У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила


НазваУ наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила
Дата конвертації07.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

У природі одні тіла постійно діють на інші. Так, Земля притягує всі тіла, розташовані на її поверхні та поблизу неї, вода, падаючи з висоти, обертає лопаті турбіни, вітер змушує рухатися вітрильники, завдяки силі м'язів людина піднімає тіла, кінь перевозить вантажі.

 • У природі одні тіла постійно діють на інші. Так, Земля притягує всі тіла, розташовані на її поверхні та поблизу неї, вода, падаючи з висоти, обертає лопаті турбіни, вітер змушує рухатися вітрильники, завдяки силі м'язів людина піднімає тіла, кінь перевозить вантажі.

 • У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила.

 • Учені розрізняють різні види сил: силу тяжіння, силу пружності, силу тертя та інші.Силу можна виміряти. Її вимірюють за допомогою приладу, що має назву динамометр (грецькою мовою слово «динаміс» означає «сила», а «метро» - «вимірюю»).

 • Силу можна виміряти. Її вимірюють за допомогою приладу, що має назву динамометр (грецькою мовою слово «динаміс» означає «сила», а «метро» - «вимірюю»).

 • Одиницею вимірювання сили є ньютон (Н). Так її названо на честь відомого англійського вченого Ісаака Ньютона. Поміркуємо, велика чи мала сила, значення якої дорівнює 1 Н. Відомо, що для підняття тіла масою 1 кг на нього потрібно подіяти силою близько 10 Н. Тож, знаючи масу шкільного портфеля, наповненого підручниками та зошитами, кожен із вас зможе легко визначити значення сили, з якою цей портфель доводиться щоразу піднімати.Силу, з якою Земля притягує до себе тіла, називають силою земного тяжіння. Сила тяжіння існує на всіх планетах Сонячної системи. Є вона й на Місяці - природному супутнику Землі. Але на Місяці вона набагато менша, ніж на Землі. Це пояснюється тим, що маса Землі значно більша за масу Місяця. Ось чому рух космонавтів по поверхні Місяця нагадував плавні стрибки. Сила тяжіння залежить і від маси самого тіла. Вона буде більшою у того тіла, маса якого більша. Пригадайте, як у 5-му класі, ознайомлюючись із характеристиками тіл, ви порівнювали залізну та дерев'яну кульки однакових розмірів. Якщо такі кульки відпустити з однакової висоти на вологий пісок, то залізна кулька залишить у ньому більшу заглибину, ніж дерев'яна. Станеться це тому, що сила тяжіння у випадку із залізною кулькою буде більшою. Причиною цього є більша маса залізної кульки порівняно з дерев'яною.

 • Силу, з якою Земля притягує до себе тіла, називають силою земного тяжіння. Сила тяжіння існує на всіх планетах Сонячної системи. Є вона й на Місяці - природному супутнику Землі. Але на Місяці вона набагато менша, ніж на Землі. Це пояснюється тим, що маса Землі значно більша за масу Місяця. Ось чому рух космонавтів по поверхні Місяця нагадував плавні стрибки. Сила тяжіння залежить і від маси самого тіла. Вона буде більшою у того тіла, маса якого більша. Пригадайте, як у 5-му класі, ознайомлюючись із характеристиками тіл, ви порівнювали залізну та дерев'яну кульки однакових розмірів. Якщо такі кульки відпустити з однакової висоти на вологий пісок, то залізна кулька залишить у ньому більшу заглибину, ніж дерев'яна. Станеться це тому, що сила тяжіння у випадку із залізною кулькою буде більшою. Причиною цього є більша маса залізної кульки порівняно з дерев'яною.

З'єднаймо динамометр і дерев'яний брусок, що лежить на столі. Почнемо рівномірно рухати брусок до себе за допомогою динамометра, тримаючи його горизонтально. Деякий час брусок не рухатиметься, але стрілка динамометра зміститься з нульової позначки. Та лише за певного значення сили тіло зрушиться з місця. Станеться це тоді, коли сила, з якою ми діємо на брусок, зрівноважиться з так званою силою тертя або стане більшою за неї. Сила тертя виникає між поверхнями тіл, які взаємодіють (у наведеному прикладі - це поверхні столу та бруска). Вона тим більша, чим більше нерівностей у вигляді заглиблень і виступів є на поверхні тіл.

 • З'єднаймо динамометр і дерев'яний брусок, що лежить на столі. Почнемо рівномірно рухати брусок до себе за допомогою динамометра, тримаючи його горизонтально. Деякий час брусок не рухатиметься, але стрілка динамометра зміститься з нульової позначки. Та лише за певного значення сили тіло зрушиться з місця. Станеться це тоді, коли сила, з якою ми діємо на брусок, зрівноважиться з так званою силою тертя або стане більшою за неї. Сила тертя виникає між поверхнями тіл, які взаємодіють (у наведеному прикладі - це поверхні столу та бруска). Вона тим більша, чим більше нерівностей у вигляді заглиблень і виступів є на поверхні тіл.

 • Сила тертя завжди спрямована проти руху тіла. Це вона перешкоджала зрушенню бруска на початку досліду. Якби не було сили тертя, рух тіл тривав би безкінечно.

 • Для зменшення сили тертя, якщо це потрібно, поверхні тіл ретельно шліфують і полірують, змащують мастилами. Але повністю усунути тертя неможливо.

 • Людина збільшує силу тертя, якщо це потрібно, наприклад, щоб рухатися під час ожеледиці слизькою дорогою. Для цього дорогу і тротуари посипають піском, на колеса автомобілів одягають шиповану гуму або ланцюги. Погляньте на поверхню підошви зимового взуття - вона шорстка та нерівна. І все це роблять з однією метою - збільшити силу тертя між тілами і поверхнею слизької дороги.Завдання)

 • А зараз я подивлюся як ви знаєте визначення, але щоб дізнатись що це таке потрібно натиснути ось це

Продовж :” Усі природні явища - …

 • Продовж :” Усі природні явища - …* результат дії різних сил.

 • * результат дії різних сил.*Продовж: « Створюючи машини чи пристрої, конструктори за допомогою спеціальних динамометрів…

 • *Продовж: « Створюючи машини чи пристрої, конструктори за допомогою спеціальних динамометрів…визначають найбільші значення сили, яку ті можуть проявляти

 • визначають найбільші значення сили, яку ті можуть проявлятиЩо таке сила тертя?

 • Що таке сила тертя?* Сила тертя - умова існування механічного руху в природі.

 • * Сила тертя - умова існування механічного руху в природі.Що таке Сила пружності -

 • Що таке Сила пружності -* Сила пружності - джерело міцності живих організмів.

 • * Сила пружності - джерело міцності живих організмів.Продовж * У природі постійно діють…

 • Продовж * У природі постійно діють…різні види сил.

 • різні види сил.Приклади сил тяжіння?

 • Приклади сил тяжіння?* Є сили тяжіння, тертя, пружності та інші.

 • * Є сили тяжіння, тертя, пружності та інші.Яка є одиниця вимірювання сил? В честь кого вона названа?

 • Яка є одиниця вимірювання сил? В честь кого вона названа?* Одиниця вимірювання сили - ньютон (Н). Названа в честь англійського вченого Ісака Ньютона.

 • * Одиниця вимірювання сили - ньютон (Н). Названа в честь англійського вченого Ісака Ньютона.Що таке Сила тертя -

 • Що таке Сила тертя -умова існування механічного руху в природі.

 • умова існування механічного руху в природі.

* Сила - це міра взаємодії тіл.

 • * Сила - це міра взаємодії тіл.З гір течуть річки, зривається каміння та снігові лавини, із хмар падає дощ, сніг град, з дерев на землю опадають листки та стиглі плоди(мал. 97) . Ці явища відбуваються завдяки існуванню сили земного тяжіння. Внаслідок дії цієї сили все живе та неживе притягується до поверхні Землі. Так, найлегша пір*їнка, покружлявши в повітрі, неодмінно опуститься на землю. Чи тільки Земля притягує до себе тіла? Ми вже ознайомились з будовою сонячної системи і знаємо, що дев*ять її планет обертаються навколо Сонця по орбітах із досить великою швидкістю і не відлітають у космічний простір. Чому? Тому, що планети зв*язані із Сонцем силою взаємного притягання. Подібне можна спостерігати, якщо камінець розкрутити на мотузці і не відпускати її з рук. Як тільки мотузку відпустимо, камінець полетить геть!

 • З гір течуть річки, зривається каміння та снігові лавини, із хмар падає дощ, сніг град, з дерев на землю опадають листки та стиглі плоди(мал. 97) . Ці явища відбуваються завдяки існуванню сили земного тяжіння. Внаслідок дії цієї сили все живе та неживе притягується до поверхні Землі. Так, найлегша пір*їнка, покружлявши в повітрі, неодмінно опуститься на землю. Чи тільки Земля притягує до себе тіла? Ми вже ознайомились з будовою сонячної системи і знаємо, що дев*ять її планет обертаються навколо Сонця по орбітах із досить великою швидкістю і не відлітають у космічний простір. Чому? Тому, що планети зв*язані із Сонцем силою взаємного притягання. Подібне можна спостерігати, якщо камінець розкрутити на мотузці і не відпускати її з рук. Як тільки мотузку відпустимо, камінець полетить геть!Рослини і тварини постійно використовують сили, що діють у природі. Так, насіння інших рослин настільки легке, що добре розноситься вітром, насіння інших рослин має шорстку поверхню(мал. 99), завдяки якій чіпляється на хутро звірів і одяг людей і в такий спосіб поширюються на великій відстані. Завдяки силі тертя в живій природі можливий механічний рух(мал. 100). Деякі живі організми мають такі форми такі форми тіла та його покриви, що дають змогу зменшувати силу тертя під час руху. Наприклад, обтічна форма тіла птаха чи багатьох мешканців водойм зменшує силу тертя під час руху у повітрі чи воді (мал. 101).

 • Рослини і тварини постійно використовують сили, що діють у природі. Так, насіння інших рослин настільки легке, що добре розноситься вітром, насіння інших рослин має шорстку поверхню(мал. 99), завдяки якій чіпляється на хутро звірів і одяг людей і в такий спосіб поширюються на великій відстані. Завдяки силі тертя в живій природі можливий механічний рух(мал. 100). Деякі живі організми мають такі форми такі форми тіла та його покриви, що дають змогу зменшувати силу тертя під час руху. Наприклад, обтічна форма тіла птаха чи багатьох мешканців водойм зменшує силу тертя під час руху у повітрі чи воді (мал. 101).Схожі:

У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconЗаряджені тіла взаємодіють одне з одним на відстані – різнойменно заряджені тіла притягуються, а однойменно заряджені відштовхуються.
Досліди показують, що така взаємодія відбувається не лише тоді, коли між тілами є повітря або будь-яка речовина, а й коли між ними...
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconСила – міра взаємодії тіл
Англійський вчений Ісаак Ньютон першим відкрив і довів закон всесвітнього тяжіння
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconУнаслідок взаємодії тіл може змінюватись їхня швидкість, а тіла можуть деформуватися. Унаслідок взаємодії тіл може змінюватись їхня швидкість, а тіла можуть деформуватися
Унаслідок взаємодії тіл може змінюватись їхня швидкість, а тіла можуть деформуватися
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconТема: Механічна взаємодія тіл. Сила. Види сил. План вивчення теми
Принцип суперпозиції : кожна сила діє незалежно від інших. Рівнодійна сила = сумі всіх сил
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconОзнайомити учнів з явищем електризації тіл під час стикання. Переконати в існуванні двох родів зарядів, у взаємній електризації тіл. З'ясувати правило взаємодії заряджених тіл

У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconТема: Виштовхувальна сила. Закон Архімеда Умови плавання тіл
Тема: Виштовхувальна сила. Закон Архімеда Умови плавання тіл Останні роки життя вчений був у м. Сиракузи, обложеним римським флотом...
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconУсі тіла у Всесвіті взаємно притягуються Усі тіла у Всесвіті взаємно притягуються
Дві матеріальні точки притягуються одна до одної з силою, що прямо пропорційна добутку маси цих тіл та обернено пропорційній квадрату...
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconЗакон Кулона Закон Кулона Закон збереження електричного заряду. Як взаємодіють між собою електричні заряди? Що таке електричне поле?
Газета «Вісті» 22 березня 1969 року помістила наступний репортаж своїх кореспондентів
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconВеб-сервіси це програмні засоби, які взаємодіють між собою за допомогою Інтернет-технологій, забезпечуючи, таким чином, обмін даними між різними застосуваннями та інформаційними системами. Одне з визначень: веб-сервіси
Ключова ідея веб-сервіси забезпечують обмін даними між застосуваннями, які розроблялися незалежно одне від іншого. Важливо лише,...
У наведених прикладах тіла взаємодіють між собою. Характеристика взаємодії тіл дістала назву сила iconВластивості розчинів електролітів План
Розчини слабких електролітів характеризуються: ступенем дисоціації α: константою дисоціації Кд: Положення теорії електролітичної...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка