Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні


НазваЛекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні
Дата конвертації29.06.2013
Розмір445 b.
ТипЛекція


Лекція № 1 Вводная

 • Питання лекції:

 • Предмет, ціль і задачі курсу.

 • Загальні відомості щодо локальних мереж та методів абонентського доступу.

 • Визначення та основні поняття.

 • Основні характеристики.


Предмет, ціль і задачі курсу

 • Предмет дисципліни – принципи побудови та функціонування локальних мереж при застосуванні різних технологій

 • Мета дисципліни - вивчення сучасних методів побудови локальних мереж та абонентського доступу при передачі даних.

 • За результатом вивчання дисципліни студенти повинні :

 • ЗНАТИ: Основи побудови сучасних локальних мереж та абонентського доступу, особливості та загальні характеристики мереж зв`язку та передачі даних; принципи побудови локальних інформаційно-обчислювальних мереж, телематичних служб.

 • ВМІТИ : Робити розрахунки, які необхідні для побудови сучасних локальних мереж та різних методів абонентського доступу, а також оцінювати їх можливості, які побудовані за різними стандартами. • Локальні мережі – це сукупність різноманітних терміналів, ЕОМ, принтерів, телефонів та інших мережних пристроїв, об’єднаних між собою середовищем передачі даних і комунікаційним устаткуванням. Засоби цей мережі, як правіло, зосереджені на невеликій території, звичайно в радіусі не більше 1-2 км. Хоча в окремих випадках локальна мережа може мати й більше протяжні розміри, наприклад у кілька десятків кілометрів. У загальному випадку локальна мережа являє собою телекомунікаційну систему, що належить однієї організації.

 • Теорія й практика локальних мереж (Local Area Network, LAN) менш тривала, чим у відомих телекомунікаційних і обчислювальних мереж. Вони займають важливе місце в інформаційній інфраструктурі сучасного суспільства.

 • При цьому за допомогою засобів локальних мереж здійснюється доступ до ресурсів і послуг сучасних телекомунікаційних систем. Це основна й головна функція локальних мереж.Доступ

 • Методи доступу - сукупність технічних і програмних засобів, які забезпечують підключення абонентів до мережі і обмін інформацією відповідно до встановлених протоколів.Перші ЕОМ 50-х років – великі, громіздкі й дорогі – призначалися для дуже невеликого числа окремих користувачів. Часто ці монстри займали цілі будинки. Такі ЕОМ не були призначені для інтерактивної роботи користувача, а використовувалися в режимі пакетної обробки.

 • Рисунок 2 – Централізована пакетна система обробки на базі мєйнфрейму1943р “Я думаю, что существует мировой рынок только для 5 компьютеров…” Томас Ватсон - Президент компании IBM

 • Рисунок 3 – Багатотермінальна система – прообраз локальної мережі LAN - що працюють у режимі розподілу часу розрахунків, стали першим кроком на шляху створення локальних обчислювальних мереж.Передумови створення LAN

 • В 1960-х роках почали створювати компанії з надання обчислювальних засобів з поділом часу, які давали користувачам терміналів за порівняно невисокою ціною доступ до головних ЕОМ, що належали цим компаніям. Вони розробляли мережні засоби, щоб надати користувачам, які перебувають у будь-якому місці країни (а в остаточному підсумку й в усьому світі), можливість зв'язку з відповідної головної ЕОМ. Першим прикладом є Інформаційна служба фірми Дженерал Електрик, що сьогодні обслуговує одну з найбільших у світі мереж передачі даних.

 • Друга більша серія розробок, що стимулювала розвиток мереж, була проведена виробниками обчислювальної техніки, що розпочали ряд нових напрямків. Вони розробили спеціалізовані ЕОМ, що називаються зв'язними процесорами, щоб розвантажити великі головні ЕОМ від завдань керування процесами зв'язку. Вони розробили більші пакети програм, щоб дати головній ЕОМ доступ до конкретних засобів зв'язку.Передумови створення LAN (прод.)

 • Розробка концепції багаторівневої архітектури зв'язку. Це дає можливість будь-якій кількості приладів: терміналам, зв'язним процесорам, ЕОМ, прикладним програмам у цих ЕОМ з'єднуватися один з одним. Зокрема, фірма IBM була основоположником розробки архітектури мережі систем (Systems Network Architecture – SNA), розпочатої наприкінці 1960-х років. Перше офіційне повідомлення про застосування архітектури SNA і заснованих на ній виробів з'явилося в 1974 р. З тих пір ця архітектура продовжувала розвиватися.

 • Важливий напрямок розробок, що стимулювало застосування техніки й технологій мереж, пов'язане з роботами, які були розпочаті й фінансувалися агентством перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency – ARPA) Міноборони США. Ці зусилля першовідкривачів, які призвели до створення мережі передачі даних ARPA, також були розпочаті наприкінці 1960-х років і тривали протягом 1970-х. Основною концепцією роботи було «використання ЕОМ»: великі головні ЕОМ, кожна з яких має спеціалізовані можливості, поєднуються між собою. Користувачі в будь-якому пункті США можуть отримати доступ до будь-якої головної ЕОМ та скористатися її спеціалізованим програмним забезпеченням або її великою продуктивністю.Передумови створення LAN (прод.)

 • У процесі з'єднання головних ЕОМ лініями зв'язку був створений кістяк мережі, що і дав поштовх великій кількості досліджень різних проблем, у тому числі й комутації пакетів в усьому світі. На мережному рівні були розроблені зв'язні процесори або концентратори, здатні як взаємодіяти з головними ЕОМ, так і вибирати маршрути для пакетів у мережі.

 • Розроблено також алгоритми маршрутизації й керування потоками. Саме слово пакет було придумано дослідниками ARPA для того, щоб можна було розрізнити довгі повідомлення, що вводять у мережу головними ЕОМ, і численні більш дрібні блоки даних, на які ці повідомлення розбиваються з метою поліпшення пропускної здатності мережі. Це призвело до того, що зв'язувальний процесор стали називати комутатором пакетів.

 • Таким чином, хронологічно першими з'явилися глобальні мережі (Wide Area Networks, WAN), тобто мережі, що поєднують територіально розосереджені ЕОМ, що можливо перебувають у різних містах і країнах. Саме при побудові глобальних мереж були вперше запропоновані й відпрацьовані багато основних ідей і концепції сучасних мереж.Перша LAN

 • Після запуску в СРСР штучного супутника в 1957 р. Міністерство оборони США порахувало, що на випадок війни країні потрібна надійна система передачі інформації. Агентство DARPA запропонувало використовувати для цього комп'ютерну мережу. Розробка була доручена Каліфорнійському університету в Лос-Анджелесі, Стэнфордскому дослідницькому центру, Університету штату Юта й Університету штату Каліфорнія в Санта-Барбаре.

 • 2 вересня 1969 року в лабораторії Лена Кляйнрока в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі два комп'ютери передали один одному тестові дані по кабелі довжиною три метри. За експериментом спостерігала група з 20 дослідників, у якості першого сервера використовувався комп'ютер Honeywell 516 з 12 КБ оперативної пам'яті. Саме цей момент уважається народженням мережі ARPANET, що стала попередником Інтернету.Мережа LAN ARPANET

 • Створена комп'ютерна мережа була названа ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), і в 1969 р. об'єднала ці чотири наукові установи. Потім вона активно розширяться й використовуватися вченими з різних галузей науки. У 1973 р. ARPANET стає міжнародною - через трансатлантичний телефонний кабель були підключені перші іноземні організації з Великобританії й Норвегії.

 • У рамках її розвитку були створені багато технологій і сервісів, які використовуються й зараз: протокол TCP/IP, система доменних імен (Domain Name System, DNS), електронна пошта, списки поштового розсилання, новині групи й дошки оголошень, а також протокол Internet Relay Chat (IRC), завдяки якому стало можливо спілкування в реальному часі.

 • В 1990 р. ARPANET припинила своє існування, програвши конкуренцію NSFNet – мережі, яка об’єднала університети, створеної Національним науковим фондом США. Вона була складена з більше дрібних мереж, включаючи відомі тоді Usenet і Bitnet, і мала набагато більшу пропускну здатність, чим ARPANET.Схема віддаленого зв'язку типу ЕОМ-ЕОМ – прообраз WAN • У результаті організації масового виробництва мікроконтролерів та мікропроцесорів отримали обчислювальний пристрій – комп’ютер, що має наступні основні якості: низька вартість, висока надійність, високий ступінь мініатюризації, мале енергоспоживання, працездатність у жорстких умовах експлуатації; достатня продуктивність для виконання всіх необхідних функцій. Зазначені якості, які пред'являються до керуючих блоків різних приладів, в більшості випадків задовольняють основних споживачів.

Історія розвитку LANІсторія розвитку LAN (прод.)Основні переваги, пов'язані із застосуванням локальних мереж:

 • - можливість спільного використання периферійних пристроїв (таких як сканери, принтери, Web-камери й т.д.);

 • - підвищення ефективності й швидкості обробки інформації в групі співробітників;

 • - можливість інформаційного обміну між терміналами;

 • - забезпечення спільного доступу до Internet;

 • - швидке одержання доступу до корпоративних сховищ інформації (бази даних, носії на магнітних стрічках).Основні характеристики мережі

Комунікаційне обладнання

 • Мережні адаптери є електронними пристроями, призначеними для передачі даних від одного термінала до іншого за допомогою комунікаційного обладнання мережі;

 • Повторювач (Repeater) служить для збільшення загальної довжини мережі. Сигнал, що проходить по кабелю, має звичку «загасати», тобто, чим далі сигнал віддаляється від джерела, тим він більш слабкий.

 • Повторювач, який має декілька портів та з’єднує декілька фізичних сегментів, часто називають хабом (Hub) або концентратором (concentrator). Концентратор – це пристрій, до якого підключаються мережні термінали, і, таким чином, через нього вони здійснюють взаємодію один з одним.

 • Комутатор (Switch) за своїми функціями є концентратор, що пересилає дані, які надійшли від одного терміналу, не всім підключеним терміналам, а тільки адресатові. Завдяки цьому, крім підвищення безпеки, знижується навантаження на мережу.

 • Soft Switch – комутатор, який програмується. Використовується для створення LAN.Комунікаційне обладнання (прод)

 • Міст (Bridge) ділить єдине середовище передачі на частині (які часто називають логічними сегментами), передаючи інформацію з одного сегмента в іншій тільки в тому випадку, якщо така передача дійсно необхідна.

 • Звернемо увагу на різницю між мостом і комутатором. Міст здійснює передачу кадрів між однією парою портів, а комутатор може одночасно передавати потоки даних між всіма своїми портами.

 • Маршрутизатори (Router) більше надійно й більш ефективно, ніж мости, ізолюють трафік окремих частин мережі друг від друга. Крім локалізації трафіка маршрутизатори виконують ще багато інших корисних функцій. Так, маршрутизатори можуть працювати в мережі із замкнутими контурами, при цьому вони забезпечують вибір найбільш раціональних маршрутів.

 • Шлюз(Gateway) дозволяє поєднувати мережі, які побудовані на істотно різних програмних і апаратних платформах.

 • Пристрій, призначений для перетворення Ethernet сигналів з одного середовища передачі в інше середовище називається медіаконвертором (Mediaconvertor).

Роль та місце LAN у сучасних ТКС

 • Основне завдання LAN – організація доступу до мережних послуг, сервісів і ресурсів глобальної інформаційної інфраструктури.

 • Завдання контролю функціонування, усунення відмов устаткування й т.д., при рішенні яких не обійтися без засобів локальної мережі.

 • Завдяки підвищенню швидкості і якості послуг, Ethernet поширюється на суміжні області – мережі зберігання даних, розподілені корпоративні й міські мережі (Metro Ethernet).

 • Технології LAN стають основою конвергентних мереж нового покоління й застосовується для прозорого з'єднання вилучених офісів (L2 VPN, Ethernet over SDH).

 • Технології локальних мереж можуть бути корисні при реалізації більшості послуг мереж нового покоління.Схожі:

Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconПредмет, мета і завдання курсу. Предмет, мета і завдання курсу
Структура, зміст курсу та його місце в підготовці техніка-конструктора (електроніка)
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconФармакоекономіка як наука: мета, задачі, предмет та об'єкти вивчення. Фармакоекономіка як наука: мета, задачі, предмет та об'єкти вивчення
Зв’язок фармако­еко­но­міки з суміжними дисциплінами та її місце в системі вищої фармацевтичної освіти
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconЗагальна ціль: Загальна ціль
Розбудова інфраструктури аграрного ринку (Операційна ціль 5 Стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року)
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconЛекція Принцип інкапсуляції Лекції для студентів 2 курсу
Бублик Володимир Васильович Об'єктно-орієнтоване програмування Частина Об'єктне програмування. Лекція Принцип інкапсуляції
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconКостантинов Н., Медынский Е., Шабаева М. История педагогики
Предмет і завдання курсу. Виховання в історії педагогічних джерел (Летурно, Шмідт, Монро, Каптєрєв, Соколов та ін.). Історія педагогіки...
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconЛекція Ієрархія об’єктів: композиція і агрегація Лекції для студентів 2 курсу
Бублик Володимир Васильович Об'єктно-орієнтоване програмування Частина Об'єктне програмування. Лекція Ієрархія об’єктів: композиція...
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconЛекція №1 Тема: Предмет і зміст фармацевтичної хімії. Загальні положення про організацію контролю якості лікарських засобів в Україні. Неорганічні лікарські засоби із групи галогенів
Тема: Предмет і зміст фармацевтичної хімії. Загальні положення про організацію контролю якості лікарських засобів в Україні. Неорганічні...
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconСт. 24. Освіта
Закріпила права інвалідів і включила питання інвалідності в загальні питання розвитку
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconЛекція з курсу одонтореставрації Тема:,, Реставрація фронтальної групи зубів План лекції Покази до реставрації. Головні параметри імітації коронок зубів
Етапи реставрації каріозних порожнин ІІІ-ІV класу з використанням композитиних матеріалів
Лекція №1 Вводная Питання лекції: Предмет, ціль і задачі курсу. Загальні iconТема Предмет, завдання і зміст курсу. Поняття інвестиційного кредитування Тема Предмет, завдання і зміст курсу. Поняття інвестиційного кредитування Тема Предмет, завдання і зміст курсу. Поняття інвестиційного кредитування


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка