Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху


НазваБаскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху
Дата конвертації02.07.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

Баскетбол - одна з найпопулярніших ігор в нашій країні. Для неї характерні різноманітні рухи: ходьба, біг, зупинки, повороти, стрибки, лов, кидки і ведення м'яча, здійснювані в єдиноборстві з суперниками. Такі різноманітні рухи сприяють поліпшенню обміну речовин, діяльності всіх систем організму, формують координацію.

 • Баскетбол - одна з найпопулярніших ігор в нашій країні. Для неї характерні різноманітні рухи: ходьба, біг, зупинки, повороти, стрибки, лов, кидки і ведення м'яча, здійснювані в єдиноборстві з суперниками. Такі різноманітні рухи сприяють поліпшенню обміну речовин, діяльності всіх систем організму, формують координацію.Баскетбол має не тільки оздоровчо-гігієнічне значення, але й агітаційно-виховне. Заняття баскетболом допомагають формувати наполегливість, сміливість, рішучість, впевненість у собі, почуття колективізму.

 • Баскетбол має не тільки оздоровчо-гігієнічне значення, але й агітаційно-виховне. Заняття баскетболом допомагають формувати наполегливість, сміливість, рішучість, впевненість у собі, почуття колективізму.

 •     Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху.У системі народної освіти баскетбол включений в програми фізичного виховання дошкільників, загально- середньої, середньої, професійно-технічної, середньо- спеціальної та вищої освіти. Баскетбол є захоплюючою атлетичною грою, що представляє собою ефективний засіб фізичного виховання. Не випадково він дуже популярний серед школярів.

 • У системі народної освіти баскетбол включений в програми фізичного виховання дошкільників, загально- середньої, середньої, професійно-технічної, середньо- спеціальної та вищої освіти. Баскетбол є захоплюючою атлетичною грою, що представляє собою ефективний засіб фізичного виховання. Не випадково він дуже популярний серед школярів.Розмаїтність технічних і тактичних дій гри в баскетбол володіють унікальними властивостями для формування життєво -важливих навичок і умінь школярів, всестороннього розвитку їх фізичних і психічних якостей.

 • Розмаїтність технічних і тактичних дій гри в баскетбол володіють унікальними властивостями для формування життєво -важливих навичок і умінь школярів, всестороннього розвитку їх фізичних і психічних якостей.Освоєння рухових дій гри в баскетбол і сполучені з ним фізичні вправи є ефективними засобами зміцнення здоров'я і рекреації і можуть використовуватися людиною протягом усього його життя в самостійних формах занять фізичною культурою.

 • Освоєння рухових дій гри в баскетбол і сполучені з ним фізичні вправи є ефективними засобами зміцнення здоров'я і рекреації і можуть використовуватися людиною протягом усього його життя в самостійних формах занять фізичною культурою.Метання

 • Метання

 • Метання поділяють на :

 • метання списа,

 • метання диска,

 • метання молота,

 • штовхання ядра.Футбол— командний вид спорту, в якому метою є забити м'яч у ворота суперника ногами або іншими частинами тіла (крім рук) найбільшу кількість разів. В даний час найпопулярніший і наймасовіший вид спорту в світі.

 • Футбол— командний вид спорту, в якому метою є забити м'яч у ворота суперника ногами або іншими частинами тіла (крім рук) найбільшу кількість разів. В даний час найпопулярніший і наймасовіший вид спорту в світі.Ігри, схожі на сучасний футбол, існували досить давно у різних народів, проте перші записані правила датовані 1848 роком. Датою народження футболу вважається 1863 рік, коли була організована перша Асоціація футболу і записані правила, схожі на сучасні. Історія футболу дійсно почалася дуже давно. Так, наприклад, і в Єгипті і в Німеччині і в Китаї були ігри схожі на футбол. Сама вдала гра з'явилася дуже давно називалася Харпастум і придумали її італійці. Але коли з'явився сучасний футбол, харпастум затьмарити. Коли англійці придумали футбол, вони відразу стали поширювати його в усіх країнах, включаючи Росію. Тоді в чемпіонаті було дуже багато англійських команд. З російських сама щаслива тоді команда була Пітерський гурток рукоділля. Про футбол в Росії вперше було сказано в книзі «гри з м'ячем на повітрі» одного з лікарів.

 • Ігри, схожі на сучасний футбол, існували досить давно у різних народів, проте перші записані правила датовані 1848 роком. Датою народження футболу вважається 1863 рік, коли була організована перша Асоціація футболу і записані правила, схожі на сучасні. Історія футболу дійсно почалася дуже давно. Так, наприклад, і в Єгипті і в Німеччині і в Китаї були ігри схожі на футбол. Сама вдала гра з'явилася дуже давно називалася Харпастум і придумали її італійці. Але коли з'явився сучасний футбол, харпастум затьмарити. Коли англійці придумали футбол, вони відразу стали поширювати його в усіх країнах, включаючи Росію. Тоді в чемпіонаті було дуже багато англійських команд. З російських сама щаслива тоді команда була Пітерський гурток рукоділля. Про футбол в Росії вперше було сказано в книзі «гри з м'ячем на повітрі» одного з лікарів.Окрема футбольна гра називається - матч, який в свою чергу складається з двох таймів по 45 хвилин. Пауза між першим і другим таймами складає 15 хвилин, протягом якої команди відпочивають, а після її закінчення міняються воротами.

 • Окрема футбольна гра називається - матч, який в свою чергу складається з двох таймів по 45 хвилин. Пауза між першим і другим таймами складає 15 хвилин, протягом якої команди відпочивають, а після її закінчення міняються воротами.

 • У футбол грають на полі з трав'яним або синтетичним покриттям. У грі беруть участь дві команди: у кожній від 7 до 11 людей. Одна людина в команді (воротар) може грати руками в штрафній площі біля своїх воріт, його основним завданням є захист воріт. Решта гравців також мають свої завдання і позиції на полі. Захисники розташовуються в основному на своїй половині поля, їх завдання - протидіяти нападаючим гравцям протилежної команди. Півзахисники діють в середині поля, їх роль - допомагати захисникам або нападаючим залежно від ігрової ситуації. Нападники розташовуються, переважно на половині поля суперника, основне завдання - забивати голи.Мета гри - забити м'яч у ворота супротивника, зробити це якомога більшу кількість разів і постаратися не допустити гола в свої ворота. Матч виграє команда, що забила більшу кількість голів.

 • Мета гри - забити м'яч у ворота супротивника, зробити це якомога більшу кількість разів і постаратися не допустити гола в свої ворота. Матч виграє команда, що забила більшу кількість голів.

 • У разі, якщо протягом двох таймів команди забили однакову кількість голів, то або фіксується нічия, або переможець виявляється згідно встановленому регламенту матчу. У цьому випадку може бути призначено додатковий час - ще два тайми по 15 хвилин кожен. Як правило, між основним і додатковим часом матчу командам надається перерва. Між додатковими таймами командам дається лише час на зміну сторін. У свій час у футболі існувало правило, за яким переможцем оголошувалася команда, першою забила гол (правило «золотого гола») або вигравала після закінчення будь-якого з додаткових таймів (правило «срібного гола»). На даний момент додатковий час або не грається зовсім, або грається в повному обсязі (2 тайми по 15 хвилин). Якщо протягом додаткового часу переможця виявити не вдається, проводиться серія післяматчевих пенальті, які не є частиною матчу: по воротах противника з відстані 11 метрів пробивається по п'ять ударів різними гравцями. Якщо кількість забитих пенальті в обох команд буде рівним тоді пробиваються по одній парі пенальті, поки не буде виявлено переможця.Згідно із заявою ФІФА в 2001 році в футбол на планеті грало близько 250 мільйонів чоловік. З них більше 20 мільйонів - жінки. Зареєстровано близько 1,5 мільйона команд і 300 000 професійних клубів.

 • Згідно із заявою ФІФА в 2001 році в футбол на планеті грало близько 250 мільйонів чоловік. З них більше 20 мільйонів - жінки. Зареєстровано близько 1,5 мільйона команд і 300 000 професійних клубів.

 • У розподілі по країнах на першому місці США (приблизно 18 мільйонів, з яких 40% жінки), потім йдуть Індонезія (10 мільйонів), Мексика (7,4 мільйона), Китай (7,2 мільйона), Бразилія (7 мільйонів), Німеччина (6,2 мільйона), Бангладеш (5,2 мільйона), Італія (4 мільйони), Росія (3,8 мільйона).

Волейбол является спортивной игрой с мячом, в которой две команды соревнуются на специальной площадке, разделенной сеткой. Существуют различные версии игры, чтобы показать ее многогранность. Цель игры - направить мяч над сеткой, чтобы он коснулся площадки соперника, и предотвратить такую же попытку соперника. Для этого команда имеет 3 касания мяча (и еще одно возможное дополнительное касание мяча на блоке). Мяч вводится в игру подачей: подающий игрок ударом направляет мяч на сторону соперника. Розыгрыш каждого мяча продолжается до его приземления на площадку, выхода "за" или ошибки команды. В волейболе команда, выигравшая розыгрыш, получает очко (система "каждый розыгрыш - очко"). Когда принимающая команда выигрывает розыгрыш, она получает очко и право подавать, и ее игроки переходят на одну позицию по часовой стрелке. Сетка устанавливается вертикально над осью средней линии. Верхний край сетки устанавливается на высоте 2,43 м для мужчин и 2,24 м для женщин. Высота сетки измеряется в середине игровой площадки. Высота сетки (над двумя боковыми линиями) должна быть совершенно одинаковой и не должна превышать установленную высоту более чем на 2 см. Команда может состоять максимум из 12 игроков, одного тренера, одного помощника тренера, одного массажиста и одного врача. Для официальных соревнований ФИВБ врач должен быть заблаговременно аккредитован ФИВБ. Один из игроков является капитаном команды, и должен быть отмечен в протоколе. Либеро не может быть капитаном команды. Только игроки, записанные в протокол, могут выйти на площадку и играть в матче. Когда тренер и капитан команды подписали протокол, записанные игроки не могут быть изменены. волейбол - эта игра, командный вид спорта, олимпийская дисциплина, форма проведения досуга и самовыражения.

 • Волейбол является спортивной игрой с мячом, в которой две команды соревнуются на специальной площадке, разделенной сеткой. Существуют различные версии игры, чтобы показать ее многогранность. Цель игры - направить мяч над сеткой, чтобы он коснулся площадки соперника, и предотвратить такую же попытку соперника. Для этого команда имеет 3 касания мяча (и еще одно возможное дополнительное касание мяча на блоке). Мяч вводится в игру подачей: подающий игрок ударом направляет мяч на сторону соперника. Розыгрыш каждого мяча продолжается до его приземления на площадку, выхода "за" или ошибки команды. В волейболе команда, выигравшая розыгрыш, получает очко (система "каждый розыгрыш - очко"). Когда принимающая команда выигрывает розыгрыш, она получает очко и право подавать, и ее игроки переходят на одну позицию по часовой стрелке. Сетка устанавливается вертикально над осью средней линии. Верхний край сетки устанавливается на высоте 2,43 м для мужчин и 2,24 м для женщин. Высота сетки измеряется в середине игровой площадки. Высота сетки (над двумя боковыми линиями) должна быть совершенно одинаковой и не должна превышать установленную высоту более чем на 2 см. Команда может состоять максимум из 12 игроков, одного тренера, одного помощника тренера, одного массажиста и одного врача. Для официальных соревнований ФИВБ врач должен быть заблаговременно аккредитован ФИВБ. Один из игроков является капитаном команды, и должен быть отмечен в протоколе. Либеро не может быть капитаном команды. Только игроки, записанные в протокол, могут выйти на площадку и играть в матче. Когда тренер и капитан команды подписали протокол, записанные игроки не могут быть изменены. волейбол - эта игра, командный вид спорта, олимпийская дисциплина, форма проведения досуга и самовыражения.Передачу мяча двумя руками снизу чаще всего применяют в игре. Используют ее при приеме мяча после подачи, при игре в защите, при страховке и перебивании через сетку мячей, летящих за пределами площадки.

 • Передачу мяча двумя руками снизу чаще всего применяют в игре. Используют ее при приеме мяча после подачи, при игре в защите, при страховке и перебивании через сетку мячей, летящих за пределами площадки.

 • Выполняют передачу мяча двумя руками снизу следующим образцом: В стойке волейболист принимает исходное положение - ноги на ширине плеч,согнуты в коленных суставах, стопы параллельны или одна немного впереди другой,туловище наклонено вперед, руки выпрямлены вперед вниз, локти приближены друг к другу, предплечья супинированы,кисти симметрично соединены и опущены вниз, Перед выполнением передачи игрок располагается так, чтобы мяч оказался перед ним мяч принимается на нижнюю треть предплечья ближе к кистям рук При передаче мяча выпрямляются одновременно ноги и туловище, руки двигаются вперед в плечевых суставах.Сопровождающее мяч движение осуществляют при дальнейшем разгибании ног и туловища, а также плавном смещении рук вперед-вверх вслед за мячом.Реализации точной передачи способствует правильная техника ее выполнения.

 • Реализации точной передачи способствует правильная техника ее выполнения.

 • В исходном положений туловище игрока расположено вертикально, слегка наклонено вперед. ноги на ширине плеч или одна нога несколько впереди, ноги полусогнуты. Степень сгибания ног зависит от высоты траектории полета мяча.

 • руки, согнутые в локтях, направлены вперед в стороны Кисти рук ладонной поверхностью обращены навстречу приближающемуся мячу

 • пальцы разведены и направлены вверх, образуя своеобразный ковш, Разведенные пальцы встречают мяч и соприкасаются с ним в основном первыми и вторыми фалангами. Указательные и средние пальцы являются основной ударной частью, безымянные и мизинцы удерживают мяч в боковом направлении

 • При приеме пальцы волейболиста соприкасаются с мячом и за счет амортизации смягчают его поступательное движение вперед-вверх

 • В заключительной фазе передача мяча руки, туловище и ноги волейболиста разгибаются

Блокирование является действием игроков вблизи сетки для перехвата мяча, идущего от соперника, осуществляемое выносом любой части тела выше верхнего края сетки. Только игрокам передней линии разрешено участвовать в состоявшимся блоке. Попыткой блока является действие по блокированию без касания мяча. Блок является состоявшимся, всякий раз, когда мяч задет блокирующим. Коллективный блок выполняется двумя или тремя игроками, находящимися близко друг к другу, и является состоявшимся, когда один из них касается мяча.

 • Блокирование является действием игроков вблизи сетки для перехвата мяча, идущего от соперника, осуществляемое выносом любой части тела выше верхнего края сетки. Только игрокам передней линии разрешено участвовать в состоявшимся блоке. Попыткой блока является действие по блокированию без касания мяча. Блок является состоявшимся, всякий раз, когда мяч задет блокирующим. Коллективный блок выполняется двумя или тремя игроками, находящимися близко друг к другу, и является состоявшимся, когда один из них касается мяча.Левую ногу выставить вперед, правую руку подготовить к замаху; левой рукой, держа мяч на уровне груди, поднять его до уровня головы и подбросить. Одновременно с этим согнутую в локте правую руку занести за голову, туловище немного откинуть назад, центр тяжести перенести на правую ногу. При ударе правую руку резко разгибают, туловище подают вперед, тяжесть тела переносят на стоящую впереди ногу. Кисть ударяющей руки накладывают на мяч несколько сверху.

 • Левую ногу выставить вперед, правую руку подготовить к замаху; левой рукой, держа мяч на уровне груди, поднять его до уровня головы и подбросить. Одновременно с этим согнутую в локте правую руку занести за голову, туловище немного откинуть назад, центр тяжести перенести на правую ногу. При ударе правую руку резко разгибают, туловище подают вперед, тяжесть тела переносят на стоящую впереди ногу. Кисть ударяющей руки накладывают на мяч несколько сверху.

Техника приема подачи заключается в следующем. Волейболист внимательно следит за действиями подающего игрока и, определив способ подачи соперника, принимает стойку готовности - ноги на ширине плеч, незначительно согнуты в коленных суставах, одна на 20-30 см впереди другой, туловище чуть наклонено вперед, руки согнуты в локтевых суставах, взгляд направлен на подающего игрока. После подачи, определив направление , траекторию и скорость полета мяча, волейболист, принимающий подачу, быстро перемещается навстречу мяча и принимает исходное положение - руки, туловище и ноги расположены в зависимости от избранного приема мяча При приеме мяча двумя руками сверху, ноги в голеностопных и коленных суставах в исходном положении сгибаются больше. Угол между туловищем и плечом уменьшается, предплечья опускают несколько ниже - такое расположение рук обусловлено более пологой траекторией полета мяча после подачи. При большей скорости полета мяча или при планирующей подаче волейболист еще больше сгибает ноги (при этом туловище несколько отклоняется назад, общий центр тяжести тела находится за опорой, а выполнив передачу, приседая, перекатывается на спину. При приеме мяча двумя руками снизу в исходном положении ноги игрока согнуты в коленных и голеностопных суставах, туловище незначительно наклонено вперед, руки выпрямлены и направлены вперед - вниз, предплечья супинированы. Мяч принимают на предплечья, ближе к кистям, ноги и туловище выпрямляют. С увеличением скорости полета мяча встречное движение рук замедляется.

 • Техника приема подачи заключается в следующем. Волейболист внимательно следит за действиями подающего игрока и, определив способ подачи соперника, принимает стойку готовности - ноги на ширине плеч, незначительно согнуты в коленных суставах, одна на 20-30 см впереди другой, туловище чуть наклонено вперед, руки согнуты в локтевых суставах, взгляд направлен на подающего игрока. После подачи, определив направление , траекторию и скорость полета мяча, волейболист, принимающий подачу, быстро перемещается навстречу мяча и принимает исходное положение - руки, туловище и ноги расположены в зависимости от избранного приема мяча При приеме мяча двумя руками сверху, ноги в голеностопных и коленных суставах в исходном положении сгибаются больше. Угол между туловищем и плечом уменьшается, предплечья опускают несколько ниже - такое расположение рук обусловлено более пологой траекторией полета мяча после подачи. При большей скорости полета мяча или при планирующей подаче волейболист еще больше сгибает ноги (при этом туловище несколько отклоняется назад, общий центр тяжести тела находится за опорой, а выполнив передачу, приседая, перекатывается на спину. При приеме мяча двумя руками снизу в исходном положении ноги игрока согнуты в коленных и голеностопных суставах, туловище незначительно наклонено вперед, руки выпрямлены и направлены вперед - вниз, предплечья супинированы. Мяч принимают на предплечья, ближе к кистям, ноги и туловище выпрямляют. С увеличением скорости полета мяча встречное движение рук замедляется.Схожі:

Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconПитання до розгляду: Значення занять фізичного виховання для загального здоров'я школярів
Використання уроків фізичного виховання як втілення здоров'єзберігаючих технологій
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху icon1946 р почалось широке застосування стрептоміцину для хворих на туберкульоз 1946 р почалось широке застосування стрептоміцину для хворих на туберкульоз
Лікування повинно бути комплексним, обов’язково призначення декількох птп, так як монотерапія сприяє розвитку стійкості
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconКафедру фізичної реабілітації та фізичного виховання створено у 2001 році. Кафедру фізичної реабілітації та фізичного виховання створено у 2001 році
Фізична реабілітація" (галузь знань 0102 „Фізичне виховання, спорт і здоров'я людини")
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconПортфоліо вчителя географії Криворучко Наталія Василівна
У 1996 р закінчила Хмельницьке педагогічне училище за спеціальністю "Дошкільне виховання " з додатковою кваліфікацією організатор...
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху icon“Удосконалення технології уроку, виховання і розвиток учнів з метою покращення здоров’я. Формування у школярів потреби в активних заняттях фізичною культурою і спортом”
Формування у школярів потреби в активних заняттях фізичною культурою і спортом Закласти основи забезпечення та розвитку фізичного...
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconПродуктивні технології виховання як засіб виховання Продуктивні технології виховання як засіб виховання

Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconРішення питань щодо відповідності фізичних навантажень стану здоров’я та функціональним можливостям учнів навчальних закладів. Завдання медико-педагогічного контролю: визначення рівня фізичного розвитку, стану здоров’я
Оздоровчий ефект занять фізичною культурою забезпечується за умови повної відповідності фізичного навантаження функціональним можливостям...
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconІсторія виникнення та розвитку гри “Баскетбол” Гра, схожа на баскетбол, була відома ще у індійців Центральної Америки
Гра була заснована у 1891 році в учбовому центрі Християнської асоціації у місті Спрінгфілд, штат Массачусетс
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconВикористання сюжетних спортивно-розвиваючих комплексів в роботі з фізичного розвитку дітей дошкільного віку
Оптимізація навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку з фізичного виховання потребує впровадження нових форм та методів...
Баскетбол, як засіб фізичного виховання, знайшов широке застосування в різних ланках фізкультурного руху iconТема. Інтеграл та його застосування
Узагальнити знання й уміння учнів з теми, показати можливість застосування інтеграла в різних галузях фізики, економіки, техніки....

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка