комплексу України. 11. Проблеми поводження з побутовими відходами в Україні. Рекультивація полігонів, сміттєзвалищ та забруднених територійПриродні ресурси Землі обмежені. Порятунок нашої планети залежить від багатьох чинників. Один з них, мабуть, найскладніший, - ми повинні змінити наші звички, наше мислення і спосіб життя. І ці потреби мають бути зрозумілими всім людям, на всіх рівнях.

 • Природні ресурси Землі обмежені. Порятунок нашої планети залежить від багатьох чинників. Один з них, мабуть, найскладніший, - ми повинні змінити наші звички, наше мислення і спосіб життя. І ці потреби мають бути зрозумілими всім людям, на всіх рівнях.Виклики зміни клімату та обмеженість ресурсів викопного палива примушують світ все більше зусиль докладати до розвитку альтернативних джерел енергії, одним з яких є енергія сонця, - нескінченна, безкоштовна, найбільш безпечна для довкілля серед усіх видів енергії. Кожні 8 хвилин поверхні Землі досягає стільки енергії, скільки ми споживаємо за рік, а за один день стільки, скільки нам вистачить на рік.

 • Виклики зміни клімату та обмеженість ресурсів викопного палива примушують світ все більше зусиль докладати до розвитку альтернативних джерел енергії, одним з яких є енергія сонця, - нескінченна, безкоштовна, найбільш безпечна для довкілля серед усіх видів енергії. Кожні 8 хвилин поверхні Землі досягає стільки енергії, скільки ми споживаємо за рік, а за один день стільки, скільки нам вистачить на рік.Проект базується на реальних потребах та можливостях для сталого розвитку регіону, для відновлення традиційного сільського господарства й збереження біорізноманіття. Найбільш гострі проблеми, на яких зосереджується проект, - втрата сільськогосподарських традицій і брак підтримки небагатьох існуючих спроб відновити або захистити традиційні сільськогосподарські продукти; низький рівень зацікавленості місцевих господарів у збереженні сільськогосподарських традицій через неспроможність конкурувати з глобальним ринком; нестача знань та інформації щодо сучасних методів та наявного позитивного досвіду.

 • Проект базується на реальних потребах та можливостях для сталого розвитку регіону, для відновлення традиційного сільського господарства й збереження біорізноманіття. Найбільш гострі проблеми, на яких зосереджується проект, - втрата сільськогосподарських традицій і брак підтримки небагатьох існуючих спроб відновити або захистити традиційні сільськогосподарські продукти; низький рівень зацікавленості місцевих господарів у збереженні сільськогосподарських традицій через неспроможність конкурувати з глобальним ринком; нестача знань та інформації щодо сучасних методів та наявного позитивного досвіду.

 • Проект сприяє збереженню біорізноманіття та впровадженню механізмів Зеленого економічного курсу для підтримки місцевих ініціатив в українських Карпатах

 • Дата проведення: 25 Квітня 2012затверджено Законом України від 21 грудня 2010 року N 2818-VI.

 • затверджено Законом України від 21 грудня 2010 року N 2818-VI.

 • Основними засадами передбачено досягнення наступних стратегічних цілей:

 • підвищення рівня суспільної екологічної свідомості;поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки;

 • досягнення безпечного для здоров'я людини стану довкілля;

 • інтеграція екологічної політики та вдосконалення системи інтегрованого екологічного управління;

 • припинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі;

 • забезпечення екологічно збалансованого природокористування;

 • удосконалення регіональної екологічної політики.оптимізацію структури енергетичного сектору, визначення до 2015 року основних засад державної політики з адаптації до зміни клімату,

 • оптимізацію структури енергетичного сектору, визначення до 2015 року основних засад державної політики з адаптації до зміни клімату,

 • впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом;

 • реконструкцію існуючих та будівництво нових міських очисних споруд з метою зниження на 15% рівня забруднення вод до 2020 року ,

 • зменшення до 2020 року на 20% (до базового року) скиду недостатньо очищених стічних вод;

 • впровадження екологічно безпечних технологій проведення гірничих робіт, забезпечення максимально повного використання видобутих корисних копалин,

 • мінімізації відходів при їх видобутку та переробці; збільшення до 2020 року в 1,5 рази обсягу заготівлі, утилізації та використання відходів як вторинної сировини; запровадження новітніх технологій утилізації твердих побутових відходів.Зважаючи на рівень ризиків та загроз на Планеті, основою конкурентоспро-можності держав має бути екологічний фактор, зокрема зелена економіка. 

 • Зважаючи на рівень ризиків та загроз на Планеті, основою конкурентоспро-можності держав має бути екологічний фактор, зокрема зелена економіка. Схожі:

“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconЗаходи спрямовані на формування культури безпеки в сфері охорони праці 28 квітня – День охорони праці
Привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці,...
“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconПрезентація “Україна та зелена економіка” Презентація “Україна та зелена економіка”
...
“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconПоложення про службу охорони праці затверджено наказ Держнаглядохоронпраці України 15. 11. 2004 n 255 Загальні положення
Положення про службу охорони праці відповідного підприємства, визначає структуру служби охорони праці, її чисельність, основні завдання,...
“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconПоложення про розробку інструкції з охорони праці; потребують перегляду положення про проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, про службу
Наказ гуон від 20. 09. 2012 №467 "Про вивчення стану діяльності районних відділів освіти щодо організації роботи з охорони праці...
“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconПро підсумки роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в 2012 році та завдання на 2013 рік. Старченко О. В., начальник служби охорони праці

“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconУрок-мандрівка у 7 класі зелена аптека на подвір’ї Зелена аптека узлісся, лісу Зелена аптека лук та полів

“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconВідділ освіти олександрійської райдержадміністрації методичний кабінет система роботи з охорони праці
Організація і координація роботи з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці, профілактики виробничого та побутового травматизму...
“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconЕкономіка охорони здоров’я
Про об'єктивний характер необхідності їх розвитку у вітчизняній системі охорони здоров'я свідчать
“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconАналіз стану охорони праці у 2011 році начальник служби охорони праці Скляренко Т. О
Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (Постанова Кабінету Міністрів...
“Зелена” економіка 28 квітня день охорони праці iconВсесві́тній день боротьби́ зі снідом
Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка