Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні


НазваДмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні
Дата конвертації21.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииДмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні Аремзяни недалеко від Тобольська в сім’ї Івана Павловича Менделєєва,який в той час займав посаду директора Тобольської гімназії і училищ Тобольського округа. Дмитро був в сім’ї последним, сімнадцятою дитиною, з яких вісім вмерли ще в дитинстві (трьом з них батьки навіть не встигли дати ім’я).

 • Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні Аремзяни недалеко від Тобольська в сім’ї Івана Павловича Менделєєва,який в той час займав посаду директора Тобольської гімназії і училищ Тобольського округа. Дмитро був в сім’ї последним, сімнадцятою дитиною, з яких вісім вмерли ще в дитинстві (трьом з них батьки навіть не встигли дати ім’я).Його дід по батьківській лінії, Павло Максимович Соколов, був священником села Тихомандриці Вишневолоцького Вишневолоцького повіту Тверської губернії, і тільки один з чотирьох його синів, Тимофій, зберіг прізвище батька, але як принято було в той час серед духовенства після закінчення семінарії трьом синам П. М. Соколова були дані різні прізвища: Олександру — Тихомандрицький (за назвою села), Василю — Покровський (по приходу, в якому служив Павло Максимович), а Іван, батько Дмитра Івановича, отримав прізвище сусідніх поміщиків Менделєєвих (сам Дмитро Іванович так пояснював його походження: «…дана отцу, когда он что-то выменял, как соседний помещик Менделеев менял лошадей»).

 • Його дід по батьківській лінії, Павло Максимович Соколов, був священником села Тихомандриці Вишневолоцького Вишневолоцького повіту Тверської губернії, і тільки один з чотирьох його синів, Тимофій, зберіг прізвище батька, але як принято було в той час серед духовенства після закінчення семінарії трьом синам П. М. Соколова були дані різні прізвища: Олександру — Тихомандрицький (за назвою села), Василю — Покровський (по приходу, в якому служив Павло Максимович), а Іван, батько Дмитра Івановича, отримав прізвище сусідніх поміщиків Менделєєвих (сам Дмитро Іванович так пояснював його походження: «…дана отцу, когда он что-то выменял, как соседний помещик Менделеев менял лошадей»).Закінчивши в 1804 році духовне училище, батько Дмитра Івановича Іван Павлович Менделєєв вступив на філологічний відділ Головного педагогічного інституту. В грудні 1818 року він був призначений директором училищ Тамбовскої губернії. З літа 1823-го по листопад 1827-го року сім’я Менделєєвих жила в Саратові, а в подальшому — повернулись до Тобольську, де Іван Павлович отримав посаду директора Тобольскої класичної гімназії. В рік народження Дмитра Іван Павлович осліп, що вимусило його вийти на пенсію. Для видалення катаракти він в супроводі дочки Катерини відправився до Москви, де в результаті вдалої операції лікаря Брассе йому було повернено зір. Але повернутися до работи він вже не зміг, і сім’я жила на його невелику пенсію.

 • Закінчивши в 1804 році духовне училище, батько Дмитра Івановича Іван Павлович Менделєєв вступив на філологічний відділ Головного педагогічного інституту. В грудні 1818 року він був призначений директором училищ Тамбовскої губернії. З літа 1823-го по листопад 1827-го року сім’я Менделєєвих жила в Саратові, а в подальшому — повернулись до Тобольську, де Іван Павлович отримав посаду директора Тобольскої класичної гімназії. В рік народження Дмитра Іван Павлович осліп, що вимусило його вийти на пенсію. Для видалення катаракти він в супроводі дочки Катерини відправився до Москви, де в результаті вдалої операції лікаря Брассе йому було повернено зір. Але повернутися до работи він вже не зміг, і сім’я жила на його невелику пенсію.Дитинство Д. І. Менделєєва співпало з періодом перебування в Сибіру ссильних декабристів. А. М. Муравьйов, П. Н. Свистунов, М. А. Фонвізін жили в Тобольскій губернії. Сестра Дмитра Івановича, Ольга, стала дружиною бувшого члена Північної спілки Миколи Володимировича Басаргіна, і вони долгий час жили в Ялуторовські поряд з І. І. Пущиним, разом з яким вони надавали сім’ї Менделєєвих допомогу, яка стала доречною після смерті Івана Павловича.

 • Дитинство Д. І. Менделєєва співпало з періодом перебування в Сибіру ссильних декабристів. А. М. Муравьйов, П. Н. Свистунов, М. А. Фонвізін жили в Тобольскій губернії. Сестра Дмитра Івановича, Ольга, стала дружиною бувшого члена Північної спілки Миколи Володимировича Басаргіна, і вони долгий час жили в Ялуторовські поряд з І. І. Пущиним, разом з яким вони надавали сім’ї Менделєєвих допомогу, яка стала доречною після смерті Івана Павловича.

 • Також великого впливу на світогляд майбутнього вченого здійснив його дядько В. Д. Корнільєв ,у нього неодноразово і під час тривалого перебування в Москві жили Менделєєви. Василь Дмитрович бул управляючим у князів Трубецьких, і його будинок на Покровці був часто відвідуваний багатьма представниками культурного середовища, в числі яких на літературних вечорах бували літератори: Ф. Н. Глинка, С. П. Шевирьов, И. И. Дмитрієв, М. П. Погодін, Е. А. Баратинський, Н. В. Гоголь,Дмитро Іванович був одружений двічі. В 1862 р. Одружився з Феозвой Микитівною Лещевою, уроженкою Тобольська (Пасербиця відомого автора «Конька-Горбунька» Петра Павловича Єршова). Дружина (Фіза) була старша його на 6 років. В цьому шлюбі народилось три дитини: донька Марія (1863 г.) — вона померла в дитинстві, син Володя (1865—1898) і донька Ольга (1868—1950). В кінці 1870 гг. Дмитро Менделєєв шалено закохався в Ганну Іванівну Попову, доньку донського козака із Урюпинська. В другому шлюбі у Д. І. Менделєєва народилося четверо дітей: Любов, Іван і близнюки Марія і Василь.

 • Дмитро Іванович був одружений двічі. В 1862 р. Одружився з Феозвой Микитівною Лещевою, уроженкою Тобольська (Пасербиця відомого автора «Конька-Горбунька» Петра Павловича Єршова). Дружина (Фіза) була старша його на 6 років. В цьому шлюбі народилось три дитини: донька Марія (1863 г.) — вона померла в дитинстві, син Володя (1865—1898) і донька Ольга (1868—1950). В кінці 1870 гг. Дмитро Менделєєв шалено закохався в Ганну Іванівну Попову, доньку донського козака із Урюпинська. В другому шлюбі у Д. І. Менделєєва народилося четверо дітей: Любов, Іван і близнюки Марія і Василь.

 • Д. І. Менделєєв був тестем російського поета Олександра Блока, який був одружений на його доньці Любові.Хроніка творчого життя вченого • 1860 — 3—5 вересня приймає участь в першому Межнародному хімічному конгресі в Карлсруе.

 • 1865 — 31 січня на засіданні Ради фізико-математичного факультету Санкт-Петербургського університету захистив докторську дисертацію «О соединении спирта с водой», в якій були закладені основи його учення про розчини.

 • Приймав участь в разробоці технологій запущеного в 1879 році першого в Росії завода по виробництву машинних масел в селищі Костянтинівський в Ярославскій губернії, який нині носить його ім’я.

 • 1890 — покинув Петербургський університет1893 рік — працював на хімічному заводі П. К. Ушакова (вподальшому — імені Л. Я. Карпова; п. Бондюжский, тепер м. Менделєєвськ) використав виробничу базу завода для отримання бездимного пороху (піроколлодія).

 • 1893 рік — працював на хімічному заводі П. К. Ушакова (вподальшому — імені Л. Я. Карпова; п. Бондюжский, тепер м. Менделєєвськ) використав виробничу базу завода для отримання бездимного пороху (піроколлодія).

 • 1899 — очолює Уральську експедицію, яка мала за мету стимуляцію промислово-економічного розвитку края.

 • 1900 —приймає участь в роботі Всесвітньої виставки в Парижі; ним написана перша на російській мові — велика стаття про синтетичні волокна «Вискоза на Парижской выставке»,

 • 1905 — вступив в Союз Російського Народу.Існує розповсюджена думка, що свою таблицю періодичних елементів Д. І. Менделєєв побачив уві сні. Це не так. Періодичний закон являється результатом багаторічної праці. Одного разу на питання, як він відкрив періодичну систему, Менделєєв відповів: «Я над ней может быть двадцать лет думал, а вы думаете: сидел и вдруг… готово»

 • Існує розповсюджена думка, що свою таблицю періодичних елементів Д. І. Менделєєв побачив уві сні. Це не так. Періодичний закон являється результатом багаторічної праці. Одного разу на питання, як він відкрив періодичну систему, Менделєєв відповів: «Я над ней может быть двадцать лет думал, а вы думаете: сидел и вдруг… готово»18691871 роках Д. І. Менделєєв ввів поняття про місце елемента в Періодичній системі як сукупність його властивостей в співставленні з властивостями інших елементів.

 • 18691871 роках Д. І. Менделєєв ввів поняття про місце елемента в Періодичній системі як сукупність його властивостей в співставленні з властивостями інших елементів.

 • В 1900 році Дмитро Іванович Менделєєв і Уільям Рамзай прийшли до висновку про необхідність включення в Періодичну систему елементів особливої, нульової групи благородних газів.Повітряна куля «Російський», на якому Д. І. Менделєєв 7 серпня 1887 року здійснив політ для спостереження повного сонячного затемнення.

 • В 1875 році він розробив проект стратостата об,ємом біля 3600 м³ с герметичною гондолою,

 • Влітку 1887 року Д. І. Менделєєв здійснив свій відомий політУчасники II Метеорологічного конгресу. Рим. 1879. Д. І. Менделєєв у верхньому ряду — третій зліва

 • Учасники II Метеорологічного конгресу. Рим. 1879. Д. І. Менделєєв у верхньому ряду — третій зліва

 • Дякуємо за увагуСхожі:

Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconЯлтинський поетолікар Степан Руданський (1834-1873) Єсть три сили в чоловіка
...
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconЖиттєвий і творчий шлях Дмитра Івановича Менделєєва Підготувала
Дмитро Іванович Менделєєв (1834-1907) великий росіянин учений-енциклопедист, хімік, фізик, технолог, геолог і навіть метеоролог
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconНародився 6 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області в селянській родині
Народився 6 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області в селянській родині. 1939 року батьки Семен Дем'янович...
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconЖиття та наукова діяльність Д.І. Менделеєва 02. 1834 -1907) Дмитро Іванович Менделеєв
Павловича Менделєєва. Це була велика дружня культурна сім'я російського інтелігента. Мати Дмитра Івановича Марія Дмитрівна походила...
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconВолодимир самійленко ( 1864 1925 ) Проект План
...
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconВіктор Ющенко народився 23 лютого 1954 року у селі Хоружівка Сумської області у родині вчителів

Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconНародився 22 лютого 1857 Народився 22 лютого 1857
Генріх Рудольф Герц народився 22 лютого 1857 року в родині адвоката, що пізніше став сенатором. Хлопчик був слабким і хворобливим,...
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconНародився 1 лютого 1897 року в Архангороді. Народився 1 лютого 1897 року в Архангороді
Навчався Є. Маланюк в Архангородській початковій школі. Навчання в підготовчому класі хлопець завершив із відмінними результатами...
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconБрати Якоб і Вільгельм Грімм — німецькі вчені, найвідоміші казкарі Європи
Якоб Людвіг Грімм народився 4 січня 1785 року, а Вільгельм Карл 24 лютого 1786 року в Ханау поблизу Франкфурта
Дмитро Іванович Менделєєв народився 27 січня (8 лютого) 1834) року в селі Верхні iconНародився 9 січня 1928 року на Черкащині в багатодітній родині. Народився 9 січня 1928 року на Черкащині в багатодітній родині
Писалася пісня вночі в Золотоніському готелі після того, як Микола Негода і композитор Анатолій Пашкевич випадково зустрілися

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка