Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму


НазваАлгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму
Дата конвертації20.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Алгоритми


Основні поняття алгоритмізації

Поняття алгоритму

Слово “алгоритм” походить від Algorithmi (латин.) – імені великого математика аль-Хорезмі, який сформулював правила використання арифметич-них дій над багатоцифровими числами.

Алгоритм – це точні розпорядження (вказівки, команди) виконавцеві відносно здійснення послідовності дій, які спрямовані на розв’язання певної задачі.

Виконавець алгоритму - це істота (людина, свійська тварина) або неістота (робот, автомат, комп’ютерна система), яка може виконувати всі вказівки заданого алгоритму.

Основні блокиБазові структури алгоритмів. Основні типи алгоритмів

Базові структури алгоритмів – це структури, за допомогою яких відбувається керування процесом опрацювання даних. Логічна структура будь-якого алгоритму може бути подана комбінацією трьох базових структур: слідування, галуження, повторення.

Структура слідування

Структура слідування

Структура слідування – це структура, яка передбачає одноразове виконання заданої послідовності дій. Структура слідування реалізується через лінійний алгоритм.

Лінійний алгоритм – це алгоритм, який забезпечує отримання результату шляхом одноразового виконання послідовності дій незалежно від вхідних даних і поміжних результатів. Дії в таких алгоритмах виконуються послідовно одна за одною, тобто лінійно.Логічні вирази та логічні операції

Логічні вирази та логічні операції

Висловлювання – це деяке мовне ствердження, яке має зміст і відносно якого можна сказати, що воно істинне або хибне. Тобто кожному висловлюванню можна приписати істиннісне (логічне) значення “істинність” (“1” , “true”) або “хибність” (“0”, “false”).

Використовуючи частку “ні” (“не”), сполучники “і” (“та”), “або” та інші, можна будувати нові висловлювання. Побудова нового висловлювання з наданих висловлювань називається логічною операцією.

Знаки логічних операцій називають логічними зв’язками.

Знаки логічних операцій називають логічними зв’язками.

Висловлювання, які утворені з інших висловлювань за допомогою логічних операцій і мають у структурі логічні зв’язки, називаються складеними висловлюваннями.

На відміну від них у простих висловлюваннях такі зв’язки відсутні.

Структура галуження

Структура галуження

Структура галуження – це структура, яка передбачає виконання одного з декількох варіантів обчислювального процесу. Структура галуження реалізується через повну та неповну форми алгоритмів галуження та вибору.

Розгалужений алгоритм (галуження) – у класичному варіанті цей алгоритм розглядається як вибір однієї з двох альтернативних дій залежно від виконання заданої умови.

Повне галуження – це галуження, у якому визначені різні дії в разу виконання та невиконання заданої умови.Повне галуження можна записати за допомогою інструкції:

Повне галуження можна записати за допомогою інструкції:

Якщо ЛВ То Серія 1 Інакше Серія 2

Неповне галуження – це галуження , у якому дії визначені тільки у разі виконання (або невиконання) заданої умови.

Неповне галуження реалізується таким чином: якщо умова виконується, виконується задана серія команд, інакше (якщо умова не виконується) – не виконується жодна команда.

Неповне галуження можна записати за допомогою інструкції:

Якщо ЛВ То СеріяСтруктура повторення

Структура повторення

Структура повторення (циклу)– це структура, яка передбачає повторення деякої серії команд. Ця серія команд називається тілом циклу.

Структура циклу реалізується в трьох основних варіантах: цикл з передумовою, цикл з післяумовою, цикл з параметром, який можна розглядати і як окремий випадок циклу з передумовою.

Цикл з передумовою (цикл-“доки”) – це цикл, у якому тіло циклу виконується тільки у разі виконання умови, заданої перед тілом циклу.

Цикл з передумовою реалізується таким чином.

Цикл з передумовою реалізується таким чином.

Перевіряється умова. Якщо вона виконується, то виконується тіло циклу. Знову перевіряється умова і т.д. Тіло циклу виконується, доки виконується умова.

Цикл завершується, коли умова перестає виконува-тися.

Цикл з передумовою можна записати за допомогою мовної інструкції:

Доки ЛВ Виконуй командиЦикл з післяумовою (цикл-“до”) – це цикл, у якому тіло циклу виконується доти, доки умова, що задана після тіла циклу, не виконається.

Цикл з післяумовою (цикл-“до”) – це цикл, у якому тіло циклу виконується доти, доки умова, що задана після тіла циклу, не виконається.

Цикл з післяумовою реалізується таким чином.

Спочатку виконується тіло циклу, а потім перевіряється умова. Якщо умова виконується, то цикл завершується. Якщо умова не виконується, то знову виконується тіло циклу, і т.д.

Цикл з післяумовою можна записати за допомогою мовної інструкції:

Виконуй команди До ЛВЦикл з параметром(цикл з покроковою зміною аргументу) – це цикл, у якому тіло циклу виконується відому кількість разів, що реалізовано через покрокову зміну параметра.

Цикл з параметром(цикл з покроковою зміною аргументу) – це цикл, у якому тіло циклу виконується відому кількість разів, що реалізовано через покрокову зміну параметра.

Цикл з параметром реалізується таким чином.

Параметру циклу надається початкове значення, і з ним виконується тіло циклу. Параметр змінюється на заданий крок, і знову виконується тіло циклу, і так, доки параметр не дістане кінцевого значення.

Цикл з параметром можна записати за допомогою мовної інструкції:

Для ПЦ Від ПЗ До КЗ Кроком К

Виконуй командиПослідовні цикли – це алгоритми, у яких циклічні структури слідують одна за одною, тобто лінійно.

Послідовні цикли – це алгоритми, у яких циклічні структури слідують одна за одною, тобто лінійно.

Вкладений цикл – це цикл, який використовується як команда в тілі іншого циклу.


Схожі:

Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconПлан Поняття про фармакогнозію. Історична довідка Основні поняття і терміни фармакогнозії
Фармакогнозія. Основні поняття та завдання фармакогнозії. Способи заготівлі, сушіння та зберігання лрс
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconПоняття основного та допоміжного алгоритму. Формальні та фактичні параметри
Поняття основного та допоміжного алгоритму. Формальні та фактичні параметри Ви звертали увагу, що в тексті пісні приспів записується...
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconУрок узагальнення з хімії "Початкові хімічні поняття" повторити основні початкові поняття; повторити основні початкові поняття; закріпити вміння складати хімічні формули

Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconТема 1: «Основні поняття алгоритмізації», 4 години
Процедурне програмування подає програму у вигляді набору алгоритмів, для оформлення яких можуть застосовуватися іменовані програмні...
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconЛекція №4 Основні поняття про інформаційні моделі. Основні етапи створення бази даних. Основні розділи лекції Поняття про інформаційні моделі
Створення баз даних переслідує такі дві основні мети: понизити надлишовість даних
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconЛекція №5 Основні поняття про інформаційні моделі. Основні етапи створення бази даних. Основні розділи лекції Поняття про інформаційні моделі
Створення баз даних переслідує такі дві основні мети: понизити надлишовість даних
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconЛекція 1 Вступ. Поняття алгоритму. Аналіз алгоритмів. Побудова алгоритмів. Принцип "Розділяй та володарюй"
Вступ. Поняття алгоритму. Аналіз алгоритмів. Побудова алгоритмів. Принцип "Розділяй та володарюй"
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconРекурсивні функції і процедури План Поняття рекурсії
Рекурсія забезпечує можливість записувати циклічні алгоритми, не використовуючи команди циклу
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconПрофільна інформатика Лінія “Алгоритмізація та програмування” Тема Основні поняття алгоритмізації (4 уроки)
«Написати контрольну роботу на 10» або «Вільно розмовляти іноземною мовою» вимагають виконання набагато більшої кількості складних...
Алгоритми Основні поняття алгоритмізації Поняття алгоритму iconУправління програмними проектами Основні поняття Поняття проекту
Властивість керованості особливо актуальна в умовах невизначеності та мінливості предметної області, що, як правило, мають місце...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка